سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آرامش قبرستانی اقتدارگرایان در اندوه گم شده در سیمای ضرغامی...

آرامش قبرستانی اقتدارگرایان در اندوه گم شده در سیمای ضرغامی

چکیده :آیا کودکی که زیر خروارها آوار مانده است و هنوز دستانش گرم است، "ارزش خبری" ندارد برای رسانه هایی که برای دستمالی "قیصریه" به آتش می کشند و برای سناریوی مشکوک "پاره کردن عکس امام"، عزای عمومی اعلام می دارند؟ ... کیهانیان که همواره در صدد ماهی گیری از آب گل آلود هستند، حتی در یک عزای عمومی که مردم به سوگ عزیزان خود نشسته اند، از "سیاسی کاری" و "اتهام زنی" دست بر نداشته و سعی در تفرقه افکنی دارند....


کلمه – سیدحامد آرین:

زلزله جانخراش آذربایجان شرقی که منجر به کشته شدن صدها تن از هموطنانمان شد، در شب های عزاداری مولی الموحدین گردی از عزا بر همه ایران پراکند و همه را گریاند. غبار اندوه از دست رفتن زنان و کودکان بی گناهی که به جرم “نداشتن” ساکن خانه هایی محقر و گلین بودند. آنان که شهروندان کشوری هستند که مسئولانش ادعای “مدیریت جهانی” دارند و برای بی پناهان ونزوئلا و لبنان و نیکاراگوئه و … خانه های ضدزلزله مهندسی شده می سازند. اما مردم این دیار محروم اند از یک سقف امن بر بالای سرشان.

در میان دست و پا زدن بی گناهان در زیر خروارها خاک و خشت، در حالی که مردم سراسیمه به سوی مناطق زلزله زده می شتابند، آنگاه که صف های اهدای خون پر می شود از کسانی که می خواهند با اهدای قطره ای از سرخی خون خود، سبزی زندگی را به دیگری ارمغان بخشند، وقتی دلهره همه گیر می شود و همه از هم می پرسند، از زلزله چه خبر؟! صداو سیمای ضرغامی در ادامه رسالت همیشگی اش که رویارویی با خواست های مردم است، اقدام به پخش برنامه طنز ” خنده بازار” می کند.

این در حالی است که از لحظه وقوع زلزله تاکنون، این رسانه ملی که انحصار اخبار تصویری را در قبضه خود دارد با بی تفاوتی نسبت به این “فاجعه ملی” به پخش برنامه های عادی خود پرداخته است. شدت این بی تفاوتی تا حدی است که صدای رسانه های داخلی هم در آمده و سایت نزدیک به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که بلافاصله بعد از این حادثه عظیم، خبر از عزای عمومی داد و سایر سایت های اصولگرا به انتقاد از عملکرد رسانه ای پرداختند که برای “آرامش شهر دمشق” و “ساکنان بورکینا فاسو” اهمیت بیشتری قائل است تا چشمان منتظر و گریانی که در صدد کسب خبر است از عزیزی که به زیر خاک مانده و فرزندی که در چنگال بی عدالتی قهر زمین و بی کفایتی مدیران با مرگ دست و پنچه نرم می کند.

همراهی صدا و سیما با روزنامه هایی که منادی اقتدارگرایی اند و با ارتزاق از بیت المال مسلمین “تخم نفاق و کینه” می پراکنند، زمانی نمایان شد که در اولین ساعات بعد از زلزله دلخراش آذربایجان، روزنامه کیهان و صدا و سیما که هر دو زیر نظر مستقیم رهبری اداره می شوند با بی تفاوتی از کنار اخباری گذشتند که نه تنها افکار عمومی داخلی را جریحه دار کرده که توجه رسانه های بین المللی را نیز جلب کرده است. پوشش کم رنگ و بی رمق اخبار حادثه ای که در حد یک “فاجعه ملی” با صدها قربانی و هزاران مجروح و بی خانمان، انتقاد رسانه های مستقل به شدت برانگیخت و همه از هم می پرسیدند، برای رسانه هایی که برای سوریه و میانمار عکس های جعلی منتشر می کنند تا با احساسات مردم بازی کنند، چگونه از کنار این همه “اندوه” و “فقدان” و “نیستی” به آرامی می گذرند و حتی یک عکس را به صفحه اول خود اختصاص نمی دهند؟ آیا کودکی که زیر خروارها آوار مانده است و هنوز دستانش گرم است، “ارزش خبری” ندارد برای رسانه هایی که برای دستمالی “قیصریه” به آتش می کشند و برای سناریوی مشکوک “پاره کردن عکس امام”، عزای عمومی اعلام می دارند؟

این روزها صدا و سیما و رسانه های اقتدارگرا بار دیگر امتحان خود را در پیشگاه ملت پس دادند، آنگاه که نمایندگان مناطق زلزله زده گلایه می کردند از پوشش خبری گزارش هایی که عمق فاجعه دلخراش زلزله را به نمایش بگذارد. وقتی نماینده مجلس گلایه مند است که حتی شبکه های استانی هم به این مساله نپرداختند و می گوید که اگر اطلاع رساني به موقع توسط صدا و سيما انجام مي‌شد خيلي از کمک‌هاي مردمي و حتي کمک‌هاي خارجي به اين مناطق سرازير مي‌شد و متاسفانه تا ساعت 5 صبح ديروز هيچ نيروي امدادي و کمکي صورت نگرفت!

صدا و سیما در این روزها که دولتی ها خود را برای برگزاری اجلاس سران عدم تعهد آماده می کنند، نگران است که نکند بر این آرامش قبرستانی که در سایه سیاست های رسانه ای ضرغامی و تیم رهبری بر همه کشور سایه افکنده، خللی وارد شود و کسی از جهانیان گمان برد که در ایران “همه چیز آرام نیست”!

زشتی عمل رسانه های اقتدارگرا زمانی بیشتر نمایان می شود که به جای عذر خواهی از پیشگاه ملت در قصور و تقصیر در بازتاب به موقع اخبار و گزارش ها، به اتهام زنی و فرافکنی پرداخته و رسانه هایی را که به حق طی دو روز گذشته اقدام به انتشار اخبار و گزارش های زلزله کردند، در مظان اتهام قرار داده و می خواهند کم کاری خود را با خراب کردن چهره دیگران ترمیم کند. کیهانیان که همواره در صدد ماهی گیری از آب گل آلود هستند، حتی در یک عزای عمومی که مردم به سوگ عزیزان خود نشسته اند، از “سیاسی کاری” و “اتهام زنی” دست بر نداشته و سعی در تفرقه افکنی دارند.

زلزله آذربایجان شرقی، حادثه ای است که هیچکس نمی تواند بی تفاوت از کنار آن بگذرد. هیچ توجیهی در عدم خبررسانی به موقع از این فاجعه ملی قابل پذیرش نیست. برای سیمای ضرغامی که همواره کام ملت را با پخش جانگدازترین صحنه ها از حوادث طبیعی شرق و غرب عالم و فیلم های مجعول از کشورهای منطقه تلخ می کند، عدم پخش اخبار مربوط به زلزله غیر قابل پذیرش است و با ملایم ترین بیان، نشان از ناکارایی مدیران این رسانه ملی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

17 پاسخ به “آرامش قبرستانی اقتدارگرایان در اندوه گم شده در سیمای ضرغامی”

 1. ناشناس گفت:

  خاک بر سر مسئولین حلقه بگوش و متحجر و خود فرو خته صدا سیما و روزنامه های دروغ و وابسته به شکنجه گران .در حالی که بیبیسی و تمام دنیا حتی یک تلوزیون تجزیه طلب گزارش پشت سر هم از حادثه زلزله می داد .7 کا نال اقا انگار نه انگار در این کشور مردمی به خاک و خون کشیده شده اند و حتی خبر زلزله را نمی داد ند

 2. ناشناس گفت:

  مرگ بر رسانه هاتی مزدور و این حکو مت استبدادی

 3. ناشناس گفت:

  رهبر با بصیرت و صدا سیمای در خدمت او فعلا در پی حل مسئله سوریه فلسطین و لبنان هستند وقت ندارند به مسائل داخلی کشور بپردازند شما ببخشید

 4. ناشناس گفت:

  پس از سی پنج سال از انقلاب اسلامی هنوز دهات و شهر های کوچک و بزرگ ایران باز سازی نشده اند با این همه درامد نفت و گاز
  پول ها را همش یا به خارج برای پرورش تروریست می فرستند یا به اختلاس می خورند یا رانت می دهند به هواداران استبداد و جهل
  همه روستا ها و شهر های کوچک و حاشیه شهر های بزرگ از گل سا خته شده اند که با یک زلزله این همه خسارت به بار می نشیند

 5. ناشناس گفت:

  خدارا شکر که زلزله در روز اتفاق افتاده و گرنه روشن نیست که چه خسارت جانی به بار می اورد

 6. ارمين گفت:

  با سلام و عرض و ادب از گردانندگان كلمه با وجود مشكلات داخلي خبر رساني خوب انجام مي دهند .بنده به عنوان يكي اذري مثل ساير هموطنانم از حادثه زلزه دلخراش اخير ناراحت و اندوهگين هستم و مايلم هر جور كه بتوانم كمك كنم ولي به كميته امدادو هلال احمر اينها اعتقاد ندارم چون هر كسي كه در راس امور است دزد است و كمكهاي مردم را انطور كه شايسته است به نحو احسن بين زلزله زده گان توزيع نمي كنند و اين حعبه شيطاني به نام صدا و سيما هم به خاطر خود نمايي اين فيلم كمكها را نشان مي دهد چنانكه نماينده مجلس نهم اهر هم گفته است كمكتان را مستقيما به اسيب ديده گان برسانيد .و اما به نظر بنده و كار هايي كه در كشور هيت حاكمه انجام مي دهد كلا ضد ايراني و ضد ملي است گردانندگان كشور مثل اينكه مزدور خارجي هستند و مي خواهند ايران را نابود كنند حالا از طر ف كي مامور هستند خدا مي داند .در انگليس و يا در امريكا و ساير ممالكه بيگانه اتفاق مي افتد هر روز از سيماي ميلي پخش مي كنند يا به جنايت بشار كمك مي كنند و از او پشتيباني مي كنند و جنايت اين بشار خبيث را توجيه مي كنند ولي زلزله به اين شدت را طوري وانمود مي كنند مثل اينكه در كشور هيچ اتفاقي نيافتاده است و رييس جمهور منتخب فقيه به جاي سفر به مناطق زلزله زده به عربستان رفته است هر كس در هر لباس و در هر مقامي هست به كشور و مردم و منافع ملي خيانت مي كند خداوند محو و نابود كند انشالله .

 7. ناشناس گفت:

  اطلاع رسانی کنید تا بحال 438 روستا تخریب کامل شدنند

 8. ناشناس گفت:

  این رسانه ملی نیست این رسانه ولایت مطلقه نایب امام زمان است !!!!!!!!!!!!

 9. ناشناس گفت:

  کمکهای نیروهای ارتشی در مناطق هنگام تقسیم کالاها رو صداوسیما به اسم نیروهای سپاه و بسیج اعلام کرد!!!!!!!!

 10. ایرانی گفت:

  وخخاک بر سر این مسولان!!!!!!!!!

 11. ناشناس گفت:

  خون تعدادی از جان باختگان زلزله که به علت عدم اطلاع رسانی بموقع صدا و سیما از کمک رسانی محروم مانده اند بر گردن صدا و سیما و مدیران و دست اندرکاران آن است

 12. علی گفت:

  وقتی رسانه تابع سیاست های حاکم باشد نتیجه بهتر از این نمی شود. باید اول مجوز بگیرد. از فاصله پیام رهبر تا زلزله دو روز گذشت. یعنی زمانی که صدا و سیما بیدار شد.

 13. رضا گفت:

  باور کنید من دوست دارم خون بدم ولی فکر میکنم این خون من به اونها نرسه مطمئن هستم یا میبرند تو بازار ازاد میفروشند یا میبرند سوریه به سربازهای بشار اسد میدهند

 14. طناز گفت:

  حضور محترم مقام معظم رهبری
  حضرت آیت الله (امام) خامنه ای

  موضوع : زلزله آدربایجان

  با سلام

  احتراما باستحضار میرساند که در استان آذربایجان شرقی واقع در شمال ایران حد فاصل دریای خزر و ترکیه ( از سوریه و لبنان و فلسطین دور است ولی به عراق نزدیک) زلزله ای رخ داده که باعث تلفات و جراحت تعداد زیادی از ایرانیها شده خانه های آنان نیز ویران گشته نیاز مبرم به کمک دارند. خواهشمند است رسیدگی فرمایید آبروی ما در خطر است و ما داریم از خجالت آب میشویم.
  در انتها چنانچه نیاز به کمک معنوی ما داشتید همانطور که در حوادث بعد از انتخابات 88 در خدمت بودیم باز هم در خدمت هستیم. شما لب مبارک را تر بفرمایید.

  با تشکر

  جمعی از سوریها، عراقیها، فلسطینیها، امریکای جنوبیها، افریقای جنوبیها،بوسنیاییها،جزیره قمریها، روسهاو چینیهای متقاضی مسکن مهر و بازماندگان ساکن در آپارتمانهای بازسازی شده در لبنان بعد از جنگ 33 روزه

  رونوشت: حاج محمود احمدی نژادو منسوبین و منصوبین

 15. ناشناس گفت:

  با این دشمنی و عنادی که در انعکاس زلزله آذربایجان نشان داد، ثابت کرد که او لیاقت اداره این سازمان را ندارد و دشمن ما مردم است و باید بلافاصله از این سمت کنار گذاشته شود. مرد بدنام و بی آبرو تو نوکر مردم ایران هستی یا نوکر حاکمیت و رهبری و ….. برای چه در این فاجعه ملی لال شدی؟ تمام دنیا به پا خواسته اند و این فاجعه را پوشش می دهند و تو در خواب خرگوشی فرو رفته ای؟

 16. ناشناس گفت:

  رژیم باید ازدست آذربایجانی ها عصبانی باشد چراکه مردم این سرزمین از نخستین سالهای انقلاب مخالف دیکتاتوری بودند به هرشیوه ای که توانسته اند در برابر آن قد علم کرده وسرتعظیم فرود نیاورده اند.نمونه آخر آن رای ندادن مهره برگزیده رژیم بود وبه قول حجاریان آذربایجان مغز ایران است ومغز ایران به احمدی نژاد رای نداده است.

 17. ناشناس گفت:

  همت آذربایجانی اجاز نمی دهد هموطنش دربرابر غم واندوه تنها بماند .مردم ترک زبان در مواقع سخت ودشوار یارومددکار دیگران می شود چه به رسدبه عزیزان خودش .احمدی نژاد فعلا به فکر مدیریت جهان باشد هر چند از مدیریت حتی مرغ هم عاجز است .برای برداران سوریه خانه های مقاوم بسازد !!!!!!!!! برای کشته شدن حزب اله لبنان ، ساکنان غزه سینه چاک کند. صداوسیمای ولایت برای آرام نشان کشوردوست وبرادر سوریه تلاش نماید!!!!؟؟؟؟ وگردش وگذاری در کوچه وپس کوچه دنیای غرب بکند تاپیداکندکسانی را که ازفقر وتنگدستی به جویباره افتاده اند؟؟!!! بالاخره رسالت جهانی ایجاب می کند از مشکلات عظیم اخلاقی ، اقتصادی ، فرهنگی و سوء مدیریت هایی که باعث ازبین رفتن منابع انسانی وهدر رفتن ذخایر عظیم طبیعی وافزایش وفقر وبدبختی وبیچاره گی در میان آدمیان می شود فیلم وخبر وگزارش تهیه کرده وبه جهانیان نشان دهد تاآمریکای جهانخوار واستکبار جهانی چه ظلم ها وستم های رادرحق مظلومان جهان انجام می دهند!!!!!!!!!!!