سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار ناطق نوری به مسئولان: همشهری گری و فامیل بازی و زد و بند مردم را دلزده کرده اس...

هشدار ناطق نوری به مسئولان: همشهری گری و فامیل بازی و زد و بند مردم را دلزده کرده است

چکیده :رييس دفتر بازرسي رهبري ادامه داد:‌من طي ساليان خدمتگزاري به اين اصل رسيده‌ام و به اين باور دارم كه مردم ما هيچ توقعي از مسئولان ندارند؛ جز اين‌كه به آنها احترام گذاشته شود و در برابر قانون و عدالت همه يكسان باشند و شخصيت آنها تحقير نشود، به آنها بها داده شود و وقتي وارد يك اداره مي‌شوند مورد احترام قرار بگيرند و با همه يك جور برخورد شود.ناطق‌نوري گفت: بسياري از مواقع ديده‌ايم كه مردم گفته‌اند كه كارم در فلان اداره درست نشد، ولي حداقل من را تحويل گرفتند و اين يك مساله مهم...


ناطق نوري با اشاره به اهميت عدالت تاكيد كرد: آنچه كه مردم را استوار، مقاوم و وفادار نسبت به آرمان‌ها و انقلاب اسلامي مي‌كند، اقامه عدل است. زد و بندها،‌ فاميل بازي، همشهري‌گري، رفاقت‌بازي و مسائل اين‌چنيني باعث مي‌شود كه مردم دلزده شوند.

در این مراسم که در شب قدر و در حرم امام رضا برگزار شد و با پرتاب بطری آب و شعار مرگ بر خواص بی بصیرت پایان یافت، ناطق نوری با اشاره به اهميت عدل و اقامه عدالت در مديريت يك جامعه، به تاكيدات حضرت علي (ع) در ارتباط با مساله عدالت اشاره كرد و افزود: وقتي مردم ببينند قانون نسبت به همه يكسان است و آنچه كه در جامعه حاكم است، قانون است استواري‌شان بر آرمان‌ها و انقلاب افزون‌تر مي‌شود . زد و بندها،‌ فاميل بازي، همشهري‌گري، رفاقت‌بازي و مسائل اين‌چنيني باعث مي‌شود كه مردم دلزده شوند.

رييس دفتر بازرسي رهبري که مدت هاست سکوت اختیار کرده و کمتر در مجامع حاضر می شود، ادامه داد:‌ من طي ساليان خدمتگزاري به اين اصل رسيده‌ام و به اين باور دارم كه مردم ما هيچ توقعي از مسئولان ندارند؛ جز اين‌كه به آنها احترام گذاشته شود و در برابر قانون و عدالت همه يكسان باشند و شخصيت آنها تحقير نشود، به آنها بها داده شود و وقتي وارد يك اداره مي‌شوند مورد احترام قرار بگيرند و با همه يك جور برخورد شود.

ناطق‌نوري گفت: بسياري از مواقع ديده‌ايم كه مردم گفته‌اند كه كارم در فلان اداره درست نشد، ولي حداقل من را تحويل گرفتند و اين يك مساله مهم است.

وي با بيان اين‌كه ملت ما در طول اين 33 سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي و حتي دوران مبارزات، نشان دادند كه ملتي مقاوم، وفادار و غيرتمند هستند، ادامه داد: جوانان ما نشان دادند كه دفاع از انقلاب، دين و اسلام و دفاع از اين سرزمين اسلامي براي آنها يك اصل است.

ناطق نوري خاطرنشان كرد:در جريان جنگ، هشت سال تمام دنيا عليه ما قيام كرد. اين‌كه مي‌گويم تمام دنيا، يك شعار نيست، بلكه شرق و غرب و بسياري از كشورهاي منطقه عليه انقلاب اسلامي و ملت ايران دست به دست هم دادند و در برابر ملت ايران ايستادند، ولي اين ملت ايستاد و مقاومت كرد و اين ايستادگي و مقاومت فقط به هشت سال جنگ محدود نمي‌شود. قبل از جنگ نيز مردم با گروهك‌ها و منافقين مبارزه كردند و كشور را حفظ كردند و نگذاشتند يك وجب از خاك كشور به دست دشمنان بيفتد و در اين مدت امام (ره) حتي يك گله به عنوان فرمانده كل قوا نكردند.

رييس دفتر بازرسي رهبري افزود: در زمان پيروزي انقلاب اسلامي و هنگام ورود امام (ره) شاهد حضور باشكوه مردم در صحنه بوديم و در روزي كه امام رحلت كردند و امام (ره) را تشييع مي‌كردند. ديديم كه چگونه مردم وفادار و غيور ما در اين صحنه حضور پيدا كردند.

ناطق‌نوري با تاكيد بر اين‌كه ما بايد قدر مردم را بدانيم و نگذاريم كه اين استواري، استقامت و وفاداري آنها متزلزل شود، تصريح كرد: آنچه كه نمي‌گذارد، اين تزلزل ايجاد شود و مردم را نگه مي‌دارد، اقامه عدل است. وقتي مردم ببينند همه در برابر قانون يكسان هستند و قانون در دستگاه‌ها، ادارات، مراكز تصميم‌گيري و در قوا اجرا مي‌شود، دلگرمي‌شان بيشتر مي‌شود.

وي گفت: زيبايي واليان و حاكمان در اجراي عدالت است و اين موضوع آنها را زيبا جلوه مي‌دهد و مردم به آنها علاقه‌مند مي‌شوند.

ناطق با بيان اين‌كه عدالت داراي اقسامي است و همه بايد آن را رعايت كنيم، به موضوع عدالت اجتماعي، عدالت اقتصادي و عدالت سياسي اشاره كرد و با تعريف عدالت اجتماعي، اظهار داشت: اگر زندگي غارنشيني بود و يا زندگي در جنگل، اين عدالت مطرح نبود، اما ما در اجتماع و كنار هم زندگي مي‌‌كنيم و ما بايد حريم همديگر را مراعات كنيم، حقوق يكديگر را رعايت كنيم و از آنچه كه خداوند خلق كرده و آفريده همه انسان‌ها بايد از آن بهره‌مند شوند و نبايد كاري كنيم كه جمعي از بهره‌مند بودن محروم شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “هشدار ناطق نوری به مسئولان: همشهری گری و فامیل بازی و زد و بند مردم را دلزده کرده است”

 1. سبز راست قامت گفت:

  اتفاقا همین توقع نداشتن مردم از حاکمان است که پایه های ظلم و بی عدالتی را میریزد و حاکم مستبد و خود کامه به کارهای دیکتاتوری روی میاورد و همین مردم باعث میشود که حاکم با سوء استفاده از سکوت مردم به غارتگری و وضع قوانین ضد مردمی به حیات خود ادامه دهد!! و اگر همین مردم ،حاکم و حاکمیت را به سوال بکشد و چرایی کارها را جویا شود و بر موضع خود پافشاری کند و در صورت عمل نکردن به وعده ها و قولها و خودکامه بودن حاکم ، او را به زیر بکشند ،دیگر افراد مردم را به سخره نمیگرد و به نمیتواند به ظلم و غارتگری ادامه دهد ولی متاسفانه در این نظام ضد مردمی ما ، حاکم را نماینده خدا معرفی میکنند و معنی این حرف آنست که مردم حق سوال و توبیخ نماینده خدا را ندارند! ولی بر عکس مردم بطور مطلق بنده و سرسپرده حاکم میشود و حاکم بدون هیچ توقعی از مردم به حکومت خود کامه خود ادامه میدهد که این دیگر دموکراسی نیست و عین دیکتاتوری دینی است!! و در اصل سوء استفاده از دین و مرام مردم بوده و هر از چند گاهی از مردم به عنوان متواضع و مطیع و در عین حال بی توقع (بره به تمام معنا) تعریف و تمجید میشود و اصطلاحا مردم را ” خر ” را میکنند!! و بزرگترین گناه مردم هم همین است که به گفته علی (ع) مردم با این کار از حاکم یک حاکم مغرور و ظالم درست میکنند.هر وقت مردم دانستند که حاکم فقط وفقط نماینده مردم است و خدمتگذار مردم و در این راه اگر موفق نبود همین مردم میتوانند او را عزل کنند ،جامعه ایرانی روزبروز وضعش بدتر خواهد بود. اگر مسئولی کاری را کرده فقط و فقط وظیفه اش را انجام داده و ما اصولا انقلاب نکردیم که ” آقا ” داشته باشیم! در صورتی که علیه ” پدر تاجدار” قیام کرده ایم .
  یادتان باشد که خمینی(ره) گفت: اگر به من خدمتگذار بگویند بهتر از آن است که رهبر بگویند.
  ولی این زبان تملق و جاپلوسی مردم و مسئولین غارتگر از یک خدمتگذار یک دیکتاتور ساخت!که اینک گریبان مردم را گرفته و طلبکار هم شده است!
  علی(ع): بهترین دوست انسان عقل و بدترین دشمن انسان جهل اوست.

 2. ناشناس گفت:

  واقعا که هیچ کجای دنیا ملتی قانع تر از ملت ایران پیدا نمی کنید ولی حیف که قدر این ملت آنطور که شایسته است ادا نمی شود.

 3. ايراني گفت:

  واقعواقعا جاي بسيار تعجب دارد بعد از 33سال و داشتن مسئوليت هاي مختلف وبعنوان رئيس قوه مقننه در مقطعي تاه ز به اين نتيجه رسيده اي جناب آقاي ناطق ؟ خود جنايعالي كه در سال 76 كانديداي رياست جمهوري بودي هنوز ملت ايران فراموش نكرده اند كه چقدر از امكانات بيت المال به نفع خود استفاده كرديد معناي عدالت در قاموس شما و همفكرانتان را ملت ايران در همان سالها متوجه شدند هنوز هم ملت ايران تاوان سوئ مديريت و ويژه خواريهاي شما و همفكرانتان را پرداخت ميكند

 4. ناشناس گفت:

  ما قانع هستيم همیشه به ما زور گفتن یاد نگرفتیم درست اعتراض کنیم و برای احقاق حقوقمون پا فشاری کنیم.

 5. منصور گفت:

  به آقای ناطق نوری اعتماد نکنید.وقتی خودش در قدرت بود بسیار فامیل بازی می کرد.وبسیار به مردم منطقه ظلم.اگر لازم بدانید مدرک بیاورم

 6. حس گفت:

  آقای ناطق نوری روی کار آمدن خود شما به سبب رفاقت و رفیق بازی و قوم خویش بازی بود زیرا برادر شما در آن انفجار معروف ازبین رفت و شما که اصلا نه سر و نه ته پیاز بودید به سبب برادری با او برسرکارآمدید و رفته رفته به جاهای بالا رسیدید وگرنه شما شما اصلا فاقد صلاحیت بودید وبعد به سبب شما برادرتان سالها به نمایندگی مجلس رسید و دامادتان با تحصیلات کمتر از دیپلم به آن مشاغل دست یافت و در اختلاس بزرگ نامش برده شد. اما شما چون در بیت صاحب کاری بودید، فعلا او را کنار گذاشتند وکاری نکردند حتی به خود شما هم گیر ندادند. حال شما به جای آنکه از این کارها شرمنده بوده سرتان را از شرم پایین بیندازید، طلبکار هم شده اید که اگر من خطایی کرده بودم چرا مرا تعقیب نکردند. اولا دیر نشده است و بعد شما خود را با هزار من سریشم به بیت و رهبری می چسبانید که کاری با شما نداشته باشند. اما اگر در این کشور عدالت به درستی انجام می شد حال شما و عده ای دیگر مشغول پوساندن استخوان در سیاهچالهای زندان بودید. در این مملکت هرکس حرف حق بزند، کلاهش پس معرکه است.

 7. با سلام به مسؤلین محترم سایت و خوانندگان گرامی،
  قبل از اینکه بخواهیم دربارۀ گفته های آقای ناطق نوری چیزی بگوئبم و یا بنویسیم باید این سؤال را مطرح کنیم که چه شده که ایشان پس از چند سال سکوت خود را شکسته و اکنون در صدد برآمده پشت سرهم مصاحبه و یا سخنرانی نماید.مگر مشکلاتی که حکومت را با بحران مشروعیت عریان مواجه ساخته است ، دیروز و امروز بوجود آمده است؟ مگر نابرابری در برابر قانون در جمهوری عدل اسلامی ، دیروز و امروز بوجود آمده است/ اصولا” مگر برابری در برابر قانون در مدت عمر جمهوری اسلامی سابقه داشته است که حالا به نابرابری در مقابل قانون رسیده ایم؟ چه ویژگیهائی این روز ها و ایام را از روز ها و ایام گذشته متمایز ساخته که آقای ناطق نوری مهر سکوت از لبان مبارکشان برداشته اند؟
  به نظر نویسندۀ این سطور، انچه وجه تمایز این روز ها و ایام است آنست که دوبحران ، بحران در سیاست داخلی و بحران در سیاست خارجی با یکدیگر تلاقی کرده اند و خواب فروشندگان دین که بر مسند قدرت نشسته اند را آشفته ساخته است.
  من در بارۀ بحران در سیاست خارجی جمهوری اسلامی قصد ارزش گذاری و اینکه حق با جمهوری اسلامی است و یا نه را ندارم. اما هرچه هست سیاستمدارانی که خود را در برابر ملت ایران مسؤل می دانند باید شیوه هائی را بکار گیرند که به چنین وضعی گرفتار نیایند. اما در بارۀ بحران داخلی می توانم با قاطعیت بگویم که عدم مشروعیت عریان حکومت و گرفتاری در بحران داخلی ، هنوز در مراحل ابتدائی است و باید منتظر شدت آن باشند.
  آنچه را که آقای ناطق نوری شرمگینانه به عنوان برخی از نارسائی مطرح می کنند و معتقدند که نباید باشد ، بسیار آگاهانه و با همیاری همۀ مسؤلین سیاسی، لشگری و کشوری در چندین سال گذشته بوجود آمده است. آقای ناطق نوری سالیانی را در وزارت کشور و سالیانی را در صندلی ریاست مجلس گذرانده اند آبا بخاطر دارند که طی سی و سی سال گذشته ، قطار قانونمداری بر روی ریل خود قرار گرفته باشد و اگر نه چرا؟آیا ایشان به عنوان یکی از مسؤلین سطح بالای حکومت بوده و هنوز هم به عنوان ریاست بازرسی دفتر آقای خامنه ای مشغولیت دارند آیا شده است حتی یکبار دربارۀ بی عدالتی و قانون گریزی مسؤلین کشوری در یکی از گزارشات خود اشاره ای کرده باشند و مردم را از ان آگاه ساخته باشند. راه دور نرویم ، سه سال است از انتخابات به قول ما سراسر تقلب و به قول ایشان و دوستانشان انتخابات صحیح که با توطئۀ فتنه گران مواجه گردید ، سپری شده است .از آن زمان به این سو عده ای را دستگیر ، محاکمه وبرخی را به زندان و برخی را نیز به اعدام محکوم ساخته اند. اما بیش از پانصد روز است که سه نفر بنامهای زهرا رهنورد ، میر حسین موسوی و مهدی کروبی در خانه هائی زندانی هستند آقای ناطق نوری لطفا” پاسخ بدهند که اینان در کدام یک از دادگاه ها و به بر کدام یک از اصول قانونی محاکمه شده اند و میزان محکومیت آنان چیست؟ این سه نفر به دستور چه ارگانی و یا چه مقامی از زندگی آزاد محروم گشته اند؟ متأسفانه و یا خوشبختانه ظرف سه سال گذشته اقدامات آقای خامنه ای برای هیچ فرد آگاه و آزادیخواهی ، هیچگونه ابهامی باقی نگذاشته اند که در این کشور فعال مایشاء هستند و اگر دیگرانی نیز در تصمیم سازی مشارکت دارند اما در نهایت این شخص آقای خامنه ای است که مسؤلیت همه چیز را بگردن گرفته است و بهمین دلیل مسؤلیت بن بست های کنونی در کشور و همچنین مسؤل بحران مشروعیت عریان سیاسی در جمهوری اسلامی فقط شخص ایشان است و بس. آقای ناطق نوری و برخی دیگر از همردیفان ایشان در صدد برآمده اند خاک به چشم مردم بریزند و ملت را که با هزینۀ بسیار زیاد با شخص اصلی مسؤل این بحران ها آشنا ساخته است ، از این دستاورد دور سازند. به نظر می رسد این مهمترین انگیزه و وظیفه ای است که آقای ناطق نوری و دیگر همکارن ایشان را به تلاش در این زمینه ها کشانده است اما آیا مردم فریب این صحنه سازی ها را خواهند خورد یا نه، مسأله ای است که آینده پاسخ آنرا خواهد داد اما یک تجربه دیگر در حافظۀ تاریخی ملت ایران وجود دارد و آن اینست که در دوران رژیم گذشته نیز یک اصطلاحی بود که می گفتند « شاه بی تقصیر است ، این اطرافیان هستند که کار ها را خراب می کنند » ولی در پایان دیده شد که مردم گول اصطلاح« اطرافیان » را نخوردند و مستقیما” با خود شاه سر و کار پیدا کردن و حقش را کف دستش گذاشتند.از آن زمان تاکنون ، زمانی نیست تا کسانی که در آن دوره شاهد آن گفته و وقایع بوده ،آنها را فراموش کرده باشند. چرا از آنها عبرت نمی گیرند مسألۀ دیگری است..

 8. سارا گفت:

  آقای ناطق
  زمان،زمان عذرخواهی از مردم است