سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » لغو معافیت روادید ایران و ترکیه؛ صف های 15 کیلومتری برای صدور ویزا...

لغو معافیت روادید ایران و ترکیه؛ صف های 15 کیلومتری برای صدور ویزا

چکیده :به گزارش مقامات محلی صدور ویزا باعث ایجاذ صف های طویل تا 15 کیلومتر در این مرز و در خاک ترکیه شده است. معاون استاندار استان مرزی آغری گفت تعلیق معافیت ویزا از امروز آغاز شده و تا 31 اوت ادامه دارد....


بدنبال تحولات جدید در روابط تهران آنکارا، معافیت روادید برای اتباع ترکیه تعلیق شد.

در پی به تعلیق درآمدن معافیت روادید برای اتباع ترکیه به دلیل اجلاس سران غیرمتعهدها، صدور روادید در مرز بازرگان برای شهروندان ترکیه که قصد ورود به ایران را دارند آغاز شد.

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، به دنبال تصمیم دولت ایران در زمینه تعلیق معافیت روادید برای اتباع ترکیه به مدت 27 روز به دلیل مسائل امنیتی اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد که قرار است در تهران برگزار شود، صدور روادید در مرز بارزگان برای آن دسته از شهروندان ترکیه که قصد ورود به ایران دارند آغاز شد.

به گزارش مقامات محلی صدور ویزا باعث ایجاذ صف های طویل تا 15 کیلومتر در این مرز و در خاک ترکیه شده است. معاون استاندار استان مرزی آغری گفت تعلیق معافیت ویزا از امروز آغاز شده و تا 31 اوت ادامه دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “لغو معافیت روادید ایران و ترکیه؛ صف های 15 کیلومتری برای صدور ویزا”

 1. قلم فرانسه گفت:

  همانطوری که توضیح داده شده این طرح موقتی است. و کاملا طبیعی است که صف های طولانی پیش آورد. البته منظور از صف های 15 کیلومتری , صف های اتومبیل است که آن هم بیشتر شامل ماشین های سنگین ( اتوبوس و کامیون ) می شود. خوب یاد دارم در سالهای 66 و 67 هنگام خروج زمینی از ایران در بازرسی مرز بازرگان گاه به اندازه یک روز معطل می شدیم چرا که پیشا روی اتوبوسمان بیش از 40 اتوبوس و کامیون در صف بازرسی بود!

  نکته جالب اینجاست که برای انجام هر کاری در این مملکت به انتظار اتفاقات پیش رو می نشینیم. مثلا جماعتی می خواستند ثبت سفارش کالائی را داشته باشند می گفتند : ” ببینیم نتیجه نشست 1+5 چه می شود ! ”

  حالا هم سراغ هرچه می روی می گویند ببینیم ” اجلاس غیر متعهد ها ” به کجا ختم می شود !

  و درست در همین جاست که یک نیم سئوال در مغزت شکل می گیرد : ” آخه چه ربطی داره به شقیقه ” ؟! قلم فرانسه

 2. سعیدی گفت:

  چرا بطور روشن ننوشته اید این صف طویل 15 کیلومتر مربوط به کامیونهای حامل بار فقط هست.
  آیا نمیشد که رانندگان ترانزیت ترکیه را از این تصمیم معاف بکنند و تنها مربوط به شهروندان عادی ترکیه باشد؟

 3. سبز گفت:

  من از خوانندگان وبسایت کلمه هستم. به دلیل علاقه به این وبسایت دوست دارم که ایرادات رسانه‌های دیگر کشور در این رسانه خبری دیده نشود.
  به نظر من انتخاب چنین عنوانی برای چنین خبری، عادلانه نیست و بیشتر به جوسازی شبیه است.
  عادلانه‌تر و به حق نزدیک‌تر نبود که عنوانی مانند «لغو موقت معافیت روادید ایران و ترکیه؛ صف های ۱۵ کیلومتری وسایط نقلیه برای صدور ویزا» انتخاب شود؟