سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » زیان مضاعف برای مردم؛ رواج کم فروشی در عرصه مواد غذایی...

زیان مضاعف برای مردم؛ رواج کم فروشی در عرصه مواد غذایی

چکیده :همزمان با افزایش بی رویه قیمت ها و با ادامه نوسانات قیمت ارز در بازار آزاد، بسیاری از تولیدکنندگان دوباره رو به کم‌فروشی محصولات خود به ویژه در مواد غذایی سبد مصرفی خانوارها کرده‌اند....


همزمان با افزایش بی رویه قیمت ها و با ادامه نوسانات قیمت ارز در بازار آزاد، بسیاری از تولیدکنندگان دوباره رو به کم‌فروشی محصولات خود به ویژه در مواد غذایی سبد مصرفی خانوارها کرده‌اند.

به گزارش مهر، چند روزی است که زمزمه تغییر نرخ رسمی ارز بر سر زبان‌ها پیچیده است و بر این اساس، رئیس کل بانک مرکزی نیز این موضوع را تائید کرد که قیمت ارز مرجع دیگر 1226 تومان نخواهد بود. بر همین اساس، بسیاری از تولیدکنندگان اکنون مدعی هستند که دیگر تامین مواد اولیه برای آنها با نرخ ارز 1226 میسر نیست و دولت اگر نرخ جدیدی را اعمال کند، بنابراین آنها نیز باید ارز را گرانتر بخرند.

بر همین اساس است که موج جدیدی از تقاضای تولیدکنندگان برای افزایش قیمت محصولاتشان در بازار شکل گرفته است و از آنجایی که دولت، اجازه این افزایش قیمت‌ها را به راحتی نمی‌‎دهد، آنها به طور قطع رو به شیوه‌هایی خواهند آورد که بتواند تولیداتشان را اقتصادی کرده و به نوعی کفه ترازوی “هزینه- منفعت” را برای آنها به خوبی رقم زند. بر این اساس کم‌فروشی‌ها در بازار آغاز شده و تولیدکنندگان تنها راه را کم‌فروشی و کم کردن از ماده موثر درون یک محصول یافته و این ترفند را به کار بسته‌اند.

یکی از تولیدکنندگان عمده مواد غذایی که برند مطرحی را نیز در این عرصه در اختیار دارد می‌گوید: متاسفانه تغییر قیمت رسمی ارز آثار خود را ظرف هفته‌‎های آینده در بازار خواهد گذاشت. وی می‌افزاید: دولت تنها به فکر پیاده‌سازی سیاست‌های ارزی خود است، در حالی که به خوبی برآورد نخواهد کرد که چه افزایش هزینه‌ای برای تولیدکنندگان در بازار رقم خواهد خورد، البته مردم نیز از این وضعیت متضرر می‌شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “زیان مضاعف برای مردم؛ رواج کم فروشی در عرصه مواد غذایی”

  1. ناشناس گفت:

    مـــردم؟! مردم چیه!

  2. ناشناس گفت:

    کمله:زیان مضاعف برای مردم؛ رواج کم فروشی در عرصه مواد غذایی
    انگولکچی: استفاده “بیرابیر” برای خودشان