سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حضور رهبری در شبکه اجتماعی مجازی؛ بعد از توئیتر نوبت به اينستاگرم رسید...

حضور رهبری در شبکه اجتماعی مجازی؛ بعد از توئیتر نوبت به اينستاگرم رسید

چکیده :رهبری حساب توئيتر خود را راه اندازی کرده‌است که در آن حدود سه هزار پيامک منتشر شده و حدود چهار هزار نفر نيز پيام های وی را دنبال کرده اند اما خود او صفحه توئيتر يا پيامهای ديگران را دنبال نمی کند. اخيرا نيز آيت الله خامنه ای به وب سايت «اينستاگرم» پيوسته است....


ب سايت آمریکایی «آتلانتيک» در گزارشی می نويسد آيت الله خامنه ای، ممکن است علاقه خاصی به فناوری هسته ای داشته باشد ولی او هيچگاه به عنوان فردی علاقه‌مند به شبکه های اجتماعی و رسانه های جديد شهرت نداشته است.

به نوشته «آتلانتیک»، رهبری حساب توئيتر خود را راه اندازی کرده‌است که در آن حدود سه هزار پيامک منتشر شده و حدود چهار هزار نفر نيز پيام های وی را دنبال کرده اند اما خود او صفحه توئيتر يا پيامهای ديگران را دنبال نمی کند. اخيرا نيز آيت الله خامنه ای به وب سايت «اينستاگرم» پيوسته است.

فيس بوک در اواخر فروردين ماه، سايت شراکت عکس اينستاگرم را به مبلغ يک ميليارد دلار خريداری کرد.

به نوشته رادیو فردا به نقل از آتلانتیک، در يک هفته ای که از زمان پيوستن وی به اين شبکه اجتماعی می گذرد چهار عکس متفاوت خود را منتشر کرده است. تا جاييکه به اهداف تبليغاتی آن برمی گردد اين عکس ها بسيار کليشه ای و کسالت آور هستند. يکی از آنها در حال خواندن نماز، ديگری همراه تعدادی از مقامات حکومتی و ديگری هم در کنار جلدی از قرآن است.

«آتلانتيک» می افزايد سه سال پس از خفقان و مسدود کردن شبکه اينترنت به خاطر استفاده معترضان و مخالفان سياسی رژيم از شبکه های اجتماعی مثل توئيتر و فيس بوک ، همين رژيم و رهبر آن به شبکه توئيتر پيوسته و حتی عکسهای خود را در وب سايت اينستاگرام منتشر می کند.

به نوشته اين سايت آمريکايی، عکس اول آيت الله خامنه ای در «اينستاگرم» احتمالا در يک مناسبت مذهبی و شايد مربوط به ايام رمضان گرفته شده است. تمام تصاوير هيجان انگيزی که در صفحه آيت الله خامنه ای روی وب سايت اينستاگرم می بينيم از همين قبيل اند.
عکس دوم است که شايد کمی جالب تر باشد.

«آتلانتيک» درباره اين عکس می نويسد درسمت راست آيت الله خامنه ای محمود احمدی نژاد را می بينيم. دريک سال و اندی اخیر مناسبات اين دو «به شدت تيره شده است» و پس از اقدامات گسترده جناح وابسته به رهبری عليه احمدی نژاد و هواداران وی موقعيت اين جناح در نهادهای حکومتی تضعيف شده است.

آتلانتيک در پايان می گويد البته اين به آن معنا نيست که اين دو هرگز در کنار يکديگر و زير يک سقف ديده نمی شوند ولی اين نکته جالب است که مديران تبليغاتی رهبر دومين عکسی را که روی وب سايت «اينستاگرام» منتشر کرده اند آيت الله خامنه ای و رقيب سرسخت وی را در کنار يکديگر نشان می دهد. فردی هم که با عينک و در سمت چپ آيت الله خامنه ای ديده می شود احمد وحيد دستجردی مسئول امنيتی دفتر رهبری است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “حضور رهبری در شبکه اجتماعی مجازی؛ بعد از توئیتر نوبت به اينستاگرم رسید”

 1. ناشناس گفت:

  رادیو فردا؟ آفرین به کلمه چه منابع خبری.روح امام شاد

 2. ناشناس گفت:

  عضویت رهبر در شبکه های معاند و جاسوس اسراییلی؟؟؟
  ایشان دیگران را از این کار منع می کنند و مردم را به صرف عضویت داشتن در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی مجرم می شمارند
  راسنی فیلتر شکن ایشان چیست؟ اهان یادم نبود ورود برای ایشان و اطرافیانشان ازاد است

 3. ناشناس گفت:

  با چه فیلترشکنی میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-)

 4. ناشناس گفت:

  رهبر با بصیرت همه را منع می کند از دنیای مجازی خودش ازاد است تا هر کار می خواهد بکند و هر چه می خواهد به مردم ایران با زور تحمیل کند

 5. شهرزاد گفت:

  من به صفحه ی اینستاگرام ایشو ن که هست خدمه الامام الخامنئی سر زدم . عکس ها همگی از اینترنت گرفته شدند و این صفحه مشخصاً به دست یکی از طرفدار های ایشون ساخته شده چرا که مطالب،تایتل عکس ها همگی عربی است و دوستان ایشان نیز که در حقیقت آنها رو دنبال میکنند (fallow) عرب هستند و عده ای دیگر از آنها بدن سازند … فکر نمیکنم آقا چندان علاقه ی خاصی به ورزش بدن سازی داشته باشند .

 6. ناشناس گفت:

  مثلا” می خواهند بگویند، آقاشان هم از شبکه های اجتماعی سر درمی آورد. خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو…

 7. ناشناس گفت:

  rahabr jon natarsi inkara vase akheratkhobe

 8. سعید گفت:

  رهسپاریم با ولایت تا شهادت

 9. ناشناس گفت:

  همه برای ایمان ایشان دعا کنیم .

 10. یه نفر گفت:

  واقعا چه خبر مضحکی
  عکسای دیدارهای آقای خامنه ای روی سایتشون هست منم برم یه صفحه بزنم بگم آقای خامنه ای هستم
  چه خووووووووووووب

 11. ناشناس گفت:

  بابا اونم دل داره.چطور شماها در تمام سایتها عضویید این آقا نباشه.

 12. ناشناس گفت:

  رتب خورده کی منع رتب میکند؟؟؟؟؟؟