سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رسانه قابل اطمینان؛ یادداشتی از حسین زمان...
» / به مناسبت انتشار دویستمین شماره روزنامه تک برگی کلمه /

رسانه قابل اطمینان؛ یادداشتی از حسین زمان

چکیده :در این آشفته بازار اطلاع رسانی و در این فضای آلوده ای که نمی توان به راحتی به حرفها و اقوال و اخبار اعتماد کرد، دسترسی به یک رسانه خبری قابل اطمینان که بر مبنای واقعیت های موجود و بدون جوسازی های متداول به اطلاع رسانی مشغول باشد، کار بسیار ساده ای نیست. از نظر اینجانب، کلمه، قابل اطمینان ترین و صادق ترین سایت خبری است که در امر مقدس آگاهی بخشی فعال بوده است....


کلمه – حسین زمان:

امروز اساسی ترین نیاز جامعه ما آگاهی است و آگاهی. در فضای متشنجی که دوستانمان یا محکوم به سکوت اند و یا بین ما و ایشان جدایی انداخته اند، اندیشمندان و رجل سیاسی و اجتماعی مورد اعتمادمان به دلایل مختلف آزادی عمل ندارند و در مقابل، دشمنان به انواع ابزار مکر و حیله و نیرنگ مجهز شده اند، بایستی هوشیار بود و آگاهانه گام برداشت.

نقش رسانه ها و مطبوعات در چنین شرایطی بسیار حیاتی است، ولی متاسفانه رسانه ها نیز در قبضه قدرت مداران قرار دارند و فرصت برای ابراز عقاید به طور عادلانه وجود ندارد.

در این آشفته بازار اطلاع رسانی و در این فضای آلوده ای که نمی توان به راحتی به حرفها و اقوال و اخبار اعتماد کرد، دسترسی به یک رسانه خبری قابل اطمینان که بر مبنای واقعیت های موجود و بدون جوسازی های متداول به اطلاع رسانی مشغول باشد، کار بسیار ساده ای نیست.

سایت خبری کلمه به ویژه روزنامه تک برگی آن از جمله منابع خبری اینترنتی هستند که با کوشش و تلاش و جدیت بسیار بالا از ابتدای شکل گیری به اطلاع رسانی مشغول بوده اند و از نظر اینجانب، کلمه، قابل اطمینان ترین و صادق ترین سایت خبری است که در امر مقدس آگاهی بخشی فعال بوده است.

* * *

مجموعه مطالب ویژه دویستمین شماره روزنامه تک‌برگی کلمه:

دانلود ویژه‌نامه شماره 200 روزنامه تک برگی کلمه در سه صفحه
آرشیو کامل 200 شماره روزنامه تک‌برگی کلمه
گزارش تصویری/ تکثیر و توزیع روزنامه کلمه در مترو و تاکسی، خانه و محل کار، شهر و روستا
رسانه قابل اطمینان/ حسین زمان
به پاس سه سال همراهی/ مریم شربتدار قدس
آرزوهای من برای کلمه/ محمد نوری‌زاد
دانستن باطل‌السحر خفقان است/ فخرالسادات محتشمی‌پور
شبنامه‌ها علیه تاریکی و استبداد/ علی مزروعی
روزنامه‌ی بی‌روزنامه‌ها و رسانه‌ای برای هر شهروند/ سید مهرداد طباطبایی
آقای میرحسین! این امانت توست/ حسین ناصری نیا
گسترش آگاهی؛ چشم اسفندیار خودکامگان و اقتدارگرایان/ نسیم بهشتی
نماد ِ بودن و سبز ماندن‎/ بیتا موحد
چالش‌های خبرنویسی درباره زندانیان سیاسی/ مانی حقیقی
انتخاب سبز بودن/ صحرا عابدی
نهضت آگاهی‌بخشی با دست خالی/ زهره نقیبی
گفت و گو با خانواده‌های زندانیان سیاسی درباره آگاهی‌بخشی و عملکرد کلمه/ زهرا صدرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “رسانه قابل اطمینان؛ یادداشتی از حسین زمان”

 1. حسین جعفری گفت:

  به گمان من هم نشریه کلمه واقعا به صورتی است که این هنرمند ارزنده درباره آن نوشته اند. به ویژه بخش دیدگاههای آن که اخیرا به صورت کامل و به صورت آزاد و بدون کنترل و حذف وسانسور انتشار می یابد. البته جز این نیز از یک نشریه بسیار خوب و وزینی مثل کلمه انتظار نمی رود. امیدوارم خوانندگان محترمی که این دیدگاه ها را میفرستند، شیوه نگارش و کاربرد واژه هایشان دراین نوشته ها به صورتی باشد که افراد خانواده آنها و خانواده بقیه خوانندگان نیزبتوانند با خیال راحت و بدون نشستن عرق شرم بر پیشانی این دیدگاهها را مطالعه کنند. بدیهی است از خوانند محترم و باشخصیت نشریه کلمه نیز انتظاری جز این نیست. برای کلمه آروزی موفقیت و تداوم انتشار دارم و امیدوارم در ایران نیز قدر این نشریه را بدانند و هرگز مزاحم انتشار آن نشوند که دریچه و منفذی است بسیار امیدوار کننده برای خواندن انتقاد های دلسوزانه. به امید روزی که همه رسانه هایی که در داخل ایران انتشار می یابند همین شیوه را الگو و سیاست خود قرار دهند.

 2. سامان گفت:

  درود برهنرمند عزیز و بزرگ استاد دکتر حسین زمان که آزادگی را بر مادیات و بردگی ترجیح داد

 3. علي گفت:

  درود.

 4. ناشناس گفت:

  من هم با دیدگاه اول موافقم و قشنگی سایت کلمه به اینه که دیدگاهها رو جدیدا بدون سانسور منتشر میکنه . موافق و مخالف رو. امید است خوانندگان محترم این سایت محترم هم طوری دیدگاههاشون رو بگذارند که دیگر هموطنان و خوانندگان این سایت با هر سن و سالی و هر عقیده ای بدون خجالت این دیدگاههارو بخونن.مرسی

 5. ناشناس گفت:

  کلمه: رسانه قابل اطمینان
  انگولکچی: کیهان شریعتمداری