سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بانک مرکزی برای ارز نسخه جدید می پیچد؛ نه 1226 تومان نه 2020...

بانک مرکزی برای ارز نسخه جدید می پیچد؛ نه 1226 تومان نه 2020

چکیده :پس از کش و قوص های فراوان در نرخ ارز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به زودی بانک مرکزی نرخ ارز جدید مرجع را اعلام می‌کند، گفت: نرخ جدید ارز نه 1226 تومان فعلی و نه نرخ بازار آزاد است بلکه نرخی بین این دو خواهد بود، بر همین اساس بانک مرکزی در حال جمع‌بندی نهایی به منظور اعلام نرخ جدید ارز مرجع است. ...


پس از کش و قوص های فراوان در نرخ ارز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به زودی بانک مرکزی نرخ ارز جدید مرجع را اعلام می‌کند، گفت: نرخ جدید ارز نه 1226 تومان فعلی و نه نرخ بازار آزاد است بلکه نرخی بین این دو خواهد بود، بر همین اساس بانک مرکزی در حال جمع‌بندی نهایی به منظور اعلام نرخ جدید ارز مرجع است.

این در حالی است که روز گذشته قیمت ارز بار دیگر از دو هزار تومان بالا رفت.

حمید صافدل در گفتگو با مهر با بیان اینکه نرخ ارز مرجع، دیگر 1226 تومان نخواهد بود، گفت: جمعی از کارشناسان بر این باورند که بخشی از نوسانات نرخ ارز ناشی از عملیات روانی در بازار است و این قیمت، واقعی نیست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قیمت واقعی ارز، به زودی از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد، بر این اساس امیدوارم با تدابیری که بانک مرکزی به کار گرفته و بر اساس روش منطقی که مبتنی بر کارشناسی باشد، بتوان رویه یکسان‌سازی نرخ ارز را اجرا کرد.

وی تصریح کرد: در این زمینه چندین ایده مطرح بود، از جمله اینکه موضوع ارز به صورت سه نرخی در بازار پیگیری شود که این ایده به شدت از سوی کارشناسان و فعالان اقتصادی، طرد شد و به نظر نمی‌رسد بتواند روش منطقی باشد، چراکه فاصله میان پلکان قیمتی، می‌تواند ایجاد رانت کند.

به گفته صافدل، ایده‌ای که هم اکنون بانک مرکزی دنبال می‌کند، ایده یکسان‌سازی نرخ ارز است که نه می‌تواند نرخ ارز آزاد فعلی و نه الزاما 1226 تومان باشد.

وی اظهار داشت: بر اساس جمع‌بندی بانک مرکزی نرخ ارز رقمی میان 1226 تومان و قیمت ارز آزاد فعلی است که بر این اساس، هر رقمی که اعلام شود، با راهکارهایی که بانک مرکزی دارد، باید متناسب با نرخ اعلام شده پاسخگوی نیازمندی‌ها باشد.

صافدل در پاسخ به این سئوال که دلار در بازار آزاد تا 2020 تومان هم طی روزهای گذشته رسیده است، تبعاً بسیاری از کالاها انتظار دارند که از ارز مرجع استفاده کنند، راهکارهای جدید تامین ارز چیست؟ گفت: هرگونه تائید و تغییر نرخ ارز می‌بایست رسما از سوی بانک مرکزی اعلام شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “بانک مرکزی برای ارز نسخه جدید می پیچد؛ نه 1226 تومان نه 2020”

 1. علی گفت:

  بازی موش (ملت) و گربه (دولت) سرانجام به پایان خودش نزدیک میشود. مارتن نمایشی بازی قدیمی به مرگ بگیر به تب راضی بشن بالاخره باز هم کار کرد اما به چه قیمتی: ورشکستگی و بسته شدن تعداد زیادی از مراکز تولیدی و افزایش نرخ بیکاری.

 2. ناشناس گفت:

  اقایان مجددا همان استدلالی که برای به 1226 تومان رساندن دلار ؛در مقابل دلار ارزانتر قبلی است را مجددا تکرار میکنند و این نهضت افزایش قیمت دلار که در حقیقت همان کاهیدن و دزدین داراییهای مردم توسط دولت به سرقت رفته است را میتوان در اینده و با همین استدلال باز هم تکرار کردمردم بدانند که اگر دیروز مالک صد هزار تومان بودند معادل صد دلار میتوانستند از خارج خرید کنند اماامرور اگر صد هزار تومان داشته باشند فقط میتوانند معادل 50 دلار خرید کنند و 50 دلار دیگر از دارائیهای انها کم شده توسط دولت محبوب دیکتاتور سرقت شده است

 3. ناشناس گفت:

  جانم فدای رهبرم

 4. ناشناس گفت:

  با بالا رفتن نرخ مرجع نرخ بازار آزاد هم بالا می رود و دلار در طی دو هفته بعد از بالا رفتن نرخ مرجع به 2500 می رسد. البته دولت هم همین را می خواهد تا باتا با فروش دلار بتواند هزینه یارانه ها را فراهم کند.

 5. ناشناس گفت:

  اسفند 91 ::
  رئیس بانک مرکزی برای دهمین بار مجبور به تغییر نرخ مرجع ارز به قیمت 3532 تومان شد
  قیمت ارز در بازار آزاد همین لحظه به 5556 تومان رسید
  نمایندگان مجلس برای .. امین بار رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد را به استیضاح تهدید کرد
  دیوان عدالت حکم غیرقانونی مرتضوی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری را محکوم کرد!
  مصباح: رهبری خود خداست که در جلد ایشان بر زمین ظهور کرده اند(نعوذبالله)
  احمدی نژاد:…
  بالاترین:شاهنشاه شاهان، آقا رضا شاه خودمان ،سرور و سالار ایران، قیم مردم ایران در فردای ایران پول نفت را در حساب خودش میریزد تا مبادا کسی از آن اختلاس کند !!
  اسرائیل:اگر جای ایرانیان بودم 10 هفته ی دیگر خیلی میترسیدم
  عقاب ایران(شبکه ماهواره ایه): 54روز دیگه ایران رو آزاد میکنم!

  منم در حین وبگردی!