سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نگرانی از پیشروی ارتش سوریه؛ جلوگیری از ورود مواد غذایی و سوخت به مناطقی که در دست ...
» مخالفان برای یک رویارویی بزرگ آماده شده اند

نگرانی از پیشروی ارتش سوریه؛ جلوگیری از ورود مواد غذایی و سوخت به مناطقی که در دست مخالفان است

چکیده :تشدید خشونت ها و پیشروی نیروهای دولتی سوریه به سوی حلب نگرانی سازمان ملل و بسیاری از کشور های غربی را برانگیخته است. قدرت های جهانی نگران حمله همه جانبه نیرو های وابسته به اسد و خشونت و قتل عام در این شهر هستند....


کلمه- گروه بین الملل:

تشدید خشونت ها و پیشروی نیروهای دولتی سوریه به سوی حلب نگرانی سازمان ملل و بسیاری از کشور های غربی را برانگیخته است. قدرت های جهانی نگران حمله همه جانبه نیرو های وابسته به اسد و خشونت و قتل عام در این شهر هستند.

آن طور که سی ان ان گزارش داده سنگین ترین درگیری ها از زمان آغاز اعتراضات سوریه در روزهای اخیر و در دو شهر دمشق و حلب اتفاق افتاده و همچنان جهان نگران وقوع درگیری های خونین در شهر حلب است.

بر اساس گزارش مخالفان نیروهای طرفدار بشار اسد از ورود مواد غذایی و سوخت به مناطقی که در دست مخالفان است جلوگیری می کنند. یکی از مخالفان گفته است که برق این مناطق قطع شده و تمام ساکنان با کمبود مواد غذایی روبرو هستند. اما مخالفان برای یک رویارویی بزرگ آماده شده اند.

رسانه های دولتی به آغاز پاکسازی استان حما نیز اشاره و اعلام کرده اند که ارتش در حال پاکسازی حما از باندهای مسلح و تروریستی است.

به گزارش رویترز، هلی کوپترهای نظامی مناطق شورشیان را مورد حمله قرار داده و واحد های زرهی به سوی منطقه صلاح الدین که مرکز مخالفان است، در حرکت هستند. منطقه صلاح الدین شاهد وقوع درگیری های شدیدی است.

نیروهای دولتی پیشتر مواضع مخالفان را در دمشق، پایتخت سوریه، تسخیر کرده بودند. در روزهای اخیر ارتش و نیروهای شبه‌نظامی وابسته به دولت فعالیت خود را روی حلب متمرکز کرده‌ و از روز چهارشنبه تا کنون واحدهای زمینی ارتش از نقاط گوناگون سوریه به سوی حلب اعزام می‌شوند.

همچنین ابوعمر الحلبی، یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه در حلب، به خبرگزاری آلمان گفته است که در مقابل، نیروهای مسلح اپوزیسیون نیز مبارزه‌ی اصلی خود را به حلب منتقل کرده‌اند. به گفته‌ی او تعداد شورشیان مسلح در حلب از دو هزار و ۵۰۰ نفر به پنج ‌هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

قدرت گرفتن کردها و واکنش ترکیه

ترکیه پیش از آغاز نا آرامی ها در سوریه از متحدان سوریه به شمار می رفت اما پس از آغاز اعتراضات مردمی به یک منتقد شدید بشار اسد و حکومت سوریه تبدیل شده و فشار های دیپلماتیک بر این کشور را افزایش داده است.

به گزارش دویچوله، در حالی که رژیم بعث سوریه برای اخراج مخالفان از حلب و دمشق تلاش می‌کند، کنترل شماری از شهرهای شمال سوریه به دست حزب کارگران کردستان (پ ک ک) افتاده است.

یک سخنگوی جنبش فرزندان آینده کردهای سوریه در مصاحبه با این رادیو گفته از آنجایی که شمار زیادی از ماموران انتظامی و امنیتی مناطق شمالی سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند، افراد مسلح پ ک ک توانسته‌اند به راحتی این مناطق را تسخیر کنند.

به گفته‌ او این احتمال وجود دارد که دولت ترکیه برای جلوگیری از گسترش فعالیت اعضای پ ک ک در مناطق مرزی دست به اقداماتی بزند که باعث بروز تنش‌های تازه‌ای شوند.

روز جمعه 6 مرداد رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، پس از دیدار با همتای بریتانیایی خود، دیوید کامرون، از حمله‌ تازه‌ نیروهای دولتی سوریه به مواضع مخالفان انتقاد کرد و گفت: ما با رژیمی سروکار داریم که مردم کشور خودش را قتل‌عام می‌کند.

اردوغان از شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه‌ عرب و سازمان همکاری اسلامی خواست که برای جلوگیری از خون‌ریزی بیشتر در سوریه اقدام کنند. اردوغان تاکید کرد، با توجه به حملات حلب و تهدیدهای مقامات سوری در رابطه با استفاده از جنگ‌افزارهای شیمیایی، ترکیه نمی‌تواند «فقط شاهد و نظاره‌گر» باشد.

دیوید کامرون نیز در تایید اظهارات اردوغان گفت، رهبری سوریه و در راس آن بشار اسد باید بدانند که مشروعیت خود را از دست داده‌اند و باید به خشونت پایان دهند.

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته است که یک فاجعه در حلب در حال شکل گیری است اما این خواستی غیر واقعی است که از دولت سوریه توقع آن باشد که حضور مخالفان مسلح را بپذیرد. روسیه هشدار داده که حمایت بین‌المللی از مخالفان، منجر به خونریزی‌های بیشتر در سوریه خواهد شد.

دولت روسیه گفته است که با بازرسی از کشتی‌های این کشور که عازم سوریه هستند، مخالف است. طبق تحریم‌های جدیدی که اتحادیه اروپا علیه سوریه وضع کرده، کشتی‌های عازم سوریه، بازرسی می‌شوند.

بسیاری از ناظران نسبت به گسترش درگیری های فرقه ای به کشور های همسایه سوریه هشدار داده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “نگرانی از پیشروی ارتش سوریه؛ جلوگیری از ورود مواد غذایی و سوخت به مناطقی که در دست مخالفان است”

 1. ناشناس گفت:

  شما و اربابتان امریکا بهتره به فکر کشتار مسلمانان بی دفاع میانمار و مردم بی سلاح بحرین و عربستان باشید نه مخالفان وهابی و تا دندان مسلح اسد

 2. ناشناس گفت:

  although this article does not openly support the oppositiion it is very much supportive of everything that Kalamah used to denounce. You seem to be concerned about the Syrian army killing their opponents, but your movement, which I used to support, was against violance and the opposition in Syria is nothing but violant. The Syrian opposition has nothing in common with peaceful movements that dispossed people in other countries participated in and yet you support it (despite the fact that this violance is financed and orchestrated by reactionary governments like Saudi Arabia and Qatar). I surely hope that Mr. Mosavi and Mr. Karroubi do not support your positiont on

 3. ناشناس گفت:

  اشتباه مخالفان سوریه که با رویکردی غیر ملی در دام برنامه های آمریکا و عربستان افتادند و دست به اسلحه بردند برای مردم این کشور بسیار پر هزینه است و به حکومت سوریه اجازه داد تا خشونت بیشتری به کار برده و کسانی که دنبال تغییر مسالمت آمز بودند به حاشیه رفته و خانه نشین شوند و عرصه برای مزدوران مسلح باز شود. سخن مهندس موسوی می توانست الگوی خوبی برای مخالفان سوری باشد: حرکت مسالمت آمیز و صبر که متاسفانه این کار را نکردند و الان سوریه به کام جنگ داخلی افتاده است

 4. ناشناس گفت:

  ما به فکر همه مظلومان جهان، فارغ از رنگ و مذهب و قومیت و … هستیم.چه مسلمان باشند و چه غیر مسلمان.

 5. ناشناس گفت:

  امیدوارم نیروهای مخالف اسد پیروز شوند و ایران اسد جونش را از دست بده

 6. حقير گفت:

  كساني كه سنگ ميانماري ها و بحريني ها و عربستاني ها را ريا كارانه به سينه ميزنند بدانند كه اولا جنايت و وقاحت هم مراتبي دارد كه اسد نشان داد رتبه ارشد! در جنايت و قتل عام دارد دوم اينكه چيزي نمانده كه خون ها دامنگير شما هم بشود گرچه اربابان شما نه تنها دست كمي از اسد ندارند كه خط كشتار را براي بقايشان به او آموختند.

 7. خداشناس گفت:

  درجواب ناشناس اولی
  مرد حسابی درمیانمار160نفرکشته شده درسوریه 20000هزارنفر ضمنا مطمئن باش خدای مهربان درماه مبارک رمضان بشاراسدت رابه درک واصل خواهدکرد ودعای مادران وپدران گریان که کودکانشان توسط لباس شخصیهای شبیحه کشته شدند مستجاب خواهدشد
  همان گونه که وزیردفاعش وعاصف شوکت دامادبشاربه هلاکت رسیدند
  روسیاهی برروسیه وچین وحزب الله وحکومت ایران میمونه
  البته حساب مردم باشرف ایران جداست مردم ایران دنبال حق وحقیقتند نه دروغهای حکومتی

 8. شهدای گمنام گفت:

  براتون متاسفام
  واقعا متاسفام چه شده اخبار بحرین و عربستان و کشته شدن مسلمانان به خصوص شیعه را فراموش کردید و مثل رسانه های غرب گیر دادید به سوریه چرا؟
  یواش یواش هم به رهبری توهین می کنید و به سوریه ای که از فلسطین دفاع می کند را پست میشمارید وای بر شما که نمی توانید با بینش وسیع عمل نمایید چه را می خواهید اثبات کنید با گفتن این اکاذیب
  انشاالله ارتش سوریه فاتح این جنگ شود و خواسته های غربی ها و صیهونیسم را به خاک وخون بکشید.وشما هم نگران باشید با همین افکار غلطت و ساده لوحانه خود را و مردم را می خواهید به منجلاب بکشید
  ما مردمی هستم که رهبرمان را شدیدا دوست داریم و به ایشان اطمینان داریم و سخن ایشان حجت است برای ما این شمایید که به دلیل ناکارآمدی یک گروه انحرافی پشت رهبر را خالی می کنید ما جوانانی هستیم که با رهبر بیعت نموده ایم و این بیعت را هیچگاه نمی شکنیم تا پای جان هم می ایستیم شک نداشته باشید و شما هم مراقب باشید ها دیگر توهین نکنید به گروه انحرافی هرچه میگویید بگویید اما رهبر را فاکتور بگیرید که ایشان سر به زیرترین و مهربانترین رهبر در دنیا هستند این شمایید که اشتباه میکنید به خاطر مال و منصب راه خوارج را پیشرو گرفته اید هر کسی مخالف رهبری هست را مردم نمی خواهد مطمین باشید.

 9. شهدای گمنام گفت:

  چرا نمی خواهید واقعیت را درک کنید و برگردید و توبه کنید
  آیا شما نمی بینید واقعیات بحرین و عربستان و دیگر کشورها اصلا در رسانه ها ی غربی پخش نمی شود اما به سوریه پرداخته میشود و شما هم حرفهای غربی ها را تکرار مینمایید چرا؟
  هدفتان چیست
  من به آقای موسوی علاقه داشتم اما با دیدن چنین اکاذیبی در مورد سوریه و رهبری تمام علاقه ام را از دست دادم.برایتان متاسفام

 10. میر هادی موسوی گفت:

  یکی نیست به اینها بگه یادتان رفته در جنگ همه علیه ما بودن ولی سوریه پشت ما ایستاد سلاح داد حافظ اسد چندبار صدام را کوبید
  پدر من خلبان اف 5 بود میگه یکبار پدافند عراق ما را زد نتوانستیم برگردیم رفتیم فرودگاه دمشق نشستیم