سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اخطار هواشناسی درباره بارش باران در روز یکشنبه/ رطوبت 75 درصدی هوا در خوزستان...

اخطار هواشناسی درباره بارش باران در روز یکشنبه/ رطوبت 75 درصدی هوا در خوزستان

چکیده :سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران و آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان‌های غرب کشور اخطار داد. در همین حال، از صبح امروز با آغاز روند افزایش رطوبت نسبی در استان خوزستان، میانگین رطوبت هم اینک در شهرهای مختلف استان به مرز 75 درصد رسیده است....


سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران و آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان‌های غرب کشور اخطار داد.

طبق اطلاعیه شماره 44 سازمان هواشناسی، طی روز یکشنبه بویژه در عصر و اوایل شب، در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش باران با رعدوبرق از شدت بیشتری برخوردار است. طی این مدت آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل‌ها دراین مناطق پیش بینی می شود.

این شرایط با شدت کمتر در استان زنجان و ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز پیش بینی می شود. از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه سرعت وزش باد در استان‌های ایلام، خوزستان، جنوب کرمانشاه، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی افزایش می یابد. از این رو پیش بینی می شود که گردوخاک بطور موقت سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا دراین مناطق گردد.

شایان ذکر است که طی اوایل هفته دمای هوا درسطح کشور تغییر محسوسی ندارد ولی پیش بینی می شود که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در نوار شمالی کشور کاهش و دربقیه نقاط کشور به طور نسبی افزایش می یابد. این افزایش دما طی روزهای پنج شنبه و جمعه در بیشتر نقاط کشور همچنان ادامه می یابد.

رطوبت 75 درصدی هوا در خوزستان

در همین حال، از صبح امروز با آغاز روند افزایش رطوبت نسبی در استان خوزستان، میانگین رطوبت هم اینک در شهرهای مختلف استان به مرز 75 درصد رسیده است.

به گزارش فارس، مدیرکل هواشناسی خوزستان در این باره اظهار داشت: از بامداد امروز روند افزایش رطوبت نسبی در شهرهای استان آغاز شده است و بیشترین رطوبت به شهرستان ماهشهر با 74 درصد تعلق دارد.

مسعود دهملایی با اشاره به بیشترین شهرهای خوزستان از نظر شرجی و رطوبت افزود: رادار اهواز 56 درصد، بستان 45 درصد و گتوند با 39 درصد بیشترین میزان رطوبت نسبی را در خوزستان به خود اختصاص داده‌اند.

وی تاکید کرد: بررسی نقشه های پیش یابی در سطح زمین همچنان استقرار زبانه کم فشار را تا چند روز آینده نشان می‌دهد و در سطوح فوقانی جو نیز زبانه پر ارتفاع جنب حاره‌ای بر روی استان قرار دارد.

مدیر کل هواشناسی خوزستان خاطر نشان کرد: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری در ارتفاعات و نیمه شمالی نیمه ابری با احتمال رگبار خفیف و پراکنده همراه با غبار محلی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: وضعیت هوا، صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار یا مه رقیق جهت باد، غربی تا جنوب شرقی سرعت باد، 10 تا 30 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 35 کیلومتر در ساعت خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود شهرستان اهواز به دلیل وجود رطوبت کافی در جو، امروز دمای هوای بیش از 45 درجه سانتیگراد را تجربه نکند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.