سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سازمان تحت امر متهم جنایت کهریزک مالک هتل های هما شد...

سازمان تحت امر متهم جنایت کهریزک مالک هتل های هما شد

چکیده :سازمان تامین اجتماعی یکی از ثروتمندترین سازمان های کشور است که دولت بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی به آن داشت و سال‌ها دولت از پرداخت آن طفره می رفت. بعد از ریاست متهم جنایت کهریزک به سمت مدیریت سازمان تامین اجتماعی دولت به ناگاه با فروش سهام شرکت های دولتی به این سازمان بدهی های خود را پرداخت کرد. ...


در حالی که هنوز بحث بر سر ادامه مدیریت متهم کهریزک در سازمان تامین اجتماعی ادامه دارد، معاون وزیر راه از واگذاری هتل‌های هما با ارزش پایه 6‌هزار و 531 میلیارد ریال، به همین قیمت به تأمین اجتماعی خبر داد.

سازمان تامین اجتماعی یکی از ثروتمندترین سازمان های کشور است که دولت بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی به آن داشت و سال‌ها دولت از پرداخت آن طفره می رفت. بعد از ریاست متهم جنایت کهریزک به سمت مدیریت سازمان تامین اجتماعی دولت به ناگاه با فروش سهام شرکت های دولتی به این سازمان بدهی های خود را پرداخت کرد.

سید حسین میرشفیع درباره واگذاری هتل‌‌های هما، اظهار داشت: هتل‌های هما یکی از شرکت‌های ارزنده است که زمین آن بیش از هتل‌ها قیمت دارد اما چون کاربری هتل‌ها باید حفظ شود بنابراین مجموعه هتل‌ها باید با هم به فروش می‌رسید.

وی اضافه کرد: دولت نمی تواند هتل‌دار باشد و اختیارات دولت در این زمینه کم است بنابراین باید هتل‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پس از چندین بار عرضه، هتل‌های هما به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد و طبق قانون قرار است هزینه خرید این هتل‌ها در اختیار شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد تا هواپیما خریداری کنند.

میرشفیع با بیان اینکه ارزش پایه کل سهام واگذاری به ریال 6‌ هزار و 531 میلیارد ریال است، گفت: این هتل‌ها با همین قیمت توسط سازمان تأمین اجتماعی خریداری شد؛ این مورد براساس مصوبه دولت و قیمت‌گذاری پایه، به همین میزان واگذار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس قانون بودجه، 500 میلیارد تومان از محل فروش هتل‌های هما برای خرید هواپیما در اختیار ایران ایر قرار می‌گیرد که هواپیما خریداری کند.

بنابراین گزارش مجموع گروه هتل‌های هما در سه نوبت، یک نوبت با قیمت جدید (651 میلیارد تومان) و دو نوبت با قیمت قدیم (520 میلیارد تومان) عرضه شد.

‌به گزارش فارس، پس از عدم استقبال از خرید هتل‌های هما، واگذاری هتل‌های هما به تأمین اجتماعی بابت رد دیون در حالی از سوی هیئت واگذاری تصویب شد‌ که پیش از این چندین بار این شرکت در بازار فرابورس عرضه شد ولی متقاضی خرید نداشت بنابراین نوع واگذاری تغییر کرد.

ارزش پایه این شرکت در آخرین نوبت عرضه یعنی در 31 اردیبهشت سال جاری 653 میلیارد تومان بود ولی قیمت پایه و برخی شرایط در سه نوبت گذشته متغیر بود؛ بطور مثال زمین پارکینگ هتل‌های هما که پیش از این همراه با هتل به فروش می رسید در آخرین عرضه اعلام شد که به صورت جداگانه به فروش می‌رسد‌ در مقابل نیز خریدار اجازه استفاده از برند هتل‌های هما را نداشت ولی در عرضه آخر این اجازه استفاده از برند داده شد.

بنابراین گزارش مجموعه هتل‌های ‌هما دارای 5 هتل در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، بندرعباس و اصفهان هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “سازمان تحت امر متهم جنایت کهریزک مالک هتل های هما شد”

 1. ناشناس گفت:

  این آب و خاک و زنان و مردانش همگی تحت امر متهم جنایات کهریزک و غیره هستند. منظورم مرتضوی نیست چون او تنها یک دستمال است که ممکن است به زودی به زباله دان پرت شود. این توهین به قربانیات کهریزم و همه ملت ایران است که کسی فکر کند قاتل جونان ما مرتضوی بوده. انشالله آن روزی که دستگاه قضایی ما از وجود ناپاکان پاک شود تمام کسانی که فردای انتخابات متقلبانه 88 خطبه های خون آلود خواندند و اشکهای تمساح ریختند باید در پیشگاه عدالت پاسخگو باشند.

 2. ناشناس گفت:

  حتمآ دولت ترسیده تا به سرنوشت زندانیان کهریزک دچار بشه.این بوده که زود بدهیش رو پرداخت کرده.یا اینکه دارند با هم میخورند .همانطور که همیشه خوردنند …

 3. رضا گفت:

  بالاخره این مبلغ بابت رد دیون و پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بوده، یا قرار است سازمان تامین اجتماعی پولی پرداخت کند که شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با آن هواپیما بخرد.

 4. ناشناس گفت:

  فعلا تو ایران بخور بخوره و جنایت بالاخره زمان حکومت اینا هم سر میاد فعلا که زور دست ایناست………

 5. نا شناس گفت:

  خدا لعنتشان كنه . اينها فعلا: جز هرج و مرج اقتصادي و رانت خواري و اختلاس كار ديگري بلد نيستند

 6. ناشناس گفت:

  اینم یه جور اختلاسه دیگه