سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نرگس محمدی: برای پنج روز نابینا شدم/ در خواب هم دستبند به دستم بود...
» او روزانه 10 تا 15 قرص می‌خورد

نرگس محمدی: برای پنج روز نابینا شدم/ در خواب هم دستبند به دستم بود

چکیده :نرگس محمدی، فعال حقوق بشر دربند که به بیمارستان منتقل شده بود، بعد از ۱۲ روز بی خبری، در تماس تلفنی با خانواده خود اعلام کرد که به مدت ۵ روز توانایی بینایی خود را از دست داده و پس از درخواست خود به دلیل شرایط وخیم بیمارستان، مجددا به زندان زنجان منتقل شده است....


نرگس محمدی، فعال حقوق بشر دربند که به بیمارستان منتقل شده بود، بعد از ۱۲ روز بی خبری، در تماس تلفنی با خانواده خود اعلام کرد که به مدت ۵ روز توانایی بینایی خود را از دست داده و پس از درخواست خود به دلیل شرایط وخیم بیمارستان، مجددا به زندان زنجان منتقل شده است.

به گزارش سایت ملی-مذهبی بعد از انتشار شایعات نگران کننده در مورد وضعیت وخیم جسمی نرگس محمدی و تشدید این نگرانی به دلیل عدم امکان ملاقات با خانواده، نرگس محمدی در تماسی تلفنی خبر داد در زندان به زمین خورده و صورت وی به شدت آسیب دیده است.

بنا بر گفته های وی ابتدا مسئولان زندان با ارجاع او به پزشک زندان قصد اعزام این زندانی سیاسی را به بیمارستان نداشته اند اما پزشک زندان با توجه به وضعیت وخیم نرگس محمدی زیر بار مسئولیت مداوای او نرفته و تاکید کرده او باید به بیمارستان منتقل شود. در نتیجه تاکید پزشک، مسئولان زندان وی را به بیمارستان ولیعصر منتقل و در بخش مغز و اعصاب بستری می کنند.

شدت جراحت وارده به خانم محمدی به حدی بوده که او بینایی خود را به مدت چند روز از دست داده است. خانم محمدی در تماس تلفنی خود با اشاره به این موضوع تصریح کرده :«به مدت ۵ روز توانایی بینایی خود را از دست دادم. بعد از پنج روز مراقبت و نگهداری بینایی‌ام را دوباره به دست آوردم.»

نرگس محمدی نایب رئیس زندانی کانون مدافعان حقوق بشر بعد از ۵ روز بستری در بیمارستان ولیعصر به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شده و سرانجام روز جمعه مجددا به زندان زنجان منتقل می شود.

شرایط بیمارستان به قدری وخیم بوده است که خانم محمدی چندین بار درخواست کرده است مجددا وی را به زندان منتقل کنند. از زمان خواب تا ساعت ۷ صبح ماموران زندان دست وی را با دستبند به تخت بسته اند. این در حالی بوده است که یک مامور خانم در داخل اتاق و یک مامور مرد هم در خارج از اتاق حضور داشته اند.

در اتاق محل بستری خانم محمدی پرده های ضخیمی نصب شده بود که امکان هر گونه ارتباط با بیرون را سلب می کرد. عدم ارتباط با خانواده و عدم امکان تماس تلفنی با علی و کیانا فرزندان دو قلوی خانم محمدی باعث شده بود او تقاضای بازگشت به زندان را مطرح کند.

این شرایط به حدی وخیم بوده که خانم محمدی در مدت زمان بستری خود دو بار به فلج عضلانی و تشنج مبتلا می شود. در یکی از این دو بار مدت زمان تشنج ۶ ساعت طول کشیده است.

این زندانی سیاسی مجبور بوده روزانه ۱۰ تا ۱۵ قرص بخورد.

گفتنی است مسئولان زندان چند روز پیش به خانواده این زندانی سیاسی اعلام کرده بودند برای آزادی او باید وثیقه ششصد میلیون تومانی تهیه کنند. این در حالی است که پیش از این وثیقه تعیین شده پانصد میلیون تومان بود.

نرگس محمدی به بیماری فلج عضلانی مبتلاست و نا خودآگاه زمین می خورد. این موضوع می تواند عواقب جدی برای سلامتی اش داشته باشد. وی باید برای درمان خود تحت نظر پزشک متخصص بوده و مداوایش باید در فضایی آرام به دور از استرس انجام شود. اما متاسفانه مسئولان پرونده وی به دلایلی نامشخص از این اقدام سرباز می زنند.

مسئولان پرونده وی نه تنها به این شرایط توجه نکرده بلکه در اقدامی غیر قانونی او را به زندان زنجان منتقل کردند. هم بندیان خانم محمدی محکومان به فساد، فحشا و اعتیاد هستند. بحران های بزرگ اجتماعی که متاسفانه این هموطنان را گرفتار و قربانی مناسباتی ناسالم کرده است. این زندانیان به صورت روزانه با هم درگیری های شدید و در برخی موارد خونین دارند. وقوع این درگیری ها می تواند وضعیت جسمی نرگس محمدی را وخیم تر از قبل کند.

همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که نرگس محمدی اعتقاد دارد دفاع از حقوق بشر و اعتراض به نقض حقوق اولیه انسان ها از سوی اصحاب قدرت جرم نیست. دیگر آن که طبق قوانین، بیماری که تحمل شرایط زندان را ندارد و این موضوع از سوی پزشکان متخصصش مورد تاکید قرار گرفته، نباید در زندان نگهداری شود. ضمن آن که انتقال بدون دلیل از زندان اوین به زندان زنجان هم غیرقانونی است.

نرگس محمدی پیش تر نسبت به تکرار حادثه زهرا کاظمی و هدی صابر برای خود هشدار داده بود. وی در نامه ای که از زندان نوشت مسئولیت مرگ عامدانه خود را متوجه مسئولان زندان کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

20 پاسخ به “نرگس محمدی: برای پنج روز نابینا شدم/ در خواب هم دستبند به دستم بود”

 1. ناشناس گفت:

  امام علی فرموده: مردی در جهان نیست!! والا اگر بود از غصه میمرد

  انقلاب امام و مطهریها و شریعتیها و طالقانیها انقلاب پیامبر اخلاق- انقلاب انسانیت انقلاب اکبر و جهاد اکبر بود انقلاب کرامت بود کرامت انسانی بود والا استالین هم ضد امریکا بود نبود؟!

  یاد بیاور علی ع را که گفت وقتی که گروهی ظالم بر ان زن تعدی کردند گفت: اگر مردی در دنیا باشد (که ظاهرا مردی دیگر نیست) و ان مرد بلکه همه مردان عالم از این غصه بمیرند انها را عتابی نیست.

 2. ناشناس گفت:

  نرگس محمدی چه میگوید که وحشت کرده اند از این زن مظلومه!
  همان که مردم نیشابور میگویند!
  مرگ بر اختلاس کنندگان ملیاردی ورزش و خاصة فوتبال سراسر ناهنجاری و غارت
  و مرگ بر غارتگران بیت المال
  مرگ بر غارتگران زمبینها و کوهها ورودخانه های ملت
  واقعا که مردم را بذلت کشاندید بخاطر شکمهای باد کرده تان و سیره رانت خواری کثیف و سیر ناشدنی تان

 3. ناشناس گفت:

  فرعون ایران تصمصم ندارد که از مواضع ضد انسانی خودش کوتاه بیاید پس باید مردم ایران او را و مزدورانش را مانند شاه صدام قذافی مبارک بن علی
  و اخیرا اسد با خفت از بالا به پائین بکشند

 4. ناشناس گفت:

  لعنه الله علی القوم الظالمین

 5. ناشناس گفت:

  برا نداز واقعی کیست ؟

 6. ناشناس گفت:

  حکومت اسلامی ماچقدر قدرتمنده! ازیک زن بیمارمثل … میترسد اما ادعای تقابل با امریکارو میکنه

 7. ناشناس گفت:

  خسارت برای اتقلاب دیگر‍‍‍

 8. ناشناس گفت:

  marg bar estebdad

 9. ناشناس گفت:

  من نمی دانم این زن معصوم و مادر دو فرزند چگونه بر علیه امنیت ملی اقدام کرده است؟
  خدایا ظلم ظالمان را پایان بده.

 10. ناشناس گفت:

  لعنه الله علی القوم الظالمین
  مردم ایران لقمه حرام خورده اند و شکمشان از لقمه حرام پر شده است وگرنه باید مانند سالهای 56 و57 که بر علیه ظلم شاه قیام کردند تاکنون بر علیه ظلم این حکومت نیز قیام میکردند.

 11. ناشناس گفت:

  هر وقت موضوعی در مورد خانم محمدی میشنوم و یا میخوانم شب وقتیکه بیاد ایشان میافتم خواب از سرم می پرد.
  اگر کشور ایران گلستان هم بود فقط وقوع همین ظلم کافی بود تا کشور را به مظهر کفر تبدیل کند کما اینکه در زمان یک پیامبر هم اگر چنین اتفاقی رخ میداد چه بسا آن پیامبر هم از پیامبری خلع میشد ولی در کافرستان ما ادعاهای گزاف مسئولین مبنی بر اسلامی بودن رفتارشان ،انسان را حیران میکند که چطور با اینکه دین مردم دین ملوکشان است و مسلمانی خلق الله را به بازی گرفته اند ولی هنوز مردم آدم خور و همگی خونخوار نشده اند ! البته اگر انتصاب رئیس جمهور بعدی به سیاق انتصاب احمدی نژاد باشد شاهد خونخواری مردم نیز خواهیم بود.
  به جوانان چه میتوانیم بگوئیم فقط میگوئیم بخداوند قسم این اسلام نیست ، ایکاش لباس پیامبر را از تن بیرون میکردند و هر کاری را که میخواستند انجام میدادند که در آنصورت تحمل مسائل بمراتب سهل تر بود.

 12. محمد گفت:

  1) هر وقت ظلمهایی که بر این بانوی گرانقدر میرود را میشنوم غصه سراسر وجودم را فرا میگیرد! و در خلوتم برای رهایی اش دعا میکنم! امین یا رب العالمین 2) جرم این بانوی نجیب این است که این سبع صفتان را به رعایت حقوق انسانها فرا خوانده است! ایا غیر از این است ؟ از چه میترسید؟ از اینکه وجود سرطانیتان را از دست دهید؟ سرطان که درمان ندارد! شماها بزودی خواهید مرد! این سنت تخلف ناپذیر خداوند است که : “الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم” : ” حكومتها ممكن است كافر باشند و دوام يابند اما اگر ظالم باشند دوام
  نخواهند يافت ! 3) زمان ان فرا رسیده است که با یک همفکری ملی خود را برای یک تغییر بزرگ و تاریخی اماده کنیم! 4) دعوت از مردم برای شادمانی کردن در پی سرنگونی بشار اسد میتواند اولین گام باشد!

 13. ناشناس گفت:

  آه جانسوز این زن عزیز و فرزندان مظلومش چنان دامن خامنه ای را خواهد گرفت که روزی صدبار آرزوی مرگ کند

 14. نکیسا سامی گفت:

  این است چهره واقعی حکومتی که خودرا مقتدر دانسته ومدعی آن است که سربازان گمنامش جهان را درزیر سیطره خود دارند وهرماه خبر از دستگیری تعداد متنابهی جاسوس می دهد .حکومتی که مادر بیگناه دوطفل معصوم را با این وضع جسمانی دردناک به زندان می افکند. دخترکی 13 ساله و پیر مردی 96 ساله را که به زعم خویش حتی قادر نیست درخانه خود به تنهایی جابجاشود را ممنوع الخروج می نماید. جانی آدمکشی به نام سعید مر تضوی را به پستهای حساس منصوب می نماید.به خاطر تامین یک عدد مرغ باعث جان باختن 5 زن بی گتاه می شود .حکومتیکه خودرا پیرو مکتب علی(ع) می داند ولی بیش از 500 روز است سه تن از عزیزان این ملت را بدون برگزاری هیچ دادگاهی در حصر وحبس نگهداشته است . معنی اقتدار را هم فهمیدیم.

 15. ناشناس گفت:

  خدایا دست ابن زیاد را قطع کن

 16. ناشناس گفت:

  نرگس جان دختر گلم شرمنده ام که در میهنی زندگی میکنم که بجای اینکه از کسی که زندگیش را برای دفاع از حقوق دیگران گذاشته چنین رفتاری میکنند.خداوند کمکتان کند ما که عرضه و اتحاد نداریم.همه ی بزرگان و طرفداران حقوق ملت همیشه در بند بودن .این در تمام حکومتهای دیکتاتور بوده هست و خواهد بود.به امید آزادی ایران عزیز و شما فرزندان این مرز و بوم …

 17. ناشناس گفت:

  شرمساری مننگ بر حکو مت گران مستبد و واپسگرا که برای دروز حکو مت کردن چه ظلم ها که نمی کنند

 18. ناشناس گفت:

  خامنه ای خجا لت بکش از این همه زور گفتن به نام دین .دین را امریکا نمی تواند خراب بکند و نابود بکند این رفتار های مانند تو دین را ویران دارد می کند

 19. ناشناس گفت:

  جناب خامنه ای!

  آنقدر بر طبل جنگ با مردم مکوب ! زندانیان سیاسی را آزاد کن وبا یک فرمان عفو عمومی زمینه را برای بازگشت چندین و چند هزار نفری که پس از کودتای انتخاباتی ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ به ناچار ایران را ترک کرده و پناهنده ی این و آن کشور شده اند ٫ فراهم کن.

 20. ناشناس گفت:

  the theological regime knows that Iranian intellectual are dangerous to the existence of this regime. They are the remanent of the Abbas and Omovite KhandansThe regime imprisoned the people under the false pretence of nationl security and basically creating problem for the islamic octopus . A regime who claims to lead the world afraid of the women and old people. What a shame! The worst thing that happened iin IRAN was the brutal and backward theory history will be ashamed from the crimes these dinoors have done to the Iranian people