سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نگرانی مفتی اعظم عربستان از فتنه فیس بوکی...

نگرانی مفتی اعظم عربستان از فتنه فیس بوکی

چکیده :مفتی اعظم عربستان نسبت به استفاده از شبكه های اجتماعی برای دعوت به تظاهرات و «سرپیچی از اولیای امور» نامید، هشدار داد. شیخ عبدالعزیز آل شیخ گفت: ضرر استفاده از این فناوری ها در ایجاد فساد، تحریف افکار، فساد اخلاقی، ایجاد هرج و مرج بین مردم، نشر اکاذیب، دعوت به شورش و تظاهرات علیه اولیای امور و حاکمان؛ بیشتر از نفعشان است....


مفتی اعظم عربستان نسبت به استفاده از شبكه های اجتماعی برای دعوت به تظاهرات و «سرپیچی از اولیای امور» نامید، هشدار داد.

به گزارش کلمه، شیخ عبدالعزیز آل شیخ که با روزنامه المدینه گفت و گو کرده و در رسانه های رسمی ایران هم منعکس شده، نسبت به فتنه اینترنتی و فیس بوکی هشدار داده و گفته است: «استفاده از فناوری های جدید مانند دستگاه تلفن همراه و پایگاه های اینترنتی اجتماعی نظیر فیس بوک، تویتر و غیره، شمشیر دولبه است.

این شیخ سعودی همچنین گفته که «ضرر استفاده از این فناوری ها در ایجاد فساد، تحریف افکار، فساد اخلاقی، ایجاد هرج و مرج بین مردم، نشر اکاذیب، دعوت به شورش و تظاهرات علیه اولیای امور و حاکمان؛ بیشتر از نفعشان است.»

بر اساس گزارش ها، 38 درصد عربستانی از تویتر استفاده می کنند که این آمار، عربستان را به لحاظ استفاده از شبکه های اجتماعی در صدر کشورهای عربی قرار می دهد.

از زمانی‌ که حاکمان عربستان در سال گذشته نیروهای نظامی خود را برای سرکوب قيام معترضان بحرينی به این کشور فرستادند، اعتراضات در عربستان و به خصوص مناطق شرقی و منطقه القطیف شدت گرفته است. برخوردهای خشونت‌آميزی که در فوريه ۲۰۱۱ بین زائران شيعه و پليس امر به معروف در مدينه اتفاق افتاد، نیز به ناآرامی ها دامن زده است.

بازداشت اخیر شیخ نمر، از رهبران شيعیان عربستان سعودی، به دور جدیدی از اعتراضات منجر شده است. مقامات عربستان از شیخ نمر به عنوان «محرک فتنه‌ها» نام می برند.

با این حال ۳۷ روحانی شيعه روز جمعه در بيانيه مشترکی خواستار پرهیز از خشونت شدند و از جوانان خواستند به افرادی که می خواهند آنها را تحريک‌ و تطميع کنند تا دست به خشونت بزنند و در نتیجه حکومت آنها را به عنوان تروريست معرفی کند، توجه نکنند.

در عربستان، حدود دو ميليون شيعه زندگی می کنند که بسیاری از آنها از تبعیض و رفتارهای سرکوبگرانه حکومت شکایت دارند.  عفو بين‌الملل چندی قبل اعلام کرد در درگيری‌های صورت گرفته بین حکومت و معترضان در منطقه شيعه‌نشين عربستان سعودی، دست کم هفت تن کشته شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نگرانی مفتی اعظم عربستان از فتنه فیس بوکی”

  1. ناشناس گفت:

    یه جای کلنجار رفتن با فیس بوک و توییتر خودتان را اصلاح کنید تا مردم دست به شورش نزنند. مگه مردم مغز خر خورده اند که علیه حکومتی که رفاه و امنیت برایشان می آورد شورش کنند؟؟!!