سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فشار پلیس برای مردانه و زنانه کردن سینماها در اردبیل...

فشار پلیس برای مردانه و زنانه کردن سینماها در اردبیل

چکیده :ما سینماداران آنقدر توان و اختیار نداریم که بتوانیم در ورودی سینماهای خود کنترل‌چی قرار دهیم./ سینماداران با چه مدرکی می‌توانند در ورودی‌های خود بازرسی قرار دهند تا از دختران و پسران شناسنامه خواسته و یا کارت هویت طلب کنند؟...


به دنبال فشارهای اخیر از سوی اماکن نیروی انتظامی برای جداسازی دختران و پسران در سینماهای اردبیل، دو سینمای فعال این شهر در آستانه تعطیلی قرار گرفتند.

به گزارش فارس، معاون امور سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با تایید این خبر اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد برخی ابلاغ‌ها و صدور بخشنامه‌هایی از سوی نیروی انتظامی برای سینماداران بودیم و آنها در یک کار غیر‌واقعی اقدام به تفکیک دختران و پسران ورودی به سینماها کنند که به نظر می‌رسد چنین چیزی امکان‌پذیر نباشد.

حمد‌الله اسکندری خاطرنشان کرد: ‌این فشارها و تهدید‌ها در روزهای گذشته برای دو سینمای فعال شهر اردبیل سنگین و گران بوده است که سینماداران اعلام کرده‌اند در صورت ادامه این روند سینماها را تعطیل کرده و از اکران فیلم خودداری می‌کنند.

وی با اعلام اینکه در این اوضاع و شرایط نامناسب در‌آمدی برای سینماها، ایجاد چنین محدودیت‌هایی آن هم به شکل غیر‌عملی می‌تواند ضربه‌ای مهلک بر صنعت سینمای استان اردبیل وارد کند، یادآور شد: سینماداران با چه مدرکی می‌توانند در ورودی‌های خود بازرسی قرار دهند تا از دختران و پسران شناسنامه خواسته و یا کارت هویت طلب کنند در حالی که نیروی انتظامی از انجام چنین کاری در دیگر اماکن عمومی عاجز است.

اسکندری با اعلام اینکه ایجاد چنین محدودیت‌های نامناسب می‌تواند تبعات مختلف اجتماعی نیز به دنبال داشته باشد، گفت:‌ در این زمینه به جای بگیر و ببند‌های پلیسی باید فرهنگ‌سازی از خانواده‌ها آغاز شود تا با تربیت صحیح و شایسته فرزندان خود اجازه بروز و ظهور آسیب‌های احتمالی را ندهند.

مدیر سینما انقلاب اردبیل هم با انتقاد از رویه غلط نیروی انتظامی در برخورد با برخی از آسیب‌ها و نارسایی‌های اجتماعی تصریح کرد:‌ ما سینماداران آنقدر توان و اختیار نداریم که بتوانیم در ورودی سینماهای خود کنترل‌چی قرار دهیم.

بهنام شهبازی تصریح کرد:‌ ما هم اکنون با مشکلات و تنگناهای عدیده‌ای در سینماها مواجه هستیم که ایجاد محدودیت از سوی اماکن نیروی انتظامی نیز می‌تواند مشکلات ما را مضاعف کند که در این زمینه از متولیان این بخش انتظار داریم با همراهی و همکاری بیشتر اجازه دهند سینماهای اردبیل روی پای خود بایستند و هر روز با چالش‌های جدید مواجه نشوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “فشار پلیس برای مردانه و زنانه کردن سینماها در اردبیل”

 1. مملکته؟ گفت:

  اگر رختخواب زن وشوهرها را هم ازهم جدا کنید، آنوقت میتوانیم ادعا کنیم که اسلام ناب محمدی را کاملا پیاده کرده و مردم را علیه خود شورانده اید. بیچاره ها شما کار مثبت از دستتان برنمی آید؟ دنیا مشغول فتح فضاهای دور دست است و ما هنوز … مملکته؟

 2. ناشناس گفت:

  عقل که نباشد جان درعذاب است.

 3. mori گفت:

  به خدا من به جرأت میگم اینها امروز و فردا از طالبان رد میکنند و برای خرها هم شلوار میخواهند.
  این در حالیه که خود نامردشان در رإس دولت ناموس این ملت رو بی حیثیت میکنند .مگه این غریزه رو خدا برای اسباب بازی آفریده؟ که فقط شما فهمیدید باید این غریزه رو نابودش کنید و در تمام دنیا که این مسائل براشون حل شده است از دنیا چیزی نمی فهمند؟؟؟؟