سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت کودکان فلسطینی زندانی در اسراییل...

ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت کودکان فلسطینی زندانی در اسراییل

چکیده :به كودكان فلسطيني حتي در خصوص حقوق‌شان از جمله گرفتن وكيل قانوني نيز هيچ اطلاع رساني نمي‌شود. اين اقدامات اسرائيل غير قابل قبول است و بايد هرچه سريعتر پايان يابد....


سازمان ملل ضمن ابراز نگراني نسبت به رفتار نيروهاي اسراییلی با كودكان فلسطيني تاكيد كرد، مسئولان اسراییل بايد هرچه سريعتر به اين نوع رفتارها پايان دهند.

پیش از این روزنامه ایندیپندنت از گزارش ویژه گروهی از وکیلان ارشد انگلیسی به وزارت خارجه این کشور درباره وضعیت اسف بار کودکان فلسطینی در زندان های اسراییل خبر داده بود.

در این گزارش آمده بود: کودکان بازداشت شده در کرانه باختری با رفتاری همانند شکنجه مواجه شده، آنها را در سلول های انفرادی حبس کرده، اجازه ملاقات با والدین را به آنها نداده و تا زمانیکه بطور شفاهی اقرار نکرده و اقرارنامه هایی را که حتی قادر به خواندن آنها نیستند را امضا نکنند، اجازه استراحت به آنها نمی دهند.

روزنامه اماراتي الخليج می نویسد كميته ويژه سازمان ملل در خصوص اقدامات اسراییل در اراضي اشغالي با صدور گزارشي اعلام كرد كه مسئولان اسراییل رفتار نامناسبي با كودكان و نوجوانان فلسطيني دارند.

در اين گزارش ضمن ابراز نگراني نسبت به نحوه رفتار مسئولان اسراییل با نوجوانان و كودكان فلسطيني و نيز كودكاني كه در بازداشت به سر مي‌برند، تاكيد شده است كه مسئولان تل آويو بايد هرچه سريعتر به وضعيت موجود پايان دهند.

سفير دائم سريلانكا در سازمان ملل كه رياست كميته مذكور را به عهده دارد، پس از سفرش به قاهره، امان و نوار غزه تاكيد كرد شاهدان به كميته اعلام كردند كه كودكان و نوجوانان فلسطيني از زمان بازداشت‌شان توسط نيروهاي اسرائيلي با بدترين رفتارهاي ممكن روبرو مي‌شوند. وي گفت تقريبا شمار زيادي از كودكان و نوجوانان فلسطيني به طور روزانه توسط نيروهاي اسراییل دستگير مي‌شوند.

سفير دائم سريلانكا در سازمان ملل همچنين تاكيد كرد: كودكان و نوجوانان فلسطيني در حالي كه دست‌ها و چشمانشان بسته است، به اجبار نيروهاي اسرائيلي سوار خودروهاي نظامي مي‌شوند بدون اينكه به خانواده‌هاي آنها اجازه همراهي با فرزندانشان داده شود.

وي گفت: به كودكان فلسطيني حتي در خصوص حقوق‌شان از جمله گرفتن وكيل قانوني نيز هيچ اطلاع رساني نمي‌شود. اين اقدامات اسرائيل غير قابل قبول است و بايد هرچه سريعتر پايان يابد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.