سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مشاور دولت خاتمی: بدل‌سازی در جریان اصلاحات نتیجه‌ای نخواهد داشت...

مشاور دولت خاتمی: بدل‌سازی در جریان اصلاحات نتیجه‌ای نخواهد داشت

چکیده :وی افزود: اختلافات میان آنان هر روز بیشتر می‌شود که این موضوع نشان می‌دهد این تفکر در مدیریت کشور دچار ضعف جدی است و نشانه‌های ضعف آن نیز روز به روز بیشتر نمایان می‌شود. ...


مشاور رییس جمهور سابق کشورمان گفت: پیش از این هم تلاش‌هایی برای ایجاد یک جریان تصنعی در اصلاحات شروع شد اما موفق نبود و طراحان جریان رقیب به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توان یک جریان را در غالبی دیگر رهبری کرد و ما نیز از این بابت احساس نگرانی نداریم ، زیرا بدل سازی نتیجه نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا، مصطفی درایتی عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، درباره ظهور برخی از جریانات به نام اصلاح طلبی در عرصه سیاسی کشور ، اظهار کرد: اصلاحات به عنوان خطی فکری معتقد است برای مسائل جامعه راهکار دارد و همواره در میان افکار عمومی جامعه نیز از مقبولیت برخوردار است و اگر جریانی بتواند اعتماد مردم را جلب کند باید در همین‌‌ راستا حرکت کند، اما اینکه یک جریان تصنعی بتواند مردم را فریب بدهد غیر ممکن است.

مشاور رییس‌جمهور دردولت اصلاحات خاطرنشان کرد: پیش از این هم تلاش‌هایی برای ایجاد یک جریان تصنعی در اصلاحات شروع شد اما موفق نبود و طراحان جریان رقیب به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توان یک جریان را در غالبی دیگر رهبری کرد و ما نیز از این بابت احساس نگرانی نداریم ، زیرا بدل سازی نتیجه نخواهد داشت.

وی درباره اختلافات بوجود آمده در جریان اصولگرایی و انشقاق دائم در این جریان پیش از آغاز هر انتخاباتی گفت: اگر جریان اصولگرایی روند خود را عوض نکند بدست خود اضمحلال خود را رقم زده است هر چند علائم این اضمحلال از هم اکنون پیدا است.

درایتی با اشاره به این اختلافات و فرصت بوجود آمده برای اصلاح طلبان اظهار کرد: اختلاف در هر جریانی فرصت مناسبی برای جریان رقیب ایجاد می‌کند و در این مورد نیز باید گفت جریان اصولگرایی با عملکرد ضعیف خود فرصت مناسبی برای اصلاح طلبان ایجاد کرده است.

وی افزود: اختلافات میان آنان هر روز بیشتر می‌شود که این موضوع نشان می‌دهد این تفکر در مدیریت کشور دچار ضعف جدی است و نشانه‌های ضعف آن نیز روز به روز بیشتر نمایان می‌شود.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “مشاور دولت خاتمی: بدل‌سازی در جریان اصلاحات نتیجه‌ای نخواهد داشت”

 1. ناشناس گفت:

  اصولگرایان خود جریانی جعلی است چرا که اینها یک نشانه از اصولگرای واقعی را ندارند و بزرگترین مشکل اینها از دست دادن اعتماد مردم است که اگر امروز هم مشی خود را عوض کنند و تغییر مشی شان هم واقعی باشد ، لااقل چند دهه جلب نظر مردم بطول می انجامد چرا که مردم خیلی به رفتار آنها بدبین شده اند.

 2. ناشناس گفت:

  اصلاح طلبي يك چيز است و آن همان برايند خواست واقعي مردم است، يعني ميل به اصلاحات اساسي و ساختاري در نظام حاكم.

 3. ناشناس گفت:

  دقيقا اين اظهارات صحيح است،‌اصلاح طلبي بدل ندارد. مردم تعبير و تصوري دقيق و روشن از اصلاح طلب و اصلاح طلبي دارند، و اجازه نميدهند، حاميان حكومت، يا افراد ناكارامد يا فاسد،‌خود را زير چتر اصلاحات پنهان كنند.

 4. سامان گفت:

  مطمئن باشید مردم هیچوقت مشابه را با اصل اشتباه نمیگیرند

 5. ناشناس گفت:

  جریان اصولگرایی با عملکرد ضعیف خود فرصت مناسبی برای اصلاح طلبان ایجاد کرده است.
  .
  اما آقااا اجازه استفاده از این فرصت رو به اصلاحطلبان نمیده.شده حتی مجبور بشه تنهایی به تعداد شرکت کنندگان رای برای شخص مورد نظرش بنویسه مینویسه!