سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام تسلیت مهدی خزعلی به مهدی کروبی؛ زینب(س) هم اجازه تشییع و تدفین نیافت، او را هم ...

پیام تسلیت مهدی خزعلی به مهدی کروبی؛ زینب(س) هم اجازه تشییع و تدفین نیافت، او را هم به حبس و حصر بردند

چکیده :اگر تو از تشییع پیکر خواهر ممنوع شدی، غم به دل راه مده که خواهرت را با عظمت تشییع و به خاک سپردند، خواهری را می شناسم که جنازه بی سر برادر را در بیابان تفتیده نینوا، زیر سم ستوران نظاره کرد! او اجازه تشییع و تدفین نیافت، او را به حبس و حصر اسارت بردند و به تندی و تازیانه پذیرایی کردند، در حضورش بر لب و دندان برادر چوب خیزران زدند....


مهدی خزعلی در یادداشتی در وبلاگ خود، ضمن تسلیت به کروبی برای فوت خواهرش، به سنت عزاداری ایرانی و شیعی اقتدا کرد و به یادآوری مصیبت های اهل بیت در حادثه کربلا و مظلومیت حضرت زینب (س) در عاشورا و ایام اسارت پس از آن پرداخت و نوشت:

دیروز خواهر شیخ مهدی کروبی که مادر شهید مفقود الاثر جنگ بود به دیار باقی شتافت، شیخ در حصر بود و از تشییع پیکر خواهر محروم، نمی دانم پیام من به گوش او می رسد یا نه! اما می خواهم بگویم، اگر تو از تشییع پیکر خواهر ممنوع شدی، غم به دل راه مده که خواهرت را با عظمت تشییع و به خاک سپردند، خواهری را می شناسم که جنازه بی سر برادر را در بیابان تفتیده نینوا، زیر سم ستوران نظاره کرد! او اجازه تشییع و تدفین نیافت، او را به حبس و حصر اسارت بردند و به تندی و تازیانه پذیرایی کردند، در حضورش بر لب و دندان برادر چوب خیزران زدند.

ای شیخ؛ تسلیت مرا بپذیر، برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای شما صبر و اجر مسئلت دارم.

مهدی خزعلی

1391/4/24Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “پیام تسلیت مهدی خزعلی به مهدی کروبی؛ زینب(س) هم اجازه تشییع و تدفین نیافت، او را هم به حبس و حصر بردند”

 1. mostafa گفت:

  اقا تو رو بخدا برا کارای سیاسی از ایمه سو استفاده نکنید
  نه مهدی کروبی مثل زینب (ص) هستش نه سید علی خامنه ای علی زمان میشه نه میر حسین موسوی حسین زمان.هرکی فکر و اندیشه داره بگه من فلانی هستم نظرمم اینه!

 2. ناشناس گفت:

  Vali moshkli nist methl anha bou

 3. ناشناس گفت:

  وقتی حکومت و دین درهم داخل شد نتیحه همین است که ملاحظه می کنید. درنتیجه نفرمایید نه این حسین است ونه آن زینب ووووو بالاخره مردم اینها را با آنها خواه ناخواه مقایسه می کنند. اما به اعتقاد من والله یزید به مراتب از رهبر ما بهتربود. او اجازه داد که حضرت زینت در برابر سرداران و بزرگان حکومت یزید وی را با آن مطالبی که خطاب قرار داد تبدیل به یک سکه پول کند. هرچه دلش خواست به خلیفه مسلمین گفت ویزید هم اجازه داد او حرفهایش را بزند. آیا به مادر ندار و پروین خانم هم این اجازه را حالا میدهند. آنها را حتی نمی گذارند سرگور عزیزانشان گریه و زاری سیر کنند. پس مردم حق دارند اینها را با آنها مقایسه کنند. همینجاست که احترام دین خدشه دار میشود. و من میگویم آقا والله شما از یزید بدتر هستید. خدا از گناهان شما نگذرد. یعنی قدرت این همه ارزش دارد که مردم را به این روز بیندازی و خودت هم درحل این مشکل اینگونه چهارشاخ بمانی>

 4. ناشناس گفت:

  بزرگان دین اسوه و پرچمدار فرهنگ و خوی اخلاقی ما هستند . استناره به بزرگان الهی مورد ملامت نیست بلکه احسن است. همه می باید زینب گونه ، حسین وار و پیغمبر مدار باشیم .یکی از علت هایی که جوامع اسلامی رشد نکرده اند همین است که نمی اندیشند نه قرآن کتابی است که بتوان به آن عمل کردو نه معصومین قابل رد یابی و متابعت هستند.وقتی به حاکمی می گوییم چون علی ع عدالت بورز ! می گوید ما کجا و علی ع و همین مجوزی می شود که نخواهد چون انسانی عادی عادل باشد.از طرفی ما چون معصومین دارای عواطفی انسانی و لباسی بشری هستیم .پس آنچه دل آنان را بیازارد مارا هم آزرده دل خواهد کرد. آیا عیب دارد بگوییم چون زینب صبوری کن و چون حسین علیهماالسلام قیام کن !

 5. خاک پای همه سبزها گفت:

  کل یوم عاشورا…..کل ارض کربلا

  آقا مصطفی تاریخ تکرار شده است ،همه ظلم اینبار هم در چهره ای به ظاهر دینی در مقابل همه خوبی هاست .هنوز هم صدای (هل من ناصر ) حسینی هست.حسین زمانه خود را بشناسیم، یا حسین ////میرحسین

 6. یک دوست گفت:

  با سلام
  من که از متن تسلیت آقای خزعلی چنین برداشتی را نکردم که آقامصطفی کرده است. کجای متن ایشان گفته است که که مهدی کروبی مثل زینب(س) و… است؟ یکبار دیگر متن را بخوانید از اشتباه درمیآیید.
  اتفاقاً امید ما به برآمدن سختیها و ثمردادن تحمل ناملایمات روزگار الگوپذیری از بزرگان دینمان است که آنها برای به بار نشستن هدفی که داشتند سختیهای زیادی را تحمل کرده و با صبر و تحمل و نیالودن دستان خود به جنایات مشابه دشمنان، تاریخ دینداری را تثبیت کردند که اگر چنین نبود نه نامی از محمد(ص) میماند و نه علی(ع) و زینب(س) . حسین(ع) و… الی آخر. و هیچکس هم منتظر اخرینش نبود.

 7. محسن گفت:

  نه به نظر من این قیاس نیست تعبیره و شباهت سازیه
  خود امام حسین علیه السلام در راه کربلا اسم پیامبران مثل یحیی رو مدام می آورد
  اینکه ما میگیم یا حسین میر حسین معنیش اصلاً این نیست که میر حسین رو با امام حسین در یکجا بگذاریم
  این فرق اساسی ایست که ما با ذوب شدگان در ولایت داریم

 8. ناشناس گفت:

  البته یزید در سده اول اسلام تا اندازه ای به یاران امام حسین اجازه عزا داری می داد

 9. ناشناس گفت:

  به خدااینابدترن

 10. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  آقای مصطفی : چه ربطی داشت؟؟؟! – یه کم درکت و توجهت رو بالا ببر-
  یه کم بیشتر فکر کن –
  ائمه علیهم السلام و اهل بیتشون الگویی مناسب برای تمام مردمان دنیا هستند-

  همچین یادآوریهایی از کسانی که اعتقادات بعضی انسانها را شکل می دهند به خاطر تسکین دردها و تحمل مصیبتهای کوچکتر است