سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شلیک ناو آمریکایی به یک قایق در خلیج فارس؛ قایق از کجا آمده؟...

شلیک ناو آمریکایی به یک قایق در خلیج فارس؛ قایق از کجا آمده؟

چکیده :منابع خبری بین المللی از شلیک یک ناو آمریکایی به یک قایق ناشناس در خلیج فارس خبر دادند. گفته شده که یک نفر بر اثر این حمله کشته و سه نفر مجروح شده اند. تاکنون مشخص نشده که این قایق از کجا آمده، سرنشینان آن چه کسانی بوده اند و چرا به اخطار ناو آمریکایی توجه نکرده و به حرکت خود به سمت آن ادامه داده اند....


منابع خبری بین المللی از شلیک یک ناو آمریکایی به یک قایق ناشناس در خلیج فارس خبر دادند. گفته شده که یک نفر بر اثر این حمله کشته و سه نفر مجروح شده اند.

یک مقام آمریکایی در گفت و گو با خبرگزاری ها اعلام کرده که یک ناو آمریکایی امروز دوشنبه با شلیک به یک قایق کوچک در سواحل امارات متحده عربی باعث کشته شدن یک نفر و مجروح شدن سه نفر شده است.

اما تاکنون مشخص نشده که این قایق از کجا آمده، سرنشینان آن چه کسانی بوده اند و چرا به اخطار ناو آمریکایی توجه نکرده و به حرکت خود به سمت آن ادامه داده اند.

در این میان، خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه طول این قایق کوچک 9 متر بوده، این قایق را به قایق های تندروی سپاه پاسداران ایران در خلیج فارس توصیف کرده است که از سوی نیروهای آمریکایی به عنوان تهدید تلقی می شوند.

اما خبرگزاری مهر این تشبیه آسوشیتدپرس را شیطنت رسانه ای نامیده است.

بی بی سی هم این خبر را به تیرگی روابط ایران و آمریکا ربط داد و نوشت: در ماه های اخیر و در پی تهدید برخی از مقام های ایرانی درباره احتمال بستن تنگه هرمز، تنش لفظی میان ایران و آمریکا بالا گرفته است.

خبرگزاری فارس هم در این باره نوشته: بر اساس این گزارش به نظر می‌رسد قایق اشتباها به عنوان تهدید تلقی شده و مورد هدف قرار گرفته است.

همچنین گزارش شده که مقامات اماراتی بلافاصله قایق مورد نظر را به مکان دیگری منتقل کرده اند. یک نفر از افراد مجروح شده هم به بیمارستان منتقل شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.