سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » استخدام غیرقانونی پنج هزار معلم قرآن و 15 هزار نیروی خدماتی در آموزش و پرورش...

استخدام غیرقانونی پنج هزار معلم قرآن و 15 هزار نیروی خدماتی در آموزش و پرورش

چکیده :این ۲۰هزار نفر درحالی به استخدام آموزش وپرورش در آمده‌اند که که نه آگهی در این زمینه منتشر شد و نه از آن‌ها امتحان و مصاحبه‌ای به عمل آمده است. این افراد با رابطه، پارتی بازی و چون از قوم و خویش‌های روسای آموزش و پرورش هستند استخدام شده‌اند، مردم به این استخدام‌های غیرقانونی اعتراض دارند....


یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اقدام غیرقانونی وزیرآموزش و پرورش مبنی بر استخدام ۵ هزار معلم قرآن و ۱۵هزار نیروی خدماتی خبرداد.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با ایلنا دراین باره گفت: این ۲۰هزار نفر درحالی به استخدام آموزش وپرورش در آمده‌اند که که نه آگهی در این زمینه منتشر شد و نه از آن‌ها امتحان و مصاحبه‌ای به عمل آمده است.

وی با اشاره به اینکه این افراد با رابطه، پارتی بازی و چون از قوم و خویش‌های روسای آموزش و پرورش هستند استخدام شده‌اند، افزود: مردم به این استخدام‌های غیرقانونی اعتراض دارند.

این عضو اصولگرای مجلس نهم باتاکید بر اینکه این اقدام وزیرآموزش وپرورش غیرقانونی است، افزود: با معاون منابع انسانی رئیس جمهور هم دراین زمینه صحبت کردیم و آنان نیز این اقدام را غیرقانونی دانستند و گفتند که این موضوع را به وزیرآموزش و پرورش ابلاغ می‌کنیم.

ثروتی خاطرنشان کرد: من تذکری را در این زمینه برای صحن مجلس نوشته بودم و همچنین نامه‌ای به رئیس مجلس نوشتم و یک رونوشت آن را به وزیرآموزش وپرورش دادم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکیدکرد: اگروزیرآموزش و پرورش به این روال خاتمه ندهد و این ۲۰هزار نفررا از طریق امتحان و گزینش استخدام نکند نه تنها از وزارت آموزش و پرورش تحقیق وتفحص خواهیم کرد بلکه تهدید کرده‌ام که به دنبال استیضاح آقای حاجی بابایی نیزمی‌روم.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان دیگر هم به استیضاح وزیرآموزش و پرورش رای می‌دهند، تصریح کرد: نمایندگان به من قول داده‌اند که اگر وزیرآموزش وپرورش این ۲۰هزار استخدام خلافی راکه انجام داده است اصلاح و درچاچوب قانون عمل نکند، استیضاح وزیر را امضا می‌کنند.

ثروتی درپاسخ به این سوال که وزیرآموزش وپرورش چرا این اقدام غیرقانونی راانجام داده است، افزود: به نظر مي‌رسد این اقدام درراستای انتخابات ریاست جمهوری است.

وی تصریح کرد: استخدام این ۲۰هزارنفر چه درراستای انتخابات ریاست جمهوری و چه با هر نیت دیگری، کارخلافی است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه درپاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا مجلس درصورت عدم اصلاح وضعیت استخدام این ۲۰هزار نفر با شدت و قاطعانه برخود خواهدکرد، افزود: نمایندگان به من قول داده‌اند که استیضاح را امضا می‌کنند و دراین صورت وزیرآموزش وپرورش بارای بالایی استیضاح خواهدشد.

ثروتی خاطرنشان کرد: وزیرآموزش وپرورش درحالی ۲۰هزارنفررا به طورغیرقانونی استخدام کرده است که با استخدام معلمان حق التدریسی مخالف است.

وی افزود: هر وزیری که می‌آید ۲۰تا۳۰هزار نیرو روی دست مجلس می‌گذارد به طوری که بعد از دوران وزیر مربوطه این افراد برای احقاق حقوقشان جلوی مجلس تجمع می‌کنند.

نماینده بجنورد از تهیه طرحی در مجلس مبنی بر استخدام حق التدریسی‌ها خبرداد و افزود: این طرح شامل مربیان پیش دبستانی، قرآن، حق التدریسی‌های آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای، تربیت معلم‌ها وآموزشیاران، حق التدریسی‌ها و نیروهای شرکتی که درامتحان قبول نشدند، است.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: همه آن‌ها را پیشنهاد داده‌ایم که به مرور استخدام شوند یا افرادی که معدلشان خوب است به صورت حق التدریس و افرادی که از معدل خوبی برخودار نیستند به عنوان اداری استخدام شوند.

ثروتی به مخالفت وزیرآموزش و پرورش با این طرح اشاره کرد و افزود: این طرح اکنون درکمیسیون آموزش وتحقیقات است و درصورتی که درآنجا تصویب شود به صحن علنی مجلس آورده می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “استخدام غیرقانونی پنج هزار معلم قرآن و 15 هزار نیروی خدماتی در آموزش و پرورش”

 1. ناشناس گفت:

  یادتون نره که خود رهبری هم بدون داشتن شرایط لازم به این سمت رسید. در چنین کشوری چندان هم نباید تعجب کرد.

 2. ناشناس گفت:

  هرچه بر طبل دین می کوبند مردم و جوا نان بی دین تر و بی ایمان تر می شوند . این ها امده اند تا دین را از بین ببرند

 3. ناشناس گفت:

  خانه از پای بست ویران است . از بالا رهبر خود را فرا قا نون می داند بقیه هم از او پیروی می کنند

 4. ناشناس گفت:

  یک میلیون هم که معلم قران استخدام کنید، فایده سی یخدور. مگر زمان شاه این همه اسلام اسلام میکردند و قرآن را با زور میخواستند به مردم تعلیم بدهند. آنهمه مفسر خوب قران داشتیم و آنهمه قاری های خوش صدا داشتیم. یکی همین شجریان. شجریان را معلمین قرآن جمهوری اسلامی تربیت کرد یا همان مدارس به قول شما غیر اسلامی شاه. آقا جان با زور که نیست. زبان خوش و آدمیزادی جمعه ها هم طفل را به مکتب می آورد. با زور اگر بود پدر مادر تو میتوانستند ترا آدم بار بیاورند. فایده داشت؟ نه والله فایده سی یخدور

 5. ناشناس گفت:

  خوب الحمدالله تابحال که آموزش وپرورش غیر از شروور چیزی تحویل دانش آموزان نداده است، حالا گل بود به سبزه نیز آراسته شد!بالاخره چه طوری برای طلاب کار پیدا کنند، غیرازرفتن به سرقبرمردگان…

 6. ناشناس گفت:

  تمام ویرانی کشور و نابسامانی های ان از روحانیت است