سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاجزاده: رهبری در زمان اصلاحات می‌گفت مبارزه با فقر و فساد و تبعیض؛ حالا می‌گوید ک...
» در انتخابات پیش رو به روشنگری ادامه دهیم؛ نظامیان به پادگان‌ها باز می‌گردند

تاجزاده: رهبری در زمان اصلاحات می‌گفت مبارزه با فقر و فساد و تبعیض؛ حالا می‌گوید کش ندهید

چکیده :چنان چه اصلاح طلبان و سبزها در انتخابات پیش رو نیز هوشیارانه عمل کنند و به روشنگری خود ادامه دهند، اختلافات جناح های قدرت علنی تر و بیشتر خواهد شد و بی کفایتی، فساد و انحصار طلبی رقبای خود را بیش از پیش افشا خواهند کرد. چشم انداز اوضاع اقتصادی کشور نیز تیره است و با هر نتیجه ای از مذاکرات هسته ای و باوجود درآمد افسانه ای ششصد میلیارد دلاری نفت در عصر حکومت یک دست، سهم مردم گرانی، تورم و بی کاری بیشتر خواهد بود. این شرایط می تواند مقدمه بازگشت نظامیان به پادگان ها و تاکید بر ضرورت شروع مجدد اصلاحات باشد....


سید مصطفی تاجزاده با اشاره به اینکه رهبری نظام برخلاف دوره اصلاحات که مدام بر مسائل اقتصادی تاکید می کرد و از شعار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض می گفت، حالا که بزرگترین فسادهای اقتصادی رخ داده یا در حال وقوع است، دستور کش ندادن صادر می کند و شعارهای سابق را فراموش می کند؛ تاکید کرد که اصول گرایان خود می دانند که نمی توانند از عهده اداره امور مملکت برآیند.

به گزارش کلمه، وی علت پیگیری نشدن پرونده تخلفات رحیمی معاون اول احمدی نژاد را هم رسوا نشدن مجلس هشتم و معلوم نشدن این واقعیت دانست که “نمایندگان، منصوب و منتصب امام زمان نبودند بلکه با طراحی گسترده سردار مشفق و با پول های سرقتی شرکت بیمه وارد مجلس شده اند.”

نمایش های احمدی نژاد و فسادهای این دوره فراموش نمی شود
بزرگترین فساد مالی تاریخ ایران در زمان حکومت یک دست اتفاق افتاده

این زندانی سیاسی منتقد حاکمیت در گفت و گو با کلمه، در مورد دو دادگاه اختلاس سه هزار میلیاردی و نیز سوء استفاده از شرکت بیمه گفت: “مردم نمایش های آقای احمدی نژاد را فراموش نمی کنند که با ادعای داشتن اسم فاسدان اقتصادی در جیب، وارد جلسات می شد و با متهم کردن رقبای خود به فساد مالی و سوء استفاده از قدرت می کوشید همه منتقدان سیاست ها و عملکرد نادرست جناح حاکم را ساکت کند.”

وی افزود: “اما اکنون در عمل ثابت شده که نه تنها بزرگترین فساد مالی تاریخ ایران در زمان حکومت یک دست اتفاق افتاده و مسئولان نهادهای گوناگون از بانک مرکزی درگیر بانک های دولتی تا وزارت خانه ها از راه و ترابری و صنایع و بازرگانی آلوده این فساد بوده اند، بلکه معاون اول کابینه نیز درگیر این پرونده است. اگرچه وقتی موضوع سوء استفاده میلیاردی از بیمه افشا شد، تعدادی از نمایندگان آقای رحیمی را به مجلس احضار کردند اما او در جلسه با اعتماد به نفس اعلام کرد که هیچ کس توان برخورد با او و محاکمه اش را ندارد. زیرا هزینه تبلیغات حدود 200 نماینده مجلس هشتم، از جمله آقایان لاریجانی و باهنر با آن پول پرداخت شده است.”

چرا رحیمی تبرئه می شود؟ اصولگرایان از چه چیزی می ترسند؟

این عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: “با همه ادعاهای رئیس دولت دهم، در بین نخست وزیران و معاونان اول رئیس جمهور از مرحوم مهندس بازرگان، شهید رجایی، مهندس موسوی، دکتر حبیبی و دکتر عارف، تنها معاون اول آقای احمدی نژاد با جعل مدرک خود را دکتر خواند و در جریان استیضاح آقای کردان سعی کرد با پرداخت پنج میلیون به هر نماینده مانع عزل او شود و در حال حاضر نیز مفتخر باشد که نظام (منظورش رهبری است) برای جلوگیری از سوء استفاده اصلاح طلبان و برای این که معلوم نشود نمایندگان، منصوب و منتصب امام زمان نبودند بلکه با طراحی گسترده سردار مشفق و با پول های سرقتی شرکت بیمه وارد مجلس شده اند، آقای رحیمی را هم تبرئه خواهد کرد!”

تاجزاده درباره علت توقف پیگرد قضایی رحیمی توضیح داد: “ضمنا علت این که اصول گراهای منتقد آقای احمدی نژاد که به نام طرد جریان انحرافی به او انتقاد می کنند در مورد این تخلف آشکارا سکوت کرده اند، آن است که نگران عملی شدن تهدید آقای رحیمی هستند که در صورت احضار به دادگاه می تواند آبروی مجلس هشتم را ببرد! کاری که آقای کردان می خواست انجام دهد اما به گفته خودش به دلایلی از آن منصرف شد.”

رهبری قبلا می گفت مبارزه با فقر و فساد و تبعیض؛ حالا می گوید کش ندهید
سانسور خبری دادگاه ها برای این است که آبروی جناح ذوب در ولایت بیش از این نریزد

معاون سیاسی وزارت کشور اصلاحات در ارتباط با نقش رهبری در ارتباط با این مساله و همچنین مباحث اقتصادی تاکید می کند: “در این میان جالب تر از همه مواضع رهبری نظام است. ایشان که در زمان اصلاحات همه جانبه صرفا به بعد اقتصادی تکیه می کرد و شعارشان مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بود، اکنون که بزرگترین فسادهای اقتصادی رخ داده یا در حال وقوع است، توصیه می کند که مسئله کش پیدا نکند! و در واقع شعارهای سابق به فراموشی سپرده شده است. به راستی که از سریال رادیو – تلویزیونی شهرام جزایری تا سانسور خبری در دادگاه های متهمان فسادهای مالی اخیر یعنی همان دادگاه های الف – م و د – ز تلاش زیادی شده است تا آبروی جناح ذوب در ولایت حفظ شود یا این که بیش از این نریزد.”

وی در ادامه با اشاره به آنکه اصول گرایان نیز خود می دانند که نمی توانند از عهده اداره امور مملکت برآیند، تاکید کرد: “خوش بختانه امروز حتی مدافعان سرسخت حکومت یک دست علناً اعتراف می کنند که از چاه اصول گرایی آبی بیرون نمی آید اگر چه نان زیادی برای مدعیان و متولیانش داشته است. و خواهید دید که در این دادگاه ها هم در نهایت ضعیف کشی خواهد شد. ”

هتاکی و خشونت و پرده دری، علیه همه به جز یک نفر

سید مصطفی تاجزاده در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به اتفاقات رخ داده در سالگرد ارتحال امام خاطر نشان کرد: ” به نظر من سریال دنباله دار توهین به نوه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، در سال روز درگذشت وی و در کنار مرقد ایشان، هم چنان ادامه خواهد یافت مگر آن که رهبری شخصاً دستور دهد لباس شخصی های سازمان دهی شده توسط آقایان طائب و نقدی از تکرار این حرکت ناپسند و غیرمصلحت جویانه دست بردارند و این مخالفت توسط یکی از دو فرد مذکور علنا ابراز شود. در غیر آن صورت آن چه آقای هاشمی از قول رهبری نقل می کند در عملکرد این گروه حذفی- خوارجی تأثیری ندارد.”

او افزود: ” البته از زمانی که تئوریسین استبداد دینی را به نظریه پرداز اصل انقلاب اسلامی ارتقاء دادند، همه باید متوجه می شدند که بعد از این قرار است هتاکی و خشونت و پرده دری حرف اول را علیه همه کس، به جز یک نفر بزند و نظامیان میدان دار همه عرصه های کشور شوند.”

اصولگرایان هم خطر فردی- نظامی شدن مدیریت کشور را فهمیده اند
نظامیان به پادگان ها باز می گردند

این زندانی سیاسی حامی جنبش سبز با اشاره به نقش نظامیان در سیاست گفت: “تجربه ثابت کرده هرجا نظامیان در امور سیاسی و انتخاباتی دخالت کرده اند، استقرار دموکراسی و رعایت موازین حقوق بشری منتفی بوده است. مهم نیست که نظامیان سکولار باشند و به نام دفاع از میراث مصطفی کمال پاشا و جمهوریت نظام ترکیه دست به کودتا بزنند یا به بهانه حفظ نظم و امنیت درصدد برآیند انقلابیون مصری را سرکوب و ناامید و خانه نشین سازند و یا این که فرماندهان سپاهی مسلمان باشند که به اسم حمایت از اسلامیت نظام در ایران با اتخاذ راهبرد «النصر بالرعب» یا استقرار «حکومت براساس ترس» فضای پلیسی – امنیتی را در میهن حاکم سازند و بزرگترین انحراف را در مسیر انقلاب و مردم ایجاد نمایند و در نهایت «میزان رأی ملت است» را به «میزان رأی یک نفر است» تبدیل کنند.”

مصطفی تاجزاده در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به این مساله که مردم ترکیه توانستند نظامیان کودتاگر را به پادگان ها بازگردانند گفت: “به یاری حق، مصری ها هم با انتخاب خود بتوانند شورای نظامیان را خلع قدرت کنند و ایرانیان هم به لطف خداوند خواهند توانست فرماندهان دخالت‌گر سپاه در امور سیاسی و انتخاباتی را به پادگان ها بازگردانند تا به انجام وظایف قانونی خود بپردازند. خوشبختانه اکنون بسیاری از اصول گراها نیز متوجه خطر فردی – نظامی شدن مدیریت کشور شده اند و برای حفظ موقعیت خود، و شاید هم برای حفظ کشور، به مقاومت در برابر روند هتاکی و خشونت و حذف پرداخته اند.”

اصلاح طلبان و سبزها در انتخابات به روشنگری ادامه دهند
شرایط فعلی می تواند مقدمه بازگشت نظامیان به پادگان ها و شروع مجدد اصلاحات باشد

او همچنین درباره انتخابات پیش رو تاکید کرد: “چنان چه اصلاح طلبان و سبزها در انتخابات پیش رو نیز هوشیارانه عمل کنند و به روشنگری خود ادامه دهند، اختلافات جناح های قدرت علنی تر و بیشتر خواهد شد و بی کفایتی، فساد و انحصار طلبی رقبای خود را بیش از پیش افشا خواهند کرد. چشم انداز اوضاع اقتصادی کشور نیز تیره است و با هر نتیجه ای از مذاکرات هسته ای و باوجود درآمد افسانه ای ششصد میلیارد دلاری نفت در عصر حکومت یک دست، سهم مردم گرانی، تورم و بی کاری بیشتر خواهد بود. این شرایط می تواند مقدمه بازگشت نظامیان به پادگان ها و تاکید بر ضرورت شروع مجدد اصلاحات باشد. ان شاء الله.”

زوایای پنهان آمارهای رسمی انتخابات مجلس نهم

تاجزاده در بخش دیگر این گفت و گو در باره انتخابات مجلس نهم با تاکید بر اینکه “می توان و لازم است که این انتخابات از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار گیرد تا تجربه ملت از این پدیده مدرن که سهل و ممتنع است، غنی تر شود و همگان بتوانند از ابعاد مثبت آن بهره برند و با جنبه های منفی آن مقابله کنند” گفت:” طبق ادعای وزارت کشور از مجموع 48 میلیون واجد شرایط کمتر از دو سوم مردم (حدود 64 درصد) رأی داده اند. به این ترتیب و بر فرض پذیرش ارقام و نیز درصدها، میزان مشارکت ایرانیان در انتخابات مجلس نهم، جایگاه چهارم را در ادوار مختلف و بعد از انتخابات دور پنجم (71 درصد)، ششم (76 درصد) و دوم (65 درصد) قرار گرفته است. البته میزان واقعی مشارکت مردم در انتخابات مجلس ششم نزدیک به 70 درصد بود که با ابطال غیرقانونی یک چهارم هم وطنان تهرانی، به 67 درصد کاهش یافت.”

او افزود: “این میزان از شرکت در مقایسه با آخرین انتخابات، بیش از 20 درصد کاهش نشان می دهد (از 85 درصد به کمتر از 65 درصد رسیده است) یعنی دست کم 11 میلیون نفر از کسانی که دو سال پیش رأی داده بودند، از شرکت در انتخابات خودداری کرده اند و این در حالی است که اختلاف آرای شرکت کنندگان در انتخابات مجلس ششم، دو سال بعد از حماسه دوم خرداد 76، تنها یک میلیون نفر کمتر بود (از 29 میلیون به 28 میلیون رأی رسید.)”

رییس ستاد انتخابات دولت اصلاحات تاکید کرد: “مردم شهرهای بزرگ (تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و …) کمترین میزان مشارکت را نشان دادند و در مجموع کمتر از نیمی از واجدین شرایط در این شهرها رأی دادند. چنین وضعیتی به معنای آن است که درصد عظیمی از ایرانیان که به مهندس موسوی و دیگر کاندیداهای رقیب رأی داده بودند، از شرکت در این انتخابات خودداری کرده اند. تحلیل رفتار انتخاباتی رأی دهندگان نیز بسیار معنادار است. با توجه به این که نزدیک به شش میلیون واجد شرایط در تهران بزرگ (شامل اسلام شهر، شمیرانات و شهرری) زندگی می کنند، و آرای صحیح مأخوذ در مرحله اول دو میلیون و یک صد هزار نفر بود، باید گفت نه 48 درصد تهرانی ها بلکه حدود یک سوم آنان رأی داده اند. با وجودی که اصلاح طلبان در تهران نامزدهای مشهوری نداشتند و رقابت عملا در انحصار اصولگراها بود، باز هم آرای منتخبان بسیار تأمل برانگیز است.”

او در این باره توضیح داد: “نفر اول تهران در انتخابات مجلس نهم، حدود یک میلیون و یک صد هزار رأی کسب کرد که در مقایسه با نفر اول تهران در انتخابات مجلس ششم، دکتر محمدرضا خاتمی ، یک میلیون و نهصد هزار رأی و دور دوم، آقای هاشمی با یک میلیون و هشتصد هزار رأی، دور اول مرحوم فخرالدین حجازی با یک میلیون و پانصد هزار رأی و دور سوم آقای هاشمی با یک میلیون و دویست هزار رأی، جایگاه پنجم را به خود اختصاص داد. آرای سی نفر اول در تهران به حدود هجده میلیون رأی می رسد یعنی هر نامزد به طور متوسط 420 هزار رأی (حدود 8 درصد واجدان شرایط) کسب کرد. در مقایسه با انتخابات رقابتی مجلس ششم، که واجدان شرایطش حدود 20 درصد کمتر بود (کمتر از 5 میلیون در سال 78در قیاس با حدود 6 میلیون در سال 1390) از این تعداد حدود سه میلیون نفر رأی دادند و در مجموع هر تهرانی نام 20 نفر را در برگ رأی نوشت. به همین دلیل علاوه بر این که حدود 60 میلیون اسم نوشته شد که بیش از دوبرابر آن چیزی است که در انتخابات مجلس نهم مشاهده کردیم، بیست نفر اول منتخب توانستند بیش از یک میلیون رأی کسب کنند و همگی در دور اول انتخاب شوند (تصور می کنم متوسط آرای منتخبان مجلس ششم بالای یک میلیون نفر رأی بود که در قیاس با مجلس نهم، دوبرابر و نیم است.)”

این عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی در خصوص میزان آرای جناح اصول گرا و مقایسه آن با دوره های گذشته نیز گفت: “میزان آرای اصولگرایان در انتخابات اخیر در قیاس با انتخابات مجلس ششم (که شکست خوردند) و مجلس هفتم (که در غیاب رقبای قدرتمند با همان میزان رأی به مجلس راه یافتند) کمتر بود! چنین مسأله ای به معنای آن است که پایگاه مشروعیت این جناح، به رغم افزایش تعداد واجدان شرایط، هم به لحاظ درصد و هم از نظر کمی کاهش یافته است. حتی آقای حدادعادل که توانست بیش از یک میلیون رأی کسب کند (حدود 200 هزار رأی بیش از دور قبل) توانست تنها آرای 23 درصد واجدان شرایط را به دست آورد که در مقایسه با آرای بیش از 50 درصدی واجدان شرایط تهران به آقای رضا خاتمی، کمتر از نصف محسوب می شود. ”

این تحلیلگر سیاسی در پایان خاطر نشان کرد:” کسانی که در فهرست مورد حمایت آقای احمدی نژاد و دولت قرار داشتند که روزنامه ایران آن را تبلیغ می کرد، شکست فاحشی خوردند و کاملا حذف شدند. جبهه پایداری به محوریت آقای مصباح یزدی که قرار بود مانند مجمع روحانیون مبارز در انتخابات مجلس سوم، با حمایت رهبری، اکثریت آراء را به دست آورد، نیز ناکام ماند. و در نهایت نامزد مورد حمایت آنان برای ریاست مجلس نیز کمتر از یک سوم آرای نمایندگان را به خود اختصاص داد.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

20 پاسخ به “تاجزاده: رهبری در زمان اصلاحات می‌گفت مبارزه با فقر و فساد و تبعیض؛ حالا می‌گوید کش ندهید”

 1. سامان گفت:

  آمارهای مجلس هشتم و نهم همانند انتخابات ریاست جمهوری نهم و دهم مخدوش و فاقد اعتبار است و مردم خیلی باهوش تر از آنند که فریب دروغهای حکومت استبدادی را بخورند

 2. سبز گفت:

  ایشاله همیشه پاینده باشی.خداسایتوازسر
  ماکم نکنه اقاسید.دوست داریم.

 3. ناشناس گفت:

  “این شرایط می تواند مقدمه بازگشت نظامیان به پادگان ها و تاکید بر ضرورت شروع مجدد اصلاحات باشد. ان شاء الله.”
  همه اصلاحات رو دوست دارن ولی اصلاحات حتی با بازگشت سپاهیان به پادگانها در صورت وجود رهبری فردی و فرا قانوونی معنی ندارد و دوبار گزیده نمیشویم کسی که بسته به شرایط و دلبخواه هر وقت دلش خواست مردم را به حساب نیاورد و نظر خودش را بر کرسی بنشاند و قانون هم کاری از دستش برنیاید برای احیای حقوق مردم؛ با وجود این شخص، اصلاحات حتی با اندکی روی خوش حکومت، بی معنیست و هیچ ضمانتی ندارد دوباره بعد از 4 یا 8 سال دیگر اوضاع دوباره اینطوری نشود

 4. ناشناس گفت:

  به آمار هم احتیاجی نیست. یک گشتی در سطح شهرها بزنید تا افسردگی حاکم بر فضای کشور را ببینید. مردم دلمرده اند و به این نتیجه رسیده اند که حضور آنان تغییری در وضع کشور و حرکت به سمت خواسته های ایشان ندارد. روستاییان که عموما سیاسی نیستند اما صدایشان از گرانی ها درآمده.

 5. حسین گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  برای من همیشه یک سوال مطرح است . این نامه چگونه از قرنطینه اوین خارج می شود ؟

 6. سبز گفت:

  خدا آقای تاج زاده رو برای ما نگه داره . یه مرد واقعی . یه مرد …

 7. ناشناس گفت:

  رهبری در زمان اصلاحات به دولت خاتمی میگفت پول ملی باید تقویت شود ولی الان می گوید کشش ندهید

 8. ناشناس گفت:

  حتی اگر تحریمها تعطیل شوند بدلیل فساد اصولگرایان و اینکه این جماعت نانجیب عملا همدیگر را باردار کرده اند نمی توانند بر هم دیگر مدیریت و اعمال قدرت کنند در نتیجه همین ناکارامدی صدها میلیارد دیگر را نیز به چاه ویل استبداد خواهد ریخت گذشته از همه اینها ابنظر می اید که خداوند بازی خودش با اصولگرایان نانجیب را شروع کرده و انها نخواهند توانست با هم دوست و متحد باشند حتی اگر رهبر در علن و خفا بخواهداز انها با هم دوست باشند و اینده نزدیک بهترین مدعا و شاهد است اصولگرایا دچار مکر الهی شدند و انشااله نتیجه اش را خواهند دید نخ از نازکی پاره میشود و قدرت از ظلم و کلفتی و مگر شاه و صدام و قذافیدر اوج قدرت سقوط نکردند مگر بشار دو سال پیش نگفت سوریه متفاوت است و حال میبینیم هر جا ارتش سوریه است دولت سوریه حاکم و هر جا ارتش بشار نباشد مردم حاکمند و مکروا و مکر اله و اله خیر الماکرین

 9. نیما گفت:

  واقعا که تحلیل خوبی از انتخابات مجلس نهم ارائه نمودند…..
  راستی به اطلاع کلمه برسانم که یکی از خبرنگاران اصلاحاتی از وزیر کشور(نجار) میزان آراء واریز نشده به صندوقها وآراء باطله را در خواست نمود که وزیر از جواب دادن طرفه می رود لذا خواهشمند است در این زمینه اطلاع رسانی کنید

 10. ggg گفت:

  ای کاش روزنامه کلمه ممر بهتری بر اطلاع رسانی برخی سخنان آقای تاج زاده جهت ایجاد بصیرت بیشتر در جامعه می اندیشید چرا که این گونه سخنان بی نقص اثر خوبی بر جامعه دارد ولی متاسفانه افراد قلیلی این مطالب را دریافت میکنند

 11. حسین گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  وَ بَشِّرِ الصَّابِرِينَ‌
  و شکیبایان را بشارت ده.

 12. حامد گفت:

  ای بابا آسید مصطفی مثل اینکه اخبار مملکت در زندان به گوشتان نمی رسد برادر عزیز شما به این سوال من پاسخ بده در فاصله سالهای 86 تا 90 آقای حداد عادل چه کار مهمی انجام داده اند که محبوبیتشان بین شهروندان تهرانی 300 هزار رای افزوده شده باشد دستکم خود من و بسیاری از آدمهای کمتر سیاسی به خاطر وجهه فرهنگی ایشان هم در انتخابات مجلس ششم هم هفتم و هم هشتم به این آقا رای دادیم اما نه من هم آن دوستان کمتر سیاسی ام اصلا در این انتخابات شرکت نکردیم
  من م مئنم این آقایان همچون سال 88 برای حفظ نظام به اندازه یک سد کرج در آرا ایشان آب بسته اند

 13. ناشناس گفت:

  اوضاع نارضایتی مردم بحدی است که آمارهای انتخابات مجلس نهم که در تهران که پیشانی نظام است بین 18 تا 28 درصد شرکت کننده داشته ولی همین آمار برای اصولگرایان به عنوان رکورد پیروزی ثبت خواهد شد چرا که اگر امروز انتخاباتی بدون تقلب برگزار شود آنها قادر به کسب نهایتآ 10 درصد آرا نخواهند شد آنهم در صورتیکه مهندسی و هدایت شده باشد و تبلیغات صداو سیما هم مدد رساند باشد ، خدا هر روز اینها را خوار و خفیف تر از روز قبل میکند.

 14. ناشناس گفت:

  موفق باشی سید

 15. سبز گفت:

  نامه چطور اومده بیرون و رسیده دست شما؟؟؟؟؟؟؟

 16. عميد گفت:

  اينك مردم آگاه تر از گذشته به عملكرد حاكميت و سرسپردگانش كه شعار هاي توخالي و عوامفريبانه را سرلوحه كار خويش ساخته اند پي برده و قضاوت مي كنند .

 17. ماهستیم گفت:

  تاجزاده عزیز
  یک دم فراموشت نخواهم کرد
  ماهستیم

 18. ناشناس گفت:

  این آقای تاجزاده از آن آدمهای عملگرایی است که کمبودشان در جنبش سبز محسوس است. یعنی کسانی که درگیر بحث های نظری نمی شوند و به دنبال راهکارهای عملی هستند. تعریض های ایشان و دوستانشان به علی خامنه ای نیز باعث شده است که کرک و پشم علی خامنه ای بریزد و همگان به ضعف های فراوان علی رهبری واقف شوند. بدون تردید رویکردی که امروز در حال شکل گیری است در چند سال آینده فراگیر خواهد شد مشروط بر آن که آگاهانه آن را تداوم بخشیم. من امیدوارم مشروعیت زدایی از علی خامنه ای و پرسشگری از وی تبدیل به یک رویه شود. باید دانست که خیمه گاه استبداد، اصل قرون وسطایی ولایت فقیه است که همان حکومت فردی و استبداد در لباس دین است. به نظر من در کنار مشروعیت زدایی از علی خامنه ای، گام مهم دیگر آن است که به تبیین این موضوع بپردازیم که ولایت فقیه هیچ نسبتی با دین ندارد، بلکه سوء استفاده از دین برای کسب قدرت است. به عبارت ساده تر، روندی که در حوزه های علمیه و در میان مومنان واقعی جامعه شکل گرفته و روز به روز در حال گسترش است را فراگیر کنیم.

  به طور خلاصه اصول زیر را باید سرلوحه روند آتی قرار داد.

  1. مشروعیت زدایی از علی خامنه ای و پرسشگری و انتقاد صریح از وی. به طور مشخص اجازه ندهیم که وی پشت دیگران مخفی شود و اشتباهات خود را به گردن طرفداران هاشمی، اصلاح طلبان، جریان انحرافی و نظایر آنها بیاندازد.

  2. تبیین این موضوع که ولایت فقیه نه اصلی از دین بلکه سوء استفاده از دین برای کسب قدرت و سلطه فردی است. در این راستا باید این موضوع روشن شود که فقیهان هیچ امتیاز خاصی نسبت به دیگر اقشار جامعه ندارند.

  3. تاکید بر اجرای بی تنازل قانون اساسی و تبیین وجوه افتراق نظام کنونی نسبت به نظام معرفی شده در قانون اساسی. در این راستا باید این موضوع روشن شود که چگونه علی خامنه ای نهادهای نظام را از درون تهی کرده است و آنان را تبدیل به ابزاری برای سلطه فردی خود نموده است.

  4. پذیرفتن این اصل که مبارزه بدون خشونت به مفهوم مبارزه بدون پرداختن هزینه نیست. هر تغییری نیازمند هزینه است و این هزینه در میدان مبارزه تعیین می شود. این هزینه ممکن است در مواردی حتی کشته شدن نیز باشد.

  5. بدانیم که علی خامنه ای تنها در برابر زور است که عقب می نشیند. بنابراین با دست آوردن یک امتیاز فکر نکنیم که پیروز شدیم. باید بمانیم، هزینه بدهیم و عقب ننشینیم. از آن مهمتر، توجه داشته باشیم که علی خامنه ای نشان داده است که عقب نشینی هایش تنها تاکتیکی است، بنابراین فریب وی را نخوریم. یادمان باشد اگر 25 خرداد در خیابان می ماندیم علی خامنه ای عقب می نشست.

  6. اجازه ندهیم علی خامنه ای از سبزها برای فرار از بن بست کنونی استفاده کند. بن بستهای متعددی که هم اکنون گریبانگیر علی خامنه ای شده است وی را ممکن است وادارد که برخی امتیازهای تاکتیکی به دیگران بدهد تا فرصت فرار از بن بست ها را بیابد. به طور مشخص، وضعیت اسفناک بین المللی و در راس آن پرونده هسته ای و تحریمهای بین المللی باعث شده است تا علی خامنه ای در یک بن بست قرار گیرد. وی نه توان ادامه روند فعلی را دارد و نه توان بازگشت از شعارهای پوشالی که داده است. بنابراین بگذاریم که جام زهر را به تنهایی سربکشد و در این کار همراهیش نکنیم. بن بست مهم دیگر وضعیت اقتصادی است که متاسفانه با شدت زیادی کشور در حال سقوط است. در این وادی نیز اجازه دهیم تا علی خامنه ای خود پاسخگوی وضعیت به وجود آمده باشد. سومین بن بست اساسی در وضعیت کنونی فسادی است که امروز دیگر به شدت عیان گشته است. باز هم اجازه دهیم که اصولگرایان و در راس آنها علی خامنه ای خود پاسخگوی این فساد باشند. از آن مهمتر این موضوع روشن شود که چگونه اصولگرایی منجر به چنین فساد فراگیری شده است.

 19. ناشناس گفت:

  صد در صد با کامنت فوق موافقم At 2012.07.16 00:13, ناشناس said:
  اقای جهانگیری برای نرم کردن دل بعضی ها و اینکه فکر کنند تا حدودی وضع اماده انفتاح است میگوید رهبری در ملاقات با هاشمی گفتند با مجلس کاملا اصلاح طلب هم موافق است اقای جهانگیری نمی توانی اصلاح طلبان را بفریبی فقط میر و شیخ هستند که میتوانند از طرف ما سخن بگویند وعده های داده به هاشمی مکر است و فریب ما دیگر فریب نخواهیم خورد رهبران ما درزندان باشند ننگ است از انتخابات سخن گفتن

 20. مرودشتی گفت:

  در جواب حسین آقا باید بگم در زندانی که به راحتی مواد مخدر وارد می شود بیرون آمدن یک نامه که خیلی سهل تر است