سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انفجار مین در منطقه سومار از توابع قصر شیرین/ یکی از نیروهای مرکز مین‌زدایی مجروح ...

انفجار مین در منطقه سومار از توابع قصر شیرین/ یکی از نیروهای مرکز مین‌زدایی مجروح شد

چکیده :بر اثر انفجار یک قبضه مین به جا مانده از دوران دفاع مقدس در منطقه سومار از توابع بخش مرکزی شهرستان قصر شیرین، یکی از نیروهای مرکز مین زدایی به نام عباسعلی آزادی اهل دینور از توابع شهرستان سنقر و کلیایی که مشغول عملیات خنثی سازی بود، از ناحیه پا دچار جراحت شد....


بر اثر انفجار یک قبضه مین به جا مانده از دوران دفاع مقدس در منطقه سومار از توابع بخش مرکزی شهرستان قصر شیرین، یک نفر مجروح شد.

به گفته حسین پروین، فرماندار قصرشیرین، این انفجار در منطقه سومار رخ داده که در آن یکی از نیروهای مرکز مین زدایی به نام عباسعلی آزادی اهل دینور از توابع شهرستان سنقر و کلیایی که مشغول عملیات خنثی سازی بود در اثر برخورد با مین و انفجار آن از ناحیه پا دچار جراحت شد.

به گزارش ایرنا، مصدوم حادثه که از ناحیه پا دچار حادثه شده بود بلافاصله با حضور عوامل امدادی به یکی از مراکز درمانی در مرکز استان کرمانشاه اعزام شد.

به رغم تلاش های نیروهای پاکسازی میادین مین، تاکنون صدها نفر از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به خصوص مرزداران، عشایر و نیروهای گروه های پاکسازی اراضی آلوده به مین در شهرستان قصرشیرین بر اثر برخورد و یا انفجار مین و مهمات به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیده، و یا جانباز، مجروح یا معلول شده اند.

بر اساس اعلام مدیر مرکز مین زدایی استان کرمانشاه، همچنان بیش از 6000 هکتار از اراضی این استان آلوده به مین و مواد منفجره به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی است، که قرار است این اراضی تا پایان امسال به طور کامل پاکسازی شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.