سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اولین دعوت رسمی ایران از محمود عباس، برای شرکت در اجلاس غیرمتعهدها...

اولین دعوت رسمی ایران از محمود عباس، برای شرکت در اجلاس غیرمتعهدها

چکیده :ایران رسما از محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی، برای شرکت در کنفرانس کشورهای غیرمتعهد در تهران دعوت کرده است. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی هم به نماینده ایران اطلاع داده که در این نشست شرکت خواهد کرد....


منابع فلسطینی می گویند ایران رسما از محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی، برای شرکت در کنفرانس کشورهای غیرمتعهد که قرار است اواخر ماه اوت در تهران برگزار شود، دعوت کرده است.

نبیل ابو رودینه، سخنگوی دفتر آقای عباس در این مورد به خبرگزاری فرانسه گفته است: “آقای عباس امروز دعوتنامه ای رسمی برای شرکت در نشست سران کشورهای غیرمتعهد دریافت کرد و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به نماینده ایران اطلاع داده که در این نشست شرکت خواهد کرد.”

به گزارش بی‌بی‌سی، او گفت که این دعوتنامه در امان، پایتخت اردن و در جریان دیدار آقای عباس با معاون وزیر خارجه ایران به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی ارائه شد.

آقای ابو رودینه همچنین گفت: “آقای عباس ضمن تشکر از معاون وزیر خارجه ایران از او خواست تا مراتب احترام او رانسبت به محمود احمدی نژاد ابلاغ کند.”
قرار است نشست سران کشورهای غیرمتعهد درنهم و دهم شهریورماه سال جاری (۳۰ و ۳۱ اوت) در تهران برگزار شود.

این اولین سفر آقای عباس به عنوان رئیس دولت فلسطینی به ایران است. این سفر در حالی انجام می شود که آقای عباس، در گذشته، مکررا ایران را به خاطر حمایت از جنبش حماس که کنترل نوار غزه را در اختیار دارد، مورد انتقاد قرار داده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.