سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پايگاه شناور آمريكا در ساحل بحرين مستقر شد...

پايگاه شناور آمريكا در ساحل بحرين مستقر شد

چکیده : جان کیلر فرمانده نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه در این باره گفت: "بونس" به عنوان پایگاه شناور ، موقت و پیشرفته ، قدرت ما را برای فرماندهی عملیات های امنیت دریایی و انعطاف پذیری نظاميان آمريكا را برای حمایت از عملیات با شرکای منطقه اي خود افزایش می دهد....


پایگاه نظامی شناور آمریکا در آب های ساحلی بحرین، مستقر شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، “یو اس اس بونس” ناو جنگی سابق آمریکا که تبدیل به پایگاه شناور شده است در پایگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین مستقر شد.

به گفته ارتش آمریکا، هدف از ورود این شناور ، حمایت از عملیات مین روبی در خلیج فارس است .

این اقدام در راستای تقویت نیروهای نظامی آمریکا پس از مرحله جدیدی از تهدیدات ایران درباره بستن تنگه هرمز صورت مي گيرد.

ناو جنگي “یو اس اس بونس” که از سال 1971 فعالیت خود را در نیروی دریایی آمریکا آغاز کرد و دارای سكوي ويژه پرواز بالگرد است پس از اعمال تغييراتي به پایگاه شناوری برای ارائه حمایت های پشتیبانی و لوجستیکی برای همه انواع عملیات های مین روبی، گارد ساحلی، نیروهای ویژه و بالگردها تبديل شده است.

قرار بود این کشتی نظامی از فعالیت خارج شود اما با انجام تغييراتي،‌اين ناو جنگي سابق ، به پایگاه شناور تبدیل شده است.

عداد 205 نیرو در این پایگاه نظامی شناور فعالیت می کنند که اکثر آنها، غیرنظامی هستند.

جان کیلر فرمانده نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه در این باره گفت: “بونس” به عنوان پایگاه شناور ، موقت و پیشرفته ، قدرت ما را برای فرماندهی عملیات های امنیت دریایی و انعطاف پذیری نظاميان آمريكا را برای حمایت از عملیات با شرکای منطقه اي خود افزایش می دهد.

علاوه بر ناوهای هواپیمابر “آبراهام لینکلن” و “اینترپرایز” که هم اکنون در خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند ، آمریکا شمار شناورها و تجهیزات نظامی اش را در منطقه افزایش داده است.

همچنین چهار فروند كشتي نظامي مین روب در روز 23 ماه گذشته میلادی (ژوئن) وارد منطقه شدند که با این اقدام شمار کشتی های مین روب در خلیج فارس به حدود هشت فروند رسید.

چهار فروند بالگرد از نوع م.ش 53 سی ستالیون نيز برای مقابله با مین های دریایی از ماه مارس گذشته تاکنون در خلیج فارس حضور دارند. همچنین نیروی هوایی آمریکا تعدادی از جنگنده های اف 22 را در پایگاه هوایی الظفره در امارات مستقر کرده است.

آمریکا و کشورهای هم پیمان منطقه ای و جهانی اش نسبت به احتمال اقدام ایران برای بستن تنگه هرمز از طریق مین گذاری گسترده نگرانند.

تنگه هرمز مهمترین گذرگاه دریایی انتقال نفت در جهان است. براساس آمار سال 2006 روزانه حدود 17 میلیون بشکه نفت خام از این گذرگاه می گذرد. این رقم معادل 40 درصد کل نفتی است که از طریق نفتکش ها جابجا می شود.

رسانه های آمریکایی بهمن ماه سال گذشته نوشته بودند نیروی دریایی ارتش آمریکا تلاش می کند تا یک کشتی جنگی قدیمی را به پایگاهی برای استقرار نظامیان کماندویی تبدیل کند.

این پایگاه شناور که به صورت غیررسمی “کشتی مادر” نامیده می شود می تواند قایق ها، شناورهای کوچک تندرو و بالگردهای مورد استفاده نیروی دریایی ارتش آمریکا را به همراه خود داشته باشد.

رسانه های آمریکایی در بهمن ماه سال گذشته اعلام کرده بودند اعزام “کشتی مادر” به این منطقه، توانمندیهای نیروی دریایی آمریکا را به میزان زیادی، افزایش نخواهد داد بلکه نقش مهمی در انجام ماموریت های سری و زمینی نیروهای کماندویی آمریکا ایفا خواهد کردDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “پايگاه شناور آمريكا در ساحل بحرين مستقر شد”

 1. یک مقام عالیرتبه پنتاگون چند روز پیش گفت« پیام ما به ایران اینست که حتی فکر بستن تنگه هرمز را هم به کله خود راه ندهید! پیام ما اینست که حتی اجازه تصور حمله قایقهای سریع السیر خود را هم به ناوگان بازرگانی ما نکیند چون بسرعت در قعر خلیج خواهند بود!» نقل از گاردین 4 روز پیش. و اما یک خبر هم از کشور خیلی برادر ما عربستان و مصر:

  نهار نت بیروت
  شنبه 7 ژولای 17 تیر ماه
  بنا بر خبرگزاری رسمی عربستان سعودی MENaپرزیدنت محمد مُرسی روز چهار شنبه آینده مصر را برای نخستین بازدید خارج از مصر خود ترک میکند.
  امروز شنبه این خبر گزاری به نقل ازسفیر عربستان سعودی احمد قطان خبر داد که ملک عبدلله پادشاه عربستان سعودی پرزیدنت مُرسی را برای بازدید از عربستان بمنظور تحکیم مناسبات همه جانبه فی مابین دوکشور دعوت کرده است.
  این، اولین مسافرت او پس از سوگند رئیس جمهوری وی درهفته پیش است. مُرسی که عضو قدیمی اخوان المسلمین است، نخستین رئیس جمهور غیر نظامی مصر می باشد.
  مصر و عربستان سعودی، از روابط بسیار خوبی در دوران ریاست جمهوری حسنی مبارک، برخور دار بودند.
  ……
  کامنت من :
  پرزیدنت مُرسی بعلت سرگرم بودن به چمدان بستن برای سفر عربستان که در آنجا بیشتر موضوع بحث وی با پادشاه عربستان هم بیشک ایران خواهد بود ، فرصت نکردند تا پاسخ دعوت احمدی را بدهند. البته احمدی این تحقیر ها را با خنده پاسخ میدهد!

 2. آزادی گفت:

  همینه دیگه می زنی تو سر ملت خودت یکی هم پیدا می شه میزنه تو سرت که نتونی بلند بشی آمریکا از اول گفته بود که اگه بر اساس زور که ما خب تو خلیج فارس هستیم دیگه بهتر مذاکره کنی آقای خامنه ای ولی من قول میدم این حکومت تو لحظه آخر می گه غلط کردم باشه من ملت خودم رو سرکوب می کنم از حق هسته ای هم انصراف می دم .

 3. ناشناس گفت:

  خدایا یه فکری به حال این مردم بکن خسته شدیم..

 4. خنده رو گفت:

  یکی از دوستای ولایتی می گفت ” اگه آقا اخم کنه آمریکا با تمام تجهیزاتش غرق می شه ” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ای خدا دیگه چه بلایی مونده آمریکا سرمون بیاره تا آقا اخم کنه, می گم نکنه آقا برای غیرخودیا اخم بلد نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. علی گفت:

  آیا میدانستید تحریم نفت عامل اصلی سقوط دولت مردمی مصدق شد؟