سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بهار عربی به سودان رسید؛ سرکوب تظاهرات معترضان با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستی...

بهار عربی به سودان رسید؛ سرکوب تظاهرات معترضان با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی

چکیده :در جريان تظاهراتي كه بعد از نماز جمعه در برخي شهرهاي سودان انجام شد، صدها تن از معترضان به سياست‌هاي دولت، بازداشت شدند. نيروهاي امنيتي و پليس سودان با حمله به برخي مساجد اين كشور مانع خروج نمازگذاران از مساجد شدند تا به اين وسيله مانع پيوستن آنها به تظاهركنندگان شوند. نيروهاي ضد شورش سودان، تظاهرات مخالفان در شهرهاي "ام درمان" و "خارطوم" را با استفاده از گاز اشك‌آور و گلوله‌هاي پلاستيكي هدف گرفتند....


پليس سودان تظاهركنندگان خشمگين را كه در اعتراض به سياست‌هاي دولت به خيابان‌ها آمده بودند، به شدت سركوب كرد.

به گزارش ایسنا، پليس و نيروهاي ضد شورش سودان، تظاهرات مخالفان در شهرهاي “ام درمان” و “خارطوم” را با استفاده از گاز اشك‌آور و گلوله‌هاي پلاستيكي هدف گرفت.

بنا به گفته فعالان سوداني در جريان تظاهراتي كه بعد از نماز جمعه در برخي شهرهاي سودان انجام شد، صدها تن از معترضان به سياست‌هاي دولت، بازداشت شدند.

در اين تظاهرات نيروهاي امنيتي و پليس سودان با حمله به برخي مساجد اين كشور مانع خروج نمازگذاران از مساجد شدند تا به اين وسيله مانع پيوستن آنها به تظاهركنندگان شوند.

تظاهركنندگان سوداني در اعتراض به وضعيت آزادي‌هاي سياسي و سياست رياضت اقتصادي دولت به خيابان‌ها آمدند و علاوه بر بهبود وضعيت اقتصادي، عدالت اجتماعي را نيز خواستار شدند.

با وجود اينكه خبرگزاري‌ها از بازداشت‌هاي گسترده پس از اين تظاهرات خبر مي‌دهند، سخنگوي پليس سودان با ناچيز شمردن تعداد تظاهركنندگان اعلام كرد كه پليس توانسته بر اوضاع تسلط يابد.

از سوي ديگر دولت سودان جنوبي از عمر البشير، رئيس جمهوري سودان دعوت كرد كه در مراسم اولين سالگرد استقلال سودان جنوبي شركت كند.

بنا به گفته مقام‌هاي سوداني قرار است روساي جمهوري سودان و سودان جنوبي در حاشيه نشست سران اتحاديه آفريقا با هم ديدار كنند كه اين ديدار اولين ديدار سران خارطوم و جوبا پس از تنش‌هاي به وجود آمده ميان دو كشور محسوب مي‌شود.

از سوي ديگر دولت ايالت كردفان جنوبي نيز با صدور بيانيه‌اي از كشته شدن ابراهيم محمد بلنديه، رئيس پارلمان اين ايالت و هفت تن از همراهان وي از جمله دبيركل شوراي برنامه‌ريزي‌هاي استراتژيك ايالت كردفان در حمله ارتش ملي وابسته به جنبش ملي شورشيان در منطقه‌اي واقع در شرق شهر لكرقل خبر داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “بهار عربی به سودان رسید؛ سرکوب تظاهرات معترضان با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی”

  1. ناشناس گفت:

    نیروی انتظامی سودان از روی دست نیروی انتظامی ما تقلب کرده. نیروی انتظامی ایران یادش رفته کپی رایت سرکوب تظاهرات مردمی رو بنام خودش ثبت کنه!!!