سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ممانعت نیروهای دادستانی از ورود محمد نوری‌زاد و غلامعلی رجایی به جلسه سرای اهل قل...

ممانعت نیروهای دادستانی از ورود محمد نوری‌زاد و غلامعلی رجایی به جلسه سرای اهل قلم

چکیده :نیروهای لباس شخصی وابسته به دادستانی تهران با حضور در محل جلسه سرای اهل قلم که به همت مهدی خزعلی برگزار شده، مانع از ورود محمد نوری زاد و غلامعلی رجایی به این جلسه شدند....


نیروهای لباس شخصی وابسته به دادستانی تهران با حضور در محل جلسه سرای اهل قلم که به همت مهدی خزعلی برگزار شده، مانع از ورود محمد نوری زاد و غلامعلی رجایی به این جلسه شدند.

ساعتی پیش، ندای سبز آزادی گزارش داد که چند تن از شرکت کنندگان از بازداشت محمد نوریزاد نویسنده و جهادگر منتقد رهبر جمهوری اسلامی خبر داده اند. اما اکنون این خبر اصلاح شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای دادستانی با حضور در ساختمان جلسه، ابتدا مانع از ورود و خروج افراد شده و سپس از ورود محمد نوری زاد و غلامعلی رجایی به ساختمان محل برگزاری مراسم جلوگیری کرده اند.

همچنین ندای سبز گزارش داده که نیروهای انتظامی با حضور در ساختمان جلسه، مانع از ورود و خروج افراد شده اند و در پاسخ به اعتراض شرکت کنندگان گفته اند که مامورند و معذور!

تشکل سرای اهل قلم با حضور اشخاصی مانند محمد نوریزاد و مهدی خزعلی دومین جلسه خود را امروز برگزار کرده بود. اولین جلسه این جمع روز سه شنبه سی خردادماه برگزار شده بود و حسین علایی هم در آن حضور یافته بود. در پی تشکیل اولین جلسه سرای اهل قلم، باشگاه خبرنگاران جوان به آن واکنش نشان داد و خواستار برخورد با نوریزاد شد.

آقای نوریزاد به دلیل نگارش نامه های انتقادی اش به رهبر جمهوری اسلامی با خشم اصولگرایان حامی آقای خامنه ای مواجه شده و از طرف نیروهای امنیتی نیز تحت فشار قرار داشت.

نوری زاد از نویسندگان سابق روزنامه کیهان و حامیان رهبری در جریان اعتراضات پس از انتخابات مهندسی شده ریاست‌جمهوری  به دلیل نگارش نامه‌های سرگشادهٔ انتقادی به رهبری بازداشت شد. وی به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و تخریب چهره سی ساله نظام» به یک سال حبس تعزیری، به اتهام توهین به رهبری و مسئولان نظام به حبس و شلاق محکوم شد. او چندی پیش نیز از تهدید نیروهای امنیتی علیه خود و خانواده اش سخن گفته بود.

هفته گذشته به دنبال انتشار خبر ربودن این نویسنده دفاع مقدس، وی با تایید خبر نوشت:  مرا درروز روشن دزدیدند و در نیمه شب رهایم کردند. من خیلی خوش شانس بودم که ازاین آدم ربایی جان سالم بدربردم. چه مردان وزنان بی نشانی که گونی به سرشان کشیدند و به ناکجا بردند و بیخ تا بیخ گلویشان را بریدند وهیچ نشانی نیزازآنان درز پیدا نکرد. دخترم گفت: شکایت کن. گفتم: ازکه؟ با چه سندی؟ به کجا؟ راستی عجب سرودی می شود این پرسش های پی درپی: قانون؟ دستگاه قضایی؟ ادب؟ انسانیت؟ تکریم شهروندان؟ اسلام؟ جمهوری اسلامی؟

wlyn_jlsh_srn_hl_qlm.jpg1_.jpg

دو تصویر از اولین جلسه سران اهل قلمDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “ممانعت نیروهای دادستانی از ورود محمد نوری‌زاد و غلامعلی رجایی به جلسه سرای اهل قلم”

 1. ناشناس گفت:

  جمهوری نظامی یعنی همین تازه خیلیها را گشتند و اعلام کردنند خودکشی کرده.ویا بعد از ازادی یک سیاسی عادی جو و محیط منل و محل کارش را چنان برچسب هائی میزنند که هیچکسی جرائت نمیکنه بطرفش بره

 2. ..... گفت:

  اگه همين لباس شخصيارو استخدام نکرده بودند…الإن قطعا کيف قاپ بودند…

 3. ناشناس گفت:

  این نظامیان تهی مغز سخت در اشتباهند اگر بر این باور باشند که با توپ و تفنگ می توان به جنگ قلم و آنچه می نویسد بروند. خداوند تبارک و تعالی هیچگاه قسم به توپ و تفنگ نخورده. بهتره بیدار شید چون وقتی برای توبه نمانده. زندگی کوتاه است!