سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیدحسین رونقی ملکی با وثیقه یک میلیارد تومانی به مرخصی استعلاجی آمد...

سیدحسین رونقی ملکی با وثیقه یک میلیارد تومانی به مرخصی استعلاجی آمد

چکیده :سيدحسين رونقی ملكی فعال حقوق بشر و وبلاگ نويس كه درجريان انتخابات ٨٨ بازداشت شده بود، بعد از گذشت ٣٢ ماه از دوران محكوميت ١٥ساله خويش با سپردن وثيقه يك ميليارد تومانی به مرخصی آمد....


سيدحسين رونقی ملكی دقایقی پیش، بعد از گذشت ٣٢ ماه حبس، با وثيقه يك ميليارد تومانی به مرخصی آمد.

به گزارش خبرنگار کلمه، سيدحسين رونقی ملكی فعال حقوق بشر و وبلاگ نويس كه درجريان انتخابات ٨٨ بازداشت شده بود، دقایقی پیش، بعد از گذشت ٣٢ ماه از دوران محكوميت ١٥ساله خود با سپردن وثيقه يك ميليارد تومانی به مرخصی آمد.

کلمه هفته ی گذشته گزارش داده بود که دسترسی نداشتن به دارو و امکانات درمانی لازم، شرایط خاص محیط زندان، رژیم غذایی نامناسب و نبود پزشکان متخصص و امکانات درمانی، احتمال بی نتیجه ماندن عمل جراحی وی را افزایش داده است.

سهل انگاری ها و بی توجهی ها به وضعیت این زندانی سیاسی، موضوعی بود که در چند عمل جراحی گذشته نیز اتفاق افتاد و باعث شد که جراحی های صورت گرفته بارها بی نتیجه بماند و پزشکان برای چند مرتبه پیاپی مجبور به تکرار عمل جراحی شوند.

دو هفته پیش، پس از گذشت فقط یک هفته از جراحی کلیه حسین رونقی و با وجود هشدار صریح پزشکان مبنی بر نیاز وی به مراقبت های ویژه در بیمارستان، این وبلاگ نویس زندانی به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگردانده شده بود.

در آن گزارش نیز تصریح شده بود که پزشکان تاکید کرده اند این عمل جراحی، سنگین و حساس بوده و برای جلوگیری از عفونت، به مراقبت های ویژه نیاز دارد و بر این اساس، ادامه درمان در خارج از زندان را به دلیل امکان عفونت و خون ریزی در زندان توصیه کرده بودند.

بر اساس پرونده ی پزشکی وی در بیمارستان و همچنین گفته های پزشکان، یکی از کلیه های حسین رونقی پیش از عمل جراحی به میزان ۸۰ درصد و کلیه ی دیگرش صفر درصد کار می کرد – یعنی موقتا از کار افتاده بود – و این واقعیت، خطر از دست رفتن کامل کلیه در صورت تاخیر در عمل را هشدار می داد.

این وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر هم اکنون دو سال و نیم است که بدون مرخصی در زندان اوین به سر می‌برد. وی در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان در نزدیکی تبریز بازداشت و بلافاصله به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی مدت ۱۰ ماه را در سلول‌های انفرادی این بند زندان اوین تحت فشارهای روحی و جسمی برای اخذ مصاحبه و اعترافات تلویزیونی قرار گرفت و سرانجام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “سیدحسین رونقی ملکی با وثیقه یک میلیارد تومانی به مرخصی استعلاجی آمد”

 1. مریم گفت:

  خداااا رو شکر.

 2. ناشناس گفت:

  چراهرکدوم ازاین نیروهاتون که دستگیرمیشن وزندان میرند،زودی مریض میشند؟عفونت میکنند..جالب هست.اون ازنرگستون،اینم ازرونقی تون.آقای مدیرسایت این امت گول امسالی مثل شماواون موسویتون ونمیخورند.شماازهمون سرووضع طرفداراتون مشخص بودکه چطورآدم هستید.دخترانی که باحجاب ننگینشون توخیابوناریخته بودند.و…آقاپسر:ماکه میدونیم شماچراداریدمیسوزیداونم به خاطراین هست کسی آدم حسابی،حسابتون نکرد…باافتخارمیگم جانم ومالم وهمه چیزم،به کوری دوچشماتون فدای امام خامنه ای.

 3. مادرسبز گفت:

  وثیقه ی یک میلیارد تومنی ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!این چه دستگاه قضاییه؟

 4. همدرد گفت:

  خوش آمدی مرد سبز شجاع. انشاالله سلامت و استوار باشی و آزاد.

 5. ناشناس گفت:

  ای عزیز نجیب و شریف امید وارم سالم باشی و محکومیت تو به انتها نرسد برای اینکه این اوباش که تو نجیب عزیز و شریف را در بند کرده اند نباشند که پایان دوره محکومیت تو را ببینند تو باشی و پایان عمر اینهارا ببینی و با حال خوب و سلامت به انان بخندی و از ته دل بخندی عزیز

 6. مادر سبز گفت:

  اقای ناشناس شما برو همه چیزت را فدا کن مطمئن باش کسی جلوی شما را نمی گیرد از این بابت خوشحال هم می شویم.

 7. میر سبز گفت:

  درود بر بابک خرمدین
  خوش آمدی پهلوان
  تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد وجود نازکت آزرده گزند مباد

 8. حسین اردکانی گفت:

  زنده باد افراد شجاعی مثل تو برادر نازنین که در زیر تیغ هم از بیان حقیقت و مبارزه برای حق دریغ نمیکنید. بر انحصارطلبان فقط ننگی میماند و بس. به امید آزادی و برادری و برابری.

 9. لبخند سبز گفت:

  آقای ناشناس اگر یک کمی عقل و شعورش رو بکار میگرفت باید میفهمید و از خودش میپرسید چه بلایی سر اینها داخل زندان میارند که اینها به این روز میافتن؟؟؟ فقط یک کمی عقل و شعور نیاز بود تا بفهمه ..همین

 10. حق با ماست گفت:

  جناب ناشناس این امام خامنه ایتون که اینقد بهش مینازید از علی بالاتره؟!!
  از خدا بالاتره؟!
  بترسید از خدای بالا سرتون
  البته شما که کلهم اجمعین چشمتون کوره و خودتون روخدا میبینید!