سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تغییر رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس/ تثبیت رئیس دیوان محاسبات...

تغییر رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس/ تثبیت رئیس دیوان محاسبات

چکیده :هیات رئیسه مجلس کاظم جلالی نماینده شاهرود را به عنوان رئیس جدید مرکز پژوهش‌های مجلس انتخاب و او را جایگزین احمد توکلی در این سمت کرد. کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم رحمانی فضلی رئیس پیشین این دیوان را در سمت خود ابقا کرد....


اعضای هیات رئیسه مجلس در گفت و گو با رسانه‌ها از انتخاب کاظم جلالی نماینده شاهرود به عنوان رئیس جدید مرکز پژوهش‌های مجلس خبر دادند. پیش از این احمد توکلی رئیس این مرکز بود.

به گزارش کلمه، اعتبارنامه توکلی که با اعتراض مواجه شده بود، هنوز تصویب نشده و در حالی که قرار بود امروز بررسی اعتبارنامه وی در دستور کار صحن مجلس قرار گیرد، توکلی مرخصی گرفت و این دستور نیز به تعویق افتاد.

با این حال توکلی حتی اگر کرسی نمایندگی را از دست ندهد، تا اینجا ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس را از دست داده و بر اساس مصوبه هیات رئیسه مجلس، کاظم جلالی دبیر فراکسیون حامی علی لاریجانی در مجلس، جایگزین وی در مرکز پژوهش‌ها خواهد شد.

گزارش شده که احمد توکلی رئیس فعلی مرکز پژوهش های مجلس و منتخب مردم تهران در مجلس نهم، کاظم جلالی نماینده شاهرود در مجلس، حمید رضا کاتوزیان نماینده تهران در مجلس هشتم، علی عباسپور نماینده تهران در مجلس هشتم و عادل آذر رئیس فعلی مرکز آمار ایران از جمله گزینه های مطرح برای تصدی ریاست مرکز پژوهش های مجلس بودند.

اما برخلاف مرکز پژوهش‌ها که انتخاب آن توسط هیات رئیسه قطعی است و نیاز به طرح در صحن علنی ندارد، موضوع انتخاب رئیس دیوان محاسبات و دادستان این نهاد نظارتی باید در جلسه بعدی مجلس طرح شود و مورد رای گیری قرار گیرد.

امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، رحمانی فضلی رئیس پیشین این دیوان را در سمت خود ابقا کرد و امین حسینی رحیمی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم، را نیز به عنوان دادستان انتخاب کرد؛ اما این انتخاب طبق آیین نامه به منزله پیشنهاد است و باید در صحن علنی به رای گذاشته شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “تغییر رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس/ تثبیت رئیس دیوان محاسبات”

  1. ادوارد سوبلمه گفت:

    از قرار احمد توکلی در سایت الف بیش از کوپن خود حرف زده است. خامنه ای یکبار گفته بود من توکلی را از سی سال پیش می شناسم، همانوقت من نگران وضعیت توکلی شدم و با خود گفتم پیمانه این بابا پرشده و رفتنی است. امروز که این خبر را شنیدم یاد حرف آنروز خامنه افتادم که گفته بود من آقای توکلی را از سی سال پیش می شناسم. تازه این توکلی کسی بود که هر ازگاه ضمن نق هایی که میزد هوای آقا را هم داشت. مثلا یک بار نوشته بود وقتی به دیدن آقا می رفتیم با خودم میگفتم باز چی شده و این بار رهبر در باره چه مطالبی ما را توبیخ و تنبیه خواهد کرد و سرمان داد و بیداد راه خواهد انداخت. اما بعد گفتم اشکالی ندارد او مثل پدری دلسوز است که باید از نق زدنهای او ناراحت نشویم. اما حالا معلوم می شود که آقا از نق زدن های توکلی بالاخره به ستوه رسیده و دستور برکناری اش را داده است. امیدوارم این درس عبرتی باشد برای کسانی که هنوز باور ندارند که آقا میخواهد امور مملکتی یک دست باشند.

  2. سارا گفت:

    مسلم است که تاریخ مصرف ایشان هم در بیت سر رفته است