سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حسین زمان همچنان بر مواضع خود استوار است + دو ترانه از این خواننده مردمی...
» روایت ایستادگی این هنرمند سبز در برابر تهدیدها، جفاها و نامردمی‌ها

حسین زمان همچنان بر مواضع خود استوار است + دو ترانه از این خواننده مردمی

چکیده :حسین زمان که در غیاب رسانه های مستقل و اصلاح طلب، از صفحه فیس بوکش برای بیان نظراتش استفاده می کند، به رغم دریافت پیام های تهدیدآمیز می گوید: به همه مواضعی که تا کنون داشته ام ایمان دارم و با اراده خود از آنها روی بر نخواهم گرداند. او پیش از این هم در گفت و گو با کلمه تاکید کرده بود: ترجیح می دهم از همه حقوقی که یک هنرمند باید از آنها بهره مند باشد بگذرم ولی لحظه ای به مردم پشت نکنم....


کلمه – گروه اجتماعی: حسین زمان، هنرمند مردمی و سبز کشورمان در یادداشتی کوتاه در صفحه ی فیس بوک خود نوشته است: اگر به دلایلی ارتباط من از طریق شبکه مجازی از جمله فیس بوک با شما عزیزان قطع شود بدانید که این خواسته من نیست. ضمنا من به همه مواضعی که تا کنون داشته ام ایمان دارم و با اراده خود از آنها روی بر نخواهم گرداند. پیروز باشید.

به گزارش کلمه، این خواننده ی منتقد سیاست های فعلی، در بخش نظرات همین پست خطاب به دوستانی که ابراز نگرانی کرده بودند، تصریح کرده است: دوستان خوبم قصد من نگران کردن شما نبود. مسئله مهمی نیست ولی چون به نوعی به بنده پیام فرستاده شده که حواسمو جمع کنم و مواظب حرف زدن و رفتارم باشم من هم از باب حواس جمعی این مطلب را گذاشتم.

حسین زمان که در غیاب رسانه های مستقل و اصلاح طلب، از صفحه فیس بوکش برای بیان نظراتش استفاده می کند، بارها در خصوص مسایل سیاسی و روز اعلام موضع کرده و انتقاداتش را مطرح کرده است. او در همین زمینه پیش از این در گفت و گو با کلمه تاکید کرده بود: ترجیح می دهم از همه حقوقی که یک هنرمند باید از آنها بهره مند باشد بگذرم ولی لحظه ای به مردم پشت نکنم.

او که همچون سایر هنرمندان مردمی مورد خشم سیما قرار گرفته و آثارش ممنوع است، در مورد تاریخچه این ممنوعیت گفته بود: پس از اعتراض من به عملکرد صدا و سیما به بهانه های مختلف و همینطور حمایت از سید محمد خاتمی، توسط چند مدعی مورد شکایت قرار گرفتم و دادگاهی شدم. یکی از شاکیان در آن زمان معاونت حقوقی صدا و سیما بود. به دنبال آن اتفاقات صدا و سیما با دستور مدیر عامل، پخش کارهای من را ممنوع کرد و مدتها به هیچ عنوان کاری پخش نمی شد.

این هنرمند مردمی افزوده بود: بسیاری از عزیزان به من اعتراض کردند که شما با صدا و سیما مشکل دارید چرا ما را محروم کرده اید و من به ایشان می گفتم برای احترام به هنر موسیقی این کار را کرده ام. پس از اتمام مسئولیت آقای لاریجانی و تصدی کار توسط آقای ضرغامی در باغ سبزی نشان داده شد و از من خواسته شد که با پخش کارهایم مخالفتی نداشته باشم و من هم با توجه به تغییر مدیریت سازمان و درخواست دوستانم قبول کردم ولی گفتم که در برنامه ها شرکت نخواهم کرد و الان نزدیک به بیش از ۸ سال است که به صدا و سیما نرفته ام.

در همین راستا، وی امروز در پستی دیگر در صفحه ی فیس بوک خود نوشته است: ترانه سوز عشق ترانه ای بود که بیش از ده سال پیش به منظور بزرگداشت مجروحان و جانبازان شیمیایی جنگ اجرا شد و به احتمال زیاد آن را نشنیده اید چون به دلیل اینکه با صدای من بود هیچگاه از رسانه ها پخش نشد . این ترانه به سفارش حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ساخته شد. ترانه سرا علیرضا قزوه بود که البته در آن زمان به گونه ای دیگر فکر میکرد و عقایدی متفاوت داشت و آهنگ و تنظیم کار دوست هنرمندم محمدرضا چراغعلی.

فایل صدای این ترانه را می توانید از اینجا دریافت کنید و یا از طریق ابزار زیر، بشنوید.
< "p style="text-align: center>

وی در ادامه نوشته است: جانبازان شیمیایی ترانه خوانان بی صدایی هستند که ذره ذره آب میشوند. می سوزند و می سازند و متاسفانه ما کمتر به ایشان توجه داریم. شبهایی که ما تا صبح با آرامش میخوابیم آنها اسیر سرفه های مرگ بارند و با کمک ماسک اکسیژن شب را به صبح می رسانند. زخم ها و تاول ها امانشان را بریده و این شرایط را بعضا سالهای درازی است که تحمل میکنند و از همه درد آور تر اینکه تعدادی از آنها که همه زندگی شان را وقف دفاع از این مملکت کرده اند زندان و اسارت در خاک خود را نیز تجربه نموده اند. ترانه سوز عشق را با همه وجودم تقدیم کرده ام به این عزیزان رنج کشیده.

حسین زمان که مدتهاست نتوانسته علی رغم تلاشی که داشته آلبومی را در بازار موسیقی ایران عرضه کند، پیش از این گفته بود: به دلیل اینکه شرایط کاری برای من در داخل بسیار دشوار است و امکان برگزاری کنسرت ندارم و کارهایم نیز برای پخش ممنوع است بنابراین برای اینکه بتوانم صدایم را به گوش مخاطبینم برسانم راهی ندارم جز اینکه کارهای جدیدم را در خارج از ایران و یا از طریق اینترنت منتشر کنم ندارم.

پس از این وعده، این هنرمند مردمی با انتشار کلیپی با عنوان “زندانی” در باره ی زندانیان سیاسی دوباره با استقبال مردم قرار گرفت. وی کلیپ خود را به “تمامی دوستان سبز دربند خود” تقدیم کرده است.

ویدئوی این ترانه را هم در این آدرس و نیز در زیر همین خبر می توانید بینید

حسین زمان پس از انتشار این کلیپ گفته بود: این ترانه همدلی من و عرض ارادتم به عشاقی است که سالهاست پشت حصار شیشه ای و در حسرت در آغوش گرفتن یکدیگر تنها با نگاهشان عشق را تقدیم معشوق می کنند.

وی در جریان انحلال خانه سینما از هنرمندان در خواست کرده بود که واکنش نشان دهند و گفته بود: هنرمندان باید نشان دهند که از اسقلال برخوردارند و احدی نمیتواند ایشان را به بازی بگیرد . اینجانب بعنوان شاگردی در جامعه هنری از اساتید بزرگ تقاضا دارم در مقابل این نامردمی ها ساکت ننشینند و جواب جور و جفایی که در حق هنر و هنرمندان میشود را هنرمندانه بدهند.”

این عضو هیئت علمی دانشگاه پیش از این در گفت و گو با کلمه تاکید کرده بود  ”حکومت اگر با مردم نباشد، از جنس مردم نباشد و خود را وقف خدمت به مردم نکرده باشد از نزدیکی بین مردم و هنرمندان بیم دارد چرا که هنرمندان می‌توانند به آگاه تر شدن مردم کمک کنند و مردم نیز به ایشان اطمینان دارند.”

حسین زمان که چند روز پس از انتخابات سال ۸۸ در جریان سرکوب های آن روزها به دلیل حمایت از میرحسین موسوی تحت بازجویی قرار گرفت، معتقد است اگر کسی به بهانه اینکه سیاست چیز بدی است و باید از آن گریزان بود و نباید به آن آلوده شد خود را از عرصه مبارزه منفک کند و گوشه امن اختیار کند، خطر نکند و پشت پرده مخفی شود تا از هر گزندی در امان باشد جز خیانت به خلق خدا مرتکب نشده است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس معتقد است: وقتی صحبت از تخلف می شود، تنها به روز انتخابات محدود نمی گردد بلکه با رد صلاحیت ناعادلانه کاندیداها و ایجاد فرصت تبلیغات وسیع با بکارگیری امکانات دولتی برای یک جناح خاص مهر بطلان بر یک انتخابات سالم زده می شود که این اتفاق بویژه در مورد کاندیداتوری نمایندگی مجلس در گذشته بارها صورت گرفته است.

از این خواننده تاکنون آلبوم‌های قصه نگفته، شب دلتنگی، قصه شب، قرار عاشقی، مشق عشق و شاپرک منتشر شده است. آهنگ لالایی این هنرمند مردمی در جریان جنبش سبز مورد استقبال مردم قرار گرفت که در این آدرس قابل مشاهده است. (کلیک کنید)Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “حسین زمان همچنان بر مواضع خود استوار است + دو ترانه از این خواننده مردمی”

 1. l;;; گفت:

  ترجیح می دهم از همه حقوقی که یک هنرمند باید از آنها بهره مند باشد بگذرم ولی لحظه ای به مردم پشت نکنم.

 2. ناشناس گفت:

  این تیتر اصلا مناسب نیست.مگر چه اتفاقی افتاده است که یک هنرمند سبز باید از مواضعش عدول کند که حالا پایداری بر آنها به عنوان یک کار بسیار پر اهمیت جلوه نماید.آنچه باید مورد اشاره وافع گردد، عدم پایداری اکثریت مردم به ادامه روند اعتراضی است که شاید تلنگری باشد جهت یادآوری لزوم ادای یک تکلیف ونه استفاده از یک حق

 3. امیدسبز گفت:

  درود بر حسین زمان عزیز …هنرمند مردمی
  شما هم با اهنگ های زیبایتان و هم به خاطر همراهی و همدلی با مردم در قلب ما جا دارید
  دوستتان دارم
  همیشه پاینده و سرفراز باشید

 4. اسمان گفت:

  درود بر شما…دست مریزاد
  یاحسین
  میرحسین

 5. یاور گفت:

  درود بر حسین زمان و صدای دلنشینش و اسم با مسمایش

 6. یارمیر حسین گفت:

  دورد بر شمایان که به شرافت .شرف دادید .