سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش تند مهدی چمران و حبیب کاشانی به انتقاد معصومه ابتکار از برخوردهای نیروی انتظ...

واکنش تند مهدی چمران و حبیب کاشانی به انتقاد معصومه ابتکار از برخوردهای نیروی انتظامی با پوشش دختران

چکیده :انتقاد دلسوزانه معصومه ابتکار از برخورد نیروی انتظامی با دختران به خاطر حجاب و پیشنهاد وی برای تشکیل جلسه ای کارشناسی در این باره، با واکنش تند مهدی چمران و حبیب کاشانی رو به رو شد و بی نتیجه ماند. چمران گفت نیروی انتظامی سال هاست این طرح را اجرا می‌کند، و کاشانی هم گفت: قطعا نیروی انتظامی در راستای فعالیتش در زمینه حجاب اقدامات کار‌شناسی انجام داده است!...


انتقاد دلسوزانه معصومه ابتکار از برخورد نیروی انتظامی با دختران به خاطر حجاب و پیشنهاد وی برای تشکیل جلسه ای کارشناسی در این باره، با واکنش تند مهدی چمران و حبیب کاشانی رو به رو شد و بی نتیجه ماند. چمران گفت نیروی انتظامی سال هاست این طرح را اجرا می‌کند، و کاشانی هم گفت: قطعا نیروی انتظامی در راستای فعالیتش در زمینه حجاب اقدامات کار‌شناسی انجام داده است!

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در آغاز جلسه علنی امروز شورای شهر با بیان اینکه همزمان با گرم شدن فصل گرما نگرانی‌هایی در بخش فرهنگی، اجتماعی و انتظامی در معقوله حجاب مطرح می‌شود اظهار کرد: دراین راستا طرح‌های امنیت اجتماعی، اخلاقی و مبارزه با بد پوششی مطرح می‌شود که بیانگر دغدغه سالم سازی جامعه است چرا که همه می‌خواهیم جامعه‌ای سالم و با نشاط داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به دنبال داشتن پوشش ظاهری مناسب جوانان برای زندگی سالم و اخلاق مدار هستیم تاکید کرد: همه ما دوست داریم جوانان زندگی سالم داشته باشند که در آن معنویت واخلاق در کنار حفظ ظاهر مناسب دیده شود اما چگونه باید به این مهم دست یابیم.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: خوشبختانه فرمانده نیروی انتظامی خواسته است تا پیشنهاداتی در ارتباط با پوشش مناسب و طرح‌های جایگزین ارایه شود.

ابتکار در ادامه با بیان اینکه برخوردهایی در جامعه صورت می‌گیرد برای اقلیت خاصی از جامعه است و بیشتر مخاطبان اصلی آن دختران است تصریح کرد: این برخورد انعکاس روانی در جامعه و رسانه دارد که متاسفانه عوارض آن را در جامعه می‌توان دید البته ناگفته نماند که رفتار و پوشش این اقلیت زیبنده جامعه نیست اما رفتار و برخورد نیروی انتظامی نیز با این اقلیت نیز زیبنده جامعه نیست.

وی ادامه داد: حال که نه پوشش و رفتار زیبنده جامعه نیست باید به دنبال آن باشیم که راهکار مناسبی با آن ایجاد شود قطعا مقوله فرهنگی و اجتماعی، حجاب به صورت قهرآمیز همانند برخورد با جرم قابل حل نیست و نیروی انتظامی می‌بایست در این بخش از روان‌شناسان و جامعه‌شناسان در رسیدن به راهکار مناسب استفاده کند.

عضو شورای شهر تهران در راستای پیشنهاد فرمانده نیروی انتظامی و اهمیت داشتن موضوع حجاب از اعضای شورای شهر به ویژه کمیسیون فرهنگی خواست نسبت به این مساله بی‌تفاوت نباشد و حال که نیروی انتظامی خواستار ارایه پیشنهاد است در این راستا پیش قدم شده و در جلسه کار‌شناسی با حضور جوانان، جامعه‌شناسان، روان‌شناسان و کار‌شناسان طرح‌هایی که قابلیت اجرایی کامل دارد را پیشنهاد و بررسی کند.

در ادامه جلسه مهدی چمران رییس شورای شهر در پاسخ به اظهار نظر ابتکار گفت: نیروی انتظامی سال هاست این طرح را اجرا می‌کند و به نتیجه نرسیده است چگونه انتظار داریم که در یک جلسه و با گفتن چهار کلمه موضعی که نیازمند مطالعات عمیق است مطرح و به نتیجه رسید.

حبیب کاشانی دیگر عضو شورای شهر نیز در پاسخ به اظهار نظر ابتکار و چمران گفت: قطعا نیروی انتظامی در راستای فعالیتش در زمینه حجاب اقدامات کار‌شناسی انجام داده است و از پژوهش‌های جامعه‌شناسان و روان‌شناسان در چگونگی برخورد با این مساله استفاده کرده است.

چمران پس از مطرح کردن چنین اظهارنظری دیگر اجازه صحبت به سایر اعضای شورای شهر نداد و گفت: در جلسه‌ای که قرار است نیروی انتظامی در این بخش برگزار کند حتما از شورای شهر دعوت می‌شود تا توضیحات خود را ارایه دهد این انتقادات که در جلسه امروز مطرح شد ۳۰ سال است که از هر دو طرف مطرح می‌شود همیشه فصل گرم برنامه‌ها و طرح‌هایی در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و انتظامی در مقوله پوشش در جامعه مطرح کرده که جای نگرانی داشته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

18 پاسخ به “واکنش تند مهدی چمران و حبیب کاشانی به انتقاد معصومه ابتکار از برخوردهای نیروی انتظامی با پوشش دختران”

 1. ناشناس گفت:

  بهشت زورکی نخواستیم
  آخرش هم نفهمیدیم این “اختیار” که میگن تفاوت انسان با حیوانه چیه؟! کجا کارایی داره؟

 2. ناشناس گفت:

  برای این شورا و از جمله رئیس آن متاسفم.

 3. ناشناس گفت:

  والا!!! وقتی نیروی انتظامی با توسل به زور خودش رو جامعه شناس و روانشناس و عالم دینی و همه چیز دیگر می داند چرا شورای شهر مداخله کند؟ خودشون برن مشکل رو حل کنن. همونطور که تا حالا حل!!! کرده اند.

 4. فتنه سبز زنده گفت:

  === روضه‌خوانی برای مقدسات، بی قطره اشکی برای انسان‌ها
  از مجید محمدی
  – هر سوالی که در گزینش‌های ایدئولوژیک برای کسب شغل از افراد می‌پرسند توهین به شخصیت آنهاست،
  – هر بار که به خانم یا دخترخانمی تذکر حجاب می‌دهند توهین به آنهاست،
  – هر بار که برای جمع‌آوری بشقاب‌های ماهواره‌ به خانه‌ افراد می‌ریزند به آنها توهین می‌کنند،
  – هر بار که اتومبیل افراد را متوقف می‌کنند و داشبورد خودرو را می‌گردند به سرنشینان اتومبیل توهین می‌کنند،
  – هر بار که خانم و آقایی را در خیابان و پارک متوقف کرده و از آنها در مورد رابطه‌شان می‌پرسند به آنها توهین می‌کنند،
  – هر بار که بسیجی‌ها جوانی را برای بازرسی بدنی نگاه می‌دارند به او توهین کرده‌اند،
  – هر کتابی که برای مرور به ادارهٔ سانسور داده می‌شود توهین به نویسنده کتاب و ناشر است،
  – دادن متن فیلمنامه به ارشاد و بعد ارائه‌ فیلم برای تایید، توهین به کادر فیلمسازی است (ایضاً نمایشنامه‌ تئا‌تر، آثار تجسمی و…). هنرمندان و نویسندگان و روزنامه‌نگاران هر روز مورد توهین قرار می‌گیرند، بدون استثنا،
  – دانش‌آموزانی که به زور برای نماز به صف می‌شوند مورد توهین قرار می‌گیرند،
  – سربازانی که در پادگان‌ها بر اساس دستور به نمازخانه برده می‌شوند مورد توهین واقع می‌شوند،
  – هر بار که پیچ رادیو و تلویزیون دولتی باز می‌شود با تبلیغات سیاسی به بینندگان و شنوندگان توهین می‌شود،
  – هر بار که دانشجویی به کلاس تفکیک شده می‌رود به وی توهین می‌شود،
  – هر بار که برای آرایش به زنان و دختران تذکر می‌دهند به آنها توهین می‌شود،
  – هر بار که زن یا دختری برای گرفتن گذرنامه رضایت شوهر یا پدرش را می‌گیرد به وی توهین می‌شود،
  – به هر دختری که نصف ارث پسر می‌رسد توهین می‌شود،

  آقایان مهدی چمران و حبیب کاشانی شماها کی هستید که به خود اجازه دخالت در زندګی و سلیقه دیګران را میدهید

  اګر مرد هستید راه راست زندګی خود را پیدا کنید

  دیګران برای پیدا کردن راه زندګی شان احتیاجی به شما و امثال شما ندارند

 5. kave گفت:

  yek yemosht arazell va obash shodand masdare kar dar ira. az mast ke bar mast

 6. ناشناس گفت:

  این چمران مرتجع و واپسگرا را با ان چمران که شهید شد قابل مقایسه نیست .این یک ادم احمق و عقب افتاده ذهنی است

 7. ناشناس گفت:

  کاشانی با ان مهری که داغ کرده وبر پیشانیش گذاشته روشن است که چگونه ادم جاهل و عقب افتاده است

 8. عرفانییان گفت:

  من نمیفهمم چرا قضیه به این سادگی رو اینقدر میپیچونید اول اینکه مسئله این جماعت اصلا این صحبتا نیست اگر بود سر انتخابات اون خانومها رو با اون شکلو شمائل نشون نمیدادن . این داستان دو رکن اساسی داره که باید روشن بشه اول اینکه آیا برای لباس حد و حدودی وجود داره یا نه . اگر نه یعنی لخت هم میشه اومد تو خیابون اگر هم باید حد و حدودی وجود داشته باشه اون چه کسی است که اجازه داره این حد و حدود رو تعین کنه و اون کسی نیست جز نمایندگان واقعی مردم و چون این نمایندگان فرمایشی هستند مشروعیت همه چیز زیر سوال است

 9. ناشناس گفت:

  این چمران و ان کاشانی دزد روزی باید پاسخ گوی اعمال شان باشند

 10. ناشناس گفت:

  آقا/خانم عرفانیان:
  این حضرات که سهل است هیچ احدی که برآن صندلی ها تکیه زند، این “حق” راندارد که به فردی بگوید چه بپوش وچه نپوش. من از”قانون دست دیزی” این “حکومت غیرانسانی اسلامی” نمی گویم “ازحقوق بشر حرف می زنم”.
  این مشکلات هم همگی ناشی ازملغمه حکومت ودیانت است که راهش پس ازسی وچند سال به ناکجا آبادرفته است.
  بجای حل معضلات مهم مملکتی،چون شعورودانش اداره کشور دراین نادانان سیاست نداروجود ندارد، بنابراین باید برروی مسائلی چنگ بیندازند که هرازچندگاهی بگویند که ماهستیم آنهم با ضرب وشتم…
  همه این ها هم، روزی دریک محکمه صالحه جزای نادانی های خودرا خواهند دید.

 11. mehdi گفت:

  آقای چمران روزگار همیشه به همین منوال نیست . از کجا معلوم روزی برسه که شما از مردم ایران و دختران این سرزمین به خاطر توهینها و بدرفتاریها معذرت خواهی نکنید ؟

 12. ناشناس گفت:

  ریا کاری کاشانی بر همگان آشکار شده اگه نشده هم، مصداق بارزش جای مهر با لای پیششونیشه . این عمل ریا کار، منو به یاد فیلم امام علی و چهره خوارج می ندازه .ولی یک فرق عمده وجود داره : خوارج جای مهرشون وسط پیشانی بود ولی جناب ریا کار ، بالای پیشونیه من نمی دونم این بشر چطور سرشو رو مهر میذاره که جای مهر اونجا افتاده.
  اما جناب چمران به علت عزیز بودن برادرت دلم نمیاد به نام چمران جسارت کنم ولی همین بس که شما فکر میکنی اگه برادرتون زنده بود در پاسخ به این گفته ها چی بهت می گفت ؟ به نظر من توف تو روی مبارک می کرد که مردم رو فراموش کردی و مثل طلحه و زبیر چسبیدی به حاکم ظالم !!!

 13. ناشناس گفت:

  آقا ما هم چقدر ساده هستیم آخه اینها هر موقع می خواهند یک طرحی را به ضرر مردم اجرا کنند جلوتر بگیر و ببند هاشان شروع می شود تا افرادی که از نظر آنها سرکش اند خللی در راه آنها ایجاد نکنند و پس از اتمام طرح باز همه چیز بدست فراموشی سپرده می شود .خوب الن هم که اجرای مرحله دوم یارانه نزدیک است

 14. محسن گفت:

  من از نزدیکان چمران هستم و به عینه می بینم که در حل مشکلات خانه خودش هم در مانده و ناتوان است حالا چه جوری می خواد مشکلات مردم را حل کمه فقط خدا می داند

 15. منوچهر گفت:

  بابا اینها چه اجباری دارن که همه زن و دختران ما رو زوری زیره چادر کنن و به بهشت بفرستن ! ایا همه چادریها میرن بهشت ؟ ۲ـ تو این مملکت دیگه هیچ مشکلی نیست بجز حجاب ؟ واقعان که ما ایرانیها به تمامیه تاریخ خود که از سلحشوریه ایرانی سخنگوست لگد زده و به انسانیت پشت کردیم این رژیم ایرانیها رو به ترسوو ترین انسانها تبدیل کرده که تا ابد به دنبال ۱ لقمه نون از اخوند جماعت اطاعت کنیم ( خلایق هر چه لایق)

 16. سعید(1) گفت:

  دوستان عزیز سر وته اینها یک کرباسه اصلاح طلب و اصولگرا شون یکیه این حکومت از ریشه مشکل داره سرطانی شده همه جاش بهیچ عنوان هم اصلاح پذیر نیست بهترین راه برای نفس کشیدن این ملت حذف این غده ی سرطانی است.

 17. ناشناس گفت:

  هر روز به مصیبت جدیدی گرفتارمون میکنن،یه روز قبض برق و گاز و آب ،یک روز دلار و سکه روز دیگه قیکت شیر و مرغ و…تا یادمون بره دارن مملکتو می چاپن

 18. ناشناس گفت:

  اقای چمران و کاشانی فکر نون کنید که خربزه اب است .کشور دارد نابود می شود و ازبین می رود و چاهل هائی مانند شما دنبال موی زنان و شلوار لی پسران هستید