سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال سعید مدنی از بند امنیتی 209 به بند عمومی 350 زندان اوین...

انتقال سعید مدنی از بند امنیتی 209 به بند عمومی 350 زندان اوین

چکیده :سعید مدنی، عضو شورای سردبیری ماهنامه “ایران فردا” که ۱۷ دی ماه بازداشت شده و این مدت در بند امنیتی 209 نگهداری می شد بالاخره یکشنبه به بند عمومی 350 زندان اوین منتقل شد....


سعید مدنی، جامعه شناس و از اعضای ملی مذهبی پس از بیش از 5 ماه نگهداری در بند 209 زندان اوین به بند عمومی 350 این زندان منتقل ش.

به گزارش خبرنگار کلمه، سعید مدنی، عضو شورای سردبیری ماهنامه “ایران فردا” که ۱۷ دی ماه بازداشت شده و این مدت در بند امنیتی 209 نگهداری می شد بالاخره یکشنبه به بند عمومی 350 زندان اوین منتقل شد.

او از جمله بازداشت شدگان ملی مذهبی در بازداشت گروهی اسفند سال ۱۳۷۹ بود که به اتهام «عضویت در گروه‌های غیرقانونی، تبانی جهت ارتکاب جرم و تبلیغ علیه نظام» به ۴ سال حبس محکوم شد. مدنی پس از تحمل ۵ ماه حبس در سلول انفرادی به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. در این دوره جدید بازداشت او با اتهامات جدیدی روبه رو است.

عضو کمیته دفاع از انتخابات آزاد، سالم و عادلانه همچنین ازجمله حامیان جنبش سبز پس از کودتای انتخاباتی ۱۳۸۸ محسوب می شود. وی در مقالات و گفتگوهای متعدد، جنبش سبز را از زاویه ی جنبش های اجتماعی جدید مورد تبیین و حمایت قرار داده است. عضو انجمن جامعه شناسی ایران در بازخوانی و توضیح مفاهیمی چون «شبکه های اجتماعی» نقشی فعال داشته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.