سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» متنی که متخصصان وزارت اطلاعات، ادبیات حزب توده را در آن کشف کرده‌اند!

بازنشر متن «الگوی زیست مسلمانی»

چکیده :کلمه از فرصت اتهام پراکنی های دوباره وزیر اطلاعات استفاده می‌کند تا به مصداق «عدو شود سبب خیر»، بار دیگر جزوه‌ی «الگوی زیست مسلمانی» را در اختیار مخاطبان قرار دهد؛ تا به‌رغم بدخواهی‌ها و بدکاری‌های عوامل دولتی، تهدید بداندیشان به فرصتی تازه برای ارائه‌ی الگویی از حیات ایمانی و اسلامی با توجه به ویژگی‌های دوران معاصر بدل شود....


کلمه: دو سال قبل، عوامل امنیتی و در راس آنها وزیر اطلاعات که از 20 ماه دستگیری‌های گسترده و بازجویی‌های فنی! و تئوری‌پردازی‌های توهمی و اتهام‌زنی‌های بی‌حاصل طرفی نبسته بودند، به کشف جزوه‌ای اشاره کردند که به آن عنوان «جزوه‌ی براندازی دین»! داده بودند و ادعا می‌کردند که هدف تهیه‌کنندگان این جزوه، مخالفت با جمهوری اسلامی بوده است.

دیروز وزیر اطلاعات بار دیگر در لباس به پیامبر به دروغگویی پرداخته و در حالی که وزارت تحت مسئولیتش در القای ائتلاف بین جنبش سبز و جریان به اصطلاح انحرافی ناکام نشان داده، بار دیگر از این جزوه با هدف اتهام زنی یاد کرده و آن را به عنوان ادبیات حزب توده مطرح ساخته است.  او البته در اسفند 89 نیز در برنامه یکسویه تلویزیونی «دیروز، امروز، فردا» به دروغ‌پردازی درباره‌ی این متن پرداخته و به عنوان عجیب «براندازی دین»، اتهام بی‌پایه‌ی «ادبیات حزب توده» را نیز افزوده بود و البته طرح این اتهام را به عالی‌ترین مسئول نظام هم نسبت داده بود.

البته پیش از مصلحی وزیر اطلاعات، سردار مشفق از کشف! این جزوه در منزل یکی از فعالان سیاسی خبر داده و مقصود آن را براندازی دین! ذکر کرده بود، اما سیدعلیرضا حسینی بهشتی فرزند شهید بهشتی در پاسخ به این وزیر کابینه دهم، ضمن یادآوری این نکته که اساسا دین قابل براندازی نیست، خاطرنشان کرد که این متن، پیش از این و در سال  ۱۳۸۷  برای اطلاع و نظرخواهی به صاحب نظران مختلف، از جمله مقام رهبری، مراجع عظام، مدرسین حوزه‌های علمیه، اساتید دانشگاه و سیاستمداران ارسال شده و در زمستان همان سال نیز در نشستی با عنوان «گفتمان دهه‌ی چهارم: ضرورت تغییر و تحول» در سالن مركز همایش‌های رایزن در حضور جمع كثیری از صاحبنظران و نیز خبرنگاران، ارائه و تشریح شده است.

تمسک دروغگویان و تهمت زنندگان به چنین دستاویز هایی در واقع نشان از دستان خالی «طعنه زنان عیب جو» در تهمت زنی و اتهام پراکنی دارد و نشان از پاکی و صداقت میرحسین موسوی و حلقه پیرامون اوست.

حال آنکه این متن در واقع طی فرایندی سه ساله توسط اندیشمندان و دلسوزان و فرزندان انقلاب و با نگاهی آسیب شناسانه به سی سال گذشته انقلاب تهیه شده بود تا برای ادامه مسیر نقشه راهی پیشنهادی فراروی مردم و مسوولان باشد.

کلمه از این فرصت استفاده می‌کند تا به مصداق «عدو شود سبب خیر»، بار دیگر جزوه‌ی «الگوی زیست مسلمانی» را در اختیار مخاطبان قرار دهد تا ضمن استفاده‌ی علاقه‌مندان، همگان درباره‌ی ادعاهای بی‌اساسی نظیر براندازی دین و ادبیات توده‌ای و … قضاوت کنند؛ شاید که خداوند خواسته است با بدخواهی‌ها و بدکاری‌های عوامل دولتی، بار دیگر زمینه برای معرفی و انتشار دستاورد تلاش جمعی گروهی از دلسوزان کشور و انقلاب فراهم شود و بدین‌سان تهدید بداندیشان به فرصتی تازه برای ارائه‌ی الگویی از حیات ایمانی و اسلامی با توجه به ویژگی‌های دوران معاصر بدل شود.

ضروری است به خوانندگان گرامی توضیح داده شود که  تدوین این متن  تا زمان انتخابات نیز  ادامه داشته داشته است و به دلیل شرایط خاصی که پس از انتخابات سال 88 برای همه‌ی افراد غیر وابسته به حاکمیت و از جمله تهیه‌کنندگان این جزوه ایجاد شد، کار فکری بر روی آن نیمه‌تمام مانده است. از این روست که عناوین مندرج در فهرست ابتدای آن، بیشتر از عناوین متن جزوه است و متن بخش‌های انتهایی جزوه، هنوز تدوین نشده است.

کلمه ضمن انتشار متن «الگوی زیست مسلمانی» آماده‌ی دریافت نظرات و نقدها درباره‌ی این متن است.

 

 

دریافت فایل پی دی اف الگوی زیست مسلمانی

چنانچه در دریافت فایل مشکل دارید ابتدا بر روی لینک دانلود کلیک راست نمایید و از منوی باز شده گزینه “Save Link as” در مرورگر های فایرفاکس و کروم و “Save as target” در اینترنت اکسپلورر را انتخاب کنید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “بازنشر متن «الگوی زیست مسلمانی»”

 1. ناشناس گفت:

  من هنوز این جزوه را نخوانده ام اما به صورت عام می گویم که با انگ و برچسب زدن نمی توان اندیشه را مهار کرد بلکه می توان اندیشه را نقد کرد. اما این آقایان از کمترین سطح سواد برخوردار نیستند و فقط با عوامفریبی از عده ای از مردم به عنوان سیاهی لشگر برای حفظ قدرت خود استفاده ابزاری می کنند. البته خانه ای که ساخته اند چون خانه عنکبوت بسی سست است. ارتباط خردورزان درون مرزی نیست بلکه فرامرزی است و این سیاهی لشکرهای داخلی برای انحصار طلبان در دراز مدت سودی ندارد.

 2. رحمان گفت:

  حقیقتا هیچ اندیشه وتفکری که برآمده از انسان ها باشد مطلق نیست واندیشه ها وقتی درمقابل هم قرار می گیرند کاملتر وپخته تر می شوند وهر انسانی اگر مدعی شود که راه ومرام وتفکر او وهم سنخانش کامل یا نعوذ بالله مطلق است قطعا دچار شرک شده البته می توان متن الگوی زیست مسلمانی را همچون سایر متون نقد کرد ولی این اجازه را نداریم که احساس خدایی کنیم وبی پروا انگ انحرافی ویا کمونیستی وامثالهم بزنیم بهتر است با کمال احترام نسبت به اندیشه های دیگران اشکالات شان را مطرح کنیم نه اینکه خالق ان اندیشه را به زندان افکنیم

 3. ناشناس گفت:

  باالاخره مانفهمیدین فتنه مرده یا نه اگر مرده است و و بقول ان عضو مهم حزب موتلفه معلفه مسیح هم نمی تواند ان را زنده کند چرا هر روز از مرده سخن میگویید و بدنامیش را طلب و شادمان میشوید چرا اینهمه پاسداران و حرامیان و نظامیان و مواجب بگیران و باتوم و گاز فلفل بدستان استبداد در خیابانها جولان میدهند و نکند این مرده از زنده های شما پهلوانتر است و فقط منتظر ر یوم الهی دیگر است ت

 4. ناشناس گفت:

  خیلی عقبید از خواست مردم، خیلی دور افتادید، مرد به کمتر از رفتن جمهوری اسلامی راضی نمیشوند، حال با انقلاب، جنگ، تدریجی، اصلاحات یا هر روش دیگر.

 5. ناشناس گفت:

  برادران عزیز کلمه
  چرا هیچ مطلبی درباره مصر منتشر نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

  تحولات مصر برای ما خیلی مهم است. مساله اعلام پیروزی توسط محمد مرسی قبل از اعلام نتایج نهایی دقیقا همان کاری بود که مهندس موسوی کرده بود و بعه به عنوان اتهام علیه مهندس مطرح شد. این موضوع اصلا مورد توجه قرار نگرفت. همسنطور مساله تلاش شورای نظامی برای تغییر نتایج انتخابات مصر و….

 6. ناشناس گفت:

  motaajebam az in ahmaga ke ketabe be in zibaii ro jozvee barandazi midoonand.