سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعطیلی واحدهاي توليد كود شيميايي در پي قطع خريد توليد داخلي و افزايش واردات...

تعطیلی واحدهاي توليد كود شيميايي در پي قطع خريد توليد داخلي و افزايش واردات

چکیده :صياد فرهادي با انتقاد از عدم اعمال سياست‌هاي حمايتي دولت از كشاورزان گفت: كود توليدي داخل ايران از مرغوبيت بالايي برخوردار است اما دولت با واردات بي رويه كودهاي چيني بي كيفيت روند تعطيلي واحدهاي توليدي كشور را در اين بخش تسريع كرد....


رئيس انجمن صنفي توليد كنندگان كود شيميايي از تعطيلي واحدهاي توليد كود شيميايي به دليل عدم خريد كود توسط دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا، صياد فرهادي با انتقاد از عدم اعمال سياست‌هاي حمايتي دولت از كشاورزان گفت: كود توليدي داخل ايران از مرغوبيت بالايي برخوردار است اما دولت با واردات بي رويه كودهاي چيني بي كيفيت روند تعطيلي واحدهاي توليدي كشور را در اين بخش تسريع كرد.

به گفته فرهادي، با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها دولت متعهد به ارائه يك ميليون و 800 هزار تن كود شيميايي به كشاورزان شد اما به دليل عدم اجراي تعهدات هم اكنون كشاورزان با كمبود شديد كود مواجه شده‌اند. اين در حاليست كه وزير جهاد كشاورزي ادعا مي كند كه كود يارانه‌اي كشاورزان به طور كامل عرضه شده است.

رئيس انجمن صنفي توليدكنندگان كود شيميايي با بيان اين كه كشاورزان در كشت محصولات پاييزه با مشكلات عمده‌اي مواجه خواهند شد گفت: به دليل عدم اجراي تعهدات دولت در خصوص ارائه كود به كشاورزان نرخ بيكاري در بين آن ها افزايش خواهد يافت ضمن اين كه با افت در توليد محصولات كشاورزي مواجه خواهيم شد.

فرهادي در ادامه نياز سالانه‌ي مزارع كشور به كود را در سال حدود 4 ميليون تن اعلام كرد و ياد آور شد: از اين ميزان حدود 60 درصد وارداتي و 40 درصد مابقي را توليدكنندگاني تشكيل مي‌دهند كه تمام كود توليدي خود را بايد به دولت بفروشند و به واقع از اين راه امرار معاش مي كنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.