سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز چراغ خاموش فاز دوم هدفمندی/ بنزین 1000 تومانی از اوایل مرداد...

آغاز چراغ خاموش فاز دوم هدفمندی/ بنزین 1000 تومانی از اوایل مرداد

چکیده :خبرگزاری مهر از افزایش قیمت بنزین به 1000 تومان از ابتدای مردادماه خبر داد و نوشت: همزمان با اجرای چراغ خاموش فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، مراحل نهایی بررسی تراکنش و تجمیع اطلاعات کارت‌های هوشمند سوخت در حال انجام است و پیش بینی می‌شود تا ابتدای مردادماه دستور افزایش قیمت بنزین صادر شود....


خبرگزاری مهر از افزایش قیمت بنزین به 1000 تومان از ابتدای مردادماه خبر داد و نوشت: همزمان با اجرای چراغ خاموش فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، مراحل نهایی بررسی تراکنش و تجمیع اطلاعات کارت‌های هوشمند سوخت در حال انجام است و پیش بینی می‌شود تا ابتدای مردادماه دستور افزایش قیمت بنزین صادر شود.

بر اساس این گزارش، پس از افزایش قیمت انواع نان در خرداد ماه سالجاری، طرح افزایش قیمت بنزین به عنوان اولین حامل انرژی در قالب فاز دوم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در تیر ماه سالجاری آغاز می‌شود.

بر این اساس زیرساخت‌های افزایش قیمت بنزین در تیر ماه سالجاری آماده شده است که از تجمیع اطلاعات سامانه هوشمند سوخت می‌توان به عنوان مهمترین اقدام دولت به منظور افزایش قیمت بنزین یاد کرد.

برای اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه‌ها و اصلاح مجدد قیمت بنزین از ابتدای سالجاری تاکنون 2 اقدام اساسی در سطح سامانه هوشمند سوخت انجام شده است به طوری که در فاز اول بنزین 100 تومانی از چرخه عرضه سوخت کشور حذف شد.

در گام دوم هم با ابلاغ ستادهدفمندی یارانه‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، فراخوانی برای ثبت مشخصات کارت، محاسبه سهمیه باقیمانده و حفظ آن در کارتهای هوشمند سوخت ابلاغ شده است.

با اجرای این طرح تا پایان خرداد ماه سالجاری وضعیت تراکنش بیش از 17 میلیون و 716 هزار کارت هوشمند خودرو و موتورسیکلت ارزیابی و سپس کارتهای سوخت غیر فعال از رده خارج می شوند.

در همین حال شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در روزهای اخیر تاکید کرده است: در صورت عدم سوخت گیری تا پایان خرداد ماه سالجاری سهمیه کارت هوشمند سوخت کارتها به‌طور کامل حفظ نخواهد شد.

محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند سوخت هم اخیرا هدف از اجرای این طرح را مشخص شدن سهمیه‌های باقیمانده و ذخیره شده در کارتهای هوشمند سوخت و آمادگی برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اعلام کرده و یادآور شده است: با این روش تمامی سهمیه ماه‌های گذشته دارندگان کارت سوخت محاسبه و در کارت آنها درج خواهد شد.

به گزارش مهر، در حال حاضر سناریوی نهایی قیمت و نحوه عرضه بنزین در قالب اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نهایی شده است به طوری که این فرآورده استراتژیک و پرطرفدار نفتی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با دو نرخ نیمه یارانه‌ای و آزاد عرضه می‌شود، ضمن آنکه نظام سهمیه بندی بنزین هم با قیمت‌های جدید بنزین ادامه می یابد.

از سوی دیگر با توافق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها در مدت 3 تا 5 روز تجمیع اطلاعات کارتهای هوشمند سوخت به پایان می‌رسد و به عبارت دیگر، تا پنجم تیر ماه سالجاری عملیات بررسی تراکنش بیش از 17.7 میلیون کارت هوشمند سوخت موتورسیکلت و خودرو به پایان می رسد.

از این رو تا اواسط تیرماه سالجاری قیمت‌های جدید بنزین اعلام و احتمالا از ابتدای مردادماه سالجاری برای اجرا به تمامی جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور ابلاغ می شود.

در شرایط فعلی حتی برخی از مسئولان ارشد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و وزارت نفت هم از زمان دقیق اجرای فاز دوم هدفمند یارانه‌ها و افزایش قیمت بنزین اطلاعی ندارند.

پیش از این احمدی نژاد در سفر استانی هیئت دولت به استان خراسان رضوی با وجود تکذیب افزایش قیمت بنزین به لیتری 2000 هزار تومان اما به طور تلویحی بنزین 1000 تومانی را تایید کرده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “آغاز چراغ خاموش فاز دوم هدفمندی/ بنزین 1000 تومانی از اوایل مرداد”

  1. مهدی گفت:

    مبارکه

  2. sahab گفت:

    الان احمد توکلی و حداد عادل کجا تشریف دارند؟ طرح تثبیت قیمتها را که یادتون هست!!!