سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد آیت الله جوادی آملی از مدیریت کشور: یا اختلاس است یا باندبازی...

انتقاد آیت الله جوادی آملی از مدیریت کشور: یا اختلاس است یا باندبازی

چکیده : مسئله فقر و گرانی چیزی نیست که گفته شود 20 یا 30 درصد مردم فقیر‌ هستند. نباید توقع داشت با موعظه و نصحیت جوان‌های بیکار را آرام کرد چرا‌که این توقع به جایی نیست و کشوی که هم آب و هم خاک دارد اما بیکاری و تورم در آن وجود داشته باشد، باید گفت که از رحمت خدا به دور مانده است....


آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه ‌با موعظه و نصحیت نمی‌توان جوان‌های بیکار را آرام کرد، گفت: ‌کشوری که هم آب و هم خاک دارد اما بیکاری و تورم در آن وجود دارد، ‌از رحمت خدا به دور مانده است.

آیت‌الله جواد‌آملی رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی ‌اسراء ظهر پنج‌شنبه در دیدار ‌اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین ‌با بیان اینکه امیدوارم خداوند به همه علاقمندان به اسلام توفیقی عطا کند که هم بار خود را به مقصود رساند و هم باری بر دوش دیگران نگذارند، اظهار داشت: جریان مهندسی و ریاضی به این است که ‌هر چیزی در جای خود باشد.

وی ادامه داد: تا قانونگذار منبع شناس نباشد دستش خالی است و عرفی فکر می کند. ما با این همه امکانات در کشور فقر زیادی داریم؛ کشوری که این همه آب و خاک دارد و در عین حال عده زیادی هم فقیر هستند حضرت علی(ع) فرموده آن از رحمت خدا دور باد.

این مرجع تقلید می گوید: کشور ما چهار فصل است؛ آب فراوان دارد که به دریا هرز می رود، خاک فراوان ولی در عین حال بیکار و فقیر هم در آن موج می زند؛ ضعف مدیریت یعنی همین؛ امکانات فراوان، درگیری زیاد و عده ای هم بیکار و فقیر و نتیجه این است که روزی تازیانه این کار را خواهیم خورد.

او با انتقاد از مدیریت کشور گفت: با این همه امکانات در کشور یا اختلاس است و یا به جان هم می افتیم و باندبازی می کنیم.

جوادی آملی افزود: مسئله فقر و گرانی چیزی نیست که گفته شود 20 یا 30 درصد مردم فقیر‌ هستند. نباید توقع داشت با موعظه و نصحیت جوان‌های بیکار را آرام کرد چرا‌که این توقع به جایی نیست و کشوی که هم آب و هم خاک دارد اما بیکاری و تورم در آن وجود داشته باشد، باید گفت که از رحمت خدا به دور مانده است.

این مرجع تقلید می گوید: برخی از شما در مجلس یا خارج از مجلس قرار دارید، ما در هر بخشی که حضور داشته باشیم، به یک منبع الهی نیاز داریم و در واقع 3 عنصر مدار قانونی، استخراج این مواد از مبانی و همچنین این مبانی را از منابع گرفتن در جامعه و مجلس بسیار مهم است و تفاوت نظام اسلامی با غیر‌اسلامی در ضلع سوم است.

وی در خصوص عدالت در جامعه گفت: معنای عدل روشن است و به معنی این است که هر چیزی در جای خود قرار گیرد، از این رو کسی که اشیاء را نیافریده و جای اشیاء را نمی‌داند، دستش خالی است که برخی با دست خالی به سراغ مبانی می‌روند ‌و به دلخواه از این مبانی مواد حقوقی را در‌می‌آوردند و می‌شود سازمان ملل.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: اگر جامعه‌ای بخواهد مهندسی فکر کند، باید منبع داشته باشد. در جامعه ما قانون شناسی وجود دارد چراکه قانونگذار تنها خداوند است و آنچه که منبع وحیانی ندارد، برابر میل خود تشخیص می‌دهد اما ما منبع وحیانی داریم، از این رو قانون شناس هستیم. قانونگذار خداوند است. موضوعات و محمولات را خداوند آفریده است، از این رو عقل نمی‌تواند قانون‌گذار باشد.

وی گفت: موضوع تفکیک قوا بسیار مثبت است؛ یکی نیروی قانون را می‌شناسد و نیروی دیگر اجرا می‌کند و همچنین یک قاضی قانون و اجرای آن را رصد می‌کند. اگر خود مجری قاضی باشد، مشکلاتی به وجود خواهد آمد. باید یک داور و قاضی جداگانه وجود داشته باشد و عمل مجری را با قانون تطبیق دهد که اگر خلاف آن بود، تذکر دهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

27 پاسخ به “انتقاد آیت الله جوادی آملی از مدیریت کشور: یا اختلاس است یا باندبازی”

 1. علی گفت:

  کشور ما همه چیز دارد ، چهار فصل دارد ، نفت و ثروت دارد ولی چیزی که ندارد به قول خودتان حاکم عادل است چیزی که ندارد مراجع تقلید شجاع است که مصلحت اندیشی را بر عدالت ترجیح می دهند. تمام این رانتها و باند بازیها توسط خود شماها صورت میگیرد. هر کدام از شما یک کالای اساسی را در انحصار خود گرفته اید و با هر قیمتی که میخواهید واردات و صادرات می کنید و سکوت شماها نیز به خاطر همین است چون با مال و ثروت دنیا دهان همه شما را بسته اند.

 2. ارمان گفت:

  با سلام اقاي جوادي املي شما اين حرفها را بايد انموقع مي زديد كه مردم بيگناه در خيابنها توسط حكومت كشته مي شدند حالا خيلي دير شده است مگر مرد م از حكومت چه مي خواستند ايا مگر غير از اين بود كه در انتخابات تقلب شده بود يك نفر مي گفت بايد احمدي نژاد رييسجمهور شود مردم قبول نمي كردند با عرض معذرت شما اقايان از ملت چندين سال عقب هستيد شما ها كه حقوق بگير هيت حاكمه هستيد نمي توانيد واقعيت را ببينيد .اين روزها را اقاي موسوي و كروبي در موقع انتخابات در مناظره گفتند ولي حالا شما متوجه شده ايد بعد از اينكه اقتصاد فلج و تورم و گراني بيداد مي كند واز طرفي هم تهدي هاي خارجي هر روز بيشتر ميشود اقاي املي با انشالله و ماشالله و غيره كشور اداره نمي شود كشور با تخصص اداره مي شود نه با دعا تا زمانيكه حكومت با مردم بيگانه است روز به روز وضع بدتر اين هم ميشود . اقاي املي چرا مردم به خاطر زندگي كليه مي فروشند هيچ از اينها اطلاع داريد و يا فروش كليه هم كار دشمن است .تمام خيانتها و ندانم كاريها را به گردن دشمن مي اندازيم مگر دولت و مجلس چه كار مي كنند مگر قوانين ما توسط دشمن اجرا ميشود . با دشمن فرضي و با دست خودمان مردم را به روز سياه نشانديم و مملكت را نابود كرديم فقط اين را مي توانم بگوييم كه چين و روسيه هستند كه براي كشور تصميم مي گيرند .

 3. ناشناس گفت:

  ایشون هنوز نمی دونن کسایی که راس کارن به فکر مردم نیستند و به هیچ چیز اعتقاد ندارن جز منافع شخصی؟!!!!آقای خاوری نمونه بارز حکومتیان هستند.

 4. ناشناس گفت:

  جناب اقای املی قبلا هم گفته بودم که مصداق ایه مبارکه (الم تر الی الذین بدلوا نعمت اله کفرا و احلوا قومهم دار البوار )حاکمیت فاسد و نالایق و نامشروع و کودتایی فعلی است این حکومت نتیجه اعمال نظارت استصوابی در مجلس خبرگان و مجلس شورا است که با سکوت امثال شما به نفع دنیای هبل حاکم بر تهران رقم خورد شما هم در تمام موارد احصا شده در مقاله فوق رشریک هستی و اتفاقا در روز فیامت بسهم خود از شما هم شکایت خواهم کرد

 5. بی نام(اسم دشمن انسان است) گفت:

  “قانونگذار خداست انسان تنها قانون شناس است”
  به نظر من این یک نظریه ونکته فلسفی بسیار مهم است که دنیای متمدن کنونی هنوز به ان نرسیده است. باید این نظریه ها را در اختیار دنیا هم
  قرار داد تا انها هم از ان استفاده کنند.
  فقط من نمی دانم چرا همه قوانینی که انسانها به خدا ربط می دهند .مانند:ارتداد.سنگسار.قصاص و غیره همه اشان خلاف انسان دوستی و
  کرامت انسانی است.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شاید اقای املی راست می گویند .تنها ایراد این قوانین اینست که قانون گذار انسان شناس نبوده هست.حالا پیدا کنید پرتقال فروش را؟
  اقای املی تو را خدا بس کنید مملکت ما به این بلاها گرفتار شده هنوز شما از پرتقال فروش و …حرف می زنید؟چرا انسانها را خار و کوچک حساب می کنید؟

 6. ناشناس گفت:

  بالاخره شما نگران بیچاره گی مردم هستید که ذره ذره از بین می روند و دزدی و اختلاس دوستداران شما را می بینند یا نگران حفظ نظام هستید قطعا دومی صادق است ظلم به مردم در این یکی دوساله اخیر رخ نداده که شما تازه متوجه شده باشید.

 7. رامين گفت:

  برادر عزيز اقاي ناشناس ما كه در اين دنيا در حال حاظر به اينها زرومان نمي رسد بعد از مردن در ان دنياچكار مي توانيم با اينها بكنيم . از شما معذرت مي خواهم براي بنده مارك بي ديني و اعتقاد نداشتن به دين متهم نكنيد اگر ان دنيايي در كار بود اين اخوندها و مراجع اسلام را بهتر از تو و من مي دانند اينقدر ظلم نمي كردند .

 8. ناشناس گفت:

  آقای جوادی آملی امثال شماها در به وجود آوردن این وضعیت شریک هستید. این همه جنایت و خیانت کف خیابان ها انجام گرفت و شما دم بر نیاوردید. هنوز هم عامل اصلی که همان وجود یک دیکتاتور سرکوب گر هست را نادیده می گیرید.
  با این همه فلسفه بافی و حرف های بی سر و ته و بی استفاده چه چیز را می خواهید ثابت کنید.
  البته جای خوشحالی است که یک قدم از بقیه حکومتی ها جلو هستید و نکاتی هر چند کوچک را گوشرد می کنید.

 9. افشین گفت:

  دلیل فقر و بیکاری که گریبان مردم ایران را گرفته چیزی نیست جز مدیریت غلط که همه هم به ان آگاه هستند و هم به ان اقرار میکنند اما به چیزی که نمیخواهند اقرار کنند (اگر چه مردم ایران به ان آگاه هستند) اینستکه مدیر اصلی رژیم جمهوری اسلامی بنا به گفته خود آقایان کسی نیست جز شخص رهبر که بنا به گفته آقایان و معممان حق بگیر دولتی ولی مسلمین ایران و جهان است و ولایت ایشان از جانب خداست!
  پس شما ، جناب آملی باید طرف صحبتتان با ایشان باشد که به دلیل جهل، خودخواهی و زیاده خواهی موجب شده است که ایران بر لبه پرتگاهی قرار بگیرد که هر ان احتمال دارد که وارد جنگی خانمانه سوز تر از جنگ هشت ساله بشود. اما شما نتنها رهبر را مورد شماتت قرار نمیدهد که تازه از ایشان حمایت هم میکنید و بر ولایت ایشان هم صحه میگذارید. فکر میکنید با گفتن اینکه گرانی مردم را آذر میدهد وظیفه روحانی و انسانی خود را انجام داده ید؟ فکر میکنید مردم نمیداند که گرانی هست و آنها را آزار میدهد که احتاج به یاداوری شما دارند؟ نمیبینید که دستگاه فقیه و رهبری ایشان چه دماری از اندیشمندان ایرانی در آورده که تنها کسانی مجاز به حرف زدن هستند که مجیز فقیه را بگویند. مقامات جوری از دلشکستگی رهبری حرف میزنند که انگار هیچ دلی در ایران نشکسته است! یک سری به زندانهای ایران که بهترین زنان و مردان ایران را در خود جا داده بزنید شاید شرمزده بشوید و بخود آیید که وقت چندانی برای جبران مکافات ندارید !
  در امالقرای اسلام که به قول شما همه چیز دارد و موجب تعجبتان شده که چرا با اینوجود اینهمه گرانی و بیکاری وجود دارد، چیزی که کم دارد جوانمرد است و دلیل ان هم اینستکه جوانمردان ایران یا در زندان هستند و یا از ترس گزمه های حکومت از ترس لب فرو بسته اند. اما دلیل شما برای لب فرو بستن چیست ؟

 10. ناشناس گفت:

  رامین جان سلام اقای جوادی معتقد به اخرت است و چرا نباید با این ادبیات با او سخن بگویم من در روز قیامت از جوادی شاکی هستم و بسیاری از مردم ایران از جمله بسیاری بیکاران فقرا خانمهایی که بالاجبار به فحشا کشیده شده اند دختران به خانه بخت نرفته دانشجویان محروم از تحصیل پدران و مادران شرمنده فرزندان و حتی کشاورزانی که محصولشان با واردات محصول مشابه توسط دولت کودتا از زندگی افتاده اند اطمینان دارم اقای جوادی از اخرت می ترسد اما دنیا و بیتش را هم دوست دارد همه که نمی توانند حر ریاحی شوند که بگویند انی اخیر نفسی بین الجنه و النار و اله لا اختار علی الجنه شیئا او جوادی املی است تا حر شدن راهی بسار دارد اقای جوادی املی تا قدیانی شدن تاج زاده شدن خانم ستوده و محمدی شدن راه بسیاری دارد .و البته من شما را مطمئننا حقجو می دانم و این نهایت درخواست دین است

 11. شیرازی گفت:

  آقای آملی پول دزدی بر میگرده ، زد و بندا یه جایی تموم می شه و تشت رسواییش به زمین میرسه ، ولی ایمانی که به خاطر رفتار حاکمان از مردم دزدیده شده از جمله خودم اونو چی کار کنیم ؟
  شما تصور می کنی اعتقادی که رفت بر می گرده ؟ جواب من که منفی هست …

 12. ali گفت:

  اقای جوادی املی خیلی دیر به بیان اشکال جامعه مان پرداخته متاسفانه ایات عظام یا سکوت کردند یا از سخنگوی جکومت بودند حتی با دیدن ظلم به مردم و بعضی مراجع این انتقاد مانند نوشدارو بعد از مرگ سهراب است

 13. روستایی بی سواد گفت:

  آقای آیت الله عزیز و گرامی ، همراهی امثال شما با سردمداران حکومت به بهانه ی حفظ نظام کار را به اینجا کشانده ، وقتی ابزارهای نظارتی حکومت مانند مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را بله قربان گو کردند ، نشریات و مجلات مستقل و آزاد را بستند و آگاهان و منتقدین حکومت را به جرم براندازی در زندان کردند ، این روز ها قابل پیش بینی بود ، آقای آیت الله چطور می توان باور کرد که بنده یک نفر بی سواد که در روستایی زندگی می کنم که کیلومتر ها از تهران فاصله دارد این مطلب را سال ها پیش فهمیده ام و شما و امثال شما که سال هاست در علم و بحث و درس غوطه ورید امروز این مطلب را فهمیده اید ؟ در آمد نفتی این 7 سال ریاست احمدی نژاد با در آمد نفتی 90 سال این کشور برابری می کند پس این در آمد نفتی در کجا هزینه شد ؟ آیا اگر این در آمد هنگفت صرف کارهای زیر بنایی از جمله رفع بی کاری می شد وضع ما امروز این بود ؟ تمام مدیران میانی و رده پایین دستگاه ها را هم از بی سواد ترین افراد و البته خوش خدمت ترین آن ها انتخاب کردید ، آیا چیزی به جز این را انتظار داشتید ؟ نخست وزیر امام و رییس دو دوره مجلس شورای اسلامی را دربند کرده اید و آقای معاون اول رییس جمهور و رییس دفتر ایشان دارند به ریش همه ما می خندند ، بازوی راست حضرت امام را از قرائت خطبه در نماز جمعه منع کرده اید و حتی صحبت های ایشان را هم در صدا و سیمای ضرغامی پخش نمی کنید و انتظاری جز این روز را داشتید . آقای آیت الله فردا من روستایی را هم به جرم همراهی با ظلم محاکمه می کنند ، ولی بر سر شما چه خواهد آمد ؟ نمی دانم ؟

 14. ناشناس گفت:

  آقای جوادی آملی یادم می آید شما بسیار مورد اعتماد آیت الله خمینی بودید و بعنوان فرستاده ویژه او راهی مسکو شده پیام ایشان را به گورباچف تحویل دادید. در این صورت این کسانی که اکنون قدرت را قبضه کرده اند دیگر به شما نمی توانند عنوان فتنه گر و ضد انقلاب و انحرافی و سلطنت طلب و مجاهد و توده ای بزنند. پس بهتر است از این شهرت و نفوذ خود استفاده کنید و به دیدن کسی که مسبب همه این بدبختی هاست و کار مملکت را هم از نظر داخلی و هم از نظر بین المللی به بن بست رسانده رفته و صمیمانه و کاملا رک و روراست مسائل را با ایشان مطرح کنید که این ره که تو میروی مستقیما به جهنم است و این ملت و مملکت را هم به خرابی و ویرانی خواهد کشاند وفاتحه اسلام هم لااقل در این مملکت خوانده خواهد شد. سن شما هم بالاست بهتراست حال که به این بن بست رسیده است، دست بردارد و برود دنبال نماز و روزه وبه فکر آخر و عاقبتش باشد، البته اگر اعتقادی به آن دارد. پس از سی و خورده ای سال هم ما دیگر نیازی به رهبر انقلاب نداریم. همان رئیس جمهور و نخست وزیر هم کافی است. نخست وزیرهم نبود رئیس جمهور انتخابی، مجلس انتخابی، قوه قضاییه انتخابی برای اداره یک مملکت کافیست. اینهمه کشور انقلابی و غیر انقلابی داریم کدام یک از آنان رهبر دارند. اگر هم داشتند وقتی رفتند دیگر باز یک رهبر دیگر انتخاب نکردند زیرا انقلاب میشود که مملکت به راه راست رسیده و قانون برآن حکمفرما باشد. البته ایشان این مطالب را بهتر از من و شما میدانند اما شهوت و آز قدرت نمیگذارد که دست از این قدرت کاذب بردارد و ما مردم را راحت بگذارد. اما شما که این موقعیت را دارید برای خاطر اسلام هم شده که شما به آن این اندازه علاقمندید، این ملاقات و این گفتگو ها را داشته باشید و اتمام حجت کرده باشید. من از این اوضاع بوی خوشی به مشامم نمیرسد. مملکت را با لجباری و یکدنگی و من بهتر از همه میدانم و شاه اشتباه کرد که رفت و باعث شد این انقلاب به ثمر برسد و… فایده ای ندارد. اگر ایشان به اندازه کافی قدرت تصمیم گیری ندارند، بهتر است به حرف و مصلحت و اندیشه و عقل دیگران عمل کنند.

 15. سبزه قبای بصیر گفت:

  حاج آقا ما توقع نداریم که شما بیایی و درخواست آزادی زندانیان سیاسی را بدهی. ولی اگر همان روزی که احمدی نژاد دستش را جلوی شما گرد کرد و اندازه هاله نور دور کله اش را در هوا رسم کرد، گوشش را می گرفتی و از خانه بیرونش می کردی الان وضع ما این نبود که یکی که با چفیه به گردنش توی راهپیمایی روز قدس خودنمایی میکرد ، حالا در کانادا حال کند. و زنی با دو قرزند دوقلو به جرم حرف زدن در زندان باشد. نام و عکس و زیر و بالای زندانی سیاسی را در همه جا می چرخانند نوبت به دزدان که می رسد انگار دارند حروف الفبا را محاکمه می کنند.

 16. ناشناس گفت:

  آقای جوادی به نظر اینگونه نیست! مگر می شود در حکومتی که زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان است و تحت زعامت و رهبری امامی صالح اداره می شود اینگونه باشد. باند بازی و اختلاس برای حکومت های غربی است که امام زمان ندارند!!!

 17. امیر گفت:

  جناب جوادی آملی روزی که دروغگویان در محضر جنابعالی از هاله نور میگفتند و میدانستی دروغ است و روزی که از چاه جمکران میگفتند که باز هم میدانستی دروغ است روزی که نداها و سهراب ها کشته شدند روزی که فاجعه مرگ هاله رخ داد کجا بودی؟ … روزی جلو پل صراط یقه شما مراجع خصوصا شخص جنابعالی را خواهم گرفت

 18. ramin گفت:

  این حرفا دیگه دیر شده..شما جات گرم و نرمه نفست از جای گرم میاد. به وضع جوونا برسید مخصوصا جوونای تحصیلکرده که هر روز وضعشون بدتر و بدتر می شود. شخصیتشونو توو جامعه خورد کردن .بیکاری ، فقر، فساد، از بین رفتن ارزشها همه و همه محصول دیکتاتوری در جامعه هست. ننگ بر ظللم و بی عدالتی. حکومت با کفر می ماند ولی با ظلم هرگز. اندکی صبر سحر نزدیک است.

 19. ناشناس گفت:

  اقای املی مگر برای راه اندازی کار فقط اب و خاک مشکل را حل می کند ایا شما این قدر دید ندارید که فقط حل مشکلات را با کشاورزی می بینید
  کار خانه و اوردن کا لا های سر مایه ای و تکنو لو ژی به جای واردات مصرفی و هزاران کار دیگر می تواند مشکل کشور مارا حل کند اما استبداد و جهل
  و خود شیفتگی رهبری کشور را به اینجا و به لبه پر تگاه کشانده است مانند شما اقای املی حا ضر نیستند وا قعیت ها را بگویند و یا اطلاع ندارند و یا مو قعیت کسب شده برای شان را باید حفظ کنند

 20. ناشناس گفت:

  اقای عا ملی از کوزه همان تراود که در او ست

 21. علی گفت:

  …بابا صدرحمت بر این مرجع تقلید عزیز…تعدادی از این مراجع به بهانه مصلحت سرهایشان را در برف کرده اند…برخی از آنها معتقدند که این مفاسد ودزدیها وجنایات وگرانی ها اگر در زمان حاکمیت حکومتی غیر اسلامی(مثلا حکومت شاه)باشد موجب غضب خداوند خواهد شد اما الان چون در راس حکومت یک فقیه قرار دارد مصلحت اقتضا دارد که سکوت کنیم و از منتقدین با وجدان انتقاد وبرائت جوییم….زنده باد مراجع بیدار ودر خط امام خمینی که شجاعانه حرف میزنند

 22. pary گفت:

  Mr. RAMIN I agree with you.and also WITHOUT name you are right 100%…………….

 23. محق گفت:

  سلام بر انان که نان را به نرخ روز نمیخورند

 24. محمد گفت:

  آقاي آملي ببين چه گناهي به درگاه خدا كردي كه فكر ميكني اهل ايماني و از موضع خدا حرف ميزني و روز قيامت به غل و زنجير ميكشنت وحميم توي گلوت ميريزن.
  اون روزي كه ميگفتي اونايي كه ميگن جمهوري ايراني نه مسمانن نه ايراني و من مسلمان را كافر خوندي, اون روز فهميدم كه چقدر در سپاه ظلم غرق شدي.

 25. علی گفت:

  جان مردم مهم نبود، حالا پول مهم شد؟ متاسفانه روز قیامت این حرف ها را از شما نمی خرند

 26. ناشناس گفت:

  “”حاج آقا ما توقع نداریم که شما بیایی و درخواست آزادی زندانیان سیاسی را بدهی. ولی اگر همان روزی که احمدی نژاد دستش را جلوی شما گرد کرد و اندازه هاله نور دور کله اش را در هوا رسم کرد، گوشش را می گرفتی و از خانه بیرونش می کردی الان وضع ما این نبود که یکی که با چفیه به گردنش توی راهپیمایی روز قدس خودنمایی میکرد ، حالا در کانادا حال کند. و زنی با دو قرزند دوقلو به جرم حرف زدن در زندان باشد. نام و عکس و زیر و بالای زندانی سیاسی را در همه جا می چرخانند نوبت به دزدان که می رسد انگار دارند حروف الفبا را محاکمه می کنند.””

 27. ناشناس گفت:

  مشکل مدیریتی ما کلان تر از اینست که شما فکر میکنید آقای جوادی.
  این مشکلات نتیجه ی : — بر صدر نشاندن ابلهان و خانه نشین کردن دانایان است.
  — آزاد گذاشتن سگها(گروه فشار) و بستن سنگها( مطبوعات منتقد) است.
  — کنار گذاشتن تجربیات دنیا و اداره کشور با توهم است.