سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آموزش مداحی در مهدکودک و دبستان

چکیده :ممکن است این کار مورد استقبال مسوولان آموزش و پرورش قرار بگیرد و آن را به عنوان یک برنامه درسی در نظر بگیرند. ...


از تابستان امسال به نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستانی و دبستانی مداحی آموزش داده می‌شود‌.

عضو خانه مداحان کشور با اعلام این خبر به یلنا گفت‌: آموزش مداحی در مقاطع پیش دبستانی و دبستان نتیجه کاراتاق فکر خانه مداحان کشوراست که درحال حاضر مرحله طراحی آن تمام شده است‌.

“علیرضا جاریانی” ارتقاي سطح مداحی کشور در۲۰سال آینده را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: پیش بینی ما بر این است که این طرح از تابستان امسال در مقاطع پیش دبستانی و دبستانی اجرایی می‌شود.

وی به برگزاری جلسات با کار‌شناسان امور تربیتی وپرورشی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود‌: به منظور تعیین درس‌هایی که برای آموزش تخصصی مداحی در مقاطع پیش دبستانی و دبستان به صورت کار‌شناسی مورد نیاز است با آنان وارد رایزنی شده‌ایم‌.

به گفته عضو خانه مداحان کشور، وقتی که درس‌ها مشخص شود تعیین کتاب برای آموزش مداحی نیزقطعی خواهدشد.

جاریانی تصریح کرد‌: آموزش مداحی دراین مقاطع یا در خانه مداحان کشور یا اینکه در پایگاههای تابستانی مدارس برگزار می‌شود‌.

وي با تاکید بر اینکه آموزش مداحی در محل خانه مداحان کشور در این مقاطع قطعی است افزود‌: با روسای مناطق آموزش و پرورش رایزنی خواهیم کرد تا آن‌ها را نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزش مداحی در پایگاههای تابستانی توجیه کنیم‌.

عضو خانه مداحان کشورخاطرنشان کرد‌: دوره‌های آموزش مداحی برای مربیان گذاشته می‌شود تا آن مربی بتواند آموزش مداحی را به شاگردان انتقال دهد‌.

جارياني با بیان اینکه پیشنهاد ما برای آموزش مداحی به نوآوران ودانش آموزان پیش دبستانی و دبستانی درحد کلاس‌های فوق برنامه است افزود‌: البته ممکن است این کار مورد استقبال مسوولان آموزش و پرورش قرار بگیرد و آن را به عنوان یک برنامه درسی در نظر بگیرند.

وی خاطرنشان کرد‌: البته خانه مداحان کشور پیشنهادی را به وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه آموزش مداحی در تمام مقاطع مختلف تحصيلي به صورت یک درس لحاظ شود ارایه خواهد کرد.

عضو خانه مداحان کشوربا بیان اینکه به طور مثال در دبیرستان درسی با عنوان ادبیات آئینی برای آموزش مداحی در نظر گرفته می‌شود‌افزود: البته این پیشنهادات برای اینکه عملی شود نیازبه تایید وزارت آموزش وپرورش دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “آموزش مداحی در مهدکودک و دبستان”

 1. ناشناس گفت:

  بیچاره بچه هامون!!!!!!!!!

 2. ناشناس گفت:

  عجب وزیر جاهلی و دارو دسته واپسگرا و متحجری براموزش پرورش و دانشگاه های ما و کشور و فر زندان ما حاکم شده است .کم مردم ما و جوانان ما غم و غصه دارند و کم عذا و گریه داریم حالا این نو جوا نان ما که کلی مشکل روحی دارند و در خود فرو رفته اند و شادی ندارند با این بر نامه شما فکر کنید که مداحی جز جهل و یاوه گوئی
  و گریاندن بچه های ما و انها را در خود فرو کردن چه ار مغانی می تواند داشته باشد .خدایا از این همه جهل به تو پناه می بریم

 3. ناشناس گفت:

  خاک بر سر این دولت احمدی نژاد بکنند .چه حکو متی نادان و دولتی احمق حاکم برما کرده این خامنه ای و دارو دسته دزد و قدرت طلبش

 4. ناشناس گفت:

  از کوزه همان تراود که در او است .از این حکو مت گران نادان و واپسگرا چه انتظاری دارید

 5. ناشناس گفت:

  اموزش خاک سپاری و غسل دادن وکفن کردن و قران خواندن بر سر قبرستان ها هم در بر نامه است

 6. ناشناس گفت:

  بیچاره ها مداحی را از شکم مادرشان هم به آنها یاد دهید فایده ندارد. بچه به محض آنکه با ماهواره و اینترنت آشنا شدند، به بی اعتباری این حرفها پی برده و دیگر حنایتان پیش آنها رنگی نخواهد داشت. شما برخلاف جریان طبیعی آب شنا می کنید و این نمی شود. اقلا از مسیحی ها یاد بگیرید که در کلیساهایشان موسیقی پاپ راه انداخته و میزنند و می خوانند با لباس های گوناگون و رنگارنگ کلیساهای خود را شبیه اجتماع آدم ها کرده اند. کسی که به کلیسا می رود احساس بیگانگی نمی کند. آیا در مسجد های ما هم این احساس به دست میدهد؟ فرزند زمانه خویشتن باش وگرنه فایده ندارد. دین ما هم باید امروزی شده وبا نیازهای امروزی خود را تطبیق دهد.

 7. ناشناس گفت:

  بزن تو سرت و گریه کن و زاربزن و خموده باش برای چی روشن نیست وای بر ما مردم چه گناهی کردیم که این جا هلا ن بر ما این جور حا کم شدند

 8. ناشناس گفت:

  این ها ماموریت دارند تا دین را از درون بپکانند و نا بود کنند و در این کار تا امروز موفق بوده اند

 9. ناشناس گفت:

  بسيار هم عالي است. مداحي هنر قديمي ما ايرانيان است كه به دست دولت مهرورز احيا مي شود. نسل اندر نسل مداح بوده ايم چه فرق مي كند كه مداح كه و براي چه. اين خود مائيم بي كم و كاست
  آينه چون نقش تو بنمود راست …

 10. ناشناس گفت:

  جکو مت گریان و جهل

 11. نازی گفت:

  اینان نه بفکر حسین و مدح ائمه اند بلکه می خواهند نسل آینده کشور را مدیحه سرای خود بار آورند چون از چاپلوسی لذت می برند ولی بدانید اگر جاوید شاه های مهد کودک های شاه نتیجه داد، مدیحه سرایی در مهد های شما نیز نتیجه می دهد .