سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیزده دروغ منتخب امپراتوری دروغ در سه سال اخیر...
» آخرین مورد را شما پیشنهاد کنید

سیزده دروغ منتخب امپراتوری دروغ در سه سال اخیر

چکیده :در سیزدهم خرداد که به عنوان روز دروغ ممنوع نامیده شده، منتخبی از دروغ پردازی های حاکمیت در سه سال اخیر، فهرست شده است. این فهرست کامل نیست و جای بسیاری از دروغ های این سه ساله که از قلم افتاده اند یا در لا به لای دروغ های بزرگتر گم شده اند، در این فهرست خالی است... شما از بین دروغ هایی که باید یادآوری شوند تا باور و تکرار نشوند، کدام مورد را برای اضافه شدن به این فهرست در روز دروغ ممنوع پیشنهاد می کنید؟...


کلمه – گروه سیاسی: اگرچه شعار «دروغ ممنوع» در واکنش به آمارهای نادرست و ادعاهای واهی دولت در روزهای پیش از انتخابات بین مردم فراگیر شد، اما نه بیماری دروغگویی مسئولان به آن روزها محدود بود و نه واکنش مردم به دروغ پردازی ها به آن روزها محدود ماند. در سه سال اخیر، حاکمیت بریده از مردم بارها به فریبکاری و دروغ پردازی متوسل شد تا در رویارویی با واقعیت ها، در موضع ضعف فرو نرود. اما هر بار که دروغی ساخته و پرداخته و به خورد افکار عمومی داده شد، واکنش جنبش سبز با همه محدودیت های رسانه ای و فضای خفقان آمیز، آنچنان گسترده و جدی بود که بارها به رسوایی رسانه های دست اندرکار جعل و ناراستی و مسئولان و ماموران دروغگو منتهی شد.

در زیر، سیزده نمونه از دروغ های حاکمیت و چهره ها و رسانه های وابسته آن در سه سال اخیر مرور شده است؛ با تاکید بر اینکه اینها تنها مشتی نمونه ی خروار است و فهرست دروغ ها به مراتب گسترده تر از اینهاست، و همچنین در اکثر موارد که نیازی به تفصیل مطالب نبوده، به درج لینک خبرها و گزارش‌های روشنگر موضوع در گذشته، بسنده شده است.

1. هرچند دروغ های دولت و دیگر ارکان حاکمیت در یک سال اخیر از شماره خارج بوده و انتخاب ده مورد از بین آنها ممکن نیست، اما یکی از اولین مواردی که در این مورد به ذهن می رسد و عمق رذالت ممکن در پس زبان دروغگویان را برمال می سازد، دروغ های شرم آوری بود که پس از راهپیمایی اعتراضی 25 بهمن 1389 برای صانع ژاله ساخته و منتشر شد. مهمترین دروغ ها در این باره، دو مورد بود: یکی جعل کارت بسیج برای وی و ادعای اینکه صانع ژاله به عنوان دانشجوی بسیجی و در مخالفت با سبزها در تجمعات 25 بهمن شرکت داشته، و دومی که از اولی هم بدتر بود، ادعای رذیلانه حسین شریعتمداری مبنی بر اینکه صانع ژاله جاسوس روزنامه کیهان بوده و به این منظور در دیدار دانشجویان با آیت الله منتظری شرکت داشته است! و تناقض گویی آن هم در حالی که دوستان دانشجوی وی از سابقه فعالیت صانع ژاله در انجمن اسلامی و ستاد میرحسین خبر می دادند و برادر او بسیجی نبودنش را فاش می کرد. یک سال و نیم از آن زمان می گذرد و هنوز قاتل صانع ژاله و محمد مختاری، دو شهید 25 بهمن، معرفی نشده است. اما دروغی که نماینده رهبری در روزنامه کیهان درباره صانع ژاله گفت، هنوز در یادها مانده است.

2. یکی دیگر از دروغ های سه سال اخیر که شاید به همین اندازه و یا بیشتر تلخ و ناگوار بود و غم شهادت را با رنج دروغ شنیدن همراه کرد، ادعایی بود که پس از کشته شدن هاله سحابی بر اثر ضربه یک مامور، در رسانه های حاکمیت درباره او مطرح شد. این دروغ ها البته تا این روزها و سالگرد درگذشت مظلومانه او نیز ادامه یافته است، تا جایی که سخنگوی قوه قضاییه از مرگ طبیعی او و هدی صابر صحبت می کند. با این حال این دروغ ها که بیشتر از سر ناچاری و استیصال است، با آن دروغ ها که یکسره بوی بی شرمی و سقوط اخلاقی می داد، قابل مقایسه نیست. مرور واکنش های رسانه های اقتدارگرا در چند ساعت ابتدای پس از مرگ هاله سحابی، به خوبی نشان می دهد که برای پوشاندن یک حقیقت تاسف بار، چگونه امپراتوری دروغ علاوه بر دستپاچگی به تناقض گویی و جعل و تحریف هم دستاویز شدند تا بلکه از زیر بار مسئولیت پذیرش فاجعه ای که در مراسم تشییع عزت الله سحابی ایجاد کرده بودند، شانه خالی کنند. هرچند همان دفن شبانه (تصاویر)، به تنهایی همه ی این دروغ ها را تا همیشه نقش بر آب کرد.

3. اگرچه در دو مورد قبلی، دروغگویی حاکمان احساسات عمومی را جریحه دار کرد و این دو شاهکار امپراتوری دروغ را به یاد ماندنی ساخت، اما بی شک از باب رتبه بندی، کسی در دروغگویی و بی پروایی در خروج از جاده حقیقت و صداقت، به پای شخص احمدی نژاد نمی رسد. این مورد اتفاقا نمونه بردار هم نیست و نمی توان یکی دو مورد از دروغ های رئیس دولت های نهم و دهم را بر موارد دیگر ترجیح داد و نقل کرد. او آنقدر در زمینه های مختلف، در موقعیت های متفاوت و به اشکال مختلف دروغ گفته و فریبکاری کرده که گفتن تک تک آنها نه ممکن است و نه قابل تحمل. همین که وزیر خارجه احمدی نژاد، او را به گفتن 24 دروغ در 20 سطر متهم می کند، کافی است که عمق فاجعه آشکار شود، که هست. اما شاید یکی از بدترین موارد، وقت هایی باشد که او آبروداری هم نکرده که دروغگویی اش را به داخل مرزها و پیش ملت خویش متوقف کند، و حتی خارج از مرزها و وقتی به عنوان نماینده ایران نیز در مجامع بین المللی و یا در برابر رسانه های خارجی حضور یافته، همچنان علاوه بر حقیقت به حیثیت کشور هم تاخته است. این اتفاق بارها افتاده و یکی از این بارها، دروغ های بزرگ او در نیویورک در شهریور 1389 و دروغ های مکرر وی در گفت و گو با رسانه های غربی است؛ که ادعای آزادی بی نظیر مخالفان در ایران، ادعای آزادی موسوی و کروبی، تکذیب حکم سنگسار سکینه محمدی، ادعای نبود زندانی سیاسی در ایران و ادعای نبود فرار مغزها در ایران، تنها چند مورد از دروغ های وی در آن مصاحبه هاست.

4. دروغ دیگری که به لحاظ بعد انسانی و عاطفی آن، باید به دو مورد ابتدایی اضافه شود و علاوه بر صدا و سیما و همه رسانه های اقتدارگرا، احمدی نژاد هم بر تکرار آن اصرار دارد، ادعای شهادت ندا آقا سلطان به دست عوامل خارجی است که هنوز هم تکرار می شود و آخرین بار دو روز قبل رئیس دولت مستقر در مصاحبه با یک رسانه خارجی مطرح کرد. امپراتوری دروغ برای اینکه مسئولیت کشتار دردناک روز 30 خرداد را نپذیرفت تا مبادا دامن رهبری که یک روز قبل از آن آشکارا مخالفان را تهدید به خون ریزی کرده بود لکه دار شود، حتی یه ساخت فیلم مستند پر از جعل و دروغ در این باره نیز روی آورد؛ دروغ هایی آنچنان رسوا که بارها فریاد خشم مادر ندا را بلند کرد و به ویژه درباره دروغ های مکرر احمدی نژاد در مصاحبه با رسانه های خارجی، او را به واکنش واداشت.

5. دروغ های مربوط به بازداشت شدگان و دادگاههای نمایشی پس از انتخابات نیز به واقع از شماره خارج است و ارائه فهرست کامل انها واقعا ممکن نیست. دادگاههایی که با اعتراف گیری های تلویزیونی و ادعای کشف توطئه انقلاب مخملی برگزار شدند اما در نهایت نتوانستند به اثبات هیچ یک از ادعاهایی که در نمایش های تبلیغاتی اولیه مطرح شده بود، بپردازند. مرور دو نمونه از این ادعاها، عمق بدکرداری امپراتوری دروغ را در تخریب و اتهام زنی های ناجوانمردانه به منتقدان صدیق و دلسوز حاکمیت نشان می دهد: ماجرای فردی که با عنوان جاسوس جلوی دوربین ها به اعتراف وادار شد و از ارتباط نداشته اش با ستاد موسوی سخن گفت و در نهایت یک سال بعد مشخص شد که همه این ادعاها واهی بوده است؛ و ماجرای فرد دیگری که قبل از انتخابات 88 دستگیر و به اتهام جاسوسی محاکمه و کمی بعد هم آزاد شد و در زمان انتخابات هم اساسا در ایران نبود، اما رسانه های دروغ پرداز او را به عنوان بازداشتی اغتشاشات پس از انتخابات! معرفی و به ارتباط با سیا متهم کردند.

6. از جمله ناجوانمردانه ترین دروغ های اقتداگرایان در این سه سال، دروغ نویسی رسانه های وابسته به دولت و حاکمیت درباره زندانیان سیاسی بی گناهی بود که در حبس بودند و در بسیاری از موارد از دروغ هایی که پشت سر آنها گفته می شد، بی خبر می ماندند و یا اگر مطلع می شدند، امکان دفاع نمی یافتند. یکی از معدود مواردی که یک زندانی سیاسی به طور اتفاقی متوجه دروغ پردازی روزنامه های اقتدارگرا درباره خود می شود و امکان پاسخ دادن به آن را می یابد، هرچند این پاسخ هیچ گاه منتشر نشد، ادعای روزنامه رسالت در رد سخنان میرحسین موسوی بود؛ وقتی که میرحسین از محکومیت سارا توسلی به شش سال زندان، تنها به جرم تسلیت گفتن به خانواده یکی از شهدای عاشورای 88 سخن گفته بود اما روزنامه رسالت که در صفحه اول خود همواره مدعی است رسالت های الهی را ابلاغ می کند، به دروغ این سخن موسوی را تکذیب کرد. این نوشته رسالت، واکنش محمد طاهری قزوینی، زندانی سیاسی و  همسر سارا توسلی، را در پی داشت که با شرح ماجرا و انتشار متن حکم همسرش، همزمان از دروغ روزنامه رسالت و نیز رأی رسوای دادگاه انقلاب پرده برداشت.

7. عاشورای 88 و گزارش های خلاف واقع رسانه های دروغ از آن نیز یکی از نقطه های سیاه کارنامه حاکمیت فعلی جمهوری اسلامی بوده است. هم فضاسازی دروغینی که صدا و سیما در این باره ایجاد کرد، هم دروغ هایی که درباره شعارهای آن روز مطرح شد، هم دروغ هایی که علیه شهدا و آسیب دیدگان آن روز ساخته شد و … اما با مشخص شدن حقایق عاشورای تهران و افشای سناریویی که برای 9 دی نوشته شد تا با دروغ های بزرگ، پرده ضخیمی بر حقیقت کشیده شود، و بالاتر از همه با وجود شهدایی که با خون خود گواه ناراستی تمام عیار حاکمیت فعلی شدند، این دروغ نیز نقش بر آب شد و ابتر ماند.

8. دروغ های نسبت داده شده به مراجع تقلید هم در این سالها بیش از یکی دو مورد بوده است. اما از باب نمونه می توان به ادعای روزنامه دولت درباره آیت الله شبیری زنجانی اشاره کرد؛ مرجع تقلیدی که به ندرت در مسائل سیاسی اظهار نظر می کند، اما ایشان هم از تیرهای دروغ پراکنی دولت فعلی بی بهره نمانده است. پس از آنکه ایشان در هنگام دیدار با رهبری در سفرش به قم، به سبب آشنایی شخصی با پدر علی شکوری راد، برای آزادی او از زندان وساطت کرد، روزنامه دولتی ایران به دروغی فاحش روی آورد و مدعی شد آیت الله شبیری گفته است شکوری باید متنبه شود و علیرضا بهشتی نیز همان بهتر که در زندان بماند! حال آنکه بهشتی در آن زمان اساسا در زندان نبود. اما روزنامه دولت در هنگام جعل خبر، به این واقعیت هم توجه نکرده بود.

9. نه فقط زنده که حتی مرده ها، و نه فقط مرده های عادی، که حتی شهدای شاخص انقلاب هم از جفا و فریبکاری امپراتوری دروغ در این سالها بی نصیب نماندند. رفتارهای تاسف باری که با خانواده های شهید بهشتی، شهید قدوسی، شهیدان باکری و همت و بسیاری دیگر از اعضای خانواده انقلاب شد، نیاز به گفتن ندارد و بازگفتنش جز تاسف و شرم در پی نمی آورد. اما جعل امضای یکی از شهدای محراب، یکی از فاحش ترین شاهکارهای امپراتوری دروغ بود که با هدف تخریب شخصیت آیت الله سید علی‌محمد دستغیب صورت گرفت، اما واکنش تند فرزند شهید آیت‌الله دستغیب را برانگیخت و نتیجه ای خلاف خواست دروغ پردازان داد. آیت‌الله سید محمدهاشم دستغیب، فرزند شهید محراب آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب، که به ندرت وارد اختلافات سیاسی می شد و پس از انتخابات 88 نیز سکوت پیشه کرده بود، وقتی با این جعل آشکار رو به رو شد، تحمل نکرد و فریاد برآورد: چرا با انتشار نامه دروغین، با شعور مردم بازی می‌کنید؟

10. در حوزه پروژه های عمرانی و وعده های استانی دولت نیز حجم دروغ ها آنقدر زیاد است که دیگر نیازی به گفتن حتی نمونه ای از آنها نیست. فریاد مردم خرمشهر علیه دروغگویی احمدی نژاد در سفری قبل از انتخابات 88 به این شهر داشت، در واقع یکی از نقاط آغازین شکل گیری جنبش «دروغ ممنوع» بود. دروغ های دیگر از جمله آمارسازی های دولت نیز در این حوزه بسیار شایع بود و هست. اما یکی از نمونه هایی که در معدود مناظره های تلویزیونی پس از انتخابات 88 نیز مطرح شد، ماجرای قطار اصفهان- شیراز بود که افتتاح نمایشی آن در جریان فعالیت های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری، به یک رسوایی برای دولت بدل شد، هرچند تلاش شد بر آن سرپوش گذاشته شود. شرح ماجرای این دروغ بزرگ دولت را در اینجا بخوانید.

11. انحلال غیر قانونی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین نیز دو مورد از دهها مورد برخوردهای سیاسی عوامل کودتای 88 با منتقدان دولت بود. در این دو مورد نیز مانند بسیاری موارد مشابه، از آنجا که حاکمیت نه حاضر بود به منتقدان خود بر اساس قانون اجازه فعالیت بدهد و نه جرات محاکمه علنی و یا لااقل غیرعلنی اما قانونی آنها را در خود می دید، به دروغگویی متوسل شد. شرح تفصیلی ماوقع را در یادداشت مصطفی تاجزاده، یادداشت علی شکوری راد، یادداشت دیگر او، یادداشت عباس عبدی و مصاحبه فاطمه راکعی بخوانید و نیز در متن کامل حکم دادگاه و نقد حقوقی آن که خود به تنهایی سندی است که مشت دروغ‌گویان و قانون‌ستیزان را کاملا باز می‌کند.

12. مقام بعدی دروغگویی در سه سال اخیر، نامزدهای بسیاری دارد. کم نیستند کسانی، رسانه هایی و نهادهایی که نیاوردن نام آنها در بین دروغگویان، جفا به حقیقت است. اما حقیقتا در این میان، هر موردی از قلم بیفتد، کیهان و کیهانیان و همچنین خبرنویسان خبرگزاری فارس را نمی توان از جمع همنشینان کشتی امپراتوری دروغ کنار گذاشت. اگرچه در ابتدای این نوشته، رتبه اول دروغ پردازی به دروغ بزرگ شریعتمداری درباره شهید صانع ژاله داده شده، اما با آن یک نمونه نمی توان بی اعتنا از کنار حجم دروغ سازی های روزنامه مدعی شریعت مداری و ولایت مداری گذشت. روزنامه ای که در خبرسازی دروغ علیه جنبش سبز، اصلاح طلبان و منتقدن حاکمیت از هیچ تلاشی فروگذار نکرد، تا جایی که حتی به تناقض گویی روی آورد و به همصدایی با فرقه رجوی متوسل شد. روزنامه ای که حتی روس ها، این متحدان بیگانه ی حاکمیت فعلی، را هم از دروغ پردازی بی نصیب نگذاشت. همچنین نمی توان از دروغ نویسی علیه جنبش سبز سخن به میان آورد و نام خبرگزاری وابسته به سپاه را که در فضای مجازی به سبب جسارتش در دروغگویی به «فالس نیوز» معروف شده، مطرح نکرد. رسانه ای که در دروغ پردازی تا آنجا پیش رفت که حتی صدای وزیر اطلاعات فعلی و حزب موتلفه را هم بلند کرد. قربانیان شاخه امپراتوری در خبرگزاری سپاه البته بیشتر از اینها بودند؛ مثلا شیخ حسین انصاریان که خبرگزاری فارس اظهاراتش درباره انحراف از آرمان های انقلاب را تحریف کرده و مصاحبه‌ای جعلی به نام وی منتشر کرده بود، پدر یکی از شهدای جنبش سبز که خبرگزاری فارس به دروغ مدعی شده بود او از موسوی و کروبی شکایت کرده، احسان شریعتی که خبرگزاری فارس سخنانش را جعل و تحریف کرده بود و …

13. این فهرست کامل نیست. جای بسیاری از دروغ های این سه ساله که یا در خاطر نویسندگان این مطلب نمانده و از قلم افتاده اند یا از فرط تکرار، حالت عادت به خود گرفته اند و یا در لا به لای دروغ های بزرگتر گم شده اند، در این فهرست خالی است. اگر طاقت آورده اید که این چند نمونه از شاهکارهای امپراتوری دروغ در این سه سال را تا آخر بخوانید، پیشنهاد آخرین دروغ برگزیده از میان انبوه دروغ هایی که در این مدت کفته شده، با شماست. از بین دروغ هایی که باید یادآوری شوند تا باور و تکرار نشوند، دروغ هایی که شنیدن آنها شما را به غصه یا خنده واداشته و یا دروغ هایی که نگرانید دیگران از دروغ بودن آنها مطلع نباشند؛ کدام مورد را برای اضافه شدن به این فهرست در روز دروغ ممنوع پیشنهاد می کنید؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

50 پاسخ به “سیزده دروغ منتخب امپراتوری دروغ در سه سال اخیر”

 1. یک دانشجوی ستاره دار گفت:

  از اولین موارد دروغگویی امپراطوری دروغ از سال 85 تاکنون:
  ” دانشجوی ستاره دار نداریم.”
  این دروغ در حالی هر ساله تکرار میشود و در مناظره های انتخاباتی هم احمدی نژاد بر آن تاکید کرد که هر ساله دهها دانشجو ستاره دار میشوند و اسامی آنها همراه مستنداتشان منتشر میشود.
  بازجویان و هسته سخت امپراطوری دروغ برای اینکه این دروغ بزرگ را از زبان دانشجویان ستاره دار اعلام کنند ، بسیاری از دانشجویان ستاره دار را که پس از انتخابات بازداشت کرده بودند ، شکنجه کردند. اما حاصلی نیافتند.

 2. ناشناس گفت:

  وقتی رهبرمملکت دروغ میگوید وخودش بهترمیداند هنوزانتخابات 88تمام نشده بود وشورای نگهبان تاییدنکرده بود درنمازجمعه ازرای 25میلیونی خبرداد
  دیگه شماخواهشا به امثال حدادولاریجانی واحمدی نژادگیرندید

 3. ناشناس گفت:

  تورم شش درصدی که دو درصدش هم تقصیر تورم جهانی است!!!!! دروغ از این بزرگتر هم مگه گفته محمود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. ناشناس گفت:

  این هم یک دروغ دیگر :
  خبرگزاری فالس نیوز سخنان اصغر فرهادی در مراسم اسکار را تحریف کرد که با واکنش قاطع مردم در فضای مجازی و مصاحبه محکم مسیح علی نژاد مجبور به تصحیح ان گردید.

 5. ناشناس گفت:

  دروغ یک اصل است
  لطفا به اصلِ نظام گیر ندهید
  !

 6. محمد گفت:

  راه اهن اصفهان شیراز رو که شب انتخابات به دروغ افتتاح کرد رو چرا نگفتید؟ روی خاک بدون زیر سازی ریل ریخته بود که رای جمع کنه/ گور بابای بیت المال

 7. ناشناس گفت:

  یعنی مشکل ما موی مردمه؟ یعنی مشکل ما اینههه؟؟؟؟ اره اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. محمد گفت:

  1-آمار های ساختگی در زمان انتخابات که آقایان زنگنه و اسحاق جهانگیری با نوشتن نامه هایی این دروغ ها را بر ملا کردند
  2-دروغ بستن صدا و سیما و بیست و سی به چهار مرجع تقلید در زمان تبلیغات انتخاباتی
  3-خاطرم هست وقتی آقای خاتمی به نفع میر حسین کناره گیری کردند بیست و سی وقیحانه گفت آقای خاتمی از ترسش کنارهگیری کرده و از بیانیه اش هم بر نمی آید که به نفع کسی کناره گیری کرده باشه
  4-تیتر روزنامه ایران که آقای موسوی در شبکه دو نشان دادن با عنوان ” بانک مرکزی: موسوی دروغ می گوید”
  5- احمدی نژاد : در ایران یک نفر هم با شکم گرسنه نمی خوابد
  6- رحیمیان : رهبری دستور دادند کسی را به جرم توهین به ایشان محاکمه نکنند.
  7- آملی لاریجانی : در حوادث فتنه 88 فقط یک نفر کشته شد.
  8 – ماجرای ترانه موسوی و ترانه موسوی قلابی
  9 – ماجرای سعیده پورآقایی
  10 – احمدی نژاد : من ستاد انتخاباتی و تبلیغات انتخاباتی ندارم و مردم خودشان خودجوش برای من تبلیغ می کنند.
  11- آقای موسوی من دوست دارم شما رو!
  12- ایران آزادترین کشور دنیاست و آزادی در حد مطلق است و کسی در ایران به جرم اظهار نظر در زندان نیست.
  13-….

 9. irooni05 گفت:

  حدود یه ماه قبل در مشهد : ما مشکل مسکن و اشتغال را یه شبه حل می کنیم. اوس محموت

 10. ناشناس گفت:

  یکی از دروغهای احمدی نزاد در دور اول انتخابات این ادعای اوست که اینکه بله من بسیار ناراحت بودم رئیس جمهور ما تحقیر شد و رئیس جمهور فرانسه در مراسم استقبال او را مجبور کرد تا بالای پله ها بیاید و ما در ان مسئله تحقیر شدیم بعدا معلوم شد که تنها مورد که ژاک شیراک شخصا در استقبال از مهمانانش تا پایین پله ها امده است مورد استقبال از جناب محبوب ملت ایران و عزت داده شده الهی خار چشم اصولگرایان بی اصل و اصول و بی نجابت و بی عزت و بی کرامت محمد خاتمی است در ان زمان اقای خامنه ای میدانست احمدی نزاد دروغ میگوید اما سکوت کرد جون سید مظلوم ما فرزند فاضل و متقی امام خمینی مورد حمله و اهانت احمدی نزاد قرار گرفته بود

 11. ناشناس گفت:

  شما به سخنرانی اخر احمدی نزاد در حضو.ر منصوبین و راهیافتگان مجلس نهم نگاه کنید او میگوید (آن کسی که در راس مسئولیت سنگین قرار گرفته است. مگر می شود که کسی خودش را ساقط کند از معیارهای انسانی که دیگران به کمال برسند؟ یا خودش را از راه خدا دور کند که دیگران به راه خدا برسند؛ من گناه کنم تا دیگران هدایت شوند! این نشدنی است.) شما ببینید مملکت را به کجا رسانده اندکه این نانجیب طوری طوری مسایل را مطرح میکند که کسی که این اقا را نشناخته باشد میگوید او امامزاده است فکر میکند این اقا به کمال رسیده فکر میکند این اقا دارای معیار انسانی است فکر میکند این اقا به خدا نزدیک است و اله اگر راه باز بود احمدی نزاد یک صدام حسین بیش نیست الهم اشغل الظالمین باالظالمین خدایا احمدی نزاد را جان ناصبش بیندازد و دراندز که در انداخته ای و بیشتر در انداز یا خدای مظلومان در بند ای خدا خانم ستوده مظلوم ای خدای تاج زاده مظلوم ای خدای بهزاد نبوی مظلوم ای خدای کودکان خردسال ستوده و دیگر کودکان خردسال مادر در زندان نگه داشته شده رسوا کن هبل تهران را

 12. ایران داد عمارلویی گفت:

  جهت فهم بهتر موضوع لازم است واقعیتی که از صدها سال پیش در ایران به عرفی تبدیل شده است را برای همه بازگو کنم.فبل از سالهای دها 50 در هر محله ای یکه بزن هایی وجود داشت که از بکی الی دو نفر تجاوز نمی کرد.هر کدام از این گردن کلفت ها دارای نوچه هایی بودند که به نوعی تبلیغاتچی و معرکه گیر و دروغ پرداز لاف ها و دعواهای اقا گردن کلفته را بر عهده داشتند و به نوعی پیش مرگ و قراولچی بودند و تعداد دیگری بودند که اسم و رسم شان از محله گذشته و در کل مملکت کیا و بیایی داشتند و محله و ناحیه و منطقه را زیر پا گذاشته و حریف و هماورد بزرگتری را میطلبیدند.بودند کسانی که میخواستند صاحب اسمی و رسمی شوند.بهترین روش را بدین صورت به انجام میرسانیدند که یا رو در رو و یا در نهانگاهی با قمه/چاقو /گرز و چوبی به یکی از نام اوران محله گلاویز شده و خط چاقویی و یا …بر بدن طرف میگذاشتند و بعد از این حب جیم را بر هر کاری ارجح میدانستند و فرار را بر قرار ترجیح و در جمع های چند نفره از شاهکار و نامردی خود داد سخن میدادند.و اما مطلب دوم که عنوان دیگری که استنادهای تاریخی فراوانی دارد را برایتان یاد اوری میکنم.به چند تا سند که در تاریخ ثبت و ظبط است را مینگارم که هم حالت قهرمانی و هم ضد قهرمانی در ان مستتر است.میرزا رضای کرمانی/شعبان بی مخ معروف/قاتل رزم ارا/قاتل منصور/قاتل مدرس/و این اواخر قاتل مفتح/قاتل مطهری و…قابل طرح میباشند.به پایان و نتیجه عملکرد این اسامی توجه بفرمایید.اولین نتیجه اعمال این جماعت داشتن اسمی و رسمی در تاریخ است حال نکته منفی و مثبت اعمال اینها را باید مورخین و محققین بنگارند.یک نکته خیلی اساسی در همه این افراد هست که اصالت و تربیت در ان شرط کافی و وافی میباشد/داستان اصالت و تربیت که بین شاه عباس و شیخ بهایی در تاریخ ثبت است.نکته دیگری که قابل طرح میباشد نام اوری و اشتهار به هر روش و منظریست که ادمهای کوچک در ان ید بالایی دارند و برای داشتن اسمی و رسمی قیصریه به اتش میکشند و به کتاب و ثبت رکوردها در کتاب جهانی گینس هم نظری دارند.لازم میدانم داستان شیخ و شاه را به مختصر بنویسم.در یکی از شبها که شیخ بهایی شام را با شاه عباس صرف میکرد و زمان صرف شام روشنایی کاخ شاه از طریق 4 گربه با شمعدانی های روشن کامل شد.بحث شاه و شیخ بر اساس اصالت ذاتی و تربیت به درازا کشید.شیخ بهایی از اصالت میگفت و بر ان اصرار داشت.شاه بر تربیت اهتمام میورزید.بحث و فحص به انجا رسید که در شامی دیگر و مدعای تربیت شاه و اصالت شاه کدام به عقل و عمل درست و کارامد است.قبل از شب موعود این شیخ دانا تعداد 4 عدد موش زنده را در 4 کیسه گذاشته و عازم شام شاه شد تا کدام یک پیروز این میدان شوند.موقعی که بنا بر رسم قبلی گربه ها با شمعدانی های روشن به سمت سفره در حرکت بودند شیه درب 4 کیسه موش ها گشود چشم شاه روز و شب خوبی ندید به محض فرار موش ها گربه ها به اصل خود بازگشتند و از شاه و شیخ هراسی نکردند و برای شکار موشها روشنی و شمع دانی ها را فرو کاستند و موش ها را شکار نمودند.بگذریم که ما از اصل غافل شدیم و ایران شد انچه که میبینید؛؛؛؛؟؟؟از دنبال و دنباله ان در میگذرم.در خانه اگر کس است همین اخرین بس باشد؟؟؟؟؟؛؛؛؛؛؟؟؟

 13. سبز گفت:

  بنده اومدم که این روحیه رو عوض کنم . به مردم می گم بنده این روحیه رو عوض می کنم

  جملات تاریخی مهندس موسوی در مناظره با احمدی نژاد

 14. maryam گفت:

  lمحمود احمدی نژاد:

  ” ما در ايران دانشجوی ستاره دار نداريم ” !!

 15. reza گفت:

  63%
  همین الان به من گفتن که مادرم از سادات بوده

 16. saeed گفت:

  به یاد ادعای “سید”ی اقای احمدی نژاد در سال هشتاد و هشت افتادم. آن شال عاریتی سبز رنگ که به قامت تکیده و نحیف دجال زمانه زار می زد و حکایت از کینه و دسیسه ای عمیق داشت . . .

  لعن الله علی قوم الظالمین

 17. ناشناس گفت:

  یه دروغ خیلی خنده‌دار ولی قدیمی. لطفاً به حالت چهره‌ی آقا بعد از گفتن دروغ شاخدار و سعی در ماست‌مالی کردنش دقت کنید. مگه قطار ترمز اضطراری نداشته قبل از انقلاب؟ البته ما که ندیدیم.
  http://www.youtube.com/watch?v=3z9XuXBOSHI

 18. نکیسا سامی گفت:

  با این وصف اگر قرار باشد به بی شرمترین دروغگو جایزه دهیم این جایزه نصیب کی خواهدشد؟

 19. حمید رفعتی گفت:

  به نام خدا . لطفا این موارد همه اضافه فرمایید: هاله نور— مسکن مهر– باغ ویلا— هر فرزند یک میلیون— 2 میلیون اشتغال— افتتاح پروژه های نیمه تمام طی چند نوبت— ادعای ضد امریکایی— مصادره خدمات هسته ای به نام خود.
  یا حسین میر حسین رهنورد.
  یا مهدی ادرکنی شیخ مهدی

 20. ناشناس گفت:

  آیا اینکه به گفته یک روحانی رهبر در موقع تولد با صدای بلند یا علی گفته جزه دروغ های این دوره نیست؟

 21. بهزاد سبز گفت:

  ماجرای سهام کذایی عدالت که باهاش کلی سر مردم شیره مالیدن که یادتون نرفته
  ماجرای سی دی ظهور نزدیک است که داش محمود از فرماندهان امام زمان معرفی شد که یادتون نرفته
  ماجرای یک میلیارد دلار ی که اوس محمود فرمود ریال رو اشتباهی با دلار جمع زدن که یادتون نرفته
  ماجرای وعده ی نابودی عن قریب آمریکا و غرب که دکتر پیش بینی فرمودن که یادتون نرفته
  …………………………………………. بابا شما چرا اینقده بد حافظه ین فراموش کنین دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 22. aria parast گفت:

  کسی به خاطر انتقاد به رهبری در بند نیست …ولی جدیدا رهبری چند نفر منقد خودش که در بند بوده عفو کرده!!!

 23. ناشناس گفت:

  به هر خانواده ایرانی هزار متر زمین میدهیم!!!! برو حالشو ببر، کی به کیه؟!

 24. ناشناس گفت:

  مردک متوهم نامرد در مورد هاله نور به جوادی املی میگفت 27 دقیقه مجتمعین سازمان ملل پلک نزدند و در ادامه گفت اقا من اغراق نمی کنم 27 دقیقه حاضران در سازمان ملل پلک نزدند ..خدائیش شما درفاصله 40الی 50 و یا حتی بیشتر چطور میتوانید حدود 400 نفر ادم را زیر نظر داشته باشید و از این مسافت دور بفهمید انان 27 دقیقه پلک نزدند و بعدا بگوید اغراق نمی کنم پلک نزدند و متاسفم از اقای حوادی املی او چرا به این دجالک اجازه دروغ گفتن داد من در روز قیامت از سکوت جوادی شکایت خواهم کرد اقای جوادی با سکوتش درغگو را تایید و تجری او را در استمرار دروغ قوت بخشید و البته من بیننده از اینکه اقایی چون جوادی در مقابل درغگویی حقیر سکوت کند احساس حقارت کردم

 25. نا شناس نیستم گفت:

  رهبر انقلاب: “کسانی‌ که به خوابگاه دانشجو‌ها حمله کردن، نا شناس بودن”!! البته بعدن فیلم حمله به کوی نشون داد که چقد هم آشنا بودن و هماهنگ با پلیس عمل می‌کنن.

 26. محمد گفت:

  دروغی که جان و مال یک سرزمین را تهدید میکند اختصاص 900 میلیارد تومان برای آبرسانی به دریاچه اورمیه که هر روز خشک می شود و این سرمایه ملی از دست میرود و جان 13 میلیون هم وطن و از دیار مهدس موسوی عزیز تهدید میشود هر روز یک وعده جدید و وقتی اعتراضی صورت میگیرد که جنبه کاملا مدنی دارد و فارغ از سیاست است است با شدید ترین واکنش روبرو می شود دروغی که برای انحراف ذهن ملت از حقیقت ماجرا گفته شد و بی کفایتی دولت را نشان داد دروغی که با دقت به آن به قول ضرب المثل خودمون که میگه سنگ بزرگ نشونه نزدن است . دولت به نظر من یه ممیزی باید استخدام کند تا صفر های گاف دولت را بشمارد و متذکر خنده دار بودن آن شود

 27. ناشناس گفت:

  از او به عنوان قهرمان ملی استقبال کردند اما انان باز هم دروغ گفتند چون پس از محاکمه شهرام امیری را به ده سال زندان و پنج سال تبعید محکوم کردند

 28. ناشناس گفت:

  دفتر نلسون ماندلا در گفت‌وگو با «صبح امروز»؛
  اقای گلپایگانی رئیس دفتر رهبر دروغ می‌گویند

 29. محمد گفت:

  بزرگترین دروغ این سالها از نظر من اینه : «جمهوری اسلامی»!!!

 30. دادار گفت:

  مشکل رهبره ، احمدی نژاد فقط یه بازیچه است ،

 31. ناشناس گفت:

  سئوال و پیشنهاد من این است .اگر یکبار دروغ نگفتند بهترین جایزه را بدهیم.زنده باد صداقت که مشروعیت ملی و جهانی میاورد

 32. حمید گفت:

  این سایت بیش از ان که یه پایگاه خبری باشه بیشتر شبیه مصیبت نامه است . یعنی تو این مملکت یه نکته مثبت وجود نداره تا شما دربار ه اش بنویسید؟

 33. ناشناس گفت:

  سایت محترم کلمه خداتوفیقتان بدهد
  امروزکلیپی دراینترنت مشاهده شد که خبرنگاردولتی بشاراسد درشهرحماگفتگومیکند ومیگوید همه چیزامن وامان هست که جوانی شیردل می اید ومیگوید دروغست دروغ… خبرنگاردستپاچه میشود وجالب این بود که مستقیم ازکانال صداوسیمای سوریه پخش شد
  ازشماخواهش میکنم کلیپ این رابگذارید وبعنوان سرتیترخبردرگوشه ای درج کنید تامردم مابدانند که صداوسیمای سوریه مثل صداوسیمای ضرغامی دروغ میکند وخدارسواشون کرد
  لینک کلیپ:http://www.alarabiya.net/articles/2012/06/02/218195.html
  درودبربت شکن بزرگ میرحسین که بت دروغ وریاکاری راشکست

 34. میلاد گفت:

  این سایت یک ضعف یزرگ داره و اون اینه که “عکس” نداره لابلای پست های خبری اش.

 35. ناشناس گفت:

  ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال گذشته………… اسکار دروغگویی را باید به این دروغ داد

 36. ناشناس گفت:

  1– من فکر میکنم اگر تعداد حرفهای راست و صحیح دولت را بخواهید اسنخراج کنید ، راحت تر باشد و اعداد آن شاید به به انگشتان دست برسد ولی حرفهای دروغ را باید در کتب چند جلدی مستقلی درج کرد.
  2- موارد دروغ در یک مقاله نمیگنجد و باید فصل بندی شود ، بالای هر صفحه درج مطلب “دروغ از گناهان کبیره است” ضروریست.
  3 – میزان دروغها چنان گسترده است که باید فصل بندی به شرح ذیل تقسیم شود : سالهای قبل از انتخابات سال 84 – فصل سال 84 (نیمه اول سال و زمان انتخابات و وعده وعیدها) – نیمه دوم سال 84 مربوط به هاله نور و ادعای هاله نور – سال 85 و…. – یال 86 و… – سال 87 (اواسط سال) و موارد مربوط به خاتمی – سال 87 (اواخر سال) مربوط به انصراف خاتمی و نامزدی میر حسین موسوی – سال 88 و…..
  – ولی موارد ذیل به عنوان سر فصل قابل ذکر میباشد :
  – دریافت چمدانهای دلار از آمریکا توسط اصلاح طلبان و روزنامه نگاران (قبل از انتخابات 84)
  – ادعاها و دروغهای قبل از انتخابات 84 در مورد آوردن پول نفت بر سر سفره مردم – برچیدن اشرافیگری و دزدی – آوردن پول نفت بر سر سفره مردم _ تک رقمی کردن تورم _ تک رقمی کردن سود بانکها و……
  – ادعای قدسیت و دیدن هاله نور در سازمان ملل متحد و پلک نزدن تمام اعضای سازمان ملل بدون استثناء
  _ موفقیتهای هسته ای و سیاست موفق خارجی
  – نابودی غرب و پیشرفت خیره کننده ایران در مورد اقتصاد و علم و…
  – انتخابات در سلامت برگزار شده است
  – کیهان اعلام کرد راهپیمائی 25 خرداد 88 جمعیت شرکت کننده حدود 4 هزار نفر بودند !!!!
  – تخریب امومال دولتی و بانکها و ماشینهای مردم توسط معترضین به تقلب انتخابات (در حالیکه فیلم تخریب مغازهها توسط لباس شخصی ها پخش شد و همچنین فیلم تخریب ماشینهای مردم توسط پلیس در دسترس است)
  – موسوی و خاتمی چند میلیارد !!!!!! دلار ! از عربستان سعودی پول گرفتند !!
  – ادعای کیهان مبنی بر اینکه مردمی که معترض به تقلب در انتخابات بودند به این دلیل بود که به میرحسین موسوی معترض بودند که به آنها طلا نشان داده بود ولی در اصل مس فروخته بود و دلیل اعتراض همین بوده !!!!!!!!!!!!!!!
  – ادعای دروغ در مورد تک تک شهیدان جنبش سبز و ادعای کشته نشدن هیچ فردی تا ادعای یکنفر و بعد تناقض 27 نفر تا 72 نفر و….
  – ادعای جاسوس و وابسته بودن معترضین ( حداقل 3 میلیون جاسوس در تهران !!!!!!!!)
  – 3 سال بمباران دروغ تبلیغاتی در صدا و سیما علیه مردم و قلب واقعیات در مورد جنبش اعتراضی مردم علیه تقلب انتخاباتی
  – 7 سال دروغ و بزرگنمائی صدا و سیما در مورد خدمات بی نظیر دولت مهرورز ((که اقتصاد خراب فعلی علیرغم قیمت بالای نفت خود بخود نشانگر دروغهای 7 سال گذشته است) بعد از 7 سال اعتراف به اینکه دولت مهرورز منحرف بوده و هستند
  – تولید مقدسین و مقدسات جدید ( یا علی گفتن در زمان تولد و تصمیم گیریها به مدد مناجات شبانه و…)
  – دروغ بستن به تمام دلسوزان و یاوران جنگ و انقلاب و یاران صدیق امام و دروغ بستن به موسوی و خاتمی و کروبی که این موارد یک فصل کتاب را شامل میشود.
  – تمامی مواردی که تحت عنوان راست ولی در واقع دروغهائی که به خورد مردم میدهند در بخش سیاست – اقتصاد – فرهنگ – زندانیان سیاسی – روزنامه نگاران – رفاه مردم ! – رضایت مردم از امور مملکت !
  – دروغ بستن به ائمه اطهار (برای نمونه دروغهای احمد خاتمی)
  ببخشید که که امکان ندارد یک کتاب هزار صفحه ای را در بخش نظرات سایت کلمه ادامه دهم

 37. سعید گلشن گفت:

  دعای کورش بزرگ: خدایا! این مملکت را از دروغ، قطحی و گرسنگی در امان بدار.

 38. هر ایرانی؛ یک رسانه سبز گفت:

  ساختار مدیریت کشور تنها بر “دروغ” استوار شده و این ممکن نیست، مگر به کمک ریا و خاموشی اندیشه‎ورزان و به قدرت‌رسیدن تشنگان قدرت و شیفتگان ثروت. تمامیت‌طلبان حقیر بر مردمان حاکم شده‌اند و تلاش دارند که به هر قدرتی، از آگاهی و روشنگری جلوگیری نمایند. مقام مسئولی می‌گوید فلانی در کنار تخصص ویژه، چرا باید در زمینه مسائل فرهنگی سخن بگوید؟ ما او را برای امور تخصصی دعوت کرده‌ایم!!! اما جالب آن است که نوچه روحانی را دعوت می‌کنند که در مناسبات و محاسبات علمی و عقلانی و تخصصی ورود پیدا کرده و اگر ایشان اهلیت خود ما را تایید نکنند؛ یا طرح ما را نپذیرند؛ اجرای آن و اعلام عمومی نتایج آن هرگز شدنی نیست!!! آخر چرا؟ اینچنین. یک اندیشمند تحصیل‌کرده در مساله تخصصی خود حق ورود ندارد مگر آنکه!!! اما ایشان حق ورود دارند حتی اگر…

 39. ناشناس گفت:

  گیرم در باورتان به خاک نشسته ام
  وساقه های جوانم از ضربه های تبرهاتان
  زخم دار است
  باریشه چه می کنید
  گیرم بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای
  پرواز را علامت ممنوع میزنید
  با جوجه های نشسته در آشیانه چه می کنید
  گیرم که میزنید
  گیرم که می کشید
  گیرم که می برید
  با رویش ناگزیر جوانه چه می کنی

 40. ناشناس گفت:

  عزیزم شما نمی توانید دروغ های حکومت را به رشته تحریر در آورید بهتر است گفته های راست آنها را بنویسید که این می تواند راحت تر باشد که یکی دو جمله بیش نخواهد بود

 41. ناشناس گفت:

  جالب تر اینکه با این همه دروغگویی ودروغ پدازی باز هم ادم احمق زیاده که ساله دیگه موقع انتخابات ریاست جمهوری این دار ودسته را تایید کنه وبهشون رای بده

 42. ناشناس گفت:

  در مورد کلیپی که بطور مستقیم از تلویزیون سوریه پخش شد جالب است بدانید جوانی حدودا دوازدهیا چهارده ساله برای لحظه ای در مقابل دوربین گزارشگر تلویزیون سوریه که بطور مستقیم و زنده برنامه داشت قرار میگیرد و میگوید (الاعلام السوری کاذب )یعنی تبلغات دولت سوریه درغگو است و سریعا از محل فرار میکند در این لحظه پخش مستقیم قطع میشود گوینده تلویزیون برای لحظاتی خود را پیدا میکند و میگوید مردم ببینید در سوریه ازادی هست اما نمیگوید چرا این جوان پس از دادن این شعا ر که با ضربه ای به خبرنگار همراه بود از محل فرار کرده و کل برنامه قطع میشود

 43. soleimani گفت:

  نتیجه رهبرحکومتی که با دروغ زاییده شد(ندای یاعلی و… )بادروغ بزرگ شدوبا دروغ رفسنجانی رهبرشد فقروبدبختی ملت ایران است.شما توقعی بهتراراین وضعییت دارید؟یاللعجب

 44. ناشناس گفت:

  به خداقسم درجریان سفراحمدی نژاد به همدان یکشب زودتر رحیمی به خاطرصندوق احسان الزهرا که ورشکست شده بودبه همدان اومدگفتازشنبه حساب مال باختگان روتسویه میکنیم احمدی نژاد اومدوورفتوشنبه شدوپولوندادن این یه دروغ بعدچندماه دوباره رحیمی اومدوگفت پول همه روومیدیم اعم ازمشارکتی وقرضالحسنه که شریعتی همتاییدکردواسنادش هم موجوداست تاالان ریالی به ماکهمشارکتی هستیم نداده اندواین هم دروغ دوم

 45. ناشناس گفت:

  حالا چی شده شلوغش کردین. مگه کسی از اول انقلاب راست گفته که حالا انتظار راستگویی دارید. یک سئوال میکنم خداییش راستش بگین. اگر شما بیایین سر کار حرفهای امام در پاریس را برای مردم پخش میکنید؟ حرفهای امام در بهشت زهرا را پخش میکنید؟ یا میگویید مصلحت نیست؟

 46. علی گفت:

  ایشاالله به زودی ریشه دروغ ودروغگویان به همت من وتو ازبن قطع خواهد شد

 47. امیر گفت:

  بزرگترین دروغ جمهوری!!!!اسلامی!!!!! ایران است

 48. سلام علیکم و رحمه الله گفت:

  1- “میزان رای ملت است”
  2- “قانون فصل الخطاب است”
  3- ” آزادی انتقاد از رهبری”
  4- “ولی نعمت بودن مردم”

 49. ناشناس گفت:

  انتشار عکس درگیری مسابقات فوتبال به جای عکس درگیری های انگلستان در کیهان و فالس نیوز!

 50. ناشناس گفت:

  رهبری در نماز جمعه بعد از انتخابات:
  1. از يك طرف صريحترين اهانتها به رئيس جمهورِ قانونى كشور شد… رئيس جمهور را خرافاتى، رمال، از اين نسبت‌هاى خجالت‌آور دادند!!! ( آیت الله مصباح یزدی (16 اردیبهشت 1390): کدام عاقل این را می‌پذیرد که انسان برای شناخت دین، اهل آن را رها کند و برود سراغ جن‌گیر، مرتاض و امثال آن)
  2. ئيس جمهور مملكت را كه مورد اعتماد مردم است، به دروغ‌گوئى متهم كردند! اينها خوب است؟ كارنامه‌هاى جعلى براى دولت درست كردند، اينجا آنجا پخش كردند، كه ما كه در جريان امور هستيم، مى‌بينيم ميدانيم كه اينها خلاف واقع است!!! (مرحوم محمدعلی صدوقی، نماینده ولی فقیه در استان یزد (2 اردیبهشت 1390):آمارهای ارائه شده توسط برخی مسئولان در زمینه اشتغال دور از ذهن است و لازم است به منظور عدم سلب اعتماد مردم، مسئولان در ارائه این آمار صادق باشند!)