سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دروغ ممنوع/ مروري بر وعده های خلاف واقع حداد عادل‎+ فیلم...

دروغ ممنوع/ مروري بر وعده های خلاف واقع حداد عادل‎+ فیلم

چکیده : غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس هفتم و نامزد ریاست مجلس نهم که این روزها برای ریاست مجلس، احساس تکلیف کرده، ادعاهایی کرده که حالا می گوید نکرده است! یکی از این ادعاها ژاپن اسلامی است که مدعی است اصلا نگفته است!!...


غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس هفتم و نامزد ریاست مجلس نهم که این روزها برای ریاست مجلس، احساس تکلیف کرده، ادعاهایی کرده که حالا می گوید نکرده است! یکی از این ادعاها ژاپن اسلامی است که مدعی است اصلا نگفته است!!

نگاهی به موضع گیری های حدا عادل در سال های آغازین مجلس هفتم، عملی مغایر با گفته های امروز او را نشان می دهد. عصر ایران با گردآوری بخش هایی از این ضدو نقیص ها نوشته است: او و مجلس هفتم در دوران اصلاحات با افزایش تدریجی قیمت سوخت مخالف بودند و از ملزم کردن دولت خاتمی به تثبیت قیمت ها به عنوان بزرگترین دستاورد مجلس هفتم یاد می کرد.

” مردم سالهاست در ابتدای هر سال با گران شدن ناگهانی انواع کالاها مواجه می شوند ، عملاً همه مردم و بویژه کارمندان عزا می گیرند ” ( ایلنا ،‌6/10/83)

.” با این کاری که نماینده های مجلس کردند (تثبیت قیمت ها) مردم نسبت به پول توجیبی خود احساس امنیت می کنند ” ( ایلنا ،‌6/10/83 (

” ایران را به یک ژاپن مسلمان تبدیل خواهیم کرد . ما تمام تلاش خود را برای این امر به کار خواهیم بست. (مهر،۱۳۸۲/۱۲/۰۴)
” سالهاست به بهانه صرفه جویی در مصرف سوخت، قیمت بنزین افزایش می یابد، اما هیچ تأثیری در صرفه جویی و مصرف سوخت نداشته این قضیه اصلاً پایه و اساس درستی نداشته است ” ( ایلنا ،‌6/10/83)

اما دو سال و نیم بعد خیلی چیزها تغییر کرد. محمود احمدی نژاد پیشنهاد افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین را داد و حداد عادل اولین موافق بود. گفت :”مردم از ارزان تر بودن بنزین از آب [ معدنی] ناراحتند ” .(بهمن 85 ایلنا)

سال 85 خیلی از همکاران اصولگرای حداد گفتند، پشیماننند از تصمیم های نسنجیده اقتصادی؛ گفتند هم گرانی هست و هم بیکاری و تورم ؛ اما حداد باز هم لبخند زد و گفت “بزرگ نمایی” مخالفان دولت نهم است 6/5/85 روزنامه ایران)

یکی از اصولگرایان عصبانی شد و به آقای رئیس گفت” کسانی که معتقدند موضوع گرانی ها بزرگ نمایی شده را باید زنبیل دستشان داد تا با تاکسی و وسایل نقیله عمومی خرید کنند ، مستأجر باشند ، روزهای پایانی قراردادشان هم باشد تا صاحبخانه بگوید 30 درصد اجاره بها را باید افزایش دهید تا بدانند تا در بحث گرانی بزرگ نمایی شده است یا خیر”(سادات موسوی ، ایلنا ،7/5/85 (

حداد باز هم سریع جواب داد : “تضعیف دولت حرام است” (همان روز) باز هم گفت تورم آن طورها که می گویند نیست؛ می گفت مجلس پشت دولت است نه در مشت دولت.

اما حداد در آخرین سال ریاستش بر مجلس نیز از دولت حمایت کرد و اگر در دولت اصلاحات از عدم امنیت جیب مردم گله می کرد، این بار گفت ” درست هست که از بالا رفتن قیمت نان و گوشت ومسکن ناراحتیم. گرانی آمده ، اما به جایش امنیت هم داریم “( ایسنا 3 اردیبهشت87 (

او البته افزایش قیمت ها در دولت نهم را اینگونه توجیه کرد تا بهتر بتوان معنای تعاملی که این روزها وعده اش را می دهد دریافت: ” تقصیر جهان است. تورم است دیگر، ایران و غیر ایران ندارد”و از مردم خواست خدا را شکر کنند از تورم دنیا همین سهم اندک به ما رسید و به خیر گذشت” (3 اردیبهشت 87مصاحبه مطبوعاتی رئیس مجلس)

بدین ترتیب حداد عادل که در سال 83 آرزوی “ژاپن اسلامی” شدن ایران را در سر می پروراند و عیدی سال 84 مجلس اصولگرا به ملت شهید پرور را طرح تثبیت قیمت ها می خواند و در سال 85 وعده می داد که ،‌ ” ما لبنان را دوباره خواهیم ساخت” (ایلنا،25/5/85) و سال 87 از صندلی ریاست که بلند شد، گفت: “روزه سکوت می گیرم” ، حالا سکوت خود را شکسته و احساس تکلیف کرده است به میدان بیاید و همان طور که از دولت احمدی نژاد استقبال کرد، برای بدرقه این دولت و استقبال از دولت بعدی مهیا شود.


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “دروغ ممنوع/ مروري بر وعده های خلاف واقع حداد عادل‎+ فیلم”

 1. ناشناس گفت:

  بنويسيى حىاى ناعاىل صحيح تر است

 2. ناشناس گفت:

  نام دیکتاتور خون اشام سابق عراق صدام حسین بود .صدام قاتل کجا و حسین ابن علی کجا حداد عادل هم همینطود او را چه به عدل او یک … او نمایندگی مجلس را از علیزضا رحایی دزدید . من هنوز سخنان این نامرد را انجایی که میگفت مردم ایران لیاقت زندگی بهتری دارند و مجلس هفتم قیمتها را تثبیت و این هدیه عید است به مردم ایران و همینطور ژاپن اسلامی در گوشم می باشد خدایا او را با اربابش محشور کن

 3. جیرندهی گفت:

  چه بهتر به جای ژاپن میفرمودند انگلیس تا قافیه جور شود؟ایران را به انگلیس مسلمان تبدیل میکنیم؛

 4. aidin گفت:

  از غلام جان نثار ؛ببخشید از غلام علی(هم اسمش هم رسمش)انتظار بیش از این نیست.ایشان خلف شایسته امیر اسدالله علم نوکر خانه زاد اعلیحضرت همایونی هستند.پس از 34سال به کجا رسیدیم ما!!!!!!!!

 5. طاهر گفت:

  قرار بود ژاپن اسلامی شویم – تایلند اسلامی شدیم

 6. ناشناس گفت:

  خوب رسواش کردید ممنون

 7. سعید گفت:

  یک روده ی راست در شکم اینها پیدا نمی کنید اینها اگر یک روز راست بگویند عمرشان به شب نمی رسد زندگی اینان بند به دورغ است دروغ سر منشا حیات اینان است جز این از اینان مخواهید.

 8. ای موسی بن اشعری گفت:

  خاک بر سر کسی که با ارائه “تنگ طلا” به بیت رهبری خود را به آلاف و اولاف رسانده است. بدبخت تو مثلا در آن دوره دانشگاه رفتی و قرار بود آدم بشوی. این است نتیجه آن دانشگاهی که رفتی و درسی که خواندی؟ چهارپایی کتابی بر او چند؟ آیا ارزش انسان چنان پایین آمده است که با همنوع خود این گونه خداگونه رفتار کند؟ سرنوشت ریاضی و اقبال و علم و سایر شیفتگان و غلامان خانه زاد و جانثار درس عبرتی برای تو بی شهامت بی غیرت نشد. آخر آدم هم از همنوع خود خدا می سازد و او را ستایش می کند. به درد تو همان سعید مرتضوی می خورد که خیلی ماهرانه “مالید” رفت. تو با این هوش و حواس میخواستی رئیس مجلس و رئیس جمهور پارلمانی بشوی؟ خاک کاهو برسرت ای بینوای بدبخت که در تاریخ بدتر از موسی بن اشعری به حماقت نامت باقی خواهد ماند. تو حتی حریف یک بدبختی به نام “سعید مرتضوی” هم نشدی حتی او هم ترا……