سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افتخارجهرمی: نباید استقلال کانون وکلا خدشه دار شود...

افتخارجهرمی: نباید استقلال کانون وکلا خدشه دار شود

چکیده : اگر کانون وکلا حکومتی بود وکلا نمی توانستند مستقل باشند و از مظلومین و آنهایی که مورد حکومت قرار گرفته بودند دفاع کنند بنابراین همه ما وظیفه مان این است که از این استقلال دفاع و حمایت کنیم و کوشش کنیم که استقلال کانون وکلا خدشه دار نشود....


در آستانه سالگرد رحلت امام خمینی، اعضای کانون وکلای مرکز با حضور در حسینیه جماران با آرمان های امام راحل تجدید بیعت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، دکتر گودرز افتخار جهرمی رئیس کانون وکلای مرکز با اشاره به اولین دیدارش در قالب انجمن اسلامی دانشگاه تهران در سال 42 با حضرت امام(س) گفت: بعد از واقعه مدرسه فیضیه بود و حضرت امام سخنرانی بسیار شیوا و به یادماندنی بود. در آن زمان مرحوم آیت الله طالقانی و همراهانشان مرحوم مهندس بازرگان و دکتر سحابی محاکمه می شدند و دادگاه نظامی آنها را به ده سال زندان محکوم کرده بود شروع سخنان امام هنوز در گوش من هست که فرمودند: از زندانی بودن و زندانی شدن آقای طالقانی و آقای مهندس بازرگان ناراحت نباشید تا این زندان رفتن ها نباشد کارها اصلاح نمی شود. و بعد مطالبی راجع به واقعه مدرسه فیضیه بیان کردند. بیانات امام آنچنان موثر بود که همه را تحت تاثیر قرار داد. امام قبل از پیروزی انقلاب وقتی به تهران وارد شدند من و عده ای از وکلا و حقوقدانان در فرودگاه حضور داشتیم ایشان قبل از عزیمت به بهشت زهرا سخنرانی کردند و از همه اقشاری که در انقلاب مداخله داشتند تشکر و قدردانی کردند و از جمله از وکلای دادگستری نام بردند و تشکر کردند.

دکتر جهرمی ادامه داد: این جایگاه وکلا به وجود نیامد مگر به واسطه این که وکلای دادگستری در انقلاب بودند و از متهمینی که به لطمه به امنیت مملکت متهم بودند دفاع می کردند و خودشان هم فعالیت های بسیاری داشتند به همین جهت امام از اینها تشکر کرد و این جز در سایه استقلال کانون وکلا ممکن نبود. اگر کانون وکلا حکومتی بود وکلا نمی توانستند مستقل باشند و از مظلومین و آنهایی که مورد حکومت قرار گرفته بودند دفاع کنند بنابراین همه ما وظیفه مان این است که از این استقلال دفاع و حمایت کنیم و کوشش کنیم که استقلال کانون وکلا خدشه دار نشود.

رئیس کانون وکلای مرکز افزود: امام آرمانهایی را بیان فرموده بودند و ما تا رسیدن به آن آرمانها فاصله زیادی داریم و امیدواریم تحت توجهات مقام معظم رهبری به آن مسیر حرکت کنیم.

جهرمی با اشاره به بیت حضرت امام(س) گفت: در اسلام بیوت و خانواده های افرادی که در جهت اهداف اسلامی فعالیت کرده اند محترم هستند. در صدر اسلام نیز خلافت به بیت پیامبر نرسید اما ائمه معصومین هر جا که انحرافی مشاهده می کردند هدایت می کردند ما هم امیدوار هستیم که بیت حضرت امام نیز در این جهت حرکت فرمایند و هر جا که می بینند ملت ما به هدایت و ارشاد نیاز دارند، مردم را هدایت کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.