سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محکومیت کشتار زنان و کودکان در سوریه از سوی شورای هماهنگی راه سبز امید...
» اعلام همبستگی و همدردی با مردم رنجدیده سوریه+ متن انگلیسی

محکومیت کشتار زنان و کودکان در سوریه از سوی شورای هماهنگی راه سبز امید

چکیده :شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن محکوم کردن هر گونه کمک یا حمایت از این اعمال غیر انسانی, یک بار دیگر مراتب همدردی و همبستگی خویش و فعالان جنبش سبز مردم ایران را به یکایک مردم رنجندیده در سوریه تقدیم کرده و بر حمایت از مبارزات مجدانه انها برای کسب ازادی و بر قراری نظامی ملی, مستقل و دموکراتیک مبتنی بر عدالت و حقوق بشر تایید می کند. ...


بدنبال کشتار فجیع زنان و کودکان در سوریه سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید با صدور بیانیه ای این کشتار را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن محکوم کردن هر گونه کمک یا حمایت از این اعمال غیر انسانی, یک بار دیگر مراتب همدردی و همبستگی خویش و فعالان جنبش سبز مردم ایران را به یکایک مردم رنجندیده در سوریه تقدیم کرده و بر حمایت از مبارزات مجدانه انها برای کسب ازادی و بر قراری نظامی ملی, مستقل و دموکراتیک مبتنی بر عدالت و حقوق بشر تایید می کند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

کشتار مردم بی گناه بویژه زنان و کودکان در سوریه موجب تاسف عمیق و نگرانی و انزجار مردم ازادیخواه و همراهان جنبش سبز ایران از خودکامگان دمشق شده است. اصرار بر سرکوب و عدم تمکین به نظر و رای مردم و فرایند های دموکراتیک , ثمری جز تعمیق بحران موجود, نقض بیشتر و گسترده تر حقوق بشر و فراهم اوردن زمینه مداخله قدرتهای خارجی در منطقه را بدنبال نخواهد داشت.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن محکوم کردن هر گونه کمک یا حمایت از این اعمال غیر انسانی, یک بار دیگر مراتب همدردی و همبستگی خویش و فعالان جنبش سبز مردم ایران را به یکایک مردم رنجدیده در سوریه تقدیم کرده و بر حمایت از مبارزات مجدانه انها برای کسب ازادی و بر قراری نظامی ملی, مستقل و دموکراتیک مبتنی بر عدالت و حقوق بشر تایید می کند.

اردشیر امیرارجمند
سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید
نه خرداد 1391

In the name of God the Merciful,

The freedom seeking Iranians and companions of Iran’s Green Movement are truly concerned and deeply regretful regarding the killing of innocent Syrian citizens and in particular women and children at the hands of the dictators in Damascus. The persistent repression of Syrian citizens and the utter disregard for their opinions, votes and a democratic process will only deepen the existing crisis, lead to further human rights violations and ripen the conditions for foreign intervention in the region.

While condemning any and all support of such inhumane acts, The Coordination Council for the Green Path of Hope once again extends its deepest condolences and the solidarity of the Iranian people and the activists of the Green People’s Movement of Iran to each and every Syrian citizen. Furthermore, we reiterate our support for the renewed efforts by the freedom seeking Syrian citizens to achieve freedom and establish an independent and democratic government based on justice and human rights.

Ardeshir Amir Arjomand
Spokesperson for The Coordination Council for the Green Path of Hope
May 29th, 2012Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “محکومیت کشتار زنان و کودکان در سوریه از سوی شورای هماهنگی راه سبز امید”

 1. سبز گفت:

  شورای هماهنگی برای 22 خرداد برنامه ای نداره ؟

 2. ایرانی گفت:

  جناب امیرارجمند
  سوریه یک کشورعربی است خواهشا بیانیه رابه عربی نیزمنتشرنمایید ودراختیارشبکه های الجزیره والعربیه بگذارید تامردم شجاع سوریه بدانند
  مردم ایران باآنهاهستند وفقط حکومت ودولت هست که ازبشاراسد حمایت میکند
  متشکرم

 3. ایمان گفت:

  حاکمیت سوریه به خاطر برخی مسائل باید محکوم شود. ولی آقای امیر ارجمند،میرحسین موسوی اسرار زیادی به مبارزه مسالمت امیز در ایران داشت. در حالی که آمریکا با دادن سلاح به گروهی از مخالفان تندرو در سوریه مبارزه انها را به خشونت و کشتار کشیده.محکوم کردن حاکمیت سوریه درست و به جا، ولی محکوم کردن آمریکایی ها و نوکرانش در خاورمیانه را فراموش کردید

 4. حسین گفت:

  یاحسین میرحسین

 5. خودسر کهریزکی گفت:

  جواب سایبریها
  حفظ نظام اوجب واجبات است = حفظ نظام «از» اوجب واجبات است
  http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_13522.aspx
  ملاک حال فعلی افراد است = «میزان» حال فعلی افراد است
  http://www.kaleme.com/1390/12/05/klm-92240/
  این قدر برای حفظ قانون جنگل سخنان امام را تحریف نکنید(رجوع شود به سخنان امام در مورد مقایسه نظام بین الملل با قانون جنگل!)

 6. محمد گفت:

  چرا واقعیت را همه پنهان می کنند؟!! حکومت ایران از یک سو و مخالفان نظام ایران نیز از سوی دیگر. هر دو در حال دروغ گویی هستن. واینک بشنوید حقیقت را از قول یکی از شیعیان متواری شده از سوریه . اوضاع به وجود آمده بیشتر یک جنگ عقیدتی است که توسط سلفی های تندرو سوری به نام جیش الحر ، بر علیه شیعه و حکومت اسد به راه افتاده. این نسل کشی وحشیانه با بریدن سر شیعیان و با نام مبارزه با دیکتاتوری حکومت اسد ، در حال انجام یک جنایت تاریخی وحشتناک می باشد. در واقع از آب گل آلود بهار عربی برای خود ماهی می گیرند ، در حالی که اوضاع سوریه بالکل با جریانات پیش امده در دیگر کشورهای عربی متفاوت است. جیش الحر حتی تهدید به ویرانی زینبیه و قبر حضرت رقیه نموده است . حال چرا همه این واقعیت در حال وقوع را به شکلی دیگر منعکس می کنند ، خدا عالم است. بنده نه طرفدار نظام ایران هستم و نه حکومت بشار اسد. ولی نمی توانم ظلم در حال وقوع بر شیعیان مظلوم سوری را ندیده بگیرم. لطفا با انعکاس این حقایق به روشن شدن اذهان مردم کمک کنید . متشکرم

 7. ناشناس گفت:

  چند سوال از شورای هماهنگی:

  مقدمتا عرض شود که بنده مخالف بساط دیکتاتوری بشار اسد بوه و هستم و کلا هر نظام مستبدی در هر گوشه دنیا از جمله در کشورم ایران.
  اما بپردازم به سوالاتم:
  آقای امیر ارجمند با کدام بخش از اپوزیسیون سوریه در تماس هستند؟
  سلفی های تحت حمایت عربستان و قطر؟
  یا نیروهای دمکرات مخالف دخالت خارجی که در زندان و تبعید بشار هستند؟
  یا اینکه با هیچ کدام از اینها و منابع خبری ایشان رسانه های کشورهای “تشنه” حمله نظامی به سوریه هستند؟
  اگر چنین است ایشان از تجربه لیبی و سیاست های غلط خود در قبال آن وقایع چه آموختند؟
  رفتن بشار اسد باید بوقوع بپیوندد ولی به چه قیمتی؟
  به قیمت حاکم شدن القاعده در سوریه؟
  این کوته بینی سیاسی نیست؟ آیا موسوی با چنین “خط” کج و ناراستی موافق است؟
  آیا رفتن اسد در شرایط کنونی که هیچ امیدی به برآمدن حکومتی دمکراتیک در پی آن نیست، در جهت منافع ملی ایران است یا در خلاف آن؟
  وظیفه ما در شرایط کنونی همراهی با مداخله گران خارجی در غبارآلود کردن بیشتر فضای سوریه است؟
  یا بر عکس تلاش برای ایجاد شفافیت و یاری رساندن به نیروهای هوادار جدی دمکراسی در سوریه؟
  و ….