سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کشته شدن فرد شماره دو القاعده در افغانستان...

کشته شدن فرد شماره دو القاعده در افغانستان

چکیده : الطيفی همواره میان افغانستان و پاکستان در رفت و آمد بوده و علاوه بر رهبری جنگجویان خارجی در افغانستان، مسئولیت انتقال پیام فرماندهان ارشد القاعده را به سایر اعضای این شبکه نیز برعهده داشته است....


در حالی که یک سال از کشته شدن اسامه بن لادن رهبر القاعده می گذرد، نیروهای ناتو در افغانستان می گویند که یک فرمانده ارشد شبکه القاعده به نام “صخر الطيفی” در جریان یک عملیات نظامی در شرق افغانستان کشته شده است.

این عملیات شب یکشنبه ۷ خرداد در ولسوالی وته‌پور ولایت کنر، انجام شده و در نتیجه آن، یک نفر دیگر از اعضای القاعده نیز به قتل رسیده است.

ناتو از صخر الطيفی، به نام “فرد شماره دو” شبکه القاعده در افغانستان یاد می کند.

به گزارش بی بی سی، در اعلامیه ای که از سوی ناتو منتشر شده، آمده است که الطيفی همواره میان افغانستان و پاکستان در رفت و آمد بوده و علاوه بر رهبری جنگجویان خارجی در افغانستان، مسئولیت انتقال پیام فرماندهان ارشد القاعده را به سایر اعضای این شبکه نیز برعهده داشته است.

بر اساس این اعلامیه، این فرمانده القاعده همچنین سلاح و تجهیزات برای شورشیان در شرق افغانستان فراهم می کرده و مسئول انتقال جنگجویان به داخل افغانستان بوده است.

ناتو گفته است که عملیات کشتن این فرمانده القاعده، مشترکا از سوی ناتو و نیروهای افغان انجام شده و در آن، به هیچ غیرنظامی آسیب نرسیده است.

ولایات شرقی افغانستان از جمله کنر و خوست، از مناطق تحت نفوذ شبکه القاعده پنداشته می شود.

دولت افغانستان و متحدان بین المللی آن، بارها تاکید کرده اند که گروه طالبان برای پیوستن به مصالحه و آشتی، باید روابط خود را با شبکه القاعده قطع کند.

اما ناظران باور دارند که همکاری میان طالبان و القاعده، کماکان وجود دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.