سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایستادگی علیه دروغگویی‌های بی‌پروای رئیس دولت...
» دروغ ممنوع/ سخنان احمدی نژاد کذب محض است

ایستادگی علیه دروغگویی‌های بی‌پروای رئیس دولت

چکیده :اوج دروغ و اتهام زنی احمدی نژاد وقتی بود که رییس هیات دولت در برابر چشمان متحیر میلیون ها ایرانی، چشم در چشم میرحسین موسوی دوخت و اسناد کذب ارائه کرد و دروغ گفت. اینجا بود که میرحسین انگشت اتهام به سمت رییس دروغگوی دولت نهم گرفت. آن روز در خاطره ها ماند و در حافظه ملت ما ثبت شد. پس از آن بود که مردم در یک اقدام خودجوش وقتی به حمایت از نامزد های ریاست جمهوری خود می پرداختند، با طراحی تابلوی "دروغ ممنوع" مسئولان را دعوت به صداقت...


کلمه_ سیدحامد آرین: اولین دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد توام بود با اخبار ضد و نقیضی که از سوی رییس هیات دولت می رسید، دروغ هایی که در چهار سال اول خیلی برای افکار عمومی آشکار نبود و در سطح کارشناسان و فعالان سیاسی نمود داشت.

شاید وقتی مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی از شورای نگهبان خواست احمدی نژاد را به خاطر دروغگویی رد صلاحیت کند، برای خیلی ها قابل درک نبود که عمق دروغ  در لا به لای دولت نهم تا چه حد رسوخ کرده و این خطر چگونه آینده سیاسی کشور را تهدید می کند.

سوم خرداد 88 وقتی اولین بار پلاکاردهای “فقط دروغ” و ” دروغه، دروغه” در برابر دوربین ها در خرمشهر به نمایش گذاشته شد، اولین نمود عمومی از دروغگویی رییس هیات دولتی بود که جدای از هاله نور و کشف انرژی هسته ای در زیر زمین خانه دانش آموز شهرستانی، خبر از افتتاح و بهره بردای از ده ها پروژه داده بود که نه اثری از پروژه بود و نه عمران و آبادانی.

اوج دروغ و اتهام زنی احمدی نژاد در جایی که یکی از مراجع تقلید تاکید کرده بود نباید به “دروغگو” رای داد، در برابر دیدگان میلیون ها ببیننده خود را نشان داد، وقتی رییس هیات دولت در برابر چشمان متحیر میلیون ها ایرانی، چشم در چشم میرحسین موسوی دوخت و اسناد کذب ارائه کرد و دروغ گفت. اینجا بود که میرحسین انگشت اتهام به سمت رییس دروغگوی دولت نهم گرفت.

آن روز در خاطره ها ماند و در حافظه ملت ما ثبت شد. پس از آن بود که مردم در یک اقدام خودجوش وقتی به حمایت از نامزد های ریاست جمهوری خود می پرداختند، با طراحی تابلوی “دروغ ممنوع” مسئولان را دعوت به صداقت کردند.

هرچند دامنه دروغ گویی مسئولان به تقلبی بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری منجر شد و میلیون ها ایرانی به خیابان ها آمدند و رای سبز خود را فریاد کردند و خون فرزندانشان سنگفرش خیابان ها را سرخگون کرد، اما دروغ و دروغگویی از این سرزمین رخت بر نبست و احمدی نژاد در راس هیاتی از مردانش کذب و دروغ را به آنجا رساند که حتی نزدیکترین کسان و حامیان سینه چاکش هم او را به دروغ گویی متهم کردند.

صفتی که میردربند خیلی پیشترها در این رییس هیات دولت دیده بود. وقتی احساس خطر و تکلیف کرد و دو دهه انزوا را برای خدمت دوباره به مردم رها کرد و به میدان مبارزه ای آمد که هماوردانش برای کسب قدرت به هر حیله و دروغی متوسل شده و برای بیرون راندن رقیب از هیچ منکری کوتاهی نمی کردند.

برای کسانی که شنیده بودند، نامزد انتخاباتی شان را با چه ترفندهایی از میدان به در برده بودند، خیلی عجیب بود که صفحات روزنامه ها را ببینند که مزین شده این بار به اعترافات حامیان احمدی نژاد و گلایه آنان از دروغگویی این رییس منتصب هیات دولت.

آنها که شنونده خطبه های نماز جمعه ای تاریخی بودند، همان خطبه ای که خطیبش رهبری، گفته بود ” بنده اينجا در منبر نماز جمعه، در خطبه‏ هایى كه در حكم نماز است، حقايق را بايد بيان بكنم…..از يك طرف صريحترين اهانتها به رئيس جمهورِ قانونى كشور شد. حتى از دو سه ماه قبل از مناظرات هم اين سخنرانى‌ها را براى من مى‌آوردند و من مي ديدم يا گاهى مى‌شنيدم؛ تهمتهائى زدند، حرفهائى گفتند؛ به كى؟ به كسى كه رئيس جمهور قانونى كشور است، متكى به آراء مردم است. نسبتهاى خلاف دادند، رئيس جمهور مملكت را كه مورد اعتماد مردم است، به دروغ‌گوئى متهم كردند! اينها خوب است؟كارنامه‌هاى جعلى براى دولت درست كردند، اينجا آنجا پخش كردند، كه ما كه در جريان امور هستيم، مى‌بينيم ميدانيم كه اينها خلاف واقع است؛ فحاشى كردند؛ رئيس جمهور را خرافاتى، رمال، از اين نسبت‌هاى خجالت‌آور دادند؛ اخلاق و قانون و انصاف را زير پا گذاشتند.”

چند ماهی نگذشته بود از این سخنان که تیم منتصب احمدی نژاد، با عنوان ” انحرافی” و به جرم رمالی و اشاعه خرافات به دادگاه فرا خوانده شدند و به حبس رفتند و محکمه ها برایشان برپا شد.

سالی نگذشت که وزیر برکنار شده مورد تایید رهبری به صراحت سخن از دروغ گویی احمدی نژاد گفت، پرده داری ها کنار رفت و رسانه ها به نقل از منوچهر متکی نوشتند:  “شایسته جایگاه ریاست جمهوری نیست که در اظهارات ۲۰ سطری ایشان، ۲۴ نکته خلاف واقع، ناروا و یا ادعای نادرست وجود داشته باشد.”

و این روال ادامه یافت و هر روز تیتری با عنوان ” سخنان احمدی نژاد کذب است” ادعاهای رییس هیات دولت دروغ محض است” زینت بخش روزنامه ها و رسانه های داخلی شد. نه به نقل از رسانه های بیگانه و دشمنان و مخالفان و اجانب و …. بلکه نقل قول هایی از نماینده رهبری در موسسه کیهان و نماینده اصولگرای حامی احمدی نژاد و وزیر مورد تایید رهبری و …..

امروز دیگر کسی به دنبال یافتن نکات خلاف واقع در سخنان احمدی نژاد نیست، آنجا که می گوید ” ایران آزاد ترین کشور جهان است.”، ” در ایران زندانی سیاسی نداریم” ،” آقایان موسوی و کروبی در حصر نیستند و آزادانه زندگی می کنند”،” در کشور ما سانسور وجود ندارد و مطبوعات آزاد هستند که هرچه می خواهند بنویسند”، ” فرار مغزها صحت ندارد” ” بنزین مورد نیاز را از این بعد خودمان می توانیم تولید کنیم ونیازی به واردات بنزین نداریم”   و صدها دروغ ریز و درشتی که مردم هر روز با همه وجودشان درک می کردند، وقتی فشارهای قدرت های بزرگ را می دیدند که عرصه را بر کشور تنگ می کند، بخوبی می فهمیدند که ادعای ” در سیاست خارجی در اوج اقتدار هستیم” یعنی چه و زمانی که می گفت ” که  نرخ تورّم نسبت به دوران قبل از من در ریاست جمهوری, بسیار پایین تر است” مردم آن را در سفره های کوچک خانه شان می دیدند و دیگر نیازی نبود که میرحسین انذار دهد ” شما امروز به سخنان دولتیان گوش کنید. به نظر می رسد که کشورما کمترین نرخ تورم را دارد و یا رشد بیکاری به حداقل خود رسیده و یا آنکه کشور ما بیشترین سرمایه های اقتصادی جهان را جذب می کند و گویی سرمایه گذاران پشت دروازه کشور صف کشیده اند تا اجازه شرکت در سرمایه گذاری ها را بگیرند. دروغ گویی تا آنجا پیش رفته که می گویند مردم ما آزادترین کشور دنیا هستند. به نظر من باید تامل کنیم. آنها می دانند دروغ می گویند و یا حافظه شان دچار اختلال شده است.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

25 پاسخ به “ایستادگی علیه دروغگویی‌های بی‌پروای رئیس دولت”

 1. سعید گفت:

  یاد آن روزها بخیر. جای خالی میرمان. تازه همه فهمیدند راز دروغگویی های احمدی نژاد را.

 2. ناشناس گفت:

  عزیزان ان موقع بصیرتشان هنوز افول نکرده بود و بصیرت داشتند و نمیدیدند این همه دروغ را اما حالا بصیرتشان ته کشیده و میبینند که طرف دروغ میگه و دیگر خدا بخواهد شعورشان کار میکند و بصیرت را تعطیل میکنند انشالله دیگر مملکت با بصیرت اداره نمیشود و با شعور و عقلانیت اداره خواهد شد انشالله

 3. غلامرضا گفت:

  چرا دروغ ميگي هميشه- اگر دروغ نگي چه ميشه…….؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. ناشناس گفت:

  آنجا که زبان جور چشم و گوش و هوش را یکجا می کشد و عده ای بی خرد یا فرصت طلب برایت حنجره می درند،دروغ به باور تبدیل می شود
  بیچاره دروغ باوران که هرگز روی راستی را نمی بینند اگر چه بناهای رفیع بر دروغ می سازند،چند روزی بیشتر می مانند،و چند متری بیشتر در گل فرو می روند.

 5. ناشناس گفت:

  تا ما رو به خاک سیاه نکشند دست برنمی دارند….

 6. ناشناس گفت:

  حقا که او به رهبرش بسیارنزدیکتر است

 7. taher گفت:

  همای گو مفکن سایه شرف هرگز
  بر آن دیار که طوطی کم از زغن باشد

 8. ناشناس گفت:

  الان وقتشه که ویدئوی خطبه های اون نماز جمعه رو دوباره برای تماشا بگذارید تا همه باهم ببینیم و با الان تطبیق بدیم!
  آخره خندس
  نمیدونم شایدم گریه

 9. جواد گفت:

  هیسسسسس ,ایشان به رهبرشان نزدیک است, ایا نمیبینید پاکترین دولت تاریخ را با 3000000000 ملیارد دزدی؟

 10. ناشناس گفت:

  —————————————-
  روضه تکراری 78 : مولای ما آقای ما ………….. الی آخر!
  روضه تکراری 88 : مولای ما آقای ما ………….. الی آخر!
  روضه تکراری 98 : مولای ما آقای ما ………….. الی آخر!
  اللهم عجل لولیک الفرج!

 11. جوادی آملی گفت:

  پاسخ عالمانه آیت الله جوادی آملی
  http://www.youtube.com/watch?v=2BSpQcS_Kqw

 12. ناشناس گفت:

  دروغ از گناهان کبیره است و متاسفانه حضرات دروغگوی حرفه ای هستند و حکومت خود را اسلامی هم میدانند.

 13. ناشناس گفت:

  نمی دانم چرااقای خامنه ای نمی خواهد مجلس را در برابر رئیس جمهور ازاد بگذارد مگر مجلس منخب و منتصب خودت نیست چرا به منصوب خودت اعتماد نداری . گناه مردم چیست که جنابعالی هنر مملکت داری را نداری شجاعت اعلام اشتباه را نداری یک ملت را به روز سیاه نشاندی که چه .شما فکر میکنی جون رهبر هستی پس به مردم پاسخگو نیستی و فقط به خداوند پاسخگویی و چون مسولیت رهبری را داری خودت باید تصمیم بگیری . خوب بعد از این همه سال شکست و افتضاح بار بودن این تفکر بر زیر مجموعه ات هم روشن شد بس است دیگر فقر و فحشا و بیکاری و عقب ماندگی و غربت و گرانی و سختی و نکبت

 14. ناشناس گفت:

  امیدمان فقط به میر حسین است در حال حاضر، اگر میرحسین قبول کند رهبری موج عظیم نیروهای جوانان را قبول کند، از خواست واقعی آنها اطلاع یابد و به نیروی انها اعتماد کند، گامی بزرگ بر خواهیم داشت.

 15. ناشناس گفت:

  واقعا امام س راست گفت انتخاب غیر از آقای موسوی سلمه الله خیانت به اسلام است.

 16. رامين گفت:

  با سلام انسان بايد افراد را با دوستان و اطرافيان بشناسدوقتي انتخابات با اصطلاح رييس جمهوري نزديك بود زوزنامه اسامي افرادي كه مي خواهند نامزد شوند درج مي كرد .اسم احمدي نژاد را ديدم كه اصلا نشنيده بودم ولي مطلب را خواندم متوجه شدم كه ايشان از پيروان دانشمند محترم مصباح هستند با همكاران در موردش صحبت كرديم بعضيها مي گفتند اين اقا اگر بيايد كشور سرو سامان مي گيرد خدا شاهد است بنده گفتم اگر اين اقا بيايد كشور فلج خواهد شد حتي با يك اخون سر اين موضوع بگو مگو كرديم و به ايشان گفتم هر كس دست پرورده اقاي مصباح باشد انقلاب را سرنگون خواهد كرد چون اقاي مصباح با امام مخالف بود امام به ايشان ميدان نمي داد چون افكارش را خوب مي دانست .

 17. ناشناس گفت:

  یا حسین میرحسین

 18. تفسیر ادوارد سوبلمه گفت:

  علت آزاد نگذاشتن مجلس در مقابل احمدی نژاد آنست که :
  –ایشان زیر دست احمدی نژاد مقداری گیر دارند. قضیه از قتل دکتر سامی شروع می شود و می آید جلو تا پرونده هایی که از وزارت اطلاعات کش رفتند و بسیاری از رازها برملا شد ازجمله حسابهای بانکی در نقاط گوناگون دنیا
  –علت دوم آنست که ایشان نمی خواهند با آزاد گذاشتن مجلس، علاوه بر شاخ ریاست جمهوری یک شاخ مجلس هم به شاخها اضافه شود بالاخره اینگونه حمله ها به احمدی نژاد بی هزینه برای آقا نیست و فردا مجلسیان هم ادعای طلبکاری خواهند کرد. ایشان می خواهد هرطور شده این یک سال باقیمانده هم تمام شده و طرف به گورش را کم کند و بعد هم به این لاریجانی یا حداد یک پست انتصابی ریاست جمهوری بدهند و خلاصه سه قوه در دست برادران لاریجانی و حداد باشد و همه هم عین بره مطیع و خدمتگزار خودشان هم تا لب گور همچنان به قول خودش با اقتدار با “دشمن” خیالی نبرد کند. درست مثل مرحوم دن کیشوت. البته اشکال اصلی سپاه پاسداران است بسیج و کودتایی که آنها در سر می پرورانند تا وضع ترکیه و یونان سرهنگ ها و پاکستان نظامی ها را در این سرزمین بلازده نیز پیاده کنند که البته نفع آن برای ما مردم بهتر از این آخوندهای طماع کج دست خواهد بود.

 19. ممل گفت:

  همش زیر سر …است احمدی نجاد فوق فوقش 10 درصد مقصره

 20. ناشناس گفت:

  در مورد جرم و جنایت میگویند که درصدی از جرم و جنایت در دنیا کشف میشود . بنده عرض میکنم در مورد جرمهای دولتی بدلیل وابستگی به ثروت و قدرت یک هزارم اینگونه موارد کشف میشود ، در حالیکه اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی – و اختلاس بیش از هزار میلیارد تومانی تآمین اجتماعی که بقول نماینده مجلس اگر رسیدگی میشد به بیش از از 7 هزار میلیارد تومان میرسید- و اختلاس هزار میلیاردی بیمه ایران و خانه فاطمی – و اختلاس چند صد میلیون دلاری اخیر و…. تنها بخشی از دزدیهاست .
  ولی دهها و صدها مورد اختلاس بدلیل اعمال نفوذ ثروت و قدرت کشف و علنی نمیشود (پس کجاست 600 میلیارد دلار درآمد افسانه ای دولت طی 7 سال گذشته آنهم فقط در نفت و گاز و پتروشیمی و معادن و درآمدهای گمرک و… پیش کش) و در این حال خود را سالم و پاک ترین دولت تاریخ خواندن و اعلام کردن این موضوع که برای برچیدن اشرافیگری آمده است نه تنها نشان از دروغ بزرگ است بلکه نشان از این دارد که از ابتدا هدفمند و با برنامه این روش رد گم کنی را برگزیده تا فقط دزدی کند (آقای قالیباف در جلسه ای در سال 87 که ویدئوی آن در اینترنت منتشر شد عنوان کرده بود که هر چه در مورد احمدی نژاد برسی کردم که ببینم او کیست و… فهمیدم فقط او دزد است!!)

 21. ناشناس گفت:

  میر دلم تنگ است خیلی دلم تنگ است

 22. ناشناس گفت:

  آیا رهبری باز بر این عقیده اند که :البته نظر رئیس جمهوری(احمدی نژاد)به نظر ما نزدیکتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگر بر همان عقیده باشند در خیانتهای او شریکه و اگر اینطور نیست چرا جلوی گندکاریهای اورا نمیگیره؟؟؟؟؟

 23. علی45 گفت:

  بسیار زیبا و استدلالی . هر چند مردم ما این نکات را با تمام وجود حس میکنند ولی بیان زیبای شما اثر قاطعی دارد.ممنون از زحمات شما

 24. مانمردیم نور چشم فاطمه تنها شود نازنین ذریه اش هم طعمه سگهاشود
  عمرسعد زمان (شریعتمداری)گفت این چنین با کبر خویش کای جنود آل بو سفیان به پیش
  سردار بی لشکر ندارد ترس، واویلا کنید میر حسین را هم حسین روز عاشورا کنید

  تقدیم به تنها ترین سردار مظلوم ،آن میروعلمدار که علم مظلومیتش روزی عاشورا وار بر دستان ملت ایران خواهد چرخید…

 25. همیشه سبز گفت:

  شاید بزرگ ترین دستاورد جنبش سبز همین آشکار کردن دروغ ها و دروغگو ها بود،ببینید بعد از انتخابات چه قدر آگاهی و حساسیت مردم بیشتر شده،من اینو حتی بین خانم های بی سواد و خانه دار هم دیدم.تحلیل هاشون واقعا قوی تر شده ،دیگه نمیتونن به این راحتی مردم رو فریب بدن.
  درو درود بر آزاد مردان و آزادزنان در حبس