سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » موج جديد اخراج كارگران در آستانه اجراي فاز دوم هدفمندي...

موج جديد اخراج كارگران در آستانه اجراي فاز دوم هدفمندي

چکیده :در پي عدم پرداخت يارانه بخش توليد با اجراي فاز اول هدفمندي توسط دولت، هم اکنون بخش‌هایی از صنعت و تولید با مشکلات عدیده‌ای از جمله بیمه، مالیات، تسهیلات بانکی، تأمین نقدینگی و تحریم‌ها مواجه‌اند که آن‌ها را درتنگنا قرار داده است. ...


یک فعال کارگری در قزوین نسبت به افزایش تعطیلی واحدهای تولیدی و به تبع موج جديد اخراج كارگران در آستانه فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها هشدار داد.

عید علی کریمی با بیان اينكه در شرايط فعلي اقتصادي واحد‌های بحران زده راهي جز اخراج کارگران ندارند افزود: در پي عدم پرداخت يارانه بخش توليد با اجراي فاز اول هدفمندي توسط دولت، هم اکنون بخش‌هایی از صنعت و تولید با مشکلات عدیده‌ای از جمله بیمه، مالیات، تسهیلات بانکی، تأمین نقدینگی و تحریم‌ها مواجه‌اند که آن‌ها را درتنگنا قرار داده است.

دبير اجرايي خانه كارگر قزوين بي‌مسئوليتي مدیران صنعتي و واردات بی‌رویه کالاهای خارجی را از دیگر عوامل تشديد بحران در بخش تولید دانست و افزود: نوسانات ارزی نيز یکي دیگر از عواملی است که اکثر صاحبان صنايع و سرمایه‌گذاران صنعتی را نسبت به آينده بخش توليد بدبين و دلسرد كرده است.

کریمی با بیان اینکه مهمترين مشکلات واحدهای تولیدی در بخش بانکی و تامين نقدینگی جهت تهيه مواد اوليه توليد است، اظهار كرد: اکثر واحد‌ها به شدت با کمبود مواد اولیه مواجه‌اند كه اين شرايط باعث رونق گرفتن واسطه‌گری شده است.

این فعال کارگری طراحی بسته حمایتی خاص برای توسعه صنعتی را ضروری دانست و عنوان كرد: كارگران صنعتي در سالي كه «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامگذاري شده در انتظار حركتي از جانب مسئولان جهت حمايت از بخش توليد و خروج از بحران هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “موج جديد اخراج كارگران در آستانه اجراي فاز دوم هدفمندي”

 1. ناشناس گفت:

  همه کارگران متحد شوند بر ظلم و ستمی که بر همه وارد میشود.
  ما انقلاب نکرده ایم که از سال 60 تا بحال اخراج میشوند.وتشگل ضد دیکتاتوری انجام دهید .و بهترین مکان روبروی مجلس ضد مردمی است

 2. همشهری گفت:

  باسلام
  سایپای کاشان با اونهمه تبلیغات تولید ماشین ملی “تیبا” هنوز درست و حسابی راه نیافتاده در آستانه ورشکستگی است!!!
  خط تولید تیبا که دست و پا شکسته کار میکند چون بعضی قطعات بدلیل تحریم نمیرسد! (خودروملی – چینی) و تازه تیبا هنوز مشتری زیادی هم ندارد!
  خط تولید پراید 111 یعنی همون H – back هم کـــلا بدلیل تحریم و نداشتن قطعاتی از قبیل چراغ – راهنما – زه و … بطور کامل خوابیده و چندهزار پراید ناقص روی هم انبارشده است!!!
  در نتیجه سایپاکاشان در همین آغاز به همه بدهکار است از قطعه فروش و تولید کننده گرفته تا راننده تریلی و آشپزخونه تامین کننده غذا و لوله کش و ….. و 3 ماه حقوق کـــارگران هم عقب است!!!
  شنیده میشود برای کاهش هزینه ها غذای پرسنل حذف و شیفت شب هم تعطیل میگردد و قرار است 300 نفر کارگر ” تعدیل ” شوند !!!