سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » میرحسین موسوی همراه همیشگی مردم؛ از خرداد 61 تا همه خردادها...

میرحسین موسوی همراه همیشگی مردم؛ از خرداد 61 تا همه خردادها

چکیده :نگذاشتند میرحسین رییس جمهور منتخب یک ملت باشد، اماموسوی که توانسته بود با بلندگوی کوچک دستی اش، پیام یک ملت را به همه دنیا برساند، بی شک از پس دیوارهای حصاری که بر وی کشیده اند نیز خواهد توانست، صدای مظلومیت ملتی باشد که سال هاست در خاک خود به اسارت ظالمان گرفتار آمده اند. این پیام نوید بخش موسوی که سال هاست به گوش می رسد " این دست خداست که فجر پیروزی را می آفریند و با این نگاه است که ما می توانیم سوال کنیم که آیا صبح نزدیک...


کلمه_ بیتا موحد

” آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند . معجزه ای آنچنان بزرگ که امام (ره) فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد». این همان تفسیر از آیه «ما رمیت اذ رمیت» است . وقتی مردمی در راه اهداف بلند خدایی، خود را فانی دیدند این دست خداست که فجر پیروزی را می آفریند و با این نگاه است که ما می توانیم سوال کنیم که آیا صبح نزدیک نیست؟”

صدای میرحسین موسوی است که بعد از پانزده ماه حبس خانگی باز از کوچه اختر می آید. او که بر سر عهد نخستین خود با امام و مردم مانده است و می خواهد بار دیگر با همان نورانیت و صداقتی که روزهای جنگ موج می زد در همه کشور، انقلاب را از دست نااهلان به در آورد.

موسوی پس از سال ها از دوران نورانی دفاع مقدس هنوز به دنبال احیای همان سرمایه ای است که توان معجزه داشت و توانست خرمشهر را آزاد کند.

نخست وزیر جوان جنگ خبر فتح خرمشهر را که شنید، سراسیمه خود را به جمع جانباختگان و عاشقانی رساند که برای شکستن حصر خرمشهر و آزادی این شهر با نام یا زهرا، روزها بود در انتظار نشسته بودند.

همان ها که او را چون نگینی در بر گرفتند و گوش جان به سخنانی دادند که از دل این سیاستمدار اخلاق مدار به زبان می آمد.

میرحسین در برابر مسجد جامع که تنها شاهد همه مظلومیت های خرمشهر است، استوار می ایستد و از این همه جان گذشتگی تقدیر می کند و می گوید” خرمشهر عزیز، زیارتگاهی خواهد بود، نه تنها برای ملت مستضعف ما، که برای تمام ملتهای مستضعف جهان”.

این یاور شهیدان بهشتی و رجایی وقتی به خرمشهر می رسد، اول از آنان یاد می کند و خون دلهایی که در راه استقرار آزادی در این مرز و بوم خورده اند.

نخست وزیر محبوب امام نمی داند که سهم او برای همه خدمات و دستاوردهایش ، دیوارهای بلندی است که او را حبس کرده است. او نمی داند در حالی که سی ام سالگرد فتح خرمشهر گرامی داشته می شود، او در حصر است بخاطر همین مردمی که حماسه ساز فتح الفتوح سوم خرداد بودند. همان ها که توانسته بودند باز در خرداد حماسه ساز شوند. این بار حماسه ای برای آزادی و فتح ایران زمین از دستان آنان که دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی را به یغما برده بودند.

میرحسین موسوی در خرمشهر است تا پیام و سلام امام را به سربازان و پاسداران برساند. او در برابر مسجد جامع است تا از همه شهیدانی که برای رهایی این پاره تن ایران زمین تلاش کرده بودند تقدیر و تشکر کند. موسوی که خود را وامدار شهدا می داند باور دارد که آن روز را، روز فتح خرمشهر را کسی فراموش نخواهد کرد. او می گوید که رزمندگان اسلام با تفنگها و مسلسلها و مشتهاي گره کرده و با خوشحالي دور هم حلقه زده بودند. آن روز از خاطره هيچ کسي بيرون نخواهد رفت.

نه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از یادها خواهند رفت و نه یادگاران آنان. نه شهادت آن بزرگوران خواهد توانست یادشان را از دلها بزداید نه حبس و حصر میرحسین خواهد توانست او را از خاطره ها محو کند.

خرمشهر 578 روز در حصر بود و زیر پای دشمن، اما روزی که اراده خداوند بر همه ابزارهای مادی فائق آمد دروازه های خرمشهر به روی لشکر خدا گشوده شد و کلید فتح خرمشهر، سند افتخار ایرانیان شد در طول زمان.

امروز میرحسین باز می خواهد با همان باور و ایمان، قدم به عرصه بگذارد. همان ایمانی که می توانست بر همه ابزارهای مادی قدرت غلبه کند. همان ایمانی که بعد 465 روز حبس و بستن تمامی کانال های ارتباطی هنوز کلامش می تواند امید بخش باشد. همان کسی که نه با اتکا به قطب های قدرت که زوال پذیرند بلکه با اتصال به حبل متین الهی بر سر پیمان خود با مردم مانده است و حق آنان را با هیچ چیز معاوضه نمی کند.

موسوی ایستاده است تا صدای مظلومیت مردمی باشد که 25 خرداد با سکوت خود بلندترین فریاد را داشتند، همان ها که در میان سکوتشان، میرحسین را در حلقه صمیمت خود مهمان کرده بودند و از او می خواستند تا رایشان را پس بگیرد. همان ها که باورشان بود میرحسین آمده تا کرامت دوباره انسانی را به آنان بازگرداند و به اندازه قامت بلند ایرانی.

میرحسین معامله نکرد چون می دانست خون شهیدان جنبش سبز به قداست خون شهیدان دفاع مقدس است. آنان یک وجب از خاک وطن را به دشمن ندادند و شهیدان جنبش با خون پاکشان نگذاشتند نامحرمان، از پیکر شهیدان جنگ برای خود نردبان قدرت بسازند.

شاید امروز سهم موسوی از همه پستوهای قدرت، دیوارهای حصر خانه ای در کوچه اختر باشد، اما میرحسین همان کسی است که در کمتر سه ماه به صحنه سیاست باز نگشته، آن چنان رعشه ای بر بنیان حاکمان انداخت که تن به این همه خفت دادند. همو که نامش در صندوق های رای هم تحمل نشد و با تقلب و شعبده بازی خواستند نامش را بزدایند. غافل از اینکه میرحسین مهمان دل های مردم شده بود. همان ها که داستان صداقت و پاکی او را چون افسانه ای شب ها در گوش کودکان خود خوانده بودند. و اینک پدران و پسران در کنار هم رای خود را به نام نخست وزیر محبوب امام به صندوق ریخته اند. تا بار دیگر شمیم دل انگیز معنویتی که وعده داده بود همه ایران زمین را فرا بگیرد.

نگذاشتند میرحسین رییس جمهور منتخب یک ملت باشد، اماموسوی که توانسته بود با بلندگوی کوچک دستی اش، پیام یک ملت را به همه دنیا برساند، بی شک از پس دیوارهای حصاری که بر وی کشیده اند نیز خواهد توانست، صدای مظلومیت ملتی باشد که سال هاست در خاک خود به اسارت ظالمان گرفتار آمده اند.

این پیام نوید بخش موسوی که سال هاست به گوش می رسد ” این دست خداست که فجر پیروزی را می آفریند و با این نگاه است که ما می توانیم سوال کنیم که آیا صبح نزدیک نیست؟”

و زود است که دست خدا، همه دیوارهای حبس ها و حصرها را فرو بریزد و رو سیاهی به آنانی بماند که برای چند روزه قدرت از هیچ ظلمی فروگذار نکردند.
و خداوند است که مکر ماکران را به خودشان باز گرداند و طومار ظالمان بر چیند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

33 پاسخ به “میرحسین موسوی همراه همیشگی مردم؛ از خرداد 61 تا همه خردادها”

 1. shahin گفت:

  میر حسین و کروبی ستار خان و باقر خان ایران چه زمانی تهران را فتح خواهند کرد

 2. امیدسبز گفت:

  نگذاشتند میرحسین رییس جمهور منتخب یک ملت باشد، اماموسوی که توانسته بود با بلندگوی کوچک دستی اش، پیام یک ملت را به همه دنیا برساند، بی شک از پس دیوارهای حصاری که بر وی کشیده اند نیز خواهد توانست، صدای مظلومیت ملتی باشد که سال هاست در خاک خود به اسارت ظالمان گرفتار آمده اند…..یاحسین میرحسین مظلوم

 3. شیرازی گفت:

  غافل از اینکه میرحسین مهمان دل های مردم شده بود. همان ها که داستان صداقت و پاکی او را چون افسانه ای شب ها در گوش کودکان خود خوانده بودند.

  ممنون واسه این جمله

 4. رضا گفت:

  خداوند است که مکر ماکران را به خودشان باز گرداند و طومار ظالمان بر چیند.

 5. رضا گفت:

  امروز سهم موسوی از همه پستوهای قدرت، دیوارهای حصر خانه ای در کوچه اختر باشد، اما میرحسین همان کسی است که در کمتر سه ماه به صحنه سیاست باز نگشته، آن چنان رعشه ای بر بنیان حاکمان انداخت که تن به این همه خفت دادند. همو که نامش در صندوق های رای هم تحمل نشد و با تقلب و شعبده بازی خواستند نامش را بزدایند.

 6. فومنی گفت:

  درود بر نخست وزیر خاطره های سخت ولی شیرین

 7. ناظر گفت:

  آزادی خرمشهر عزیز را بر ملت قهرمان ایران و منتخب عزیزشان جناب مهندس میر حسین موسوی تبریک و شادباش می گویم.

 8. ناشناس گفت:

  زنده باد

 9. mehrdad گفت:

  ما همگی منتظر برگشت ستارخان و باقرخان زمان می مانیم.روزی که بتوانیم ازادانه به دیدارش برویم نزدیک است .اگر حاکمان آزادش کنند خواهند دید چه کسی پایگاه مردمی دارد ؟ صدها هزار نفر به دیدارش می رویم .

 10. ناشناس گفت:

  میرحسین چشم ماست روح ماست و انگیزه ما برای مبارزه با ظلم و تاریکی در همه ابعاد زندگی
  خدایا به سلامت دارش

 11. ناشناس گفت:

  ان سفر کرده که صد قافله دل همره اوست هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

 12. ناشناس گفت:

  خدایا پرچمدار مبارزه با ظلم میر حسین عزیز و یار با وفایش خانم رهنورد و هم رزم شجاعش کروبی بت شکن را به سلامت دار،صبح نزدیک است و نزدیک است آن روز که در کوچه و خیابان گل و شیرینی پخش کنیم برای پیروزی و آزادی اسیران در بندمان؛ به امید آن روز

 13. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  موسوی را عاشقانه دوست میداریم و شرمنده ایم ولی به وعده خداوند ایمان داریم و مطمئنیم که صبح پیروزی نزدیک است

 14. اندکی صبر سحر نزدیک است گفت:

  آذربایجان اویاخ ده موسوی دایاخ ده

 15. ناشناس گفت:

  ان سفرکرده که صد قافله دل همره اوست هر کجا هست خدا یا به سلامت دارش

  یا حسین میرحسین

 16. سبز سبز گفت:

  ای کاش هر چه زودتر این بزرگ مرد آزاد بشه و سکان سیاست این کشور را به دست بگیرد

 17. سرباز وطن گفت:

  خرمشهر را غیرت غیور مردانی آزاد کرد که بی هیچ چشم داشتی جان گرانمایه خود را در کف دست گرفتند و برای آزادی وجب به وجب خاک سرزمینشان قدم بر روی مین نهادند تا راه رهایی را هموار سازند،جوانانی که در برابر خمپاره سینه سپر کردند آنها که گمنام و تنها به عشق وطن از هستی خود گذشتند آنها که نه خیابانی نه میدانی نه کوچه ای یادشان نمی کند چون اسمی نداشتند جز سرباز وطن.

 18. کورش کبیر گفت:

  درود بر شرف او که با دیکتاتور معامله نکرد

 19. ناشناس گفت:

  یا حسین میر مارا آزاد کن

 20. ناشناس گفت:

  خرمشهر یادت میاد که موسوی اومد بهت تبریک گفت؟اون موقع همه بسیج شدن تا تو رو آزاد کنن،پیر و جوون ،مرد وزن !!!!!!!!!! همه دعا می کردن،همه تلاش می کردن تا آزادت کنن،تا سرافرازت کنن تا این روز رو به نام و یاد اون اون روزت توی تقویما بنویسن. اما حالاچی؟ موسوی رو زندانی کردن تا نیاد مثل اون روز ها ملت رو بسیج کنه تا این دفه ایران رو آباد کنه، سهم ما هم شده فقط دعاکردن تا حداقل میرحسین زنده باشه.
  خوش به حالت خرم شهر برای آزادی اون حداقل تو یه کاری کن

 21. ناشناس گفت:

  من عکاس سالهای انقلاب وجنگ هستم واز درون نگاه قلبم وجشمانم بانگاه جشم لنز دوربین توی دستانم جه قبل از انقلاب وجه بعداز انقلاب وجه روزگاری که در خدمت گذاری ملت ایران را داشت نفس های شریف ونجیبانه اش بر وجود ما با نشانه های شرافت ملی واعتقاد دینی بااخلا ص درونش در خون های وجودم حیات می بخشید وامید تحول را برای این سرزمین شگوفه می زد که یک باره نفس شیطانی بر قدرت |چسبیدها به ظاهر دینی همه شرافت یک ملت را نا بود کردند ومن وامثال من با افسر دگی ها درونمان با فرسودگی هایمان در هر نفسی که از جسم مرده مان خارج میشود لعن نفرین وروزگار سیاه را بر این قدرت چسبید های نگین تاریخ این سرزمین را باسوز ناله هایمان از خداوند می خواهیم جانباز ب ص

 22. ناشناس گفت:

  میرحسین معامله نکرد چون می دانست خون شهیدان جنبش سبز به قداست خون شهیدان دفاع مقدس است

 23. ناشناس گفت:

  ممنون از مطالب بسیار خوبتان.خسته نباشید و همیشه پایدار .

 24. ناشناس گفت:

  درود بر نخست وزير امام

 25. امام خمینی گفت:

  پیشبینی های امام از زمان حال بعضیها و تعاریفش از میرحسین
  در عین حال که در یک زندگی درویشانه میگذرانند بحمالله قدرت معنوی دارند
  http://www.youtube.com/watch?v=qpgdSp7zJ6U

 26. امیر گفت:

  امام علی (ع) نیز نزدیک به بیست سال در حبس بود ولی بالاخره خود مردم از او تقاضای کمک و یاری و حکومت داری را نمودند . اندکی صبر سحر نزدیک است .

 27. صالحی گفت:

  همه ی اینها که اینجا نوشتید یه سری بازی با کلمات بود که بعضی ها به راحتی باورش میکنند همان شهیدان دفاع مقدسی که شما از آنها دم میزنید در وصیت نامه های خود نوشته اند که در آن دنیا رهایتان نمیکنم اگر ولی فقیه را تنها بگذارید شما تنها که هیچ حتی پشت به او کردید و اصل جایگاه ولی فقیه را انکار کردید پس چرا بیخودی دم از شهدا میزنید در ضمن آنهایی که در اختشاشات مردن شهید نیستند و اصلا قابل قیاس با شهدا مظلوم ما ندارند

 28. ایمان گفت:

  برای موسوی هم دعا کنید وهم به حاکمیت اعتراض در خصوص آزادی از حصر اعتراض نرم کنید

 29. نادر گفت:

  اگر مي خواهيد به شجاعت و استقامت اين فرزند رشيد ملت ايران پي ببريد كتاب سفارش شده او وجدان بيدار را به هر طريقي كه مي توانيد مطالعه كنيد

 30. شمس آبادی گفت:

  سلسلام.هموطنان غزیز آقای میر حسین موسوی که شماها با این جملاتتون از او به نیکی یاد میکنید وصیت نامه امام رو بخونید.امام (ره) نوشت که اون تعریف هایی که من از برخی افراد در زمان حیاتم دادم مربوط به حال آنها بوده است. خوب الان حال و احوال و راه و روش آقای موسوی ، کروبی و بعضی دیگر از یارااز یاران اول انقلاب همان حس و حال و مواضعی هست که اون موقع داشتند؟ واللله اینطوری نیست. موسوی و کروبی و … نه حرمت امام نه شهدا و نه انقلاب نگه که نداشتند بلکه زیر پا له کردند. بصیرت بصیرت و بصیرت این چیزیه که باید داشته باشند و امروز ندارند.متأسفانه.امیدوارم آقای میرحسین موسوی عزیز به دامان ملت و انقلاب برگردند ان شاءالله.

 31. mir ali گفت:

  غم این خفته ی چند …خواب در چشم ترم میشکند
  من به حامیان حکومت ایران میگم لطفا یه سوالات پاسخ بدین واز مسئول سایت میخوام منتشرش بکنه
  من حکومتی که در ان به زندانیان تجاوز بشه رو نمیخوام /مگه مسلمون نیستین؟/کهریزک رومیشناسید؟برخورد امام علی{ع}بازندانی ها چطوری بوده؟+خون مسلمان بحرینی با مسلمان چینی و سوری چه فرقی داره؟
  امام خمینی در بهشت زهرا چیگفتند و الان کدوم یک از صحبت هاشون به واقعیت تبدیل شده ؟
  چقدر از بیت المال دزدیده شده؟
  متاسفم ………………………………………………..

 32. شاعر روز گفت:

  گرکه خرداد و چه مرداد و چه تیر
  هرکه با ملت هم آوایی کند
  در دل و جان و جهان و در ضمیر
  گر مسلمان گر یهودی گبر و پیر
  از برای ما همو باشد امیر
  میر و میرو میرو میرو میر و میر
  ملاک رفتار و گفتار امروز مردمان است. اگر امروز با مردم هستید، یا ما و در دل ما هستید.

 33. محمد گفت:

  22خرداد ازادی -امام حسین یا حسین میرحسین