سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برخورد یگان ویژه با دانشجویان بسیجی/ علی مطهری: اسامی را اعلام می کنم...

برخورد یگان ویژه با دانشجویان بسیجی/ علی مطهری: اسامی را اعلام می کنم

چکیده :فرزند شهید مطهری در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ کسانی که سخنان او را زیر سوال برده و توهین آمیز خوانده اند، گفت: در این یکی دو روز شاهدواکنش​های بسیاری به نطقم بودند که عمدتا روی مساله اهانت و بی ادبی تاکید داشتند. این در حالی است که متن نطق من موجود است و صدای من هم هست. نمی​فهمم کجای حرف من اهان تو بی ادبی بود؟ ...


در حالی که سخنان علی مطهری در باره مداخله سپاه در انتخابات واکنش های زیادی طی چند روز گذشته در پی داشت، وی هشدار داد اگر لازم باشد اسامی سرداران را اعلام می کند.
در همین حال جمعی از دانشجویان بسیجی با تجمع در برابر مجلس با سخنان این نماینده تهران اعتراض کردند که با دخالت یگان ویژه متفرق شدند.

فرزند شهید مطهری در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ کسانی که سخنان او را زیر سوال برده و توهین آمیز خوانده اند، گفت: در این یکی دو روز شاهدواکنش​های بسیاری به نطقم بودند که عمدتا روی مساله اهانت و بی ادبی تاکید داشتند. این در حالی است که متن نطق من موجود است و صدای من هم هست. نمی​فهمم کجای حرف من اهان تو بی ادبی بود؟

وی در مورد اظهاراتش درباره سپاه نیز ادامه داد: حرف من این بود که سپاه از برخی کاندیداهای مورد نظر خودش حمایت کرد و تمام قد وارد شد. حرف من این نبود که سپاه نتیجه صندوق​ها را تغییر داده است.

نماینده تهران با تاکید بر اینکه سپاه اساسا نباید وارد این موضوعات شود و این رفتار با توصیه امام(ره) در تعارض است، ادامه داد: بسیاری از سپاهیان هم این حرف مرا قبول دارند و اطلاع دقیق دارم که رهبر انقلاب هم از رفتار برخی افراد در سپاه اطلاع دارند و راضی نبودند.

مطهری هشدار داد که اگر برخی بر مواضع خود در خصوص سپاه اصرار کنند، اسامی آنها را می​گوید.

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای جلسه امروز علی لاریجانی رئیس مجلس بی آنکه نامی از مطهری ببرد خواستار حفظ حرمت سپاه پاسداران و مسئولان قوای سه​گانه شد.

همچنین هر چهار ناطق جلسه علنی امروز هم در نطق​هایشان اشاراتی به اظهارات مطهری داشتند.

محمدحسن ابوترابی​فرد، محمدمهدی مفتح و محمود احمدی​بیغش در دفاع از سپاه سخن گفته و تا مرز حسود خواندن مطهری در انتقاداتش به دولت، پیش رفتند. اما مصطفی کواکبیان آخرین ناطق جلسه علنی امروز در دفاع از مطهری گفت: خوشحالم که سپاه پاسداران هرگونه دخالت در انتخابات را تکذیب کردند، اما اگر خواستند رسیدگی کنند هیاتی را به حوزه انتخابیه بنده هم بفرستند تا من هم مستنداتی را ارائه کنم.

در تذکرات شفاهی پایان جلسه امروز نیز رسایی و نادارن به اظهارات مطهری ایراد گرفته و حتی از تعقیب قضایی وی سخن گفتند.

روز یکشنبه، علی مطهری نماینده تهران در نطقی در صحن علنی مجلس به مداخله سپاه در انتخابات مجلس نهم اعتراض کرد و آن را خلاف دستور امام دانست. اما چند ساعت بعد، سخنگوی سپاه این نماینده را که بر اساس قانون اساسی در اظهارنظر درباره کلیه مسائل کشور مصونیت دارد، به پیگرد قانونی تهدید کرد و پس از آن خبرگزاری های نزدیک به اصولگرایان دهها مصاحبه علیه این نطق چند دقیقه ای انتشار دادند.

وی گفته بود: دخالت سپاه پاسداران در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه به صورت حمایت جدی از کاندیداهای موردنظر خود بود. بسیاری از کاندیداها، چه آنها که رأی آوردند و چه آنها که رأی نیاوردند، این واقعیت را تأیید می‌کنند.

مطهری تصریح کرده بود که این امر آفتی برای سپاه و برای آینده انقلاب اسلامی و مخالف توصیه معروف امام(ره) است. وظیفه پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی که در اساسنامه سپاه آمده، به معنی دخالت در سیاست نیست بلکه به معنی مبارزه با گروه‌های مسلحی مانند مجاهدین خلق، فرقان و پژاک است که قیام مسلحانه کردند.

سپاه پاسداران و بسیج از سال 1384 تاکنون نقش موثری در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری داشته اند. نقشی که بر خلاف اهداف اولیه تاسیس این نهاد انقلابی است.

دخالت یگان ویژه

دانشجویان بسیجی معترضی که در واکنش به سخنان علی مطهری علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مقابل درب اصلی مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند با دخالت پلیس متفرق شدند.

جمعی از دانشجویان بسیجی امروز سه شنبه در اعتراض به سخنان اخیر علی مطهری نماینده تهران مبنی بر آنچه که وی آن را دخالت سپاه در انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرده بود، جلوی درب مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

دانشجویان تجمع کننده با ممانعت یگان ویژه نیروی انتظامی که در اطراف درب مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، مواجه شدند.

خبر تجمع بسیج دانشجویی در اعتراض به اظهارات علی مطهری از ساعات آغازین جلسه علنی امروز مجلس شنیده شد که به دنبال انتشار این خبر یگان ویژه نیروی انتظامی مقابل مجلس و خیابان های اطراف مستقر و از برگزاری هر گونه تجمعی خودداری کرد.

به گزارش مهر ،سختگیری یگان ویژه نیروی انتظامی به حدی بود که حتی برای ورود خبرنگاران به داخل مجلس نیز ممانعت هایی به عمل آمد که پس از پادرمیانی گروه حراست مجلس مسئله برطرف شد.

تجمع دانشجویان بسیجی از اهرم های حامیان مصباح یزدی است که بعنوان ابزار فشار برای مخالفان خود از ان بهره می گیرند.

بعد از مقاله انتقادی سردار حسین علایی در مورد قیام نوزده دی، جمع کثیری از این گروه های ” خودجوش” با تجمع سازماندهی شده در برابر خانه این سردار دوران دفاع مقدس، به وی اهانت کرده و شعارهایی علیه وی دادند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

19 پاسخ به “برخورد یگان ویژه با دانشجویان بسیجی/ علی مطهری: اسامی را اعلام می کنم”

 1. meysam گفت:

  سلام یه لطفی به من و تمام دانشجویان ایران بکنید و این اراذل و اوباش را به نام دانشجو معرفی نکنید…..

 2. ناشناس گفت:

  باید دید چند نفر بازداشت و به کهریزک و اوین اعزام شده اند و چند نفر مجروح و کشته شده اند!
  آیا سبزها هم میتوانند خود جوش مثل بسیجیها تجمع کنند؟
  مردم سالاری دینی یعنی حامیان ولایت فقیه همه کار میتوانند لنجام دهند حتی قتل و دزدی و اختلاس! (اسلام ناب محمدی)

 3. مادر سبز گفت:

  حتما نمی تواند اسم ها را به خاطر حفظ نظام اعلام کنه نظامی که به یک عده متقلب و دزد هر گونه حمایت را میدهد و روزنامه نگار و دانشجو و فعالین حقوق بشر و اصلاح طلب را با کوچک ترین حرفی راهی زندانها کرده می کنه در ضمن رهبر اگر با این مسائل مخالف بود می توانست اونا را از مقامشون برداره و بگه اینا به سلامت نظام و انتخابات لطمه زده اند دیگه کسی نمونده که گول این توجیهات را بخوره !!!!!

 4. بلبل خاموش گفت:

  هر چه می توانید به نام دین آتش بسوزانید ، خدا دینش را یاری خواهد کرد و نخواهد گذاشت شما با اسلام آن بکنید که کلیسای قرون وسطی با مسیحیت در اروپا کرد . انا نزلناالذکر و انا له لحافظون

 5. مسعود گفت:

  چقدر هم زود با درخواست تجمعشان موافقت میشود.حسودیمان شد آنها بچه های ننه ان ، ما مال زن باباییم؟

 6. ناشناس گفت:

  این دانشجویان بسیجی درس ندارند؟ تا تقی به توقی می خوره می دوند توی خیابون!!

 7. شادی گفت:

  در حوزه انتخابیه ما سپاه که سهله !نماینده ولی فقیه بست نشسته دم شورای نگهبان نمی ذاره ابطال انتخابات این حوزه رو اعلام کنند.چیه که یکی از کانیداها از ایل و طایفه ایشانند :)

 8. ناشناس گفت:

  از اقای علی مطهری شجاع و با شهامت خواهشمندیم فرماندهان کفن پوش ها و گروه ویژه زمان ریاست جمهوری اقای خاتمی را معرفی نمایند خیلی ممنون می شویم .

 9. ناشناس گفت:

  گند این بسیجیان به نام دانشجو دنیا را بر داشته این ها رسوای عام و خاص هستند .این ها شعبان بی مخ هائی هستند که توسط مصباح نادان و متحجر و دفتر رهبری حمایت می شوند و ازاد هستند تا هر کجا لازم باشد برای سرکوب اقدام کنند

 10. شهروند درجه 4 گفت:

  اتفاقا من هم از دخالت برخی از سپاهیان در تغییر سرنوشت انتخابات ناراضی بودم و از این لحاظ خیلی به مقام معظم رهبری شبیه هستم و از ایشان تشکر می کنم که ناراضی بودند.

 11. ما همه یک صداییم گفت:

  بسیجی واقعی همت بود و باکری.

  اینها نه بسیجی هستند نه دانشجو. ساده نباشید.

 12. ه م گفت:

  دانشجو می میرد ، ذلت نمی پذیرد… لطفا این ارازل و اوباش (بخوانید شعبان بی مخ های امروزی) را دانشجو خطاب نکنید.!؟

 13. سهراب گفت:

  مصباحیون دارن تا تاروپود مملکت مان را اشغال می کنن نجنبیم ایران از افغانستان بدتر می شود

 14. محسن گفت:

  سلام
  وقتی این چاقو کشان و گردن کلفتان بیت آقای مصباح را بنام بسیجی معرفی می کنید جسم پاک همت و زین الدین و … را در قبر می لرزانید و وقتی بنام دانشجو می خوانید به شریف و خوشنویسان و … توهین می کنید . اینها شایسته همان نام گروه مصباح هستند که مردم می گویند یک کلمه بنویس مصباح و بعد هر چی دلت می خواد جلوش بنویس

 15. ناشناس گفت:

  یاد آوری:خانه سردار علایی در شهرک قصر فیروزه است وبرادران خودجوش از 2 دژبانی باید رد می شدند تا به خانه ایشان برسند

 16. ماکوان سبز گفت:

  ضمن حمایت از سخنان اقای مطهری ازفرزندان شهدا پاسدارهستم .مردم نجیب وسبز ایران بدانند اینان نه دانشجو نه بسیجی بلکه ارازل اوباش.ویادکنیم ازشهدا بسیج واقعی که خرمشهر راآزاد نمودند.آن جوانان ناموس پرست.باکری .همت.جهان آرا

 17. ناشناس گفت:

  دوراز جون بسیاری .هرچه ادم بدبخت و عقب مانده فکری و شعبان بی مخ هستند به نام بسیج دانشجوئی امروز در اختیار حکو مت گران برای سر کوب
  مردم با اندیشه و با سواد هستند

 18. ناشناس گفت:

  در این انقلاب مفههوم خیلی چیزا عوض شده از جمله دانشجوی معترض شده اراذل و او باش و اراذل و او باش شدن دانشجو و گرو های فشار شدن نیروهای خودجوش

 19. ناشناس گفت:

  همونطوری که مشائی نور چشم احمدی نژ اده مصباح هم نور چشم مقام عظمی هست