سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد سایت های خبری به حکم تازیانه کاریکاتوریست: با مسئولانی که حیثیت کشور را لکه ...

انتقاد سایت های خبری به حکم تازیانه کاریکاتوریست: با مسئولانی که حیثیت کشور را لکه دار می کنند برخورد کنید

چکیده : این حکم ، نه تنها هیچ نسبتی با عدالت ندارد بلکه پیش از آن که درباره کاریکاتوریست اراکی اجرا شود ، خود تازیانه ای است بر تن همه رسانه هایی که در چارچوب قوانین کشور با همه تضییقات و محدودیت ها فعالیت می کنند. گذشته از این ، چنین احکامی ، موهبتی بزرگ برای جریان های خارج از نظام است که ادعاهای خود در خصوص نقض آزادی های مشروع در جمهوری اسلامی را به این احکام مستند کنند کما این که چنین نیز کرده اند و می کنند. ...


در پی انتشار خبر محکومیت یک کاریکاتوریست اراکی به 25 ضربه شلاق ، آن هم به دلیل کشیدن کاریکاتوری متعارف از نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی ، سایت های خبری ایران با صدور بیانیه مشترکی ، خواستار تجدید نظر در این باره و اصلاح روش های برخورد با رسانه ها شدند.

در این بیانیه که به امضای عصرایران – تابناک – اعتدال – مشرق نیوز – انتخاب – قانون آنلاین – آتی نیوز – افکار نیوز – صراط نیوز – عصرخبر – پول نیوز – بازتاب امروز – بی باک – افق نیوز -ایران ویج – جذاب نیوز – 598 – همراهان نیوز – زیست نیوز – بولتن نیوز – شفاف – پارسینه – سیتنا – عبرت نیوز رسید، آمده است: مشاهده و بررسی کاریکاتور -که نماینده مذکور را در لباس ورزشی نشان می دهد- حاکی از آن است که کوچکترین بی حرمتی و توهینی در آن مستتر نبوده و معلوم نیست محکمه اراک ، بر چه اساسی چنین حکم عجیبی را انشاء کرده است؟! اگر قرار بود که کشیدن کاریکاتور چهره های سیاسی ، ورزشی ،هنری و … مستوجب شلاق و تعزیر باشد ، می بایست در هر شهری ، شعب متعددی از محاکم به بررسی کاریکاتورها و صدور احکام شلاق برای کاریکاتوریست ها اختصاص می یافت و افرادی مانند مرحوم صابری فومنی و همکارانش در “گل آقا” بارها و بارها به شلاق و حبس و اعدام محکوم می شدند!

این روزنامه نگاران تاکید کرده اند: این حکم ، نه تنها هیچ نسبتی با عدالت ندارد بلکه پیش از آن که درباره کاریکاتوریست اراکی اجرا شود ، خود تازیانه ای است بر تن همه رسانه هایی که در چارچوب قوانین کشور با همه تضییقات و محدودیت ها فعالیت می کنند. گذشته از این ، چنین احکامی ، موهبتی بزرگ برای جریان های خارج از نظام است که ادعاهای خود در خصوص نقض آزادی های مشروع در جمهوری اسلامی را به این احکام مستند کنند کما این که چنین نیز کرده اند و می کنند. واقعاً چگونه است که گاه یک روزنامه نگار را به دلیل نوشتن مطلبی در وبلاگش ، متهم به ریختن آب به آسیاب دشمن می کنند ولی کسی درباره افرادی که در مسندهای مهم با سخنان و کارها و آرایشان ، حیثیت ایران و انقلاب و نظام را لکه دار می کنند ، چیزی نمی گوید و جلودارشان نمی شود؟!

در خاتمه این بیانیه آمده است که سایت های خبری ایران، فارغ از آن که کاریکاتوریست نشریه اراکی چه خط سیاسی دارد و چگونه می اندیشد و صرفاً از منظری عدالتخواهانه، اولاً خواستار لغو این حکم هستیم و ثانیاً مصرانه بر لزوم اصلاح اسلوب و روش های تعامل نهادهای حاکمیتی با رسانه ها تأکید می کنیم و دردمندانه نسبت به برخوردهای سلیقه ای و سفارشی با رسانه ها هشدار می دهیم و آن را در تضاد با حقوق اساسی ملت ایران می دانیم.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “انتقاد سایت های خبری به حکم تازیانه کاریکاتوریست: با مسئولانی که حیثیت کشور را لکه دار می کنند برخورد کنید”

 1. jaleh گفت:

  به اين نماينده ! اراک و کوچک زاده و کاردار زيرآبی رو در برزيل و مرتضوی و…جايزه مخصوص بدهند که اينها را دوباره سوژه تمام روزنامه های بين المللی کرد.

 2. دوکلمه حرف حساب گفت:

  شلاق زدن توهین به انسانیت است. آیا در تاریخ اسلام هم شلاق زدن داشته ایم؟ مثلا در زمان پیامبر اکرم و امیر المومنین علی این کارها یعنی شلاق زدن انسان رواج داشته است؟ فرضا که آن زمان هم بوده، بسیار خوب شتر سواری هم بود. آیا حال که اینهمه وسائط پیشرفته حمل و نقل و مسافربری پیدا شده ما باید به شتر بچسبیم که چون در صدر اسلام شترسواری می کرده اند ماهم باید به جای هواپیما از شتر استفاده کنیم.
  اما آقا فرموده اند که در دین اسلام تهیه و استفاده از سلاح اتمی حرام است و با اعتقادات ما مغایرت دارد. آقا اگر فرموده بودی در مذهب شیعه تهیه و استفاده …. باز یک حرفی اما وقتی میفرمایید در دین اسلام، پس لطفا تکلیف این پاکستانیها را هم روشن بفرمایید. یعنی میفرمایید آنها مسلمان نیستند؟ اگر هستند و در دین اسلام تهیه و … پس تعیین بفرمایید چرا آنها اینهمه بمب اتمی تهیه کرده اند و در برابر دریافت مقادیری وجوه آمریکایی اسرار ساختن بمب اتمی را به بقیه کشورهای هم کیش و مسلمان و برادر و همسایه هم میدهند.

 3. ناشناس گفت:

  بزن بر پیکر اندیشه شلاق . بزن جاهل بزن نادان . بزن وامانده از جاهلیت

 4. جیرندهی گفت:

  داستان شلاق و شلاق بر میگردد به گفته جناب نوری زاد که ما از زاویه ای کوچک شروع کردیم اکنون به زاویه قایمه و منفرجه رسیده ایم و همین روزهاست که از 180 و 360 بگذریم و به به نهایت برسیم.داستان برادران ارمنی که ضرب المثلی به مضمون گاماس؟گاماس دارند.میترسم داستان واقی گاماس گاماس را بنویسم و سر از شلاق و ….در بیاورم.انها یی که نمی دانند از دانایان و پیران ارمنی سوال نمایند.دوره شاه اگر مامور ژاندارمی هر کار بدی و خوبی میکرد یک کاسه همه را به فرمان خدایگان حواله میداد.سر بنده دزد را به علاوه میزدند و ماستمالی سوار بر الاغ می نمودند با ترکه ای که بر بدن مینواختند و تمام بد و بی حسابی ها به حساب شخص اول مملکت واریز می شد. حال چگونه است که پا بر جای بدی میگذاریم و توقع داریم با نماز شب خواندن بر برزیل بتازیم؟ما کجا و ئنیا کجا؟نگاه کردن به زیر پا کجا و نگاه به اینده ای دور کجا؟ما مجبوریم از گلیم خود تخطی نورزیم خدا حفظ بفرماید صالحین را؟عمل به تاریخ رفته و ما را غفلت اوهام بر زمین گرممان زده است؟

 5. ناشناس گفت:

  در سده 21 اندیشه را شلاق می زنند . انسان ایرانی بخدا از جهان خجالت می کشد که چه حکو مت قرون وسطئی دارد