سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزايش 20 درصدي مشاغل كاذب طي يك سال گذشته...

افزايش 20 درصدي مشاغل كاذب طي يك سال گذشته

چکیده :به دليل وضعيت بحراني واحدهاي توليدي مشاغل كاذب در كلان شهرهاي كشور افزايش يافته‌اند. ...


رئيس هيات مديره كانون عالي كارگري كشور از افزايش 20 درصدي مشاغل كاذب در سال 90 و جاري خبر داد.

غلامرضا خادمي‌زاده رئيس هيات مديره كانون عالي كارگري كشور در گفتگو با ايلنا ايجاد ركود در واحدهاي توليدي را عامل افزايش نرخ بيكاري دانست و خاطرنشان كرد: به دليل وضعيت بحراني واحدهاي توليدي مشاغل كاذب در كلان شهرهاي كشور افزايش يافته‌اند.

او ميزان اشتغال ايجاد شده از سوي دولت را تكذيب كرد و گفت: به دليل وضعيت بحراني واحدهاي توليدي روند اخراج كارگران در ايران همچنان رو به افزايش است.

رئيس هيات مديره كانون عالي كارگري در ادامه ياد آور شد: در حال حاضر دولت مدعي است كه از طريق اجراي طرح هايي از قبيل مسكن مهر اشتغال ايجاد كرده است و اين در حاليست كه كارگران كه هم اكنون در بخش ساخت و ساز مسكن مهر فعاليت مي‌كنند همان كارگراني بودند كه قبلا در امور ساختماني فعاليت مي‌كردند.

خادمي‌زاده در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر لزوم ساماندهي قراردادهاي موقت كار ياد آور شد: ‌براي تحقق اين امر البته بايد شركت‌هاي پيمانكاري كه كارگران را در اختيار نهادها و سازمان‌ها مي‌گذارند حذف شوند و سازمان‌ها مستقيم با كارگران خود وارد همكاري شوند.

رييس هيات مديره كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري كشور با بيان اين‌كه علت موقت بودن قراردادها بايد در حين انعقاد آن مشخص شوند، اظهار كرد: در قراردادهايي كه با كارگران منعقد مي‌شود بايد موعد پايان قرارداد مشخص شود نه اين كه كارفرمايان قراردادهاي از پيش تنظيم شده را بدون تاريخ پايان قرارداد به كارگران تحميل كنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.