سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار هاشمی رفسنجانی درباره زیرزمینی شدن انتقادات و حذف مردم از مشارکت اجتماعی...

هشدار هاشمی رفسنجانی درباره زیرزمینی شدن انتقادات و حذف مردم از مشارکت اجتماعی

چکیده :آیت الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر بی‌مورد بودن نگرانی از حضور فعال سازمانهای مردم نهاد در عرصه‌های مختلف جامعه گفت: نگرانی را زمانی باید به خود راه بدهیم که مردم از صحنه مشارکت فعال اجتماعی حذف شده باشند. وی همچنین تصریح کرد: اگر به مردم و جوانان میدان و فضا برای انتقاد سالم و فعالیت داده نشود، این انتقادات خاموش نخواهد شد و چه بسا به محفل‌های خانگی و زیرزمینی کشیده شود....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقادات صریح و البته در چارچوب قانون را برخاسته از طبیعت دوران جوانی خواند و با اشاره به الزام وجود این صراحت برای هوشیار ساختن مسئولین، تصریح کرد: اگر به مردم و جوانان میدان و فضا برای انتقاد سالم و فعالیت داده نشود، این انتقادات خاموش نخواهد شد و چه بسا به محفل‌های خانگی و زیرزمینی کشیده شود.

یه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمع زیادی از دبیران سازمان‌های غیردولتی و جوانان فعال سازمان های مردم نهاد کشور، هدف اصلی از تشکیل سازمان‌های غیردولتی و مردم نهاد را کمک به مردم ، نظام و دولت برای رفع مشکلات در سطوح گوناگون خواند و گفت: تشکیل گروه‌های مفید مردمی، به خصوص از سوی جوانان و نوجوانان، عاملی برای رشد نشاط و تقویت نیروهای کشور در میادین و عرصه‌های گوناگون محسوب می‌شود.

وی انتقادات صریح و البته در چارچوب قانون را برخاسته از طبیعت دوران جوانی خواند و با اشاره به الزام وجود این صراحت برای هوشیار ساختن مسئولین، تصریح کرد: اگر به مردم و جوانان میدان و فضا برای انتقاد سالم و فعالیت داده نشود، این انتقادات خاموش نخواهد شد و چه بسا به محفل‌های خانگی و زیرزمینی کشیده شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از محدود ساختن و عدم تمدید پروانه فعالیت تعداد زیادی از سازمان‌های مردم نهاد، موفق و کم‌هزینه‌تر بودن محصول فعالیت این سازمان ها را یادآور شد و افزود: در هیچ دوره و هیچ جامعه‌ای دولت‌ها نتوانسته‌اند پیشرفت و خدمات‌رسانی به مردم را به تنهایی به عهده بگیرند و اگر مردم وارد عرصه‌های گوناگون مشارکت نشوند تولید و اشتغال رو به اضمحلال می‌رود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی فعالیت سازمان‌های مردمی و گروه‌های مردم نهاد را از تأکیدات و مصوبات سیاست‌های کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام خواند و با تأکید بر بی‌مورد بودن نگرانی از حضور فعال سازمانهای مردم نهاد در عرصه‌های مختلف جامعه گفت: نگرانی را زمانی باید به خود راه بدهیم که مردم از صحنه مشارکت فعال اجتماعی حذف شده باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال یکی از جوانان حاضر در جلسه پیرامون سرنوشت اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، تقویت اشتغال و تولید را هدف اصلی این مرحله عنوان کرد و گفت: اگر بناست فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود، باید برای تولید و اشتغال کشور فکر اساسی بشود، چرا که هم واحدهای تولیدی موجود کشور نیاز به احیا دارند و هم می‌بایست سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در بخش‌های جدید صورت گیرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: اگر به سازمان‌های مستقل مردمی اجازه فعالیت بیشتری داده شود، آنان با ابتکار و سرمایه خود به ایجاد اشتغال و تولید کشور کمک شایانی خواهند کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “هشدار هاشمی رفسنجانی درباره زیرزمینی شدن انتقادات و حذف مردم از مشارکت اجتماعی”

 1. ناشناس گفت:

  آقای هاشمی! چوب حراج به ثروت این مردم بخت برگشته زده اند!! انتقادی وجود ندارد. مردم به سمت بی تفاوتی به سرنوشت نظام حرکت کرده اند. روزنه برافتادن باز شده که با انگشت می شه جلوش رو گرفت اما غفلت باعث شکست سد و ویرانی کامل است.

 2. احمد محمودی نژآد گفت:

  هنگامی که آنها فعالیت های انرژی اتمی را که بفرموده حق مسلم ماست، زیر زمینی می کنند، ایا ما مردم که ایران به ما تعلق دارد و انتقاد حق مسلم ماست حق نداریم نه تنها آنرا بلکه بقیه کارهای خود را زیر زمینی کنیم. آیا هشدار مهندس بازرگان را در آخرین دفاع خود در دادگاه نظامی زمان شاه به یاد دارید؟

 3. ن.خ گفت:

  بهتره ایشون کارنامه ی 8 ساله ی خودشو ورق بزنه و بیخودی نسخه نپیجه.

 4. ناشناس گفت:

  متاسفانه تمام تدابیر اقتصادی که در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی اخذ شده بود همگی در دولت فعلی بر باد رفت

 5. رضا گفت:

  محفل های خانگی که خیلی وقت است در همه جا رواج دارد و نقل هر مجلسی انتقاد از رهبر و شرایط به و جود امده و خسارات ملیاردی و نبود نظارت بر رهبر و ارگان های زیر نظر او و متحجرین قدرت مند است .محفل های زیر زمینی هم کمو بیش دارد پا می گیرد

 6. ناشناس گفت:

  ادم های مستبد و خود شیفته مانند شاه صدام قذافی و اسد و .. هنگامی متوجه بی خردی خودشان می شوند که دیر است

 7. سبز گفت:

  از کوزه همان تراود که در اوست

 8. ناشناس گفت:

  اقای هاشمی تمام این بلاهائی که سر کشور امده شما هم شریک هستید شما این رهبر را با چه بزرگ کردن ها و چه تعریف ها به گرده مردم سوار کردید و امروز اینقدر این ادم خود شیفته شده است که شما راه و خانواده شما راهم می خواهد نابود بکند اگر بتواند