سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » راهکار علی ربيعي برای تولید ملی: دولت باید کوچک شود...

راهکار علی ربيعي برای تولید ملی: دولت باید کوچک شود

چکیده :متاسفانه تاثير ناكار‌آمدي توليد ملي و سرمايه گذاري داخلي و نيز ايجاد اشتغال و تنها به حوزه اقتصاد محدود نيست و باقي نخواهد ماند بلكه عرصه‌هاي ديگر جامعه را نيز دچار ناكار آمدي خواهد نمود و بخش اعظمي از نارسايي هاي اجتماعي، اخلاقي و حتي مسائل در حوزه طلاق مرتبط با فقدان كاركرد بخش اقتصاد و اشتغال مي باشد. ...


در صورتي كه مسئله كار و توليد در دهه‌ آينده پاسخگو نباشد جامعه ايران در عرصه‌هاي اجتماعي و فرهنگي كشور دچار سقوط برگشت ناپذيري خواهد شد.

به گزارش ايلنا، علي ربيعي در همايش «تولید ملی، حمایت از کار و کارگر ایرانی» تصريح كرد: سال 91 به نام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني مزين شده است اما متاسفانه تاثير ناكار‌آمدي توليد ملي و سرمايه گذاري داخلي و نيز ايجاد اشتغال و تنها به حوزه اقتصاد محدود نيست و باقي نخواهد ماند بلكه عرصه‌هاي ديگر جامعه را نيز دچار ناكار آمدي خواهد نمود و بخش اعظمي از نارسايي هاي اجتماعي، اخلاقي و حتي مسائل در حوزه طلاق مرتبط با فقدان كاركرد بخش اقتصاد و اشتغال مي باشد.

وي افزود: آثار امنيتي و سياسي اين نابساماني‌ها در حوزه توليد ملي باعث تغيير نگرش مردم نسبت به كارآمدي انقلاب اسلامي خواهد شد. از اين رو توجه به مسئله توليد و سرمايه گذاري ايجاد اشتغال و نگاه انسان گرايانه به توليد و حمايت از نيروي كار ضرورت اجتناب ناپذير براي بقاء ملي و حيات اجتماعي جامعه امروز مي باشد.

ربيعي افزود: با توجه به اين كه توليد ملي و نيروي انساني يكي از حوزه هاي مرتبط با بخش كارگري و مطالعات دانشگاهي در اين زمينه است، از اين رو برگزار كنندگان بنا دارند اين موضوع را در دو همايش در سال جاري پيگيري كنند.

ربيعي در ادامه هدف از اين سمينار را طرح مسئله و نشان دادن آسيب ها، فرصت ها و كمك به درك واقعي از اين مسئله براي دست‌اندركاران اعلام كرد.

ربيعي افزود: هم اكنون رشد اشتغال در كشور منفي بوده و جابه‌جايي شاخص‌ها موجب ايجاد اشتغال نمي شود.

وي موانع سرمايه گذاري و حمايت از كار را در يك دسته بندي به موانع صنفي، ساختاري، فرهنگي، سياسي و اجتماعي تقسيم كرد و گفت: بايد در فلسفه وجودي دولت ها باز كردن فضاي عمومي و خصوصي به يك چشم انداز دائمي تبديل شود.

ربيعي با انتقاد از روند خصوصي سازي، خصوصي سازي را به اختصاصي سازي تشبيه كرد و آن را جا به جايي بخش‌هاي توليدي و خدماتي در دستان دولت تشبيه كرد.

وي افزود: يكي از راه هاي گسترش توليد ملي كوچك شدن دولت و حمايت از كارآفرينان است.

ربيعي فرهنگ نخبگان جامعه را مهم تلقي كرد و به فرهنگ مصرف ملي تاكيد و برنامه ريزي مناسب را براي تغيير فرهنگي مورد بحث قرار داد.

ربيعي در خاتمه، امنيت سرمايه گذاري و امنيت نيروي كار و حمايت اجتماعي از نيروي كار را لازمه توليد ملي دانست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.