سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ویدئو/ میرحسین موسوی: اعتماد به جوانان معجزه آفرید/ مردم را خوار نکنید...

ویدئو/ میرحسین موسوی: اعتماد به جوانان معجزه آفرید/ مردم را خوار نکنید

چکیده :موسوی با طرح این سوالات که «مگر ما شیعه‌های حضرت علی (ع) نیستیم؟»، «مگر مسلمانان صدر اسلام را الگوی خود قرار نمی‌دهیم؟»، «آیا بارها نشنیده‌ایم که گفته‌اند مردم را در رکاب خود ندوانیم؟ پس چرا این‌ کارها را می‌کنیم؟» بیان کرد: کار خوب را باید برای خدا انجام دهیم و در این صورت است که اثر خواهد داشت و یقینا خدا هم برکت خواهد...


کسانی که به جبهه‌ها رفته‌اند و امام به آن‌ها اعتماد کرد و کسانی که کمک کردند تا در نهایت این انقلاب به پیروزی رسید، همین جوان‌ها بودند اما آن زمان همه به آن‌ها اعتماد کردند و با این دید که چه ظاهری دارند به آن‌ها نگاه نمی‌کردند. من معتقدم پاکی و انگیزه‌ جوانان امروزی بهتر از امثال بنده نوعی است.

میرحسین موسوی که برای تبلیغات انتخاباتی در بهار 88به استان گلستان سفر کرده بود به معجزه انقلاب پرداخته بود. معجزه ای که از همین جوانان با لباس تنگ و شلوار گشاد توانست سرداران رشید جنگ را بیافریند.

او در این سفر بود که شهادت داد ” مردم رکن رکین ایستادگی هستند”. اعلام خطرکرده بود نکند این بزرگترین سرمایه از دست برود.

موسوی که برای انسانها کرامت قائل است گفته بود: «وقتی من می‌گویم که مردم را خوار و ذلیل نکنید و صدقه ندهید -نه اینکه صدقه بد باشد اما صدقه را پنهانی می‌دهند- برای این است که باید متوجه عزت نفس کسی که پول را می‌گیرد، باشیم؛ آن هم در این دنیای پر از دشمن که خودمان هم به این دشمن‌ها اضافه می‌کنیم».

او که خود شیعه علی است هیچگاه مردم را در رکاب خود نداونیده بود. هرگاه جمعیت مشتاق برای دیدارش حلقه می زدند، متواضعانه از اتومبیلش پیاده می شد و در میان آنان حضورمی یافت و می گفت که لیاقت این همه محبت را ندارد.

موسوی با طرح این سوالات که «مگر ما شیعه‌های حضرت علی (ع) نیستیم؟»، «مگر مسلمانان صدر اسلام را الگوی خود قرار نمی‌دهیم؟»، «آیا بارها نشنیده‌ایم که گفته‌اند مردم را در رکاب خود ندوانیم؟ پس چرا این‌ کارها را می‌کنیم؟» بیان کرد: کار خوب را باید برای خدا انجام دهیم و در این صورت است که اثر خواهد داشت و یقینا خدا هم برکت خواهد داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “ویدئو/ میرحسین موسوی: اعتماد به جوانان معجزه آفرید/ مردم را خوار نکنید”

 1. ناشناس گفت:

  جان من کجایی که بی تو دل شکسته ام …

 2. sina گفت:

  زماني كه ارزش هدفها بالاتر از زندگي انسان باشد هيچوقت آن ارزش شكست نخواهد خورد و تا ابد ضمضمه اش در ذهن باقيست

 3. ناشناس گفت:

  وطن وطن تو سبز جاودان بمان

 4. Banooye Sabz گفت:

  یا حسین … میر حسین

 5. محق گفت:

  درود بر بهترین و صالح ترین مدیر اجرایی از گذشته تا به حال – درود بر میر حسین عزیز .

 6. اشکال آقای موسوی اینکه حرف های قشنگی میزد ولی در عمل نمیتونست این حرف هاشو اجرایی کنه.
  از کجا میگم؟ میتونم اثبات کنم؟ بله در دوره های قبلی هم که افرادی اصلاح طلب سر کار بودند نتونستند این آزادی بیان رو عملی کنند. نتونستند در سیاست های خارجی قدرتمند باشند (نمونه اش حمله ایالات متحده به دو همسایه ایران و ناتوانی دولت خاتمی در برخورد با آن ها).

  احمدی نژاد رو هم به طور کامل قبول نداشته و ندارم ولی همین که در زمان دولت احمدی نژاد حزب الله لبنان و حماس تونستند از تجاوز اسرائیل جلوگیری کنند، خودش کار بزرگیه. احمدی نژاد مشکلش اینه که حداکثر خواص رو کنار زد و به حداکثر عوام رسید که این هم اشتباهه.

  اگر واقعاً آزادی بیان در درون سایت کلمه هست، نظرم رو چاپ کنید

 7. ناشناس گفت:

  آقای شناسایی شده خوب حالا اسرائیل نتونست تجاوز کنه چه ربطی به احمدی نژاد داره؟ خیلی خوب نظریتا تونستی اثبات کنی!!! آفرین!!!

 8. آرمان گفت:

  ما رییس جمهوری خواستیم در شأن ملت ، بدور از ریا ، دروغ و بی مسئولیتی ، اما نشد و رأیمان شد گلوله در سینه اگاه جوانانمان ، به امید اگاهی ؛ به امید آزادی

 9. نگرفتی منظورم چیه.
  خود BBC هم اعتراف کرد که حزب الله لبنان و حماس توسط دولت جمهوری اسلامی ایران support میشدند. هم از لحاظ نظامی و هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ دانش دفاعی.
  شاید ما اطلاع نداشته باشیم که فقط 2000 نفر حزب الله لبنان تونستند جلوی دومین ارتش دنیا (به گفته خودشون) به اندازه 34 روز بایستند. در حقیقت حزب الله و حماس دو سپر دفاعی ایران هستند. دلیل اینکه کل سازمان ملل و اتحایه عرب امروز علیه سوریه قطع نامه میدن و ارتش درست میکنند همینه. چون اگر سوریه از بین رفت، پل ارتباطی ایران و لبنان از بین رفته.
  من نمیگم تو سوریه مخالف بشار اسد نیست ولی حقیقتاً تعدادشون نسبت به اکثریت کمتره و پیشنهاد دولت سوریه هم برگزاری رفراندوم بود که همه مردم سوریه استقبال کردند ولی انگار مخالفان خارجی دوست دارند تو این کشور آشوب باشه و همش مردم سوریه رو تحریک میکنند. همون کاری که سال 88 علیه ایران انجام دادند.

  حالا حرف آقای موسوی توی مناظره ها چی بود؟ گفت ما چرا باید به فلسطین و لبنان کمک کنیم و همین شد طرفدارانشون هم این شعار رو گفتند: نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران در حالی که در دولت احمدی نژاد سیلی بزرگی توسط سپر دفاعی ایران (حماس و حزب الله) به اسرائیل زده شده بود.