سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روسیه زمان و مکان مذاکرات 5+1 قطعی نیست/ ایران و امریکا: مذاکرات 25 و 26 فروردین در ترکی...

روسیه زمان و مکان مذاکرات 5+1 قطعی نیست/ ایران و امریکا: مذاکرات 25 و 26 فروردین در ترکیه برگزار می شود

چکیده :علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران، روز چهارشنبه نیز گفته بود که مذاکرات آتی ایران و گروه ۱+۵ روز ۲۵ فروردین (۱۳ آوریل) برگزار خواهد شد....


در حالی که ایران و امریکا زمان و مکان مذاکرات هسته ای را اعلام کرده اند، معاون وزیر امور خارجه روسیه، روز دوشنبه مدعی شد: هنوز «زمان و مکان» دور آینده مذاکرات هسته ای گروه ۱+۵ و ایران به طور «قطعی» مشخص نشده است.

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس سرگئی ریابکوف گفته است که این نشست می تواند بین روزهای ۱۳ یا ۱۴ آوریل یا روز های بعدی آن برگزار شود. وی تصریح کرده است، این مذاکرات می بایست هرچه زودتر آغاز شود.

سرگئی ریابکوف گفته است: «شرایط خیلی پیچیده شده است و می تواند بدتر بشود. نمی توانیم بیش از این صبر کنیم. این مذاکرات به شدت مهم هستند.»

اظهارات سرگئی ریابکوف در واکنش به سخنان روز شنبه هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا مطرح شده که گفته بود، گروه ۱+ ۵ با ایران توافق کرده اند که دور بعدی گفت و گوها در مورد برنامه اتمی ایران بین روزهای ۱۳ و ۱۴ آوریل (۲۵ و ۲۶ فروردین) در استانبول انجام شود.

در همین زمینه، ویکتوریا نولند،سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، روز دوشنبه گفته است، شش قدرت جهانی در خصوص زمان و مکان مذاکرات توافق کرده اند و این بر عهده ایران است که به پیشنهاد آنها پاسخ بدهد.

دیپلمات های اتحادیه اروپا نیز گفته اند به رغم سخنان هیلاری کلینتون، چگونکی این مذاکرات به طورکامل مورد تایید قرار نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک دیپلمات اورپایی که خواست نامش فاش نشود، گفته است: این مذاکرات قرار است اواخر روز ۱۳ (۲۵ فروردین ) آوریل آغاز و مذاکرات در روز ۱۴ متمرکز خواهد بود.

این دیپلمات همچنین گفته است که احتمالا مذاکرات در استانبول برگزار خواهد شد، ولی همه طرف ها هنوز در این خصوص موافقت نکرده اند.

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران، روز چهارشنبه نیز گفته بود که مذاکرات آتی ایران و گروه ۱+۵ روز ۲۵ فروردین (۱۳ آوریل) برگزار خواهد شد.

کشورهای آلمان، آمریکا، بریتانیا، چین، روسیه و فرانسه، موسوم به گروه ۱+۵، در تلاشند تا از طریق گفت و گو ایران را به همکاری برای حل نگرانی های جامعه بین المللی در خصوص برنامه هسته ای این کشور ترغیب کنند.

آخرین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+ ۵ و به میزبانی استانبول، بدون دستیابی به نتیجه ای در ژانویه سال ۲۰۱۱ انجام شد.

در همین حال، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، روز دوشنبه به شدت نسبت به حمله به ایران هشدار داد و گفت که حمله پیشگیرانه نقض قوانین بین المللی است.

آقای لاوروف که به ارمنستان سفر کرده همچنین گفته است، حمله به ایران ثبات منطقه را بر هم خواهد زد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “روسیه زمان و مکان مذاکرات 5+1 قطعی نیست/ ایران و امریکا: مذاکرات 25 و 26 فروردین در ترکیه برگزار می شود”

  1. ناشناس گفت:

    می گم آبادی ما هم جای بدی نیست برای مذاکره علی آباد سفلی