سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آریا آرام نژاد آزاد شد

چکیده : این هنرمند سبز که یک روز پیش از عید نوروز برای مرخصی دو هفته ای آزاد شده بود، صبح امروز در حالی که قرار بود با پایان زمان مرخصی به زندان بابل بازگردد، آزاد شد. ...


در حالی که قرار بود امروز آریا آرام نژاد برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان بازگردد، با دستور مراجع قضایی مرخصی نوروزی وی به آزادی دائم تبدیل شد.

به گزارش رسیده به کلمه، این هنرمند سبز که یک روز پیش از عید نوروز برای مرخصی دو هفته ای آزاد شده بود، صبح امروز در حالی که قرار بود با پایان زمان مرخصی به زندان بابل بازگردد، آزاد شد.

آهنگهای صد سال دیگه، دلتنگی ، برای لمس آزادی و ترانه تلخ از جمله موارد اتهامی جدید این هنرمند جوان بود. دیدار با سید محمد خاتمی و مادر سهراب اعرابی هم یکی دیگر از موارد اتهامی آریا آرام نژاد بود که منجر به به نه ماه حبس تعزیری برای این جوان هنرمند شده بود.

آبان ماه جاری، پنج مامور اداره اطلاعات استان مازندران با ورود به منزل این هنرمند جوان هوادار جنبش سبز در بابل، او را بازداشت کردند. این در حالی است که او در همین روز برای برای پیگیری پرونده خود در مرحله تجدیدنظر، به شهر ساری و دادگاه استان مازندران مراجعه کرده و در زمان هجوم ماموران، تازه از ساری برگشته بود.

دستگیری این فعال جنبش سبز با ضرب و شتم همراه بوده و ماموران در داخل منزل به آقای آرام نژاد دستبند زده بودند. آنها همچنین ضمن تفتیش منزل، بخشی از دست نوشته های آریا و مدارک کاری و همچنین کامپیوتر شخصی او را نیز توقیف کرده و با خود برده‌ بودند.

آریا آرام نژاد دو ماه پیش، از بند انفرادی بازداشتگاه شهید کچوئی اداره اطلاعات ساری به بند انفرادی زندان متی کلای شهرستان بابل منتقل شد.

آریا آرام نژاد، هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌آشنای هوادار جنبش سبز است که پس از عاشورای ۱۳۸۸ ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» منتشر کرد. او چندی بعد، در پی استقبال قابل توجه از این اثرش در فضای مجازی، در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد.

او پس از گذراندن ۳۵ روز انفرادی و زندان که تمام این مدت را در بند انفرادی زندانهای متی‌کلا شهرستان بابل و بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان ساری سپری کرده بود، به قید وثیقه آزاد و سپس در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آریا ارام نژاد در یادداشت بسیار کوتاه پس از آزادی از زندان نوشته بود:

وقتی مهر خروج از زندان را بر کف دستهایم کوبیدند،

هنوز باورم نمیشد که قرار است جهان را از پشت دیوار های بلند و سیمهای خاردار به نظاره بنشینم،

قدمهایم که به آزادی رسید گوئی تپشهای قلبم از ایستایی و رخوت به ریتم منظمی از آواز و حرکت مبدل شد و من همان هنگام تمام کینه هایم از روزهای سخت گذشته را با عشق به سرزمینم پاک کردم …

روزهایی که گذشت بسان پلی بود برای متفاوت دیدن خود، همنوعان و دنیای پر غوغایی که در آن روزگار می گذارانم.

ارادتمند مهربانی هایی هستم که از ورای قفس هماره و عمیق جانم را لبریز می کرد، که ندیدن و نبودن هرگز بهانه ای برای از یاد بردن نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “آریا آرام نژاد آزاد شد”

 1. ابراهیم گفت:

  مبارک است. به امید تکرار این اخبار در مورد باقی زندانیان.

 2. ناشناس گفت:

  خدا رو شکر

 3. نیما گفت:

  به خدا اولش گفتم دروغ سیزدهه! نگاه کردم دیدم تاریخ 15 ام رو داره مطمین شدم راسته. خدا رو سپاس

 4. ناشناس گفت:

  افرین بر تو

 5. احمدآزادیخواه گفت:

  آریا جان آزادی ات را شادباش می گویم. هرچند تو آزاد زاده شده و همیشه آزاد بوده ای حتی در زندانهای اینان. امیدوارم دلت شاد و لبت همواره خندان باشد و به خلاقیت ادامه دهی.

 6. nami گفت:

  درودبر فرزند ازاد کورش سال نو شاد باد.

 7. علی گفت:

  شما منافقین باید از لطف و کرم این نظام مقدس ممنون باشید که فتنه گرانی مانند ارام نژاد با سعه صدر مسئولین این نظام ازاد میشوند .

 8. باسلام و درود، تبریک بابت آزادی به جنبش سبز، تغییر برای ایران و جامعه ی هنرمندان
  نوشت بهار، قلمش ایستاد.
  نه سبزی به چشم می آمد و نه خرمی
  نوشت نوروز، نشد .
  اصلا چه فرقی داشت امروزش با دیروز
  نوشت سال نو، غمش گرفت.
  حال و روز که نو نباشد، سال و ماه چه تفاوتی می کنند.
  دیوان حافظش را باز کرد.
  ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش.
  بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.
  بلند شد، خیره ماند و رفت
  بیرون، سپیده دمان، تمام مردم یک شهر
  آرزوهایشان را بر سر تنگ بلور، قسمت می کردند.
  انگار نه انگار که اینجا، مردی در آستانه یک حیرت عظیم
  بی حرف و آرزو، به میهمانی عید خاک می رود.

 9. رامين گفت:

  ارايا نژاد عزيز ازلديت مبارك از ازادي شما از صميم قلب خوشحال شدم اميدوارم بقيه زندانيان بي گناه كه ازروي بي تدبيري و كينه مسولان در زندان هستند ازاد شوند واقعا ما شرمنه شما ها هستيم كه با سكوتمان به شما زندانيان ظلم مي كنيم اي كاش انهايي كه در خواب زمستاني رفته اند بيدار شوند .

 10. sabz گفت:

  vvvvvvvvvvvvvvvvvvv

 11. نادعلی گفت:

  آریا جان تو آزاد بودی هرچند مدتی در زندان بسر بردی قبول کن که قلب میلیونها آزاده ایرانی در این مدت با تو بود تو نه تنها نام خودت را زنده کردی نام شهر خودت را هم زنده کردی ما بچه های جمع تازه می دانیم که بابل هم شهریست که آدمهای آزاده ائی دارد بابل شد برای ما همسنگ تبریز زمان مشروطیت وانقلاب هیچ شکی نکن در زمانی که فرا برسد شهر شما بخاطر جوانمردی شما نقش بسزائی را در جریانات جنبش سبز ایفاء خواهد که این اقدام مدیون شجاعت تو خواهد بود

 12. امیر گفت:

  شاد باشی. کفاره گناه باشه لوتی

 13. ناصر گفت:

  نمی دانم شوق آزادیت را چگونه بروز دهم تا از عمق شادی و احساس شعفی که در دلم موج میزند نسیم روحنوازی سیمای مهربان و دل نرم و قلب پاکت را نوازش کند صدای گرم و مهربان تو را از ترانه هایت که حرف دل میلیونها انسان آزاده بود می شنیدم و اگر نبود ترانه های تو خفقان میگرفتم تو با ترانه هایی که بیان احساس عاشقان مهربانی و انسانیت و اسلام علی بود پنجره ای بودی رو به گلستانی از رحمت بی منتهای محمد امین رحمه للعالمیان نام و یادت همیشه زنده و پاینده باد و امید که بیخبران و غفلت زدگان از خواب بیدار شوند تا اهریمنان راه گریز در پیش گیرند انشا الله.

 14. یه سبز آریایی گفت:

  درود بر آریا آرام نژاد …

  هر موقع که یاد در حصر بودن آقای موسوی و خانم رهنورد و آقای کروبی و سایر زدانیان سیاسی می افتم
  … آهنگهای سبزت ، به وجودم تسلی خاطر می بخشد … .

  سال نو بر شما و همه موج سبز مبارک و رهایی بخش باشد .